Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
Go艣膰 vanili

Dieta strukturalna - rewelacja! 2-4 kg w ci膮gu tygodnia.

Polecane posty

馃槾 PR脫G WAGI Przypuszczalnie by艂a艣 ju偶 kiedy艣 na jakiej艣 diecie, wiesz zatem jak trudno jest zgubi膰 zb臋dne kilogramy t艂uszczyku, a potem na dodatek utrzyma膰 osi膮gni臋t膮 wag臋. Powiedzmy, 偶e jeste艣 na diecie ju偶 kilka dni, jednak waga wyra藕nie pokazuje tyle samo kilogram贸w. By膰 mo偶e jest to Tw贸j punkt wagi, do kt贸rego organizm przyzwyczai艂 si臋 przez lata i do kt贸rego osi膮gni臋cia b臋dzie d膮偶y艂. Jak podej艣膰 do tego we w艂a艣ciwy spos贸b? Jest jedna rada, mianowicie przyzwyczai膰 organizm do ni偶szej wagi i nauczy膰 go j膮 utrzymywa膰. Pr贸g, kt贸ry tak ci臋偶ko Ci przekroczy膰 to waga cia艂a, kt贸r膮 organizm polubi艂 znacznie bardziej, ni偶 powinien. Uwag臋 na niego zwr贸cili ameryka艅scy naukowcy i nazwali go \"punktem wagi\". Teoria ta przewiduje, 偶e organizmg enetycznie ukierunkowany jest na d膮偶enie do takiej masy cia艂a, kt贸ra pozwala mu na najefektywniejsze funkcjonowanie. Punkt wagi u ka偶dego cz艂owieka jest w innej wielko艣ci, w zale偶no艣ci od warunk贸w wewn臋trznych i zewn臋trznych. W momencie, kiedy waga cia艂a osi膮gnie w efekcie odchudzania ni偶szy poziom, ni偶 zapami臋tany przez organizm punkt wagi, b臋dziemy mieli do czynienia z trybem oszcz臋dno艣ciowym organizmu, kt贸ry spowolni przemian臋 materii aby oszcz臋dzi膰 energi臋. W takiej sytuacji dalsze odchudzanie jest niezwykle trudne. Mo偶emy spodziewa膰 si臋, 偶e nagle staniemy si臋 bardziej senni ni偶 dotychczas i zacznie nam si臋 cz臋艣ciej robi膰 zimno, co nast臋puje w wyniku obni偶enia temperatury cia艂a. Dzia艂a to te偶 w drug膮 stron臋. Na szcz臋艣cie. W przypadku, gdy przytyjesz i masa cia艂a osi膮gnie wi臋kszy poziom ni偶 punkt wagi, Tw贸j organizm przyspieszy metabolizm i podniesienie temperatur臋 cia艂a w celu spalenia nadmiaru kalorii. Oczywi艣cie, je偶eli b臋dziesz jad艂a tak przez d艂u偶szy czas, organizm w ko艅cu si臋 przyzwyczai i zacznie magazynowa膰 energi臋 za pomoc膮 tkanki t艂uszczowej. Tak wi臋c punkt wagi to warto艣膰 zmienna. To optymistyczne podej艣cie. Odpowiednio bowiem dobieraj膮c diet臋 mo偶esz doprowadzi膰 do tego, 偶e punkt wagi osi膮gnie ni偶szy o kilka kilogram贸w poziom. Wszystko zaczyna si臋 zatem od obserwacji cia艂a i punktu wagi, do kt贸rej jest przyzwyczajony. Zaobserwuj do jakiej warto艣ci wskaz贸wka wagi najcz臋艣ciej powraca, nast臋pnie postaraj si臋 okre艣li膰 mo偶liwe przyczyny Twojej nadwagi. Niezb臋dna b臋dzie odpowiednio zbilansowana dieta odchudzaj膮ca, kt贸r膮 cho膰 trudno mo偶na ustali膰 samemu. Najwa偶niejszym punktem naszego programu jest powolne wyj艣cie z etapu odchudzaj膮cego. Chodzi tu przede wszystkim o stopniowe zwi臋kszanie ilo艣ci kalorii w diecie, kt贸re pomo偶e ustali膰 nowy punkt wagi. Powiedzmy, 偶e 200 kalorii wi臋cej co tydzie艅 dok艂adamy do naszego jad艂ospisu. Ten spos贸b pozwoli na unikni臋cie efektu jo-jo. Przy czym w dalszym ci膮gu musisz kontrolowa膰 wag臋, je偶eli w wyniku zwi臋kszenia dawki kalorii troszk臋 przyty艂a艣 zmniejsz spo偶ycie o 100 kalorii i obserwuj organizm. W taki spos贸b powinna艣 doj艣膰 do optymalnej dla siebie liczby kalorii, optymalnej diety, kt贸r膮 powinna艣 spo偶ywa膰 w zale偶no艣ci od trybu 偶ycia. 馃槾

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 wirus komputerowy

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 to nie 偶arty
Cz艂owiek chudnie. Tylko co dalej? Podobnie z monodietami (np. jedzeniem kapusty). Ko艅czymy diet臋 i zaczynamy je艣膰 jak przedtem. Wracamy do starej wagi. Jedyn膮 diet膮 pomagaj膮c膮 wyj艣膰 z oty艂o艣ci jest dieta umiaru - wolno wszystko, tylko mniej. Ale te偶 nie za ma艂o. 1200-1500 kcal dziennie to optymalny poziom warto艣ci kalorycznej po偶ywienia. Tak mo偶na chudn膮膰 d艂ugie miesi膮ce, powoli, lecz skutecznie. Je艣li kto艣 si臋 odchudza p贸艂 roku, to jest wi臋ksza szansa, 偶e si臋 przyzwyczai do nowego sposobu od偶ywiania i go utrzyma. 呕adna uczciwa metoda odchudzania nie obiecuje szybkich efekt贸w. Ka偶da m贸wi o roli wysi艂ku fizycznego i rozs膮dnym wyborze po偶ywienia. Musimy je艣膰 regularnie, ale mniej, ograniczy膰 cukier i t艂uszcze zwierz臋ce, zwi臋kszy膰 ilo艣膰 warzyw z nisk膮 zawarto艣ci膮 skrobi.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 to nie 偶arty
Je偶eli masz zamiar schudn膮膰 od 3 do 5 kg w ci膮gu tygodnia, jest to nierealne. W ci膮gu tygodnia maksymalny spadek wagi to oko艂o 1 kg t艂uszczu, a bardziej prawdopodobny to 0,5 kg. Wszystko ponad t臋 ilo艣膰 b臋dzie utrat膮 wody i szybko nast膮pi odzyskanie poprzedniej wagi. Dlaczego tak si臋 dzieje? Ot贸偶 je偶eli spo偶ywamy wi臋cej ni偶 wynosz膮 nasze potrzeby, to nadmiar magazynowany jest jako glikogen w w膮trobie i mi臋艣niach. Je偶eli magazyny glikogenu s膮 ju偶 zape艂nione, wtedy dalszy nadmiar przekszta艂cany jest w t艂uszcz i odk艂ada si臋 w kom贸rkach t艂uszczowych. Kiedy odchudzasz si臋, wtedy jesz mniej ni偶 wynika to z zapotrzebowania Twojego organizmu, w takim wypadku dochodzi do rozk艂adu glikogenu, a ka偶da jednostka roz艂o偶onego glikogenu zu偶ywa dziewi臋膰 jednostek wody. Po wyczerpaniu si臋 zasob贸w glikogen przekszta艂cany jest w t艂uszcz. W zwi膮zku z tym niekt贸re diety powoduj膮 pocz膮tkow膮 utrat臋 masy cia艂a, na kt贸r膮 sk艂ada si臋 g艂贸wnie ubytek wody. Je偶eli zaczynamy je艣膰 troch臋 wi臋cej, wtedy zapasy glikogenu wraz z wod膮 odnowi膮 si臋. Dlatego niekt贸re diety powoduj膮 szybk膮 utrat臋 masy cia艂a w pierwszym tygodniu, ale r贸wnie szybki przyrost wagi, gdy przestajemy je stosowa膰.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 to nie 偶arty
Szczup艂膮 sylwetk臋 zapewni膮 nam: * jab艂ka - dostarczaj膮 b艂onnika, u艂atwiaj膮 trawienie * og贸rki - bior膮 udzia艂 w oczyszczaniu organizmu * kiwi - zawieraj膮 enzymy, kt贸re ju偶 w 偶o艂膮dku "rozbijaj膮" bia艂ka - jelita 艂atwiej mog膮 je strawi膰 * otr臋by owsiane - w po艂膮czeniu z wod膮 p臋czniej膮 daj膮c uczucie syto艣ci * grejpfruty - posiadaj膮 du偶膮 dawk臋 witamin臋 C i b艂onnik u艂atwiaj膮cy trawienie * mango - bogate w enzymy, kt贸re noc膮 pobudzaj膮 spalanie t艂uszczu * ananas - zawiera cenny sk艂adnik: bromeli臋, jest to enzym u艂atwiaj膮cy trawienie bia艂ka i pomagaj膮cy pozby膰 si臋 kom贸rek t艂uszczowych * pomidory - dzia艂aj膮 moczop臋dnie, wydalaj膮 z organizmu szkodliwe substancje, bogate w magnez i potas porady praktyczne: * aktywny tryb 偶ycia i regularna gimnastyka sprawi膮, 偶e 艂atwiej przejdziemy przez okres odchudzania * ograniczmy spo偶ywanie soli i cukru, niepotrzebnie zaostrzaj膮 nam apetyt * przy nag艂ym napadzie g艂odu wypijmy szklank臋 przegotowanej wody * zast膮pmy s艂odkie napoje gazowane wod膮 mineraln膮 * zamiast batona zjedzmy kawa艂ek jab艂ka b膮d藕 marchewki

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 to nie 偶arty
Trzeba zdawa膰 sobie spraw臋, 偶e w procesie odchudzania zachodzi w organizmie przestrojenie metaboliczne. Musimy doprowadzi膰 do takiego stanu, by organizm czerpa艂 energi臋 potrzebn膮 do swoich funkcji 偶yciowych z zapas贸w t艂uszczowych. To jest istota odchudzania. Zanim jednak do tego dojdzie, w pierwszej fazie odchudzania zachodzi g艂贸wnie ubytek wody. Cieszymy si臋, 偶e waga spada, lecz, niestety, nie jest to jeszcze spalanie tkanki t艂uszczowej. Dopiero pi膮tego dnia stosowania diety odchudzaj膮cej zaczyna si臋 zu偶ywanie pok艂ad贸w energetycznych z tkanki t艂uszczowej. Okres odchudzania wymaga podawania sk艂adnik贸w mineralnych i witamin, kt贸re uciekaj膮 z wod膮, a poza tym mo偶e by膰 ich r贸wnie偶 za ma艂o w d艂ugim procesie walki z nadmiarem kilogram贸w.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 upsssssss
:) :) :) :) :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ja te偶...
chcia艂abym odchudz膰 si臋 z wami... :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ja te偶...
chcia艂abym odchudz膰 si臋 z wami... :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ja te偶...
chcia艂abym odchudz膰 si臋 z wami... :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ja te偶...
chcia艂abym odchudz膰 si臋 z wami... :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ja te偶...
chcia艂abym odchudz膰 si臋 z wami... :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ja te偶...
ry偶????

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 upssss

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 maja4
[:) :( Schudn膮膰 jak to 艂atwo powiedzie膰!!! :):(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 maja4
___##########*_______________________ _ __*##############______________________ __################_____________________ _############## ####_________*###*______ __##################_____*##########___ __##################___*######### ####__ ___#################*_###############*_ ____#################################*_ ______#### ###########################__ _______#############################=__ ________=################### #######____ __________########################_____ ___________*####################=______ _____ _______*##################________ _____________*###############__________ _______________######## #####___________ ________________##########_____________ ________________=#######*______________ _________________######________________ __________________####___________ ..." 偶yj tak, aby po twojej 艣mierci zrobi艂o sie nudno..."

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witajcie! 馃尲 馃尲 Przypominam, tu stosujemy diete strukturaln膮.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 maja 4
Zobaczcie ,co znalaz艂am n/t cynamonu, kt贸ry jest w sk艂adzie koktajlu.... W cynamonie oraz produktach z jego zawarto艣ci膮 zakupionych w polskich sklepach wykryto gro藕n膮 dla zdrowia kumaryn臋. "艢wiat Konsumenta" zleci艂 akredytowanemu laboratorium zmierzenie zawarto艣ci kumaryny w produktach z polskiego rynku: w czterech markach cynamonu oraz w siedmiu produktach z jego zawarto艣ci膮, takich jak herbaty, p艂atki 艣niadaniowe, deser dla dzieci i guma do 偶ucia. Co to jest kumaryna? Kumaryna to naturalna substancja zapachowa. Wyst臋puje w niekt贸rych ro艣linach, g艂贸wnie trawach, a tak偶e w cynamonie - w najwi臋kszych ilo艣ciach w cynamonie gatunku cassia (Cinnamomum cassia). Jest on ta艅szy i uznawany za gorszy od cynamonu cejlo艅skiego (Cinnamomum zeylanicum), w kt贸rym znajduje si臋 znacznie mniej kumaryny. To kumaryna odpowiada za przyjemny zapach 艣wie偶ego siana. Jednak spo偶ywana w zbyt du偶ych ilo艣ciach mo偶e uszkadza膰 w膮trob臋. Zgodnie z unijnym prawem, obowi膮zuj膮cym r贸wnie偶 w Polsce, w produktach spo偶ywczych maksymalna dopuszczalna zawarto艣膰 kumaryny wynosi 2 mg/kg produktu. Jedynie w przypadku cynamonu jako przyprawy nie ma regulacji prawnych odno艣nie limitu kumaryny. Mimo to wykryte ilo艣ci kumaryny w badanym cynamonie s膮 alarmuj膮ce. Naukowcy wyliczyli bowiem maksymaln膮 bezpieczn膮 dawk臋 kumaryny, jak膮 mo偶emy dziennie spo偶y膰, czyli TDI (tolerable daily intake). Jest to 0,1 mg na kilogram masy cia艂a. Czyli osoba wa偶膮ca 60 kg mo偶e bezpiecznie zje艣膰 6 mg kumaryny w ci膮gu dnia. Z bada艅 "艢wiata Konsumenta" wynika, 偶e dawk臋 t臋 艂atwo przekroczy膰, tym bardziej, 偶e kumaryna trafia do organizmu z r贸偶nych 藕r贸de艂, w tym i z kosmetyk贸w. Co wykaza艂y badania? Badania wykonane na zlecenie "艢wiata Konsumenta" wykaza艂y, 偶e w ka偶dej testowanej pr贸bce znajdowa艂a si臋 kumaryna. W przypadku herbat badaniu poddano produkt suchy przed zaparzeniem. Oto zawarto艣ci kumaryny wykryte przez laboratorium (w mg/kg): Cynamon mielony Appetita: 3710 Cynamon mielony Kamis: 2510 Cynamon mielony Kotanyi: 2370 Cynamon mielony Prymat: 2280 Mus jab艂kowy BoboVita Szarlotka z cynamonem: 0,6 (w tym przypadku zawarto艣膰 kumaryny znajdowa艂a si臋 poni偶ej dozwolonego limitu) Lipton Morocco mi臋ta z przyprawami: 752 Tetley herbata z jab艂kiem i cynamonem: 122 Herbapol herbata cynamonowa: 121 P艂atki 艣niadaniowe Cini Minis: 15,8 Pierniki Anna's: 12,9 Guma do 偶ucia Big Red Cinnamon: 5,1 (mie艣ci si臋 w normie, poniewa偶 g贸rna dopuszczalna granica zawarto艣ci kumaryny w gumach jest wy偶sza ni偶 w pozosta艂ych produktach i wynosi 50 mg/kg). Wyniki dotycz膮 badanych partii produkt贸w. Eksperci radz膮, by ze wzgl臋du na zawarto艣膰 kumaryny cynamon je艣膰 nie cz臋艣ciej ni偶 jedn膮 porcj臋 raz w tygodniu.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 maja4
A ja na kolacj臋 wypr贸bowa艂am weekendowy Zmiksowa膰: 300 ml soku pomidorowego 1/2 puszki tu艅czyka w sosie w艂 (puszka ok.200g (zamiennie tofu lub feta 40 g) 1 艂y偶ka siemienia lnianego 1 ma艂y z膮bek czosnku 1/2 艂y偶eczki morszczynu tylko zamiast tu艅czyka da艂am fet臋, czosnek postawi艂 mnie na nogi, bo jaki艣 wirus mnie m臋czy. :):( :(:) :):( Szkoda,偶e nie zagl膮dacie....:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 maja4
___##########*_______________________ _ __*##############______________________ __################_____________________ _############## ####_________*###*______ __##################_____*##########___ __##################___*######### ####__ ___#################*_###############*_ ____#################################*_ ______#### ###########################__ _______#############################=__ ________=################### #######____ __________########################_____ ___________*####################=______ _____ _______*##################________ _____________*###############__________ _______________######## #####___________ ________________##########_____________ ________________=#######*______________ _________________######________________ __________________####___________ ..." 偶yj tak, aby po twojej 艣mierci zrobi艂o si臋 nudno..."

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 GOsiek*
Czesc dziewczyny :) Witaj Maju4 :) A gdzie to sie Karo podziala...? Moze na wspomnianym piaseczku sie wyleguje....Karo,odezwij sie,napisz co u Ciebie... U mnie fatalnie,mam stresa,dola jak wielki kanion ;) i jakos nie mam zapalu do diety...Kusza mnie slodkosci,ciasteczka i kluchy....Powinnam juz wazyc tone....Na szczescie nie waze i to mnie nawet nieco dziwi....Biorac pod uwage to ile i co jem.... Moja waga stoi w miejscu,ani nie chudne ani nie tyje...Chyba dam sobie jeszcze jedna szanse.Wracam potulnie do ciebie,dieto strukturalna.... Jutro rano koktajl pomaranczowy. Pozdrawiam serdecznie :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witajcie Gosiek i Maja! Bu偶ki dla Was! 馃憚馃憚 Towarzystwo si臋 wykruszy艂o... Ja od rana mam kryzys...kupi臋 mo偶e sprz臋t do 膰wiczenia w domu?..bo teraz nie mam warunk贸w na systematyczne 膰wiczenie, a widz臋,偶e bez ruchu dieta nie dzia艂a..tzn kilogramy nie spadaj膮, to i tak dobrze, 偶e trzymam wag臋. 呕ycz臋 Wam wytrwa艂o艣ci. :classic_cool: http://www.allegro.pl/item304859566_nordic_walker_super_okazja_szary.html Co s膮dzicie o tym sprz臋cie?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 GOsiek*
Witaj Vanili :) Ano,troche sie wykruszylo...ale moze wroca....do dietki strukturalnej sie wraca :) Piszesz,ze od rana masz kryzys...zazdroszcze Ci,u mnie kryzys ciagnie sie juz od...nie wiem jakiego czasu...Dzis jestem wprawdzie dzielnie na dietce,ale ruszac mi sie nie chce...moglabym isc sobie przeciez np.na spacer do lasu,wystarczy tylko wyjsc za furtke i juz jest jest las...moglabym pojezdzic rowerkiem,posciskac "agrafke" (widzialam juz przeciez efekty...),ale nie chce mi sie....Dostalam takiego lenia,ze szok... To urzadzenie na allegro...wyglada zachecajaco i pewnie daje niezle wyniki...Tylko,ze jesli o mnie chodzi...pewnie stalo by gdzies w kacie zakurzone...Kurcze,musze wziac sie za siebie... Sobie i Wam, dziewczyny, zycze wytrwalosci i powodzenia,no i piszcie od czasu do czasu :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 maja4
鉂わ笍

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×