Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość vanili

Dieta strukturalna - rewelacja! 2-4 kg w ciągu tygodnia.

Polecane posty

Gość roseee
🌼 🌼 Też jestem na diecie!!!! Wiecznie sie odchudzam. 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roseee
🌼 🌼 🌼 Dziewczyny, a co to???? czy tu nie zagladacie??? Jestem na diecie!!! 🌼 :( :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upssss
upsssssssss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upssss
upsssss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upssss
upsssssssss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upssss
😴 >>>>>>>>>>> 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upssss
😴 >>>>>>>>>>> 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upssss
😴 >>>>>>>>>>> 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roseee
My się tu odchudzamy.... 🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo13
Hej! 🌼 W początkowej fazie stosowania ograniczeń dietetycznych masa ciała szybko się obniża w wyniku utraty nie tylko tkanki tłuszczowej, ale także wody. Później utrata wody zmniejsza się i ubytek masy ciała staje się wolniejszy. Wiele osób w takim momencie poddaje się, uważając stosowaną dietę za nieskuteczną. Jeśli jednak chcemy osiągnąć zaplanowany rezultat należy się uzbroić w cierpliwość. Należy tak zaplanować swoją dietę odchudzającą, by tracić 1 kg zapasów tłuszczowych na tydzień. Szybsze tempo odchudzania jest wręcz szkodliwe. Większe straty masy ciała można uzyskać przez zwiększenie aktywności fizycznej. Utrata 1 kg tłuszczu tygodniowo oznacza niedobór 7000 kcal w stosunku do potrzeb organizmu. Jeśli zaplanujemy chudnięcie 1 kg tygodniowo należałoby spożywać codziennie 1000 kcal mniej. Należy policzyć, ile kalorii organizm potrzebuje do utrzymania masy ciała na dotychczasowym poziomie. Można to w przybliżeniu obliczyć mnożąc należną masę ciała (nie aktualną!) przez 30. Np. kobieta przy wzroście 160 cm powinna ważyć 54 kg, a więc jej zapotrzebowanie wynosi 54 x 30 = 1620 kcal. (W tym przypadku ograniczenie spożycia o 1000 kcal dziennie oznaczałoby spożywanie około 600 kcal dziennie). W praktyce dieta poniżej 1000 kcal dziennie jest bardzo trudna do prowadzenia, dlatego korzystniej jest rozłożyć odchudzanie na dłuższy czas, przy utrzymaniu wartości energetycznej jadłospisu około 1000 kcal. Zbyt drastyczne diety prowadzą do znacznych wahań masy ciała (efekt yo-yo). Nawet po odchudzaniu z dobrym skutkiem pozostaje skłonność do tycia, dlatego nigdy nie należy wracać do niekontrolowanego jedzenia. Organizm stopniowo się adoptuje do zmniejszonego spożycia energii i przy powtarzaniu kuracji odchudzających coraz trudniej jest uzyskać efekt utraty tkanki tłuszczowej. Nadmiar energii najczęściej wynika ze stosowania w jadłospisie produktów o dużej zawartości tłuszczu, cukru i słodyczy. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo13
🌼 Stosując dietę dostarczająca 1000 kalorii dziennie można schudnąć minimum 4 kg miesięcznie. Stosując diety odchudzające o ograniczonej podaży kalorii należy pamiętać iż muszą one być bezpieczne, pokrywające pomimo ograniczenia ilości zapotrzebowania na wszystkie niezbędne składniki pokarmowe, smaczne i w miarę możliwości hamujące uczucie głodu. Z diet odchudzających najbardziej zbliżona do fizjologicznego modelu odżywiania jest dieta ubogoenergetyczna ograniczająca spożycie energii pochodzącej z tłuszczu i węglowodanów. Przestrzeganie diety dostarczającej 1000 kalorii powoduje ubytek masy ciała około 4 kg miesięcznie, bez jakichkolwiek objawów ubocznych. 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOsiek*
Jak ja bym chciala te 4 kg miesiecznie...Niestety,marnie to u mnie wyglada.Dopadla mnie jakas chandra,ogolne zniechecenie i w ogole... Nic mi sie nie chce...Ogolnie nie mam wiekszych problemow z utrzymaniem diety (pomijajac takie dni jak wczoraj:zrobilam "leniwe" i po prostu nie moglam sie im oprzec,ale zjadlam tylko kilka...),a waga ani drgnie...Tak wiec u mnie zastoj w odchudzaniu,mam nadzieje,ze chwilowy...Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie,pa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo13
Witaj Gosiek! 😴 te 4 miesięcznie to chyba się chudnie na poczatku?? potem jest tylko gorzej!!! i coraz gorzej! Ale walczmy dalej! 😴 Też mam kiepski dzień - ciśnienie spada i moja przemiana materii hi, hi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo13
Gosiek! Ale jojo ....na bank...hi,hi :classic_cool: EFEKT JO-JO I PRZEMIANA MATERII Osobom nieustannie odchudzającym się jest dobrze znany termin - „efekt jo-jo”. Oznacza on odzyskanie straconych w trakcie odchudzania kilogramów, nierzadko z nawiązką. Efekt jo-jo wiąże się z tempem podstawowej przemiany materii. Czym jest spowodowany efekt jo-jo? W trakcie stosowania niskoenergetycznej diety ulega obniżeniu tempo podstawowej przemiany materii – jest to reakcja przystosowawcza na zmniejszenie dostarczanej z pożywieniem energii – takie przełączenie organizmu na „tryb oszczędny”. Obniża się temperatura ciała (osoby na restrykcyjnych dietach lub głodówkach skarżą się na uczucie zimna), ciśnienie tętnicze krwi. Im dieta bardziej rygorystyczna tym większy spadek PPM. Dość często dochodzi także do zmniejszenia ilości tkanki mięśniowej w ciele (spalenia). Te dwa elementy oraz niska aktywność fizyczna powodują, że gdy kończy się etap intensywnego odchudzania lub gdy dieta zostanie przerwana na skutek napadu „wilczego głodu i obżarstwa” i wrócimy do dawnego złego sposobu odżywiania bez etapu przejściowego (wyprowadzania z reżimu niskoenergetycznego) następuje przybieranie masy ciała. Gdy będziemy organizmowi wygłodzonemu dietą dostarczać znów duże porcje energii ten zacznie je magazynować na wypadek ewentualnego kolejnego okresu niedoborów. Każda kolejna dieta odchudzająca jest cięższa – coraz trudniej przychodzi gubienie kilogramów . Organizm nie oddaje chętnie skrzętnie gromadzonych zapasów. Z punktu widzenia zdrowotnego, efekt jo-jo czyli wahania wagi są dużo bardziej niekorzystne niż podwyższona ale stabilna masa ciała. :classic_cool: I w tym minorowym nastroju nie poddamy się i dalej dietkujmy... :classic_cool::classic_cool::classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roseee
🌼🌼🌼🌼 🌼🌼👄🌼🌼 🌼🌼👄🌼🌼 🌼👄🌼🌼 🌼🌼🌼🌼 Dziewczyny dla Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roseee
🌼🌼🌼🌼 🌼🌼👄🌼🌼 🌼🌼👄🌼🌼 🌼🌼👄🌼🌼 🌼🌼🌼🌼 Dziewczyny dla Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roseee
🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼👄🌼🌼 🌼🌼👄🌼🌼 🌼🌼👄🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼 Dziewczyny dla Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOsiek*
Mam nadzieje,ze jo-jo nie bedzie,za to bedzie spadek wagi i figurka prawie taka jak na stronce wklejonej przez Roseee ( witaj Roseee :) ) Ja wlasnie wrocilam ze spaceru (przymusowego wprawdzie,bo musialam odebrac dziecko ze szkoly,a samochod tez chyba mial dzis zly dzien...) i chyba dobrze mi to zrobilo.Koniec uzalania sie i odkladania wszystkiego na jutro.Na takim odkladaniu zleca mi miesiace i co z tym kostiumem kapielowym? Co z dwoma parami spodni,ktore czekaja na swoj dzien? Nie wspomne o krotkiej spodniczce ;) No i nie bede sie upierala przy tych czterech kg...Jak pozbede sie dwoch miesiecznie,to do lipca bedzie i tak super.I tak wlasnie sie podbudowalam,nieco przepedzilam chandre i zaraz biore sie za koktajl. Roseee,Ty tez stosujesz koktajle? Jak Ci idzie? Pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo13
Gosiek! ❤️ Ty nasze! Nie zamartwiaj się, kupisz coś nowego, modniejszego. Przeglądam nowe katalogii i stwierdzam, grunt to gustownie się ubrać, a jak już nic nie pomoże ,to zakamuflować niedoskonałości. Zależy, co włożę na siebie, w jednych rzeczach wygladam oky i znajome mówią, ale zeszczuplałas, a w innych luzackich ..jakbym miała zamiar dopiero rozpocząć dietę. Jeszcze jest zima i czemu my zamartwiamy się, co będzie w leci?.A ja wiem, w ubiegłym roku, zrobiło się ciepło i szybko zeszczuplałam. Więc dość użalania...czekamy na lato! 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOsiek*
Karo,Ty to potrafisz pocieszyc :) Duza buzka dla Ciebie :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo13
🌼 Hej Gosiek! U mnie piekna wiosna, słoneczko! Co to, nie będzie już zimy? I jak nie czuć sie super? No , ale muszę się zebrać do pracy... 🌼 Miłego dnia życzę! A jutro juz sobota... Pa.. 🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOsiek*
U mnie tez pogoda super,wcale by mnie nie zmartwilo,gdyby ta zima juz sobie poszla.Tesknie juz za ciepelkiem.Lubie ciepelko :) A na razie ide przygotowac sobie jakis koktajl,moze cos na bazie mleka sojowego..? Z pestkami,otrebami i owockami... Milej soboty,pa pa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo13
🌼 Przymierzyłam spodnie, ciasne jeszcze w jesieni ...i sa dobre, czyli troszkę zeszczuplałam, czyli waga nie jest obiektywna! A dziś piłam kawę niestrukturalnie, żeby wiecej spalić i zjadłam 2 kiwi, więc mam dobre rokowania! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko na miejscu
szukam skutecznej diety :) :( :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! ❤️ Życzę wytrwałości i cierpliwości ..w stosowaniu diety. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! ❤️ Życzę wytrwałości i cierpliwości ..w stosowaniu diety. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Kończę to moje odchudzanie! 🌼🌼🌼🌼 Nie mogę już niżej zejść, więc niech tak zostanie! 1 kg ciągle się waha! raz wgórę, raz w dół. Już mnie to nudzi! Miłego dietkowania!!! 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cwicze od dzis 8 minnute
viiii - z jakiej wygai wychodzials i ile teraz wazysz? ile masz wzorstu i jak dlugo stosowalas te dietke. sorry ze tak wypytuje, ale nie mam czasu na czytanie calego topiku. z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×