Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smerfeta88

KPA P

Polecane posty

slyszala ze jak lekarz mowil ze nie musze... ale powiedziala ze mam chodzic zebym sobie drugiego kolana nie przeciazyla... ja po pierwszej artro ledwo co podnosilam noge do gory a teraz nie wiem dlaczego czy wycwiczylam czworoglowe czy co ale ja odrazu po zabiegu latalam z ta noga jak szalona... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra, hehe, ciebie nawet nie pytamy:D Kacha, stan mięśni robi swoje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś nie mam czasu przeczytać Waszego wątku - choć po części, dlatego zapytam, bo mam problem. Ortopeda stwierdził u mnie początki chondromalacji w stawach kolanowych, zalecił stosowanie środka Synocrom. Czy ktoś z Was brał go? Jakie były efekty? Poza tym chodzę na rehabilitację - jazda na rowerze :) i mam przykaż : \"SCHUDNĄĆ!\" Ból w kolanach utrzymywał się od porodu ( 2 lata ) i lekarz na podstawie zebranego wywiadu i badania (ręcznego) stwierdził właśnie początki tego schorzenia. Jestem trochę przerażona. Może doradzicie mi jakie jeszcze ćwiczenia powinnam wykonywać? Rehabilitant mówił mi o artroskopii - że może mnie to czekać :( Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Synocrom to zastrzyki dostawowe na bazie kwasu hialuronowego, wspomagają regenerację chrząstki, poprawiają właściwości płynu stawowego odpowiedzialnego za odżywianie chrząstki. Jest to chyba na razie najlepszy niechirurgiczny sposób walki z chondromalacją. Co do ćwiczeń to głównie wzmacnianie czworogłowego - ćwiczenia izometryczne polegające na napinaniu mięśnia czworogłowego, unoszeniu wyprostowanej nogi, etc. Warto skorzytać z fachowej porady i umówić się z rehabilitantem na pokazowe ćwiczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megusia, bardzo ładnie.:) Do ladybird. Chondromalacja to paskudztwo. Początkowe stadium to jeszcze nie tragedia. Ja jestem po artoskopii ze stwierdzeniem ostatniego stadium i zastrzykach i póki co jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może ja też powinnam zredukowac wage myślicie, ze 40 kg będzie w sam raz ? ;) ostatnio mózg mi walnął komplement: "strasznie wyglądasz, jaka ty jesteś chuda, ta nauka cie wykończyła" heheh :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany, Sandra, to ile ty ważysz???:D Megusia, 40? Nawet nie żartuj.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam 168 a ważę 58 kg i co śmieszne wyglądam szczupło, tzn. nie chudo, tak normalnie i nie uważam, że ważę za dużo. Dlatego waga 44 i 50 jest dla mnie niewyobrażalna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz Hinter w sumie wazylam 55 kg i tez bylo dobrze;P nie mam pojecia czmeu teraz schudzlam ;/ stresow za duzo czy co:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- 5 to dużo. Pewnie stres. A z tym kolanem pewnie ci go nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tylko ze wogole sie nie ruszam prawie;/ bo takie cwiczenia co ja robie bez uzycia kolana to zadne ruch;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam od aerobiku - 1 kg, chciałam chodzić przez wakacje 2 razy w tygodniu, ale obawiam się, że znikne hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×