Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Deszcz Liebert Jerzy I niebo ma swą miłość i swe całowanie - W srebrnych kulkach, perełkach jest nieba kochanie. Wiosną ciepłe są usta, jesienią wilgotne, Dnie na wiosnę pogodne, a na jesień słotne. I w płynące koronki i hafty wsłuchany, Jak ziemia w pocałunki, wiem, żem jest kochany. I jak deszczu muszelka co kołysze listkiem, Twe serce moje trąca i dla mnie jest wszystkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60
Dziekuje Wanilio👄 Gałczyński Konstanty Ildefons, Pyłem księżycowym Pyłem księżycowym być na twoich stopach, wiatrem przy twej wstążce, mlekiem w twoim kubku, papierosem w ustach, ścieżką pośród chabrów, ławką gdzie spoczywasz, książką, którą czytasz. Przeszyć cię jak nitką, otoczyć jak przestwór, być porami roku dla twych drogich oczu i ogniem w kominku, i dachem co chroni przed deszczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60
Ciesielczuk Stanisław, Zawodowcom dowcipu ZAWODOWCOM DOWCIPU Pozory myśli tkająć w siećpajęczą, Chwytajcie muszki pozorów, co brzęczą Tonem, głupocie miłym, jak łaskotka. Lecz rwie siędowcip, kiedy prawdę spotka. znam dowcip inny, który w myśli niebie Rodzi się nagle, uśmiechnięty srogo Rozbłysłą prawdą - gdy ten trafi kogo, Trafiony ginie - lub zdradza sam siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60
miłego wieczorku... Ciasto znakomite Niebo w gębie...👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Happy Happy Happy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
Pozdrawiam cale oazowo!👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
Pogoda jesienna, ale lepiej się już czuje, polatałam po sklepach , wydalam pieniądze na zakupy oczywiście , bo po niedzieli w lodowce tylko światło:-D A i kasy ubywa a do 1 go jeszcze daleko:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
Czarny ..dziś.. Teraz to są dobre czasy Nikt uczciwy nie ma kasy Wolny rynek, demokracja Dosyć mała jest inflacja Gospodarka mknie do przodu A że ktoś tam umarł z głodu To nikogo nie obchodzi Bo Europa tu nadchodzi Są bezdomni, milionerzy Politykom nikt nie wierzy Co ulica dwa markety Wszyscy chodzą tam niestety Wszędzie pracy dużo jest Przedsiębiorcy mają gest Zatrudniają lecz nie płacą Mówią, że nie mają za co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa witam serdecznie👄 zapach kawy mnie do oazy zwabił i te pyszne bułeczki z serem...:) A wiersz na czasie WSPANIAŁY ,WSPANIAŁY!!! Przeczytałam koleżance i się ze mną zgodziła , te takie nastały niestety podle czasy...mało kasy, żarło coraz droższe, ze o lumpach już nie wspomnę... I niestety my biedne robole musimy się na wszystko godzić i przymykać oczy, ale mam pytanko...Jak jeszcze długo? Poniedziałek,21 stycznia 2008: Agnieszki, Jarosława... My mamy Agnieszkę w pracy i o 12 tej świętujemy... Spadam do pracy bo mnie przeświecą... A wam wam wszystkim życzę miłego i udanego początku tygodnia👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OCZU MGNIENIA Chociaż młodość odleciała, serce kuszą, oczu mgnienia, które obraz przywołują, uzbrojony we wspomnienia. Oczy chociaż gorzej widzą, zauważą to, co trzeba, i określą najdokładniej, jak daleko jest do nieba. Zauważą gdzie jest miłość, namiętności kuluary, i powiedzą, że nie trzeba, zagrzebywać w siebie wiary. Może jednak to nie oczy, ale serce nasze widzi i pompując krew błękitną, z oka mgnienia sobie szydzi. Niezależnie czym patrzymy, dobrze, byśmy dostrzegali, ile piękna jest na świecie, i to piękno wciąż kochali. Krzysztof Roszczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAJKO TY MOJA Przyjdź do mej bajki mądra wróżko moja, powiedz mi co mnie w przyszłym czasie czeka, czy ktoś przyniesie odrobinę szczęścia, czy je zobaczę jedynie z daleka. Bo przecież życie, to jest także bajka, w którym na przemian: dobrze i źle dzieje, raz się wygrywa swój los na loterii, innym znów razem okradną złodzieje. Czy starczy zdrowia i potrzebnej siły, abym ze smokiem wygrał walkę swoją, bo nie mam przecież potrzebnego miecza, a z długopisu smoki żarty stroją. Czy nadal przy mnie zostaną marzenia, które codzienność moją upiększają, i do szarości żywota mojego, barw tak potrzebnych do smaku dodają. Pytam z zasady, bo pytać wypada, lecz czy na wszystko znajdę odpowiedzi? Najczęściej życie daje nam odpowiedź, która w ukryciu gdzieś tam sobie siedzi. Chciałbym ja wiedzieć, kto mym przyjacielem, i jakie życie los mi oferuje, co mam też czynić, by nie zgubić piękna, które radośnie wokół mnie pulsuje. Krzysztof Roszczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOCHANE BABY Kim byłby człowiek bez baby? Adamem – to oczywiste, żyłby ten człowiek w raju, no i sumienie miał czyste. Lecz czyżby nie zgrzeszył ten Adam, żyjąc przez wieki – sam – homo, życie bez grzechu jest nudne, o tym jest wszystkim wiadomo. Dlatego każdy jak umie, stara się zgrzeszyć choć trochę, czasami ma z tego przyjemność, a inni mają radochę. Cóż wówczas wyczynia człowiek, ten wobec grzechu słaby, stara się grzechy powtarzać, a winę zwalać na baby. Biorąc postęp w tej mierze i elegancji ramy, rzadziej winimy baby, częściej winne są damy. KR 22:53, Krzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarzębina czerwona
Wszystkim Babciom z okazji dnia babci życzę dużo uśmiechu i zdrowia👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarzębina czerwona
Laurka dla Babci:-D ttp://pu.i.wp.pl/?k=MTMyMzM4ODIsNDc2Njc%3D&f=IMG_5035.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarzębina czerwona
Dzień babci Kochana Babciu,gdy się zbudziłam, I oczu moich powieki uchyliłam, Promyczek miłości w serduszku zawzięcie, Wspominał mi cięgle o Twoim święcie. Życzę Ci Babciu zdrowia dobrego, Gdyż skarbu lepszego nie znam od tego. Miłość ma również wielkie znaczenie, Tej jednak doznasz na pewno ode mnie. Bądź zatem zdrowa i bardzo szczęśliwa, A naszej miłości niech w sercach przybywa. Kochać Cię będę i kochać nie przestanę, Bo wiem że od Ciebie to samo dostanę. Autor: kawencja Pozdrawiam OAZOWICZÓW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ann57
Witam, właśnie dzisiaj znalazłam to miejsce spokoju... Kocham myzyke , poezję, malarstwo, taka ze mnie romantyczna dusza ale także z małym pazurkiem jak większość kobiet. Zostawie Wam jeden z moich wierszy Wirtualne słowa Wirtualne słowa błądzą w necie raz tu raz tam... prawdziwe , drogie , kosztowne niezapomniane ale nieme... Wiara czyni cuda - podobno dotykasz liter są zimne... rozgrzewasz je oczami dotykasz pieszczotą echa... Jedno co nas dzieli od niemego szczęścia namiastki bliskości to my sami... uciekamy w świat nierealny pełen zdrad i śmieszności... Budujemy wirtualny dom słów ścianami z zasad... kocham piszesz , myślisz miłość pragnę mówisz, tęsknisz słowem... Wirtualny świat zasad rządzi sie swoimi prawami cichym słowom nieśmiałym nadaje sens w świecie rzeczywistym... wirtualny świat... czeka na Nas Napisany 2007 tak wirtualne słowa, znaczą wiele, a co Wy o tym myślicie??? Pozdrawiam cieplutko.Ann

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Witam was kochani ostatnio miałam problemy zdrowotne... Tak dzisiaj dzień babci i ja dostałam laurki, kwiaty już wczoraj i ciasto upieczone przez mojego 13 letniego wnuczka.. Oczywiście pomagała mu córcia, ale wręczał mi on taki zadowolony... Kocham swoje dzieci a wnuki to już nad życie uwielbiam.. Niewyobrażanym sobie życia bez nich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
To są życzenia od wnuków;) Babcia jest jak dobra wróżka, co otwiera bajkom drzwi, bo gdy kładzie nas do łóżka potem mamy piękne sny. Babcia wszystko robi dla nas, z jej pomocy każdy rad, babcia strasznie jest kochana więc niech żyje nam sto lat 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamieniam wszystkie babcie i nie babcie!!! ja tez upiekłam placek z owocami... Spodziewam się po szkole wnusi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co ja napisałam hihihi ! może miałam na myśli zamianę babci na dziadka...:-D hihihi ! A na myśli naprawie miałam pozdrowienia....:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Złota, ty masz szczęście na uczty:-D👄 60 siatko kochana wracaj do zdrowia👄 Ann57, pozdrawiam cię gorąco , wpadaj do oazy zapraszamy...👄 Jarzębino czerwona, któremu serce dasz:-D👄 la la la la la la ............................................... ........................................................................ la la la ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozwińmy skrzydła i pofruńmy! Orzeł Pewien człowiek wybrał się do lasu, aby znaleźć ptaka, którego chciał wziąć do domu. Znalazł młodego orła, przyniósł go i wsadził do ptasiej zagrody między kury, kaczki i indyki. Dawał mu kurze jedzenie, chociaż był to orzeł, król ptaków. Po 5 latach odwiedził raz tego człowieka pewien przyrodnik. Gdy szli razem przez dziedziniec, zawołał: "Ten ptak nie jest przecież kurą, to orzeł!" "Tak - powiedział właściciel - to się zgadza. Ale ja wychowałem go na kurę. On nie jest już orłem, ale kurą, chociaż jego skrzydła mają 3 metry szerokości." "Nie, powiedział tamten, on jest jednak orłem, gdyż ma serce orła, które każe mu pofrunąć w górę, w przestrzeń." "Nie, nie, powiedział ów człowiek, on jest teraz prawdziwą kurą i nigdy nie będzie latał jak orzeł." Postanowili jednak zrobić próbę. Przyrodnik wziął orła, uniósł go w górę i powiedział z naciskiem: "Ty, który jesteś orłem, który należysz do nieba, a nie tylko do tej ziemi, rozwiń swoje skrzydła i pofruń!" Orzeł siedział na wyciągniętej dłoni i oglądał się. Za sobą zobaczył kury dziobiące ziarna i zeskoczył do nich. Człowiek powiedział: "Mówiłem ci, że to jest kura." "Nie, powiedział drugi, on jest orłem. Spróbuję jutro drugi raz." Następnego dnia wszedł z orłem na dach domu, uniósł go i zawołał: "Orle, który jesteś orłem, rozpostrzyj swoje skrzydła i pofruń!" Ale orzeł znów obejrzał się na grzebiące w ziemi kury, zeskoczył do nich i grzebał razem z nimi. Wtedy tamten człowiek powiedział: "Mówiłem ci, że to jest kura!" "Nic, powiedział drugi, on jest orłem i ma ciągle jeszcze serce orła. Pozwól mi jeszcze jeden jedyny raz spróbować; jutro zachęcę go do latania." Następnego dnia wstał wcześnie rano, wziął orła i wyniósł go z miasta, daleko od domów, do stóp wysokiej góry. Słońce właśnie wschodziło i ozłacalo szczyt góry; wszystkie wierzchołki rozpromieniły się radością uroczego poranka. Przyrodnik wzniósł orła wysoko i powiedział do niego: "Orle, ty jesteś orłem. Ty należysz do nieba, a nie tylko do tej ziemi. Rozwiń swoje skrzydła i pofruń!" Orzeł rozejrzał się, zadrżał cały, jakby weszło w niego nowe życie - ale nie odfrunął. Wtedy przyrodnik odwrócił go tak, że patrzył prosto w słońce. I nagle orzeł rozpostarł swoje potężne skrzydła, wzniósł się z okrzykiem orła, frunął wyżej i wyżej i nie powrócił już nigdy. Był orłem, chociaż został wychowany jak kura i oswojony! Jesteśmy stworzeni na obraz Boga, ale ludzie nauczyli nas myśleć jak kury i często sądzimy, że jesteśmy naprawdę kurami, chociaż jesteśmy orłami. Rozwińmy skrzydła i pofruńmy! I nie dajmy się nigdy zadowolić rzucanymi nam ziarnami. James Aggrey miłego dnia życzę wszystkim babciom i nie babciom....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ann, piekny ten twój wiersz... Teraz go dokładnie przeczytałam, uważam ciebie za szczególną szczęściarę kochasz poezje i potrafisz ja przenieść na papier... Wiersz twój, oddaje uczucia i przeżycia w tym dziwnym świecie wirtualnym... Podoba mi się bardzo ...Dziękuję👄 Zdradzam się z tobą , wirtualne słowa, dają wiele ciepła, uśmiechu,radości, potrafią trafić do serca, ale potrafią tez kłamać i zranić do bólu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×