Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Poczytałam troszkę, a teraz uciekam pod prysznic i do łózka , popatrzę na film , ale dziś czuje się 💤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pod fioletowym niebem słodki kwiat usypia wolno, opada bez zaproszenia na ziemię, ciszą, depcze powieki świata, narosłe lawendowym wywarem. Zbudził się księżyc z białego lukru, toczy pod okno beczki nocy, gościnnie, puka nutą życia, przegania gości uczty ognia i drewna. Zaplotły się sny we włosy, między palce, oddech miota nami jak w pokłonach, a sowa skryta w obłoku drzewa zakwitnie pytaniem, nad nami, nad światem chrapiącym olbrzymią piersią, co urzeczony zwleknie z odpowiedzią... Autor: Frezja DOBRANOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Pozdrawiam cala oazę i życzę milej niedzieli👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Co Was tak dzisiaj wywiało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem,wyskoczyłam z łózka a za mną poduszka:-D hi hi hi ! kiedyś slyszalam takie powiedzenie:-D Spalam jak zabita... Przystojniak o 11 tej zrobił śniadanie a ja miałam o 14 tej zrobić obiad tzn. przygrzać zrazy i ugotować kasze gryczana... On po siadaniu czytał a ja znowu ucięłam drzemkę ,musiałam odespać wczorajszy wypad... MM budził mnie dwa razy a za trzecim razem głośno krzyknął...a ja walnęłam go poduszka,dlatego w rewanżu wyskoczyła za mną z łózka poduszka, ale mi się rymnęło...:-D Zrazy wrąbaliśmy z z chlebkiem ,tak byliśmy głodni, ze nie chcieliśmy czekać na kasze... dzień deszczowy wiec wylegujemy się dziś w łóżku... Pozdrawiam WBW i całuje👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Herbert Zbigniew, Krasnoludki Krasnoludki rosną w lesie. Mają specyficzny zapach i białe brody. Występują pojedynczo. Gdyby się dało zebrać ich garść, ususzyć i powiesić nad drzwiami - może mielibyśmy spokój. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harasymowicz Jerzy, Ławka przed domem Nie ciepło nie zimno pomiędzy Że się nie czuje koszuli powietrza na sobie na krajobrazie Że się nie czuje nic bo nic to Coś Ktoś lecz się nie czuje Czyli jak nic to nic beznic bezsłów bezludź Duch! I na to nam wychodzi na komin Duch!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borowski Tadeusz, Ja wiem Ja wiem, ze w wiecznym kole przemian zapadnie wszystko jakby w morze, że minie czas i minie ziemia, i to, com kochał i com tworzył. Próżno bym, pełen wielkich tęsknot, jak ślad na piasku wieczność tropił, bo ludzki trud i ludzkie piękno jest jak na wiatr rzucony popiół. Więc dobrze okruch szczęścia dostać, umiejąc fałsz od prawdy dzielić. I życie szczere mieć i proste jak uścisk dłoni przyjaciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuwim Julian, Intymny wiersz Warto, warto żyć, Wtedy pachniałaś bzami, Dziś znowu kupiłem flakonik, Roztarłem kroplę na dłoni I przeszłość wieje nad nami Bzami. Warto, warto żyć. Mgławo jes""t za oknami, Zaraz listonosz zadzwoni, Ustami przypadam do dłoni, Całuje cień twojej woni... Przyjdziesz - będziemy sami, Jedyni i zakochani, Chłonąc z czułością perfumy W miłym uśmiechy intymnej zadumy: "To my? Ja - i ty?" Wiesz? Wzdycham... I przez łzy Powtarzam: warto, warto żyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonasz Kofta TRZEBA MARZYĆ Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć Zamiast dmuchać na zimne Na gorącym się sparzyć Z deszczu pobiec pod rynnę Trzeba marzyć Gdy spadają jak liście Kartki dat z kalendarzy Kiedy szaro i mgliście Trzeba marzyć W chłodnej, pustej godzinie Na swój los się odważyć Nim twe szczęście cię minie Trzeba marzyć W rytmie wietrznej tęsknoty Wraca fala do plaży Ty pamiętaj wciąż o tym Trzeba marzyć Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam Asnyk NAJPIĘKNIEJSZE PIOSNKI Najpiękniejszych moich piosnek Nauczyła mnie dzieweczka, Mistrzem bowiem były dla mnie Harmonijne jej usteczka. Te usteczka brzmiały zawsze Jakąś piosnką świeżą, nową, Każdy uśmiech był melodią, Śpiewem było każde słowo. Wszystko o czym serce śniło, Wszystko, o czym nawet nie śni, Odbijało się w jej oczach I płynęło w słodkiej pieśni. Więc mnie zawsze przy jej boku, Wpatrzonego w jej oblicze, Kołysały śpiewne mary, Czarodziejskich brzmień słodycze. Czegom uchem nie dosłyszał, Tom z usteczek koralowych Sam ustami swemi chwytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale teraz już spadam:) Adam Asnyk POSYŁAM KWIATY Posyłam kwiaty - niech powiedzą one To, czego usta nie mówią stęsknione! Co w serca mego zostanie skrytości Wiecznym oddźwiękiem żalu i miłości. Posyłam kwiaty - niech kielichy skłonią I prószą srebrną rosą jak łezkami, Może uleci z ich najczystszą wonią Wyraz drżącymi szeptany ustami, Może go one ze sobą uniosą I rzucą razem z woniami i rosą. Szczęśliwe kwiaty! Im wolno wyrazić Wszystkie pragnienia i smutki, i trwogi Ich wonne słowa nie mogą obrazić Dziewicy, choć jej upadną pod nogi; Wzgardą im usta nie odpłacą skromne, Najwyżej rzekną: "słyszałam - zapomnę". Szczęśliwe kwiaty! mogą patrzeć śmiele I składać życzeń utajonych wiele, I śnić o szczęściu jeden dzień słoneczny... Zanim z tęsknoty uwiędną serdeczniej. http://www.kolomisyjne.friko.pl/kwiaty.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja was lubie
Pozdrawiam wszystkich 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60
Pozdrawiam Was wszystkie... ❤️ Podoba mi się wasza oaza... Lubie czytać wiersze , opowiadania... Odważyłam się do was napisać... patrze tak po topikach , ale tu najprzyjemniej i bez żadnych zobowiązań... Czy mogę do was wpadać?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie👄 To prawda , ze dzień dziś był śpiący i deszczowy... Ja tez tylko się pokładałam ... Te pogody jakieś dziwne ostatnio... Zamiast mrozu to deszcze i wiatry jak jesienią... No ale przyjdą jeszcze i ładne czasy niech tylko marzec się na niebie ukarze...:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszamy wszystkich do naszej oazy... I życzymy miłego odpoczynku... Przecież tu nikt nikomu nie ubliża , można się zwierzyć z radości i smutków... Przesłać wiersze ulubione. lub fotki... A właśnie Alisario kochana, co u ciebie jak tam twój śliczny piesek... Wysyłałaś takie cudowne fotosiki ... jeśli wpadasz na odezwij się proszę ,oaza jest smutna bez ciebie 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×