Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość OL
Ks. Jan Twardowski Aniołów nikt sobie nie wymyślił. Są starsi od Adama i Ewy. Ponieważ wierzę Jezusowi i temu, co mówił, wierzę, że anioły to istoty prawdziwe i że Bóg przez nie działa. W domu rodzinnym uczono mnie, że kiedy po rozmowie następuje milczenie, wtedy przeszedł anioł. Dlatego dla mnie anioł stoi zawsze na straży ciszy. Lekceważymy anioły, stosujemy ośmieszające słowa: aniołek, aniołeczek, anielica, aniołkowaty, anielsko. Dzisiaj często z anioła robimy malowankę dla dziecka, naiwny obrazek, przestawiamy go jako pannę ze skrzydłami. Tymczasem anioł jest niewidzialną potęga Boga, Jego wysłannikiem, źródłem mocy nie tylko dla dziecka. Diabeł już z góry jest przegrany. Kto jest po jego stronie, prędzej czy później skompromituje się. Z aniołem jest całkiem inaczej. Na obrazach wygląda jak nastolatek w powiewnej sukience. A przecież to właśnie anioł dźwignął ogromny kamień zamykający grób Jezusa- i odrzucił jak piórko. Nie taki anioł słaby, jak go malują. W trudnych chwilach trzeba modlić się do niego, bo on odwala kamień, kamień rozpaczy i tragicznej sytuacji w naszym życiu. Tak, jak rodzice opiekują się dzieckiem, tak i niewidzialny Bóg opiekuje się także swoim dzieckiem i posyła mu Anioła Stróża. Niedobrze, jeśli modlimy się do Anioła tylko jako dzieci, kiedy mamy niewielkie ubranka. Przeważnie z dziecięcej modlitwy wyrastamy jak z dziecinnego ubrania. A właśnie na starość, kiedy wszystko może się nam wydawać przepaścią, Anioł Stróż jest potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Pawlikowska-Jasnorzewska Maria Narcyz Nad sadzawką oprawną w modre rozmaryny klęczałem, zapatrzony w moją twarz młodzieńczą by się w niej doszukać przyczyny, czemu mnie nie kochają i za co mnie męczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Dziewczyny , zapomniałam wam napisać jaki krem poleciła mi , do mojej suchej cery kosmetyczka... dziś byłam w aptece: VICHY Nutrilogie2 krem do skóry bardzo suchej 50ml Cena: 60.70PLN VICHY Thermal Fix krem pod oczy 15ml 65.77PLN faktyczne te kremy są jak aksamit i nie ściągają mojej cery , ale ceny jak widzicie na dłuższą metę nie widem czy się z kasą wyrobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam tez dziś u okulisty , zrobię sobie nowe okulary bo stare już cos szwankują... I tylko wszędzie trzymaj się za kasę człowieku... mój Jaś mówi mi teraz , ze nie ma nic za darmo.... Za darmo można tylko w gebe dostać hi hi hi ! Nowa , jesteś bardzo gościnna❤️ Wiersze i opowiadania później przeczytam , bo Jaś zagaja , ze musi wejść do kompa:-D coś niby pilnego...:) Dowidzenia do miłego usłyszenia👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzechwa Jan Tulipan i róża W jednym stali wazonie tulipan i róża. Rzekł tulipan: "Dalipan, Że to mnie oburza, Pokoju nikt nie wietrzy, duszno niesłychanie, W takiej temperaturze żyć nie jestem w stanie. Lufcik niech gospodyni przynajmniej otworzy, Już wczoraj źle się czułem, a dziś - jeszcze gorzej!" Odrzecze na to róża: "Panie Tulipanie, Proszę, niech pan nie nudzi i kwękać przestanie. Egoista i sobek z pana! Jak pan może Domagać się wietrzenia, gdy chłód jest na dworze? Jeśli pan nie zamilknie - język panu przytnę! Zdrowie mam takie kruche, płatki aksamitne, Łodyżki delikatne, przeciągów się boję, Zaraz dreszczy dostaję, gdy wietrzą pokoje, Woń, barwę mogę stracić przy lada chorobie, A pana to nie wzrusza. Pan myśli o sobie!" Rzekł tulipan: "Dalipan, Sądzi pani błędnie, Wiadomo, że kwiat każdy bez powietrza więdnie, Lecz jeśli pani każe - chętnie się poświęcę, Dla pięknej róży - wszystko! I nie mówmy więcej! Okna pozamykane niech będą. Pokoje Nieprzewietrzane. Trudno!" I zwiędli oboje. Nazajutrz gospodyni, żałując tej straty, Wyrzuciła na śmietnik dwa zwiędnięte kwiaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Ale pychota to twoje ciasto drożdżowe Jarzębinko👄 aż ślinka cieknie, mniam,mniam... :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosenko, kremy i kosmetyki firmy VICHY są świetne wiem...:( ale nie na moja kieszeń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,cudowne te wasze wiersze i opowiadania widzę , ze nie tylko mnie już zapachniało wiosna... Tulipany widziałam już w sklepach... Zazwyczaj dostaje je na dzień kobiet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zlota, takie prezenty no no no ... Pewno wygrałaś w toto....:-D Nowa , szkoda, ze się nie załapałam na to śniadanko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam wszystkie bez wyjątku:-D Złota❤️ Jarzębinka ❤️ Ol❤️ Wiosenka❤️ Sara❤️ Nowa❤️ ALIISS❤️ Nieśmiała❤️ 60 siatko❤️ Waterlyli❤️ Wanilio❤️ I wszystkie bez wyjątku....❤️.❤️.❤️.❤️.❤️.❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strażnik wchodzi do celi i mówi: - Fąfara, wychodzić! Kąpiel! - Czy to konieczne? - A kiedy się ostatni raz kąpałeś? - Dwa lata temu. Ale przecież za pół roku wychodzę, to mogę wykąpać się w domu! Małżonka jednego z więźniów poszła do naczelnika więzienia prosić o lżejszą pracę dla męża. - Ależ szanowna pani, przy klejeniu papierowych toreb jeszcze nikt się nie przemęczył! - Tak, ale on po tej pracy całymi nocami musi jeszcze kopać jakiś tunel... Dwaj skazani spotykają się w więziennej celi. Jeden pyta: - Ile dostałeś? - 15 lat. A ty? - 10 lat. - To zajmij pryczę przy drzwiach, bo szybciej wychodzisz! Dziennikarka pyta więźnia: - Czy gdy odsiedzi pan swój wyrok, będzie pan szczęśliwy? - Nie wiem, proszę pani. Jestem skazany na dożywocie... Adwokat pyta więźnia: - Jak się pan czuje w więzieniu? - Nooo... Pobyt w więzieniu ma swoje plusy. Nie muszę na przykład wstawać w nocy i sprawdzać, czy nie zapomniałem zamknąć drzwi wejściowych. Do gabinetu naczelnika więzienia wchodzi strażnik i mówi: - Panie naczelniku, więzień z celi numer 128 zachowuje się skandalicznie. Trzeba go ukarać. - Zróbcie mu dwa dni postu. - Dwa dni temu już miał dwa dni postu. - To dajcie mu na te dwa dni książkę kucharską do przeglądania! :-D :-D miłego wieczorku życzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ OAZO :-) Julian Tuwim ------------------------------------------------------------------------------- Kocham w Tobie to zmichrzowe Kocham w Tobie to zmierzchowe Zadumanie, zamyślenie, Kiedy smętnie schylasz głowę W wieczorowe patrząc cienie... Kocham myśli twe tajone I tęsknotę co ulata W nieznajomą jakąś stronę, Kedyś w dal - na krańce świata... A choć wiem, że twa tęsknota Szuka róż - na dawnym grobie, Że do tamtych dni ulata... I to jednak kocham w Tobie... Ona Kiełkował w duszy dziwny niepokój. (Przeczucia). Ktoś grał (z moderatorem) fantazję Szopena. - Drgnęła nagle, jak gdyby od szpilki ukłucia. Przyszła zła zmora dziewczyn: trapiąca migrena. I przyłożyła ręce do tłukącej skroni, I przymrużyła oczy. I cała pobladła. A w uszach monotonnie, natrętnie coś dzwoni. I podeszła powoli (śmierć... śmierć...) do zwierciadła. Obejrzała się. Potem na chwilę stanęła. Spojrzenie. Uśmiech nikły. (A głowę coś toczy). Pięknym kobiecym ruchem stanik swój opięła. (Uwypuklone piersi drażniły mi oczy). Potem - podeszła do mnie. Blisko. Strasznie blisko. (Słuchałem...) Szła woń słodka od włosów kasztanu; Za rękę mnie ujęła... (zawrót!... pada wszystko!...) I rzekła wolno: \"Chciałam--coś--powiedzieć--panu--\" http://www.fotoik.pl/pelne.php?id=419070 http://www.fotoik.pl/pelne.php?id=419025 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza 65
cześć ! pukałam , stukałam i nijak do oazy wejść nie mogłam:( Buuuuuuuuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza 65
jakiś diablik się zaparł czy co?hahahaaha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza 65
Piękne , cudowne te wiersze dziewczyny poczytam sobie , bo jak narazie to Dzikiej różyczki tylko przeczytałam... Mam wolno chwile to was poczytam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza 65
Znowu cos zatrzymuje...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubie nocą pobuszować w internecie tak cichutko wszędzie , można poczytać, popatrzeć, pooglądać wszystko...:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Pozdrawiam Wszystkie Oazowiczki! Chciałem tylko napisać , ze wyjeżdżam rano na 2 tygodnie... Jak wrócę to będę hahahahaha :-D👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Jest jeden kwiat - kwiat jak wiosenne zorze, Tak pełen blasków i woniących tchnień, Lecz rwać go można w rannej tylko porze, Jak słodką mannę we wschodzący dzień, Miłości kwiat. Więc zrywaj kwiat! korzystaj z błogiej chwili! W uroczy wiąż miłość z młodością ślub! Nim słońce życia na zachód się schyli Nim wrzące serce zmrozi zimny grób - Korzystaj z lat, Rwij miłości kwiat! [R. Zieliński] Dobranoc i do usłyszenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawiarnkowa kolezanka
Wesołku !życzę szczęśliwej podróży❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawiarnkowa kolezanka
Spijcie dobrze dziewczynki:-D:classic_cool: Noc zimowa Leśmian Bolesław Skrzeń tajemnica, Rozzłoceń mus! We mgle księżyca Jarzy się mróz! Okruchy śniegu Siecią swych fal Zasnuły w biegu Bezbronną dal. Gmatwając loty, Tamując dech - Obsiadły płoty, Jak siwy mech. Do szyb się garną, Jak białe ćmy, Tchnąc w izbę parną: "To - my! To - my!" Z karczmy, w zakrzepły Rozwartej świat, Dym bucha ciepły I blask, i czad! Zaprzepaszczony W ciemni bez dróg - Drzewom przez szrony Złoci się - Bóg. Sad wśród topieli Śniegowych głusz W śmierci się bieli Bez róż - bez zórz! W swej pysze pawiej, Łez tłumiąc znój, Wśród śnieżnych zawiej Sen kroczy mój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawiarnkowa kolezanka
Noc Leśmian Bolesław Ogniem pulsuje noc, a mrok, ów gwiazd wielbiciel, Ledwie kołysze się pod szumnej ciszy prąd; Na marmur okna padł księżyca bryzg obficie, Gdzie wydłużone drżą dwa cienie naszych rąk. Teraz już widny sen, teraz troska nie straszna I na wpół świeci świat, co już z półmroku wstał, I cienie naszych rąk nam zdają się nie nasze, Jakby przy oknie tym prócz nas ktoś schadzkę miał. Jakby tu oprócz nas, bezsenny i miłosny, Pośród marzenia trwał milczących istnień lud; Wspólna ich z niebem więź i zaświatowe losy, I tajnią drżący byt, i ponadchmurny ród. Dla nich warkoczem swym snutych w srebrze zakrętów, Pod północą co w skrach, strumień we mgle się ćmi, Pogrążony w swych snach, w marzeniach swych do szczętu, Widzi rusalny kraj, jak półsnem mu się śni. Wolny obłoków lot, życie ich blask przenika, Rozwija się ich pąk słyszalniej niźli kwiat... A dusza czujna wciąż i drżąca jak osika Chłonie ulotny dziw, pełen zachwytów świat. Teraz już widny sen, teraz troska nie straszna, I na wpół świeci świat, co już z półmroku wstał, I cienie naszych rąk nam zdają się nie nasze, Jakby przy oknie tym prócz nas ktoś schadzkę miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×