Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Postaram się pomóc

Masz pytanie-chętnie pomoge

Polecane posty

akka22----Pigułki łagodzą bóle miesiączkowe ale niestety u nie wszystkich kobiet tak jest.Na recepte możesz dostać diclafenal 100 lub Dicual 75 duo motylka_xxx---- U większości kobiet będących już w ciązy występuje zwykłe plamienie lub krwawienie lecz z tym wyjątkiem że jest one skąpe(zdarzają się kobiety że mają tez bardzo obfite)i taki stan może utrzymywac się do 3-4 miesiąca zuzia13---to zalerzy jakie dokładnie mają być zbadane hormony.Robi się je w okrednym dniu cyklu,albo na czczo lub po zarzyciu konkretnej tabletki. gocha22----Nie potrafie Tobie jednoznacznie odp na te pytanie.Czy może bieżesz teraz jakąś antykoncepcje hormonalną? ataga23----Miałaś bardzo duz e szanse że 14 sierpnia był dniem płodnym. nierozważna----Tak jest możliwe że w ten sposób mogło dojśc do zapłodnienia kasiacio---Teraz na rynku są tak dobre tabletki że nie po ich odstawieniu problemu w zajście w ciąże.Jednak jeśli nie ejsteś co do hormonów przekonana to polecam tabteki Diclafenal 100 lub dycual 75 duo ,są dostępne na recepte. wstydliwa7----Uważam że powinaś zrobić sobie badanie na prolaktyke i rozpocząć leczenie.Nieleczenie prolaktyny może doprowadzić do niepłodności oraz może prowadzić także do gruczolaka przysadki.Jeśli źle tolerujesz bromergon to moze warto zmienić na Norprolac 75,Dostinex.Niestety to jest droga kuracja.Pierwszy lek wacha się w granicach ok 110 zł/30 tabletek a drugi 10 tabtetek to aż ok 220 zł. matildzia----Wydaje mi sie że nie tylko będziesz krwawić do końca op.ale pewnie też dostaniesz okres w tej 7-dniowej przerwie.Czesto przez młode kobiety są stosowane takie praktyki że nie robią rpzerwy lecz niestety ta metoda nie zawsze się sprawdza i można sobie troszke harmonie ogranizmu popsuć.Tak wiec jak sama widzisz twój organizm na taki eksperyment źle zadziałal więc radze robić przerwe. gloria4444----Nie wiem czy wiesz ale do takiego badania zaleca się wstrzemięźliwość płciową na 3-5 dni przed badaniem(po takiej wstrzemięźliwosci będzie wiadomo na 100% jak to jest z plemnikami).Nasienie oddaje się tuż przed badaniem.Pozdrawiam :) ktoś4444----Małoprawdopodobne byś była w ciąży.Pozdrawiam :) anuska_21---- Narazie nie ma powodu do nie pokoju,śluz będzie się zmieniał wagamama---witam :) powietrze które się wydobywa z pochwy to naturalna sprawa,wprawdzie wstydliwa ale nie ma powodu do paniki.Jeśli chodzi o ból przy stosunku to być może jesteś malo nawilżona lub może jest to pochwica. strunka----Żółte upławy mogą świadczyć o stanie zapalnym pochwy dlatego też radziłabym wybrać sie do ginekologa w celu zbadania się i rozpoczecia ew.kuracji.Uważam że dni z uczuciem gorąca jak również poty masz już za sobą.Pozdrawiam. goscccc---czy miałaś robione badania na obecnośc tarczycy? PIERNICZEK---jaki wstyd??? to świadczy o dojrzałości i odpowiedzialności :) nastja---Piersi najlepiej jest badać 2-3 dni po okresie. mama Emilka---radziłabym zacząc starania po wyniku cytologicznym kasia ce----Uważam że takie skutki uboczne świadczą o złym doborze pigułek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zestresowanaaaaa
Czesc mam pytanko, biore tabletki i teraz mam 7 dniowa przerwe w ktorej powinnam dostac okresu, dzisiaj jest 4 dzien i nadal go nie mam:( czy jest mozliwe zebym byla w ciazy?? w czwartek bylam u lekarza i wszystko bylo ok nie bylo sytuacji zebym musiala sie martwic ale jednak sie niepokoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ;* Chciałam sie zapytac co ile nalezy brac tabletki antykoncepcyjne aby odpowiednio działały oraz czy jesli bede stosowała tabletki przez dlugi czas a pozniej bede chciała zajsc w ciąze to czy mogą byc jakies komplikacje albo skutki uboczne?? Pozdrawiam ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, w prawdzie założyłam temat z moim problemem powyżej, ale widzę, ze Pani jest kompetentną osobą i na pewno mi pomoże. Od dawna (praktycznie od zawsze) mam bardzo obfite miesiączki, podczas miesiączkowania wydalają się ze mnie równiez spore skrzepy krwi. Do tego pierwsze 2 dni miesiączki mam bolesne. Bez tabletek rozkurczowych nie dam rady przetrzymać. Tak obfite miesiączki mam praktyczkie odkąd zaczęłam miesiączkować. Ale teraz czytam, że to może być objaw endometriozy. Przeraziłam się, staramy się z mężem o dziecko. W sumie to jestem pod stałą kontrolą lekarza i do tej pory nie stwerdził jakiś nieprawidłowści. Miałam tylko nadżerkę leczoną(laserowo). 2 dni temu miałam lekkie plamienie, trwało chwilkę. A miesiączkę mam dostać za 2 dni. Czuję kłucie lekkie w lewym jajniku. I praktycznie w tym miesiącu od owulacji ciągle czułam rwanie w dolnej części podbrzusza. Robiłam test ciążowy wczoraj i nie wyszły mi 2 kreski. Nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej jak mnie tu dawno nie było...no ale nie o tym OTOZ.....moje pytanie brzmi....biore tabletki o godz 17 i ze wzgedu na to ze ta pora nie odpowiada mi bo praca....i chciałam bym przesunac..ją na 22...i czy w trakcie bvrania tabletek moge np..juz dzis ja wziosc o 22....czy dopiero zaczac przyjmowac o 22 przy nowym opakowaniu?????????????????i z góry dziekuje za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akka22
Dziękuje za odpowiedz:-) A czy podczas tych bolesnych miesiuączek mogę stosować Ibuprom? Nie ma on żadnego wpływu na tabletki? Czy moze te leki które pani napisała (diclafenal 100 lub Dicual 75 duo) są bezpieczniejsze..., lepsze...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc od jakiegos czasu mieszkam w anglii. tu nawet kobiety w ciazy nie maja ani jednej wizyty u ginekologa tak ciezko sie do niego dostac. zeby dostac recepte na tab idzie sie do GP( lekarza pierwszego kontaktu) mowi sie mu jakie sie bralo, bierze i on ci przepisuje. ci lekarze w anglii sa bardzo malo kompetentni i moj na pewno nie zna sie na tab anty. ale do czego zmierzam... bralam yasmin - cera fatalna, bole nog, hustawki nastroju( glownie niespodziewany placz) i jeden plus chyba to niezatrzymywanie wody w organizmie mi posluzylo bo czulam sie taka lekka schudlam jakies 5-6kg. ale moja cera i bole nog wywalczyly zmiane. moj gin przepisal mi cilest, cera piekna zadnych boli nog, kilogramy wrocily z nadwyzka. ale najgorsze jest to ze non stop jestem zla, wsciekla, krzycze na wszystkich ciagle mi cos nie pasuje. zastanawiam sie na zmiana tab ale wiem ze moj GP sie nie zna na tab i da mi pierwsze lepsze jakie mu przyjda do glowy. moze ty masz jakas propozycje na jakie powienna zmienic? pozdrawiam ps z tym roku na pewno nie pojade do polski i nie odwiedze polskiego ginekologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Emilka
Bardzo Ci Dziekuje 🌼 I tak zrobie.Najpierw pojde na kontrol i jak bedzie wszystko ok to od nastepnego miesiaca zaczniemy staranka:) Dzieki i milego dnia:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postaram sie pomóc
zestesowanaaaaa---- w 7 dniowej przerwie ejsteś chroniona tak wiec nie ma powodu do paniki.Okres nie musi występuć w 1 dniu przerwy może byc tak że dostaniesz w ostatnim,mało tego bywa też tak że w 7-dniowej przerwie możesz nie dosatc a dostaniesz np w środku opakowania.I co najwazniejsze ile juz bieżesz pigułki? MAdzik002--- Teraz na rynku są tak dobre pigułki że nie powinnaś mieć w przysżłości problemu zajściem w ciąże.Co do skutków ubocznych tak jak przy antykoncepcji hormonalnej jak równiez przy innych lekach moga się one pojawić.Nie do końca rozumiem o co Tobie chodzi ,,co ile nalezy brać tabletki aby odpowienio działaly" martt---Przyczyną wystepowania skrzepów w miesiączce mogą być zmiany w macicy (koniecznie usg), nierównowaga hormonalna (monitorowanie owulacji i grubości endometrium) lub zaburzenia krzepnięcia.Nie piszesz kiedy miałaś ostatni stosunek,być może na zrobienie testu było za wcześnie.Dlatego też możesz zrobić test w rpzychodni beta hgc który wykrywa już tygodniową ciąze,wynik masz też tego samego dnia.Koszt takiego badania to 20-30 zł americanos----Mieścisz się w normie przyjmowania pigułek tak wiec spokojnie możesz jeszcze w tym op.przejśc na godzine 22 akka22----Ibuprom możesz stosować przy pigułkach.Leki które wymieniłam mają ,,większą moc" i są dostępne tylko na recepte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Postaram sie pomóc - jeśli możesz i nie sprawi Ci to kłopotu to napisz które badanie w jakim dniu cyklu muszą być zrobione, bo przyznam że nie jestem z tej wiedzy dobra. Z góry dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pomarańczowo to ja :) MINIA_CANDinia---Może logest,Harmonet? niestety ale bywa tak że niekiedy trzeba robić duże eksperymenty by dobrac pod swój organizm odpowiednią pigułke.Może być tak że antykoncepcja hormonalna nie ejst dla Ciebie mamaEmilka---Dobry wybór :) lepiej wszystko sprawdzić i ewentualnie wyleczyć tuż przed planowaną ciążą niż później martwić się o dzidziusia.Również pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zestresowanaaaaa
W sumie to teraz zaczne brac 3 opakowanie tabletek a wczesniej zanim zaczelam brac tableki okresu regularnego raczej nie mialam, dziekuje za odpowiedz troche mnie Pani uspokoila:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PIERNICZEK
dziekuje za odpowiedz... naprawde mi pomogłaś... bo co niektóre kobiety mi napisały że to wstyd iść z chłopakiem do ginekologa...A nam chodzi tylko o to by wszystko było uzgodnione razem i by przy tej wizycie dowiezieć sie wszystkiego na co mamy pytania.Mój chłopak napewno mi pomoże,bo sam mi to powiedział i stwierdził że tak powinniśmy zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zestresowana---to tym bardziej nie powinnas miec powodów do zmartwień :) po 3 opakowaniu wszystko powinno się unormowac.Bywa tak że w ciągu 3 pierwszych op.okres jest nieregularny,albo są też ciągłe plamienia,tak wiec wszystko jest wporządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIERNICZEK---- Jedynie co moge Tobie pogratulowac takiego chłopaka a inne kobiety niech zazdroszczą :) kiedyś antykoncepcja była właściwie tylko sprawą kobiet a teraz jak chłopak sie interesuje to bardzo duży plus się jemu nalerzy :) A co do wstydu to glupota kogoś że tak twierdzi,teraz coraz więcej panów przychodzi do mojego gabinetu co mnie bardzo cieszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to? codziennie sie bierze jedną tabletke przez 21 dni, potem jest 7 dni przerwy i potem znow codziennie przez 21 dni... tak piszesz jakbys myslała ze sie bierze od czasu do czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PIERNICZEK
to jednak nie jestem sama... :) dziękuje za wszystko :) napewno nie zrezygnuje z wizyty u ginekologa z moim chłopakiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzik--- 1 pigułke bieżesz 1 dnia krwawienia i tak codziennie (1 pigułka dziennie o tej samej porze dnia) kiedy skończysz opakowanie robisz 7 dniową przerwe i znów zaczynasz od początku(nawet jak nie dostaniesz okresu w czasie przerwy,trzeba przyjąć pigułke planowo po 7 dniach przerwy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to jak sie zainteresowalas to wpisujesz w google i czytasz, a jak sie zdecydujesz że chcialabys używac to zadajesz na forum jakies dodatkowe pytania bo tu są różni ludzie i różnych głupot mogą nagadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PIERNICZEK
mam pytanko.czy masz może własny gabinet ginekologiczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaxxxx_xxxxx
moniak---Lepiej się już Tu nie wypowiadaj,drażnisz ludzi .Zachowuejsz się tak jak byś wsyztsko wiedziała a innych uważasz za kompletnych głupków którzy to nie dorośli do sexu bo nic nie wiedzą.Ale kochana ty tez mało wiesz chcociażby jak długo żyją pleminki--7 dni buhhhhhaaaaaahhhhhhhaaaaaaaa to chyba u jakiegoś monstrum :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stosunek podczas owulacji miałam 8, 11, 13 sierpnia, a ostatni miałam 19 sierpnia. USG miałam robione za każdym razem kiedy miałam wizytę u ginekologa. Wybieram się teraz do lekarza po misiączce. Ale proszę mi jeszcze odpowiedzieć. Czy to, że ja mam takie obfite miesiączki praktycznie od zawsze. Może równiez leżeć w kwestii mojego organizmu (że po prostu tak mam)? Czy jest objawem który powinien mnie bardzo niepokoić? I prosze mi powiedzieć czy podczas wizyty u Gin. powinnam wykonać sobie badanie cytologiczne ? Robiłam ponad rok temu (po leczeniu nadżerki) i było w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wstydliwa7
Czy cytologie najlepiej wykonać w konkretnym 'etapie' cyklu czy nie ma różnicy kiedy? Bo dota nie zwracałam na to uwagi, pani doktor tez nie pytalam w ktorym dniu cyklu jestem, tylko pobierala 'probke' i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w drogach rodnych kobiety jest przyjazne środowisko dla plemników, jesli kobieta jest zdrowa, a plemniki są od zdrowego meżczyzny to wystarczy że trafią na bardzo dobre warunki i są w stanie przezyc nawet 7 dni ;) ku woli wyjaśnienie- zwykle żyją krócej bo na ich ruchliwość moze wpłynąć chocby alkohol ale i takie długowieczne sie zdażają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam dodać, że owulacje mam regularną i nie stwierdziłam (na podsatwie moich obserwacji) zaburzeń, miesiączuję równiez regularnie ... rzadko zdarza mi isę aby miesiączka przesunęła mi się w czasie ( jak już się to zdarza to jest 1 lub 2 dni). Systematycznie wykonuję testy owulacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×