Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Czytam ciekawa książkę i oderwałam się by zajrzeć do was na chwilkę... niedługo zrobię kolacyjkę i znowu do książki, zostawiłam sobie resztę do poczytania w łóżeczku ...:-D A teraz coś z repertuaru Wesołka:-D http://www.zarciki.org/obr_zwierzeta/39.jpg Spójrzcie jakie wielkie oczy ma strach:-D http://www.zarciki.org/obr_zwierzeta/36.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Entliczek-pentliczek Brzechwa Jan Entliczek-pentliczek, czerwony stoliczek, A na tym stoliczku pleciony koszyczek, W koszyczku jabłuszko, w jabłuszku robaczek, A na tym robaczku zielony kubraczek. Powiada robaczek: "I dziadek, i babka, I ojciec, i matka jadali wciąż jabłka, A ja już nie mogę! Już dosyć! Już basta! Mam chęć na befsztyczek!" I poszedł do miasta. Szedł tydzień, a jednak nie zmienił zamiaru, Gdy znalazł się w mieście, poleciał do baru. Są w barach - wiadomo - zwyczaje utarte: Podchodzi doń kelner, podaje mu kartę, A w karcie - okropność! - przyznacie to sami: Jest zupa jabłkowa i knedle z jabłkami, Duszone są jabłka, pieczone są jabłka I z jabłek szarlotka, i komput , i babka! No, widzisz, robaczku! I gdzie twój befsztyczek? Entliczek-pentliczek, czerwony stoliczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
hallo!:-D W szpitalu psychiatrycznym lekarz siedzi przy lozku nowego pacienta i pyta: - Jak się nazywacie? - Jak to, nie wie pan? Jestem Napoleon Bonaparte. - Tak? A kto panu to powiedzial? - Pan Bog. Na to odzywa się glos z sasiedniego lozka: - On klamie. Nic mu takiego nie mowilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HUMOR Rozmawiaja dwa bobasy w wozkach: ___jestes zadowolony ze swojej mamy? ___W zasadzie tak,chociaz pod gorke troche zwalnia. W pokoju siedzi ziec i tesciowa. ___Jakie to zycie krotkie,,,,zamysla sie kobieta.__Ledwo sie czlowiek urodzil,a tu juz umierac pora,,, __Oj,pora,pora,,,______przytakuje ziec. Rozmawia dwoch facetow. __Za komuny to bylo zycie___wzdycha jeden.__Wyskoczyl czlowiek do sklepu i wracal z pelnymi siatkami.A dzis? __Racja--dodaje drugi.__Dzis to wszedzie te lustra,kamery,ochraniarze. Czasy najczarniejszej komuny. Do Fabryki samochodow Osobowych w Bielsku wpada uradowany klient: __Dostalem talon na malego Fiata.Kiedy go moge odebrac? __Za 10 lat,to najblizszy termin. __A rano czy po poludniu? __A co to za roznica? __No bo rano maja mi zakladac telefon,,,, Zona widzi,jak maz kroi viagre: __Dlaczego ja kroisz na cztery czesci?__pyta zaintrygowana. __A bo cie chcialem pocalowac na dobranoc. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała księżniczko ! ładny masz nick... fajne dowcipy:-D Pozdrawiam wszystkich serdecznie i miluśko:) Wiecie o tym , ze jesteście wszyscy :classic_cool: Niedługo będziemy w naszej oazie wystrój zmieniać...na wiosenny....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajka o gwiazdach "Dreeeeam, dream, dream, dream". Muzyka brzmiała z daleka jak małe srebrne dzwoneczki. Ogromne białe płatki śniegu tańczyły w powietrzu - wirując z wdziękiem jak baletnice z najlepszego musicalu. Zatrzymując się na moment w świetle ulicznych lamp jak modelki w świetle fleszy fotografów, całując nosy i policzki przechodniów, zmęczone, miękko opadały w dół. Ciepłe światła dekoracji Bożonarodzeniowych migotały w wystawach sklepowych. Stare miasto wyglądało jak kartonowy teatr! Och, jak cudownie, wdychałam całą sobą tę unikatową atmosferę świąt. Wieczorem przed snem pomyślałam, że jednak cieszę się, że biuro, w którym pracuję, przeniesiono w okolice Starego Miasta. Przypomniało mi się, że marzyłam kiedyś o tym, żeby pracować na Starym Mieście, otoczona starymi murami, pomiędzy kościołami, które przeżyły już tak wiele. Takie małe, dziecinne, zapomniane, marzenie. O którym oczywiście zapomniałam i nie szukałam pracy szczególnie w tym miejscu. A teraz zdumienie. Pan Bóg pamiętał o takim małym marzeniu? Zdumienie, że jednak to prawda: my śpimy, a w trakcie naszego snu, Pan Bóg spełnia nasze marzenia. Nawet te najmniejsze. Kimże jestem, że o nich pamięta? Myślałam o tym, kładąc się spać.... Nagle poczułam, że ktoś mnie budzi. Otworzyłam oczy i zobaczyłam Anioła siedzącego obok mnie. - Przyszedłem aby odpowiedzieć na twoje pytania- powiedział. Wziął mnie za rękę i zaprowadził do okna: - Spójrz w górę. Spojrzałam... a w górze było czarne niebo pełne świetlistych gwiazd. - Widzisz gwiazdy? - kontynuował - to właśnie ludzkie marzenia i życzenia. Ludzie marzą, mają głowy pełne snów. Kładą się spać, a te marzenia są w nich, krążą nad ich głowami. A wtedy my, Anioły, w samym środku nocy przychodzimy do ludzi, aby zebrać te marzenia. I umieszczamy je na niebie!!. To jest cała tajemnica!! Zbieramy wszystkie marzenia, nawet te najmniejsze. Pan Bóg powtarza nam: "ludzkie marzenia to bardzo cenny wymiar ludzkiego życia. Dlatego uważajcie i bądźcie bardzo ostrożni. Nie pozwólcie, aby jakiekolwiek marzenie zostało upuszczone". Przerwał i spojrzał na mnie. Wpatrywałam się w niego, a on uśmiechnął się. - Ale. Musisz pamiętać. Jest jeden warunek. Jeden bardzo ważny warunek. Tylko jeśli ten warunek jest spełniony, jesteśmy w stanie zebrać marzenia. Jest to możliwe... Usiadł na parapecie i patrzył na mnie uważnie. -.... Jest to możliwe tylko wtedy, gdy marzenie zostało powierzone Panu Bogu. - Co to znaczy? - zdziwiłam się. - To jest proste. Wystarczy, że przed snem powiesz Panu, że oddajesz Jemu swoje marzenia i poprosisz, aby On się nimi zaopiekował. - To rzeczywiście proste! - znowu byłam zdziwiona, tym razem, że to takie proste. - Wydaje się to rzeczywiście proste - powiedział Anioł, ale wyglądał trochę smutno - Ale w praktyce... nie zawsze jest to takie łatwe. Są ludzie, którzy nie wierzą w Boga, nawet o Nim nie myślą, więc nie ma szans, aby oddali Bogu swoje marzenia. Inni znowu nie chcą oddać Panu Bogu swoich marzeń. Boją się, że je stracą na zawsze. Trzymają je w sobie i nie wiedzą, że przez to nie mogą być one spełnione. Inni znowu zupełnie przestali marzyć, gdy dorośli. I to wszystko jest dla nas, Aniołów, bardzo smutne. Westchnął. Chciałam go objąć i pocieszyć, ale bałam się ruszyć, żeby nie zniknął. Na szczęście za moment znowu się uśmiechał. - Jednak mamy również powody do radości. Wiele, wiele ludzi marzy i powierza Bogu swoje marzenia. A my zbieramy te powierzone Bogu marzenia i wieszamy na nieboskłonie. I w tym momencie marzenia stają się częścią świata - od tej pory nigdy już nie zginą. A Pan Bóg... On nigdy nie zapomina o waszych marzeniach i wie dokładnie, które gwiazdy są czyje. Uwielbia przechadzać się po niebie pomiędzy nimi. Ogląda je i cieszy się każdą gwiazdą, nawet jeśli jest bardzo mała i niezdarna, i świeci bardzo niepewnie. Cieszy się, bo każda gwiazda jest wyrazem zaufania człowieka do Boga. - No, dobrze - przerwałam - ale czy Pan Bóg spełni każde marzenie? Znam ludzi, którzy marzyli i ich marzenia nie spełniły się. No tak, mówiłeś, że mogły być marzenia nie powierzone Bogu. Ale jeśli są powierzone, czy zawsze są spełniane? - Masz rację. Ludzie mają też czasem marzenia, które nie zawsze są dobre dla nich. Oni sami nie zawsze to wiedzą, bo tylko Bóg jest Tym, Który Wie Wszystko. Ale ludzie, którzy ufają Bogu, wiedzą też, że On zweryfikuje ich marzenia, używając swojej Mądrości, Dobroci i Miłości. I to On decyduje, które marzenia mają zostać na zawsze na niebie - i świecić Blaskiem Gwiazd Zaufania (a cieszy się nimi, jak wszystkimi innymi), a które mają zostać spełnione i kiedy jest Czas ich spełnienia. Które gwiazdy mają zostać połączone, a które rozdzielone. Które muszą być ociosane, które muszą nauczyć się większej pokory, a którym trzeba dodać odwagi. Tutaj my Anioły mamy dużo pracy. To nasza rola przekonać Nieśmiałego Marzyciela, że bez jego działania, Bóg sam nie może wiele zdziałać. Bóg z każdego snu wyciąga tę dobrą cząstkę, łączy ją z inną, i w tym sensie każde marzenie, nawet jeśli jest bardzo niedobre w filozofii Bożej, zostaje przemienione w Dobro w momencie, gdy zostanie powierzone Panu Bogu. Rozumiesz więc, co znaczy, że możesz spać, a marzenia się spełniają? Tylko trzeba je mieć. I mieć je w Panu. Każdy może ich mieć tyle, ile tylko zapragnie. Pan Bóg raczej smuci się ich brakiem, niż nadmiarem. I wiesz co, powiem tylko tobie, że twój zbiór gwiazd jest ostatnio bardzo mały. Pan Bóg nie za bardzo ma z czego wybierać. Czy coś się stało? Ach, muszę lecieć. - zerwał się nagle, nie czekając na moją odpowiedź. - Wiesz, za parę dni obchodzimy Urodziny Naszego Pana i z tej okazji przygotowujemy Program Niespodzianek dla Ziemi i na nasze przyjęcie w niebie. Mamy skrzydła pełne roboty!! Pomyśl o tym co powiedziałem, a ja wrócę pewnej nocy, by odpowiedzieć na twoje dalsze pytania. Wstał i ....zniknął. Po minucie zobaczyłam go za oknem, wiszącego w powietrzu. Zapukał w okno i powiedział (nie wiem, jak to się stało, że słyszałam jego łagodny cichy głos, ale słyszałam): - Zapomniałem powiedzieć!. To okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Bardzo ważny czas dla ludzi, w którym to czasie pojawia się szczególnie dużo marzeń i życzeń. Pamiętaj! Gdy w czasie Świąt będziecie składać sobie nawzajem życzenia, wieszajcie te marzenia od razu na niebie! To bardzo pomoże nam w pracy! Pomachał mi i odleciał. A mi nasunęło się jeszcze jedno pytanie.... a może niedowierzanie.... Czy my, dorośli, mamy rzeczywiście tak beztrosko marzyć jak dzieci? Ale jego już nie było, aby odpowiedzieć na moje pytanie. Zostałam tak z oczami utkwionymi w niebo, myśląc o gwiazdozbiorze własnych marzeń. Po długiej chwili.... położyłam się dalej spać. Postanowiłam mieć wiele marzeń i ogarnęło mnie silne nieodparte przeczucie, że coś pozytywnego wydarzy się wkrótce. Życzę Ci, Drogi Czytelniku, abyś miał podobne przeczucie. I nie zapominaj spać czasami. Aby Aniołowie mogli wykonać swoją pracę! Dobranoc!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha ha ha ha ha ha
pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha ha ha ha ha ha
Co tu tak cichutko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahhaahahah
Instrukcja metodyczna oczyszczenia wątroby Skuteczność oczyszczenia wątroby zależy od całkowitego stosowania się do przepisu i przeprowadzenia wszystkich etapów. Etap pierwszy. Wcześniejsze przygotowanie — “złagodzenie" organizmu. Jest to niezbędne do tego, by rozluźnić, nagrzać i nawilżyć organizm. “Złagodzenie" organizmu można osiągnąć korzystając z sauny (suchej lub parowej) lub biorąc gorącą kąpiel. Takich zabiegów powinno być przynajmniej 5 (czas trwania od 10 do 20 minut). Najważniejsze, by poczuć rozluźnienie, zrelaksowanie po takim zabiegu łagodzącym i rozgrzanie całego ciała. Ostatnie “złagodzenie" proszę przeprowadzć na dzień przed głównym zabiegiem oczyszczającym. Etap drugi. Przez 3 — 4 dni przed oczyszczeniem żywić się tylko głównie produktami pochodzenia roślinnego, pić 0,5 l świeżo wyciśniętego soku z buraka + jabłek, w proporcji (1:4), a codziennie na noc pić napar z ziół przeczyszczających. Etap trzeci. Oczyszczenie właściwe lepiej przeprowadzać pod koniec tygodnia (piątek —sobota lub sobota —niedziela). 1 — 2 dzień — przez cały dzień pić tylko sok w dowolnej ilości. Gdy chce się jeść - pijcie sok, chce się pić — pijcie sok (burak + jabłka, 1:4). Podczas dnia jak najwięcej się poruszać, przebywać na świeżym powietrzu (tylko nie należy marznąć i schładzać ciała). Przy silnym uczuciu głodu jeść pieczone jabłka z miodem. Wieczorem przed snem wziąć ciepłą kąpiel (10—15 min.), wypić napar z ziół przeczyszczających. 3 dzień — rano wypić napar z ziół przeczyszczających, następnie w ciągu dnia do godziny 18-ej pić sok (podczas silnego głodu jeść pieczone jabłka z miodem). Po godzinie 14-ej od czasu do czasu nagrzewać powierzchnię wątroby poduszką elektryczną lub termoforem — tak do godziny 18-ej. O 18-ej przyrządzić mieszankę z: 150 g oliwki z oliwek i 150 g soku z cytryny, 6 plasterków cytryny, ząbek czosnku — rozdrobnić i przełożyć do słoiczka z wieczkiem. Przygotować ciepłą pościel. Jeżeli już wszystko jest przygotowane należy o 1830 wziąć gorący prysznic, dobrze rozgrzać ciało, wytrzeć do sucha i położyć się do łóżka. 0 19°° wstać, wypić 2 łyżki oliwki i natychmiast popić 2 łykami soku z cytryny, jeśli zbiera się Państwu na wymioty wziąć i ssać plasterek cytryny, jeśli ten stan nie mija, otworzyć słoiczek z czosnkiem i powąchać. Nieprzyjemne uczucie minie. Potem należy znów się położyć 1 rozgrzewać wątrobę. Za 15 minut znów wypić oliwkę i sok z cytryny. I tak co 15 minut, dopóki nie wypijecie Państwo całej oliwki i całego soku. Jeśli po kolejnej porcji (zwykle po czwartej) nudności nie przechodzą, proszę się ograniczyć do już wypitej ilości. Następnie należy się położyć do łóżka na prawy bok, położyć poduszkę elektryczną lub termofor na wątrobę i oglądać telewizję lub czytać. Jeśli pojawił się niepokój, proszę zażyć 2 tabletki Nospy. Po 1,5-2-3 godzinach rozpocznie się parcie i opróżnienie jelit. Mniej więcej około północy proszę wypić napar z żtół przeczyszczających i położyć się spać. Rano wypijcie napar z ziół przeczyszczających i zjedzcie lekkie śniadanie z produktów roślinnych, owoców i warzyw, można zjeść kaszę na wodzie. Na obiad zupę wegetariańską (jarzynową), na kolację pieczone lub gotowane ziemniaki z dodatkiem zieleniny, ryż z duszonymi warzywami, itp. Od następnego dnia rozszerzajcie menu. Ile razy należy czyścić wątrobę? Pierwsze czyszczenie jest najtrudniejsze, ponieważ organizm traci dużo sił. Zwykle jest wydalane dużo starej żółci, pleśni, białych nici, zielonych “koreczków" ale kamieni może nie być. To nie oznacza, że oczyszczenie się nie udało. Po prostu wątroba jest silnie zanieczyszczona i podczas kolejnych oczyszczeń pojawią się kamienie. Drugie oczyszczanie jest już łatwiej przeprowadzić. Powinno się ono odbyć po 3 — 4 tygodniach, następne oczyszczenia proszę przeprowadzać raz na 3 miesiące. Po 5 — 7 oczyszczaniach można przeprowadzać kurację raz na rok. Czytelnik może zadać słuszne pytanie: po co tak często należy przeprowadzać kurację pierwszych oczyszczeń wątroby. Po to, że ponieważ wątroba składa się z 4-ech części w ciągu jednego zabiegu oczyszczania zdąży się oczyścić tylko jedna część, w ciągu drugiego — druga..., a jeśli zmienią Państwo sposób odżywiania się, to po każdym z oczyszczań będą się z Państwa sypać kamienie jak w kamieniołomach. Kolejne oczyszczania jeszcze są niezbędne dlatego, że kamienie w wątrobie i przewodach żółciowych powoli się osadzały przez wiele lat stając się gładkie, przyjmowały kształt przewodów żółciowych. (Proszę sobie przypomnieć kamienie na plaży oszlifowane przez morską wodę). Dlatego one Państwu nie dokuczają bólami, tylko przeszkadzają wątrobie normalnie funkcjonować. Przeprowadzając oczyszczanie, rozdrabniacie Państwo kamienie, one zaczynają się poruszać ich kształt 1 położenie się zmienia, swoimi chropowatymi brzegami mogą podrażniać ścianki przewodów żółciowych. W czasie kolejnych oczyszczań kamienie się zmniejszają i następnie są swobodnie wydalane. Jeśli po 2 dniach od czasu pierwszego oczyszczania odczuwacie Państwo ciężkość w wątrobie, po 2 tygodniach należy zabieg oczyszczania powtórzyć. Osoby, które mają usunięty pęcherzyk żółciowy na pewno zapytałyby: A czy mogą one czyścić wątrobę? Nie tylko mogą, ale jest to nawet konieczne. Odżywianie po oczyszczeniu wątroby Należy wiedzieć jakie produkty są szkodliwe dla wątroby i wyeliminować je z jadłospisu. Są to: smażone mięso, ryba, ostre tłuste przekąski (szczególnie zimne), żywność, która jest bogata w skrobię - biała mąka, słodkie pieczywo, ciastka, herbatniki — zatykają tkanki wątroby, a także grzyby. Przy schorzeniach wątroby należy ograniczyć ocet, pieprz, musztardę, rzepę, rzodkiew, smażoną cebulę, kawę, kakao. W celu wzmocnienia chorej wątroby należy pić soki (burak + marchew), w proporcji l: 4, do 0,51 dziennie. Wątrobie są niezbędne witaminy A, C, B, K, które w dużej ilości znajdują się w żółtku kurzego jaja, maśle śmietankowym, twarogu, pomidorach, burakach, marchwi, kabaczkach, kalafiorze, winogronie, arbuzie, truskawkach, jabłkach, śliwkach suszonych, przerośniętej pszenicy, dzikiej róży, porzeczkach. Przy procesach zapalnych w wątrobie i pęcherzyku żółciowym jest bardzo pożyteczna “uzdrawiająca kasza", którą się przyrządza w na- stępujący sposób: 100 g przerośniętej pszenicy, 100 g gotowanych buraków, 100 g gotowanej marchwi, 100 g suszonych moreli. Wszystko skręcić na maszynce do mięsa, do masy dodać 2 łyżki soku z cytryny i trochę miodu. W smaku masa powinna być przyjemnie kwaskowa. Masło śmietankowe i olej roślinny starajcie się Państwo dodawać tylko do gotowych potraw, nie w procesie obróbki kulinarnej. Oczyszczenie wątroby specjalnie opisałem tak szczegółowo, bo to jest jakby mała operacja bez użycia skalpela, do której należy się dobrze przygotowywać zarówno pod względem organizacyjnym, jak i psychicznym. Jak dowiodła praktyka pierwsze oczyszczenie można przeprowadzić zużywając 150 g oliwki, przy kolejnym ilość oleju i soku z cytryny można zwiększyć do 200 g. Zamiast picia naparu ziół przeczyszczających, dobrze jest oczyścić jelita, robiąc lewatywę (na 400 g przegotowanej wody dodać 2 łyżeczkę soku z cytryny) — to poprawia efekt oczyszczania jelit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahhaahahah
Jestem zielarka:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru WBW!!! Dopiero wróciłam do domu... Buszowałam z córką po sklepach,kupiłam jej spodnie i 2 bluzeczki... Matko jak coś modne to słono się płaci... Zaraz coś zjemy bo czas na kolacje i wpadnę do Was później... -Jasiu, czy znasz ptaka, który nie buduje gniazda? -Znam, kukułka. -A czy wiesz dlaczego? -Bo kukułki mieszkają w zegarach. Jasio pyta ojca wyruszającego na polowanie: -Tato, dlaczego ty się boisz zajęcy? -Wcale się nie boję. -To czemu zabierasz ze sobą strzelbę i psa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja was lubie
Kochani ! wpadłam zobaczyć co u Was nowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja was lubie
Jeżeli gdzieś jest niebo Osiecka Agnieszka Nie wiedziałam, że tak blisko jest to wszystko, to wszystko, o co chodzi... Nie wiedziałam, że tej zimy zatańczymy, zatańczymy jak w ogrodzie... Nie wiedziałam, że się ręce z tego tańca jak z wieńca nie rozplączą, nie wiedziałam, że się serca nigdy więcej, nigdy więcej nie rozłączą, nie wiedziałam, że to można - tak bez tchu... nie wiedziałam, że ja także będę Ewą, nie wierzyłam, nie czekałam, nie przeczułam w głębi snu że jeżeli gdzieś jest niebo, to tu, to tu. Nie wiedziałam, że się serca tak ostudzą, uwierzyłam, że umiera się parami, nie wiedziałam, że się ludzie różnie budzą jak okręty, nie te same, choć w tej samej wciąż przystani... Nie wiedziałam, że to można - tak bez tchu... Nie wiedziałam, że odfrunie, co się rzekło, nie czekałam, nie cierpiałam, nie przeczułam w głębi snu, że jeżeli gdzieś jest piekło, to tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja was lubie
Krótkość żywota Naborowski Daniel Godzina za godziną niepojęcie chodzi był przodek, byłeś ty sam, potomek się rodzi. Krótka rozprawa: jutro, coś dziś jest, nie będziesz, a żeś był - nieboszczyka imienia nabędziesz. Dźwięk, cień, dym, wiatr, błysk, głos, punkt - żywot ludzki słynie, słońce więcej nie wschodzi to, które raz minie; kołem niechamowanym lotny czas uchodzi, z którego spadł niejeden, co na starość godzi. Wtenczas, kiedy ty myślisz, jużeś był, nieboże; między śmiercią, rodzeniem byt nasz ledwie może nazwan być czwartą częścią mgnienia: wielom była kolebka grobem, wielom matka ich mogiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja was lubie
Dobranoc👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny👄 widzę nowe nicki i ciesze się , ze oazowiczów przybywa... Dziewczyny WITAMY SERDECZNIE:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Humor z zeszytów szkolnych JĘZYK POLSKI # Wieś była samowystarczalna: kobiety dostarczały mleka, mięsa i skór # Boryna śpiewał w chórze ale tylko partie solowe # W komedii bohaterowie dążą do celu powodując śmierć, często zakończoną szczęśliwie # Judym spuścił manto Dyziowi w karecie, bo mu się spocił # Alkoholików dzielimy na pijących i niepijących # U Żeromskiego ludzie dzielili zapałkę na czworo i też im się zapalała # Konopnicka żyła od urodzenia aż po śmierć # Antek ciężko pracował rękami a Boryna językiem # Zenon kochał Elżbietę mimo, że był w ciąży z Justyną # Ziębowicz wyrzucał sobie to, że popełnił samobójstwo # Wokulski zakupił klacz od Krzeszowskiego, aby później prosić o jej rękę # Zygier miał ospowata sylwetkę kulturysty a jego wyłupiaste oczy ładnie przylegały do twarzy # Zachowanie dzieci dalece odbiega od rzeczywistości # Jego trzyletni przyjaciel po ukończeniu studiów popełnił małżeństwo # Tatuś kupił stary samochód do spółki ze stryjem, którym dojeżdża do pracy # Lato spędzę w górach u kuzynek, z których zejdę dopiero po wakacjach # W sklepie koła fortuny podoba mi się Magda Masny # Będąc na drugim roku uniwersytetu, wybuchła wojna # Pijacy pod wpływem alkoholu często popełniają samobójstwo i nazajutrz nic nie pamiętają # Kasia to moja siostra cioteczna, Jurek też # Gdy wiosną umarła babcia automatycznie powiększył się metraż w mieszkaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
# PLASTYKA # Barak, burak, czy jak mu tam to kierunek w sztuce # Picasso swe trojkatno-okrągłe, za przeproszeniem obrazy, malował kwadratowym pędzlem, dlatego nie zawsze mu wychodziły # Przy rekonstrukcji konserwatorzy usuwali to, co przyniosły wieki, bo piękno zawsze jest pod sukienka # Pegazowi zaniknęły skrzydła w drodze ewolucji i stad mamy konie # Michał Anioł malował sobie po ścianach kaplicy Sykstyńskiej # Malarze odrodzenia na swych obrazach czcili piękno ludzi i kobiet # Reprodukcje obrazu namalował Gierymski # Rubens malował bez ubrania # Przez uderzenia pędzlem malarz uzyskuje smutek na twarzy modelki # W Krakowie wybudowano ostatnio wiele nowych zabytków # Matejko malował pod Grunwaldem # Leonardo da Vinci przed namalowaniem portretów kroił ludzi, aby zapoznać się z budowa ich ciała # Michał Anioł zdążył tylko napocząć nagrobek Juliana II # Matejko namalował "Bitwę pod Grunwaldem" chociaż ani razu jej nie widział w telewizji # Savoldo znał się bardzo dobrze na anatomii człowieka, wiec namalował młodzieńca z fujarą # Niektóre obrazy Picassa można nawet oglądać, ale nie wszystkie # Leonardo da Vinci namalował swój portret "Modna Lisa" we Florentynce # Chełmoński namalował "Babskie lato" # Matejko przedstawia Kopernika siedzącego na obrazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma wesołka to ja was rozweselam:-D Jutro rano pośmiejcie się troszkę.... Ja idę myc ząbki...i lulku:-D SPIJCIE SŁODKO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek48
Dobranoc👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam pytanieeeeeee
kto jest najmadrzejszy z naszej oazy, kto pisze najpiekniejsze wiersze, a kto robi najwiecej bledow? TO jest dla WAS zadanie domowe, Wasza nauczycielka! POZDRAWIAM I DOBRANOC!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
Ja jestem najmądrzejszy bo najstarszy:-D hahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
błędy robimy wszyscy :-D Bo jesteśmy ludźmi-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
A wiersze piszą poeci, my je tylko wklejamy , bo je bardzo kochamy:-D J tak dla przypomnienia ... Oaza to nasze wspaniale siedlisko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
NIE DOMYKAJMY DRZWI 1. Na te słowa czekałem, jak na stacje spóźnione Na dziewczyny czekałem, na dziewczyny zamglone Wiatr nam okna zamyka, zatrzaskują się bramy Ktoś się nocą przemyka za człowieka przebrany. Ref. Nie domykajmy drzwi, zostawmy uchylone usta, Może nadejdą sny, zapełni się godzina pusta, Nie domykajmy drzwi, może niebieski motyl wleci, Czekajmy na ten świt, może nadzieja nas oświeci. Nie domykajmy drzwi, zwróćmy porzucone słowa, Nie domykajmy drzwi, może zaczniemy żyć odnowa, Może zaczniemy żyć odnowa, może zaczniemy żyć. 2. Ktoś się nocą przemyka za człowieka przebrany. Jeszcze tylko muzyka, jeszcze sobie zagramy. Świat się wokół kołysze, bije serce z kamienia, Szukam wstążki dla ciebie, dla ciebie, ptaka i ocalenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
Spijcie spokojnie i nie domykajcie drzwi:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Wy słodko spicie:) a ja pracuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×