Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makkara

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w UK

Polecane posty

Gość Czy ty sie aby dobrze czujesz
Zarob na mieszkanie... no nie kazdy ma takie mozliwosci ! mnostwo ludzi mieszka w socjalnych tak w Anglii jak i w Polsce!!!! i na calym swiecie. I gowno ci do tego jak cie stac to sobie kup !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimzy
Weź ty sie zielona zastanów co piszesz.......tłumaczyć się nie będę,bo i po co,nie mam takiej potrzeby. Czytać nie potrafisz!!!! Ja się martwie że dają mi za dużo a ty tu z takimi tekstami wyjeżdżasz...a jak się należy to czemu nie wziąc.W Polsce państwo pomaga tylko rodzinom patologicznym i alkoholikom.......normalny człowiek nic nie dostanie-tu państwo dba o ludzi i to mi się podoba......a domu z 5 sypialniami nie potrzebuję...należą mi się 3 i to mi wystarczy,ogród nie musi być duży.. Widze ze nie czytasz ze zrozumieniem i nie piszesz poprawnie więc jesteś jakąś gówniarą która wielkie goowno wie o życiu więc wyap z topicu bo do doopy nakopie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokrzywka zielona
mimizy - nie tak ostro bo ci papa peknie. a po drugie stac mnie na mieszkanie i nie laze i nieprosze sie , zeby mi dali , bo jestem matka z 3 dzieci albo samotna i nie stac mnie na nic. mam nadzieje , ze nie dostaniecie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pole obowiazkowe
NO TAK.......... NIE DAJA ZLE , DAJA TEZ ZLE , BO JAK MI PRZYJDZIE SPLACAC TO Z CZEGO A NA ZAKUPY W LIDLU MUSZE MIEC. PIEKNY OBRAZ POLACZKOW ZA GRANICA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimzy
Po raz kolejny ci napisze ze nie czytasz ze zrozumieniem....przynajmniej mojego postu.....Ty a skąd wiesz ze mnie nie stać na mieszkanie....po krótkim zastanowieniu się stwierdzam że dalibyśmy rade kupić dom.....ale po co jak moge dostać i nie mieć na karku kredytu przez nast 25 lat......i ja się o nic nie prosze!! To wszystko mi się należy bo płace podatki....:)Jak zresztą wszyscy..... A ty nie bądź taka mądra bo może ci za chwile braknąć na chleb...zmienisz nick i będziesz błagała żeby Ci ktoś napisał jak załatwić to czy tamto.... Pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimzy
Co do lidla to nawet nie mam w pobliżu.........ble ble ble...... Kuwa dopiero co tu napisałam posta a już się piranie zjawiły....na niektórych tematach nie warto pisać...albo powinny być ukryte Dżiz a ten wpis wyżej to chyba nie do mnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pole obowiazkowe
KOCHANIUTKA - JA NIE MIESZKAM W UK , NIE WYJECHALAM , ZEBY GARY MYC. STWIERDZAM CO PRZECZYTALAM I TYLE , JAK BY CIE BYLO STAC NA MIESZKANIE TO BYS JE KUPILA I WCALE 25 LAT SPLACAC NIE MUSISZ , POCZYTAJ TROSZKE O TYM JAK ZNASZ ANGIELSKI , A PO DRUGIE TO NIE TYLK TY SIE TU UDZIELASZ I PROSZISZ , WIEC MOZE TY CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimzy
Ale ja pisze tylko za siebie a te durne wypominania mnie dotknęły A tak się zastanawiam czy stać Cię za gotówkę kupić dom w Polsce...jak tak to chyba niezłe łapówki bierzesz.... O innym sposobie kupna domu nie słyszałam jak tylko za gotówke..... Jeżeli jest to chciałabym się dowiedzieć i właśnie po to są takie tematy a nie po to żeby je zaśmiecać... Ja nie mieszkasz w Uk to nie wchodź na forum o temacie "POZA POLSKĄ"...i kto tu nie umie czytać ze zrozumieniem....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pole obowiazkowe
mimzy - to jest wlasnie przyklad polaczkow w uk , wstyd i hanba ,a potem sie nie dziwie , ze nas nie chca znac w zadnym kraju gdzie nie pojedziemy , polskie gowno wyjechalo , zeby starac sie o mieszkanie w uk , bo placa podatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A po co wchodzisz na ten topik
Jestes beznadzjena. . temat cie nie interesuje a wchodzisz tu aby komus dokopac?jaki masz w tym cel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimzy
Jaki wstyd jaka hańba...ja tu mieszkam i tu zamierzam mieszkać....w Polsce nie było mnie stać na kupno domu i tu też mnie nie stać....dżiz co za bzdury o hańbach podajecie...... Nie znasz człowieka ...nie wiesz jakie życie prowadzi ,co robi ,czym się zajmuje...a tak go traktujesz....gówno to chyba w Polsce zostało!! Czemu nie czepicie się ludzi w Polsce...nie pracują,podatków nie płacą-i wszystko dostaną!!A to "WSZYSTKO" to z WASZYCH podatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pole obowiazkowe
no juz dobrze nie denerwuj sie tak , bo jeszcze bedziesz musiala do lekarza leciec , ( bo wniosluje , ze masz lekarza pierwszego kontaktu ) . wlasnie tak , wstyd i hanba , mialam kolezanke w uk i mi opowiadala jak rodaby sie zachowuja , nie umieja dobrze sklecic zdania po angielsku ale w przeklinaniu to bija na glowe , mysle , ze jak pare podatkow zaplacili to im sie wszystko nalezy , biedni anglicy wspolczuje im , a wchodzic bede i pisac bede jak sie nie podoba nie czytac !!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimzy
Wiesz przykro że twoja koleżanka miała takich ludzi w koło siebie.....w moim otoczeniu mieszkają sami przyjaźnie nastawieni ludzie......jesteśmy lubiani i szanowani przez anglików-czym im odpłacamy......Nie lubie jak ktoś uogólnia ludzi....ja wiem że tu są i tacy których nie chciałabym spotkać na swojej drodze i mam nadzieje nie spotkam. Ogólnie to jestem przyjaźnie nastawiona do ludzi i dlatego drażnią mnie takie teksty...... I jeszcze jedno ,za pare zapłaconych podatków nikt ci tu nic nie da....eeeee tam zresztą-niech każdy spróbuje żyć nie w swoim kraju to potem może się wymądrzać.....kończę tą dyskusję.... Już na pewno nikt nie pamięta o co pytałam...plis poczytajcie wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pole obowiazkowe
mimzy - moze troche sie unioslam i nie chcialam nikogo urazicale to co moja kolezaka opowiadala to sie w glowie nie miesci , powiedziala nawet , ze nie chciala sie zadawac z zadnymi rodakami , bo to oni wlasnie ja okradli . wiem , ze mieszkac za granica nie jest latwo ale myslalam , ze rodacy ci pomoga ale niestety nie zawsze to sie sprawdza/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimzy
Więc zacznijmy się szanować na wzajem...nie tylko Polacy którzy są za granicami kraju ale również Ci którzy tam zostali......my-czyli Polacy mieszkający tu nie czepiamy się tych którzy tam zostali-ewentualnie odpowiadamy atakiem na atak...a Ci którzy zostali wiecznie mają jakieś problemy do nas...... Nie znasz dnia ani godziny...a może i Ty będziesz musiała wyjechać z kraju np za chlebem i to Tobie przyjdzie dyskutować z kimś kto będzie Cie atakował tylko z tego powodu że juz nie mieszkasz w Polsce....i napisze Ci już teraz że to uczucie nie jest przyjemne..... Ja chcę zapewnić lepszą przyszłość moim dzieciom ....i z tego powodu tu głównie jesteśmy.....żeby moje dzieci nie musiały ustawiać się po zasiłek z menelami-menel dostanie a on nie..... Dużo by pisać......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to co z tym mieszkaniem
dostaje sie tez domki czy tylko mieszkania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimzy-jeżeli macie dzieci to jest duże prawdopodobieństwo że dostaniecie dom,zależy gdzie mieszkacie i jakie chcecie mieć warunki.W wniosku są pytania nawet o dzielnice gdzie chcecie mieszkać ,council decyduje tylko na którym miejscu sie znajdujecie i na co ewentualnie możecie liczyć. U mnie sytuacja jest taka że mam niepełnosprawną córcie i już council nie bierze pod uwage domu piętrowego(chociaż mogłabym zamontować winde)?! Tutaj urząd dopasuje Twoją sytuacje do Waszych potrzeb! Pozdrawiam. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A sprawie tax-ów i CHB to znajdź kogoś w hausing support-w ratuszu dostaniesz namiary!Pomagają we wszystkim co dotyczy urzedów,paierów i tłumaczenia!!!Mi pomogli z Hausing benefit,taxami i załatwieniem bondu na wynajem mieszkania! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ludzie!!!! Jak was czytam to jakbym normlnie obrady sejmu ogladala!!!!! Zgroza!!!Decko szacunku dla drugiego czlowieka,bo ci co tu czekaja na jaks porade,to sie nigdy nie doczekaja!!!:P Mieszkanie czy dom????Jesli ma sie 3 dzieci(Tak jak ja) to raczej dom.Oni biora to pod uwage,ze dzieci musza miec miejsce,wiec raczej przyznaja domy.Wlasciwie to nie znam sytuacji Londynu i innych tak duzych miast.Mieszkam w spokojnym miasteczku i tutaj wlasciwie nie ma za duzo domow.Jak sa to sa to flaty z 2 sypialniami lub jedna,wiec nie dadza na takie mieszkanie rodziny z 3 dzieci. Jesli chodzi o przepelniony dom to nalezalo to od razu zglosic,ale jesli juz za pozno,to jak najszybciej pojsc do Counsilu i powiedziec jaka jest sytuacja. Swoja droga zlozyc dokumenty na HB nowe i na dom socjalny lub mieszkanie. Wiem,ze w mniejszych miejscowosciach czeka sie duzo krocej niz w tych wielkich miastach.Wszystko zalezy od sytuacji rodzinnej i mieszkaniowej. Jednak na waszym miejscu po prostu przeprowadzilabym sie chocby do jednopokojowego flatu i wtedy zlozyla dokumenty na socjalne lokum. Pozdrawiam wszystkich cierpliwie oczekujacych:) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki mimzy za pomoc dziś byłam w Council zdecydowałam sie powiedzieć ze jest nas więcej i zgłosić wszystkich Pani powiedziała mi ze od 2 dni mam zakończony dodatek i ze muszę składać aplikacje od nowa Przyczyna zakończenia było to ze wcześniej pobieraliśmy dodatek pod innym adresem pod którym mieszkaliśmy( 2 bedroom) i tam sie on nam należał później przeprowadziliśmy się do większego domu z moim bratem gdzie tez zgłaszałam zmianę adresu i mojego brata dostawaliśmy HB nadal trochę mniejsza sumę ale cały czas coś .Wtedy powiedziano nam ze wszystko jest ok 3 sypialnie na parę plus dziecko swój pokój i brat wszystko się zgadzało według nich Na dzień dzisiejszy zamknęli mi benefis i muszę oddać im pieniążki za ostatnie tygodnie z data zmiany adresu na szczęście nie tak dużo bo niewidem co bym zrobiła gdybym musiała im oddawać spora sumkę Wiec trzeba być ostrożnym z tymi wszystkimi dodatkami bo nieraz można coś przeoczyć a oni prędzej czy później i tak eis dopatrzą Moja rada jest taka ze najlepiej zgłaszać im wszystko po kilka razy dla pewności tak jak w twoim przypadku mimzy idź i dopytaj się czy wszystko jest na pewno prawidłowo policzone i czy maja wszystkie twoje dokumenty i oktalne dane dochodów Tak jak powyżej napisałam pani dała mi nowy wniosek do wypełnienia wiec wypełnię go jeszcze raz z uwzględnieniem wszystkich domowników oraz złoże dokumenty o mieszkanie zobaczymy może na się powiedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki mimzy za pomoc dziś byłam w Council zdecydowałam sie powiedzieć ze jest nas więcej i zgłosić wszystkich Pani powiedziała mi ze od 2 dni mam zakończony dodatek i ze muszę składać aplikacje od nowa Przyczyna zakończenia było to ze wcześniej pobieraliśmy dodatek pod innym adresem pod którym mieszkaliśmy( 2 bedroom) i tam sie on nam należał później przeprowadziliśmy się do większego domu z moim bratem gdzie tez zgłaszałam zmianę adresu i mojego brata dostawaliśmy HB nadal trochę mniejsza sumę ale cały czas coś .Wtedy powiedziano nam ze wszystko jest ok 3 sypialnie na parę plus dziecko swój pokój i brat wszystko się zgadzało według nich Na dzień dzisiejszy zamknęli mi benefis i muszę oddać im pieniążki za ostatnie tygodnie z data zmiany adresu na szczęście nie tak dużo bo niewidem co bym zrobiła gdybym musiała im oddawać spora sumkę Wiec trzeba być ostrożnym z tymi wszystkimi dodatkami bo nieraz można coś przeoczyć a oni prędzej czy później i tak eis dopatrzą Moja rada jest taka ze najlepiej zgłaszać im wszystko po kilka razy dla pewności tak jak w twoim przypadku mimzy idź i dopytaj się czy wszystko jest na pewno prawidłowo policzone i czy maja wszystkie twoje dokumenty i oktalne dane dochodów Tak jak powyżej napisałam pani dała mi nowy wniosek do wypełnienia wiec wypełnię go jeszcze raz z uwzględnieniem wszystkich domowników oraz złoże dokumenty o mieszkanie zobaczymy może na się powiedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorka dla wszystkich coś wcisnęłam i duplikowałam się ok mniejsza z tym zdarza się.......... wracając do tematu OKON mogłabyś przybliżyć sprawę czym rożni się mieszkanie od domu socjalnego i gdzie składa się o to dokumenty Czy dobrze rozumie ze socjal house aplikujesz w Council house a o to drugie to gdzie? jeszcze jedno o dodatek na dom może ubiegać się pod jednym adresem kilka osób? czy tylko jedna para ,bo tak jak u nas my już się ubiegamy a co z naszymi lokatorami oni też będą niedługo rodzicami i zapewne tez o tym myślą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cierpliwos i wiara
szyszka 1982 rece opadaja. Jak mozna na jeden dom dostawac 2 HB bo dwie pary tam mieszkaja, nie chce byc nie mila ale troszke logiki!!!!!!!!! To jest dodatek do rentu wiec jesli placicie wszyscy po rowno to jak go dostaniesz to sie z nimi podziel albo obniz im czynsz bo troszke to bedzie nie sprawiedliwe z twojej strony. Powodzenia w czekaniu mam nadzieje ze slonce sie do was dziewczyny usmiechnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko i corko
Szyszka HB to jest dofinansowanie do rentu i moze go otrzymac glowny wynajmujacy (ta osoba, ktorej nazwisko figuruje na umowie wynajmu). Tylko i wylacznie! Jezeli wynajmujesz pokoj komus nielegalnie to nie tylko mozesz nie dostac HB ale miec duze problemy jezeli to sprawdza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cierpliwosc i wiara
szyszka zglosila ze mieszka ich wiecej pisala o tym wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko i corko
A to w porzadku :-) Nie doczytalam - moja wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimzy
My idziemy jutro się dopytać ponownie w councilu...... Szyszka ty musisz oddać pieniądze jak rozumie z waszej winy...a ja......my nie jesteśmy winni bo przecież na bieżąco mają dokumenty i nic z tym nie robią!!Jak można policzyć dofinansowanie najpierw z wyższej kwoty a potem się cofnąć do niższej i znów przeliczyć....przecież na wyciągach z banku i pay slipach są daty.....i są też daty wbijane na dokumentach-no i w komputerze.....zgłupiałam od tego!! Dobrze ze to zgłosiłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam nie wiem dokładnie jak jest, Ale wydaje mi się po przeanalizowaniu papierów od HB, że każdy kto płaci czynsz może się starać o HB. Oni się pytają ile Ty płacisz za mieszkanie/pokój. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko i corko
Aby otrzymac HB nalezy dostarczyc umowe najmu. Kwota wplacana jest na nazwisko glownego najemcy. Jezeli na dany dom umowe posiada kilka osob - wynajmuja pokoje np. to kazdy moze starac sie o dofinansowanie do swojej czesci. Ale HB jest dofinansowaniem do rentu a nie dodatkowym benefitem do przewalenia w markecie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tam chyba jest odpowiednia rubryka dla takich co nie są na umowie a jednak płaca czynsz. Najlepiej to się u źródła dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×