Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smerfeta88

KPA P

Polecane posty

Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi - jutro idę na rower to poproszę rehbilitanta, żeby mi pokazał jeszcze jakieś ćwiczenia. Hinter - mam pytanie - jakie zastrzyki Ci pomogły? Na jak długo? Ja się trochę tym wszystkim przeraziłam, bo ortopeda trochę mnie postraszył. Wiem, że da się z tym żyć, choć nie da się wyleczyć zupełnie. Chciałbym, żeby mnie już kolana nie bolały :( Powiem szczerze - odkąd się Młody urodził bolą mnie ciągle, codziennie, aż zła jestem, ze wcześniej do lekarza nie poszłam :( i że nie schudłam :( Ale muszę się wziąć za to, bo to już nie przelewki. Pozdrawiam ciepło! PS. Powinnam schudnąć do wagi sprzed ciąży, czyli jakieś 12 kilo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wagi to Wy chude jakies jestescie... ja ogolnie nie wygladam na gruba jestem raczej taka w sam raz ale Wy to chyba chude bardzo musicie byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam zastrzyki suplasyn i niestety niewiele mi pomogły, ale chyba w większości przypadków ludzie odczuwają po nich poprawe, trzeba być dobrej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nova13
Megusia, a ty nie masz tego co ja czyli wysokie ułożenie rzepki i lateralizacje czyli nadruchomość rzepki czyli stabilizowanie jej poprzez ćwiczenia, ja byłam u dwóch lekarzy i żaden nie zaproponował mi zastrzykow, odpowiednio dobrane cwiczenia począwszy od rozciagania wszystkiego dookoła czyli łydki, bok uda, pośladki czwórkę i później wzmacninie głowy nad czworką i pośladków koniecznie żeby stabilizować biodro i kolano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zastrzyki to mi lekarz proponuje na chondromalacje :) ale niestety nie zleca mi żadnej rehabilitacji ruchowej, a te moje nadruchome stawy funkcjonują coraz gorzej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to chyba na pogode Julcia bo mnie tez jakos bardziej pobolewa;/ za tydzien o tej porze bede juz miala problem z glowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od rana strasznie oba strzelały przy kucaniu. Ale strzelało tak że aż bolało. A jak wrócilam i poszłam pod prysznic i jak wyszłam spod cieplego prysznica do zimnej łazienki aż mi się noga z bólu ugięła i boli do tej pory:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julcia, trochę przerażające te objawy:) Ladybird, mi tak naprawdę pomogła artro jeżeli chodzi o bóle a nie zastrzyki. Ja wzięłam synvisc 2 miesiące po artro i kiedy je brałam to w sumie nie narzekałam na kolano. Wzięłam je tylko dlatego bo podobno mają mi pomóc w regeneracji chrząstki. Mało bo mało, ale zawsze lepsza taka warstwa 3 kategorii niż nic a miałam już chondro III stopnia, czyli dość źle. Ale zrobili mi ładny shaving i nawiercili chrząstkę i póki co ok. Z opinii innych wygląda to tak, że zastrzyki albo pomagają na krótko albo wcale. Nie słyszałam jeszcze by komuś pomogły całkowicie i na długo. Ale spróbować zawsze trzeba. Kacha, jak tam kolanko? Pewnie z dnia na dzień lepiej? Opuchlizna schodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje kolano dobrze, dzisiaj nawet poszlam odwiedzic szkole :) opuchlizny juz praktycznie nie mam... juz mam prawie kat prosty w zgieciu :) chociaz lekarz mowil zebym nie zginala, ale to nie moja wina ze noga mi sie sama zgina bo mam coraz mniejsza opuchlizne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacha, z tego jak szybko wracasz do stanu sprzed artro jestem pewna, że miałaś tylko płukanie stawu.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może akurat ci to wystarczy na życie bez bólu. W sprawach organizmu ludzkiego niczego nie można być pewnym. Po artro pisałaś, że masz zakaz sportów. Tylko teraz czy w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ogole... ja na poczatku myslalam ze tylko teraz dopuki nie dojde do siebie a potem sie okazalo ze to jednak na zawsze... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedzial ze zero biegania, skakania, mocnego stawania na nogach, duzo chodzic nie moge, zero kucania, kleczenia a jak sie dowiedzial o pilce noznej to jeszcze dodal ze zadnego kopania pilki... (w ogole go wtedy zgasilam jak powiedzialam o pilce noznej) czyli ogolnie wszystko praktycznie... jedynie pewnie plywac moge ale nie lubie... i nie wiem jak rower... mam nadzieje ze na w-fie mi przynajmniej pozwola cwiczyc... a tak bardzo chcialam zaczac trenowac znowu... juz nawet moze nie pilke nozna bo rzeczywiscie to jest bardzo obciazajace ale moze cos innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacha dziwne ze lekarz tak ostro cie potraktowal ludzie mja gorsze kontuzje a moga sport uprawiac;/ idz do lekarza sportowego niech taki sie wypowie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noo... jeszcze moze pogadam z moim prowadzacym chociaz nawet jezeli pozwoli to i tak moja mama poslucha tych dwoch co mi zabronili... :( no ale trudno, wlasnie, ma sie jedne kolana, a z endoprotezami nie mam zamiaru latac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie ja bym chciala sie dowiedziec juz ktory to stopien.... jezeli I lub II to dziwne ze mi nie pozwalaja a jezeli III lub IV no to juz bym predzej zrozumiala... ale moze dlatego ze jestem mloda i to w obu stawach mam bez zadnej przyczyny tak naprawde... bo lekarza pamietam ze tez bardzo zainteresowalo to ze mialam juz jedna artro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i on jak sie dowiedzial ze mialam robiona tez w tym szpitalu to odrazu polecial gdzies...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nova13
Mi przy chondro 1/2 dwóch lekarzy powiedziało, że to zużycie w granicach fizjologicznej normy, i żaden nie zalecił artro ani zastrzyków, tylko coś mi zaczęło pykać w kolanie ale ja mam jeszcze uszkodzony róg tylni ląkotki, i zastanawiam się co to tak pyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacha, lekarz słusznie ci zabronił obciążających sportów bo ty nie jesteś młoda tylko bardzo młoda i pewnie nie chciałabyś endo przed 30tką. Ale stopnia III lub IV myślę, że na bank nie powinnaś mieć. Oby to był dopiero I.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×