Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość 60 siatka
Ja tez coś ładnego mam:) Tam, w moim kraju, w dalekiej stronie Konopnicka Maria Tam, w moim kraju, w dalekiej stronie Sto gwiazd zgaszonych stoi w koronie, Sto gwiazd zgaszonych nad polem stoi, Jak stu rycerzy w żelaznej zbroi. Tam, w moim kraju, w dalekiej stronie Sto serc gorących tęsknotą płonie, Sto serc gorących w piersi uderza Jak duch w żelazne blachy pancerza. Tam, w moim kraju, w dalekiej stronie Sto wichrów tętni przez puste błonie, Sto wichrów tętni przez szlak stepowy Jak stu rumaków w złote podkowy. A jak przeminie sto dni, sto nocy, Wstaną rycerze w serc żywych mocy, Wstaną rycerze, dosiędą konie, Zapalą gwiazdy w złotej koronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
:-D Mamo, z mego listu do św. Mikołaja wykreśl kolejkę elektryczną, a wpisz łyżwy. - A co, nie chcesz już pociągu? - Chcę, ale jeden już znalazłem w waszej szafie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór:) Kochać za młodu się nie chciało, gdy się kochało, to nie dość, cóż winne zbyt leniwe ciało, cóż winien niełaskawy los? ... Nie dosyć człowiek był szalony, nie dosyć śmiały, nie dość zły, niegotów polec za androny, niegotów błądzić pośród mgły. Wypić za młodu się nie chciało, a gdy się piło, to nie dość, cóż winne nazbyt trzeźwe ciało, cóż winien zbyt łaskawy los. Nie dosyć człowiek był zalany, nie dosyć śmiały, nie dość zły, niegotów skonać za banały, niegotów brodzić pośród mgły. Dziś by się piło i kochało, gdzieś by się gnało pośród mgły, gdyby choć echo zawołało, gdyby zapukał ktoś do drzwi, dziś by się śniło i cierpiało, dziś by się gnało pośród mgły, gdyby choć echo zawołało, o gdyby, gdyby, gdyby, gdy! ... Agnieszka Osiecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Tak u nas w sklepach już mikołajki i ozdoby choinkowe się ludziom kłaniają...hahaha! Piękny masz ogród Alisario:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Wieczorem facet przychodzi do dentysty i prosi: - Niech mnie pan wyleczy. Od jakiegoś czasu wydaje mi się, że jestem ćmą. A dentysta na to ze zdziwieniem: - Z takimi rzeczami raczej do psychologa a nie do mnie. - Ale tylko u pana się świeciło. -------------------------------------------------------------------------------------------- W środku nocy zdenerwowany mężczyzna dobija się do drzwi portierni szpitala psychiatrycznego: - Proszę mnie wpuścić, oszalałem, potrzebuję natychmiastowej pomocy lekarskiej! - Co? Teraz? W środku nocy? - denerwuje się zaspany portier. Pan chyba zwariował. :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..... Podczas wizyty w szpitalu psychiatrycznym gość pyta ordynatora, jakie kryteria stosują, aby zdecydować czy ktoś powinien zostać zamknięty w zakładzie czy nie. Ordynator odpowiedział: - Napełniamy wannę, a potem dajemy tej osobie łyżeczkę do herbaty, kubek i wiadro i prosimy, aby opróżnił wannę. - Aha, rozumiem - powiedział gość - normalna osoba użyje wiadra, bo jest większe niż łyżeczka czy kubek. - Nie - powiedział ordynator - normalna osoba pociągnęłaby za korek. Chce pan pokój z widokiem czy bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak milo musi być w Twoim ogrodzie kochana Alisario👄 Jak milo . ze do nas wpadasz... Samotny żarty super... Lubie Ciebie za Twoja wesołość... Stefanio 60 siatko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Dzieki WANILIO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam ! W PIWNICZNEJ IZBIE W piwnicznej izbie zmrok wczesny pada, Wilgotny a ponury; Mętnymi szyby drobne okienko Na brudne patrzy mury. W piwnicznej izbie głos dziecka słychać: To westchnie, to zagada... Ojciec chleb czarny wykuwa młotem, Przy igle matka blada. \"Moja mateńko! Moja rodzona! Jak też tam na wsi onej ? Czy też tam dzieci chodzą w słoneczku, Po trawce, po zielonej? I nie mieszkają, jak my, w piwnicy? I widzą het... obłoki?\" \"Oj, widzą, synku, wszyściutko widzą, Caluśki świat szeroki! Oj, widzą one pola i lasy I łąki i zagaję; Widzą, jak słonko idzie do morza I jak znów rankiem wstaje... Widzą, jak pługi rzną wiosną skiby, Jak siewacz rzuca ziarna, Jak woły ciągną zębatą bronę, Jak rodzi ziemia czarna... Oj, widzą one, jak źródła biją, Jak mokre rzeki płyną, Jak dzikie gęsi na ugór lecą, Jak staw zarasta trzciną... \"A nie ma takich murów dokoła, Że aż się przegiąć trzeba, Żeby choć. skrawek, choć odrobinkę Zobaczyć czasem nieba?\" \"Niebo tam, synku, wszystkim otwarte, Z wschodu na zachód wolne, Czy zorza świeci, czy gwiazdy wschodzą,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanilio to piękne, co nam przypominasz:)❤️ Alisario, dzięki super❤️ 60 siatko❤️ Stefanio❤️ Złota❤️ Listeczku❤️ Jarzębinko❤️ Wiosno❤️ Xl❤️ Kasiu❤️przepis super dzięki! Saro❤️ Jacku❤️ Wybałuszono❤️ Kawiarniana koleżanko❤️ zapominano❤️ Szepcie❤️ Jas❤️ Jzabelo❤️ Jgoor❤️ Ol❤️ Sorki !!! serca te są dla tych niezapamiętanych.❤️❤️❤️ dzięki ,ze jesteście... DOBRANOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za serdeczności dziewczyny🌻 Wanilia🌻 Granat🌻 60siatka🌻 Alisario:) zastanawiam się... czy w utrzymaniu ogrodu wspomaga cię jakiś zgrabny Ogrodnik? Czy jest to wyłącznie twoje dzieło? Piekne zdjęcia... A u mnie Samotny :) do Świąt jeszcze ho ho... Wystawy sklepowe raczej jesienne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
Dobranoc Oazo!❤️ piosenka żałosna Makuszyński Kornel Dla ciebie, miła moja dziewczyno, Kwitną fijolki, pachną lelije, Dla ciebie tylko łzy moje płyną, I moje serce dla ciebie bije. Pod twoje nogi wiośniane drzewa Kwiat biały sypią, dziewczyno płocha, Dla ciebie żołnierz żałośnie śpiewa, Przez ciebie tylko serce me szlocha. Dla ciebie słońce jaśniej rozbłyska I złoto wplata do twych warkoczy, Więc kiedym ciebie zobaczył z bliska, Na wieki moje oślepły oczy. A jednak dokąd tylko się zwrócę, Wszędzie cię z moim wciąż widzę cieniem, A gdy żałosną piosnkę zanucę, Echo wnet z twoim wraca imieniem. Kiedy spragniony piję ze zdroja, To mi się w wodzie twarz twoja mroczy, A każda gwiazda, dziewczyno moja, Twoje niebieskie dla mnie ma oczy. O tobie każda pluszcze ulewa, Wichr z twym imieniem na chmury pędzi, W jeziorze woda o tobie śpiewa, Żeś jest od dzikich bielsza łabędzi. Cóż tobie żołnierz, dziecię tułacze, Gdy na skinienie masz sto tysięcy? Wszystko cię wielbi ? ja jeden płaczę, Wszystko cię kocha ? a ja najwięcej` Dla ciebie, miła moja dziewczyno, Kwitną fijołki, pachną lelije, Dla ciebie tylko łzy moje płyną, I moje serce dla ciebie bije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HALO ! A Ja! Widze , że o mnie zapomniałaś. GRANACIE:-D Co Ja to od innej matki...:-D Wiesz, ze tylko żartuje sobie:-D Ja przez awarie kompa nie mogłam tu dziś zaglądać... Ale już wszystko Ok! I tylko się pożegnam, jutro wskoczę Was poczytać:) Na DOBRANOC:P Kopciuszek Leśmian Bolesław Gdy Kopciuszek łachmanów rozmarzonym zgrzebiem W balu niedostępnego wdumał się przepychy, Wróżka, lecąca jutra niepewnym śródniebiem, Nagle przed nim stanęła. Był wieczór dość cichy. A ona w cudach pilna i w radości chyża Utkała z pajęczyny, skradzionej spod plota, Suknię, co prześwituje do oczu pobliża Oddalami w szkarłatach zanikłego złota... Szczypta złudy... Źdźbło jawy... Zaufaj, nim zgaśnie! Wdzięk nicości zdrobniałej... Garść zlękłego głogu... Już gotów koralowy naszyjnik, co właśnie, Lśniąc na piersi dziewczęcej, podobał się Bogu. Bal się zaczął! Czas jechać! Snom wrzaw się zachciewa! Więc szczura przedzierzgnęła w tęgiego woźnicę, A myszy - w dwa rumaki, a wiatr - w uździenicę, A szum drzew - w tętent koński! Strwożyły się drzew!... Bywały różne czasy i różne bezczasy... Więc dynię, która soków nabrzmiała swawolą, Przeobraziła w pudło złocistej kolasy, Co skrzy się od wieczności, że aż oczy bolą! Bicz zaświstał! Ruszyły rumaki z kopyta! Złe jary - wyrwy w złudach, zmór pełne kałuże! Przepaść śni się łbom końskim! Śmierć za koła chwyta! Baczność, durny woźnico! Oszalały szczurze! Już zmyliłeś otchłanie!... Brniesz w nicość po grudzie! Mrok się zaśmiał!... Strach - spojrzeć! Duch blednie człowieczy! Pędzą konie! O, Boże! Szczęść myszom w ich cudzie!... Grzmi kolasa! O, Boże! Miej dynię w swej pieczy!... JESTEŚCIE:classic_cool: :classic_cool::classic_cool::classic_cool::classic_cool::classic_cool::classic_cool::classic_cool::classic_cool::classic_cool::classic_cool::classic_cool:😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry mrożnie w poniedziałek :) Usmiechnijcie się :D, mamy nowy tydzień i nowe możliwości. Dużo radości przed Nami :) Na dobry początek zaparzę kawy dzban i postawię piekne filiżanki...kosteczki cukru i świeże mleko do kawy...A i herbata malinowa dla fanów tego napoju. A Was poproszę o uśmiech i miłe powitanie Oazy....jak już wstaniecie oczywiście..... Mam dużo pracy, ale postaram się zajrzeć jeszcze do Was :) tekst piosenki Do Wysp Szczęśliwych Dopłynę - Janusz Laskowski Do wysp szczęśliwych dopłynę, na szczycie wysokiej fali. Do wysp szczęśliwych dopłynę i naszą miłość ocalę. Do wysp szczęśliwych dopłynę na fali bezsennej nocy. Do wysp szczęśliwych dopłynę, na których można odpocząć. Nawet, jeśli to daleko, na tym brzegu będę czekał. Nawet, jeśli to daleko, będę czekał. Do wysp szczęśliwych dopłynę, na cichym brzegu odpocznę, Do wysp szczęśliwych dopłynę przez wody wielkie i mroczne. Do wysp szczęśliwych dopłynę, do których dopłynąć trudno, będziemy wreszcie we dwoje na naszej wyspie bezludnej. Nawet, jeśli to daleko, na tym brzegu będę czekał. Nawet, jeśli to daleko, będę czekał. Do wysp szczęśliwych dopłynę, do których droga daleka, i zanim wszystko przeminie, na Ciebie miła poczekam. Do wysp szczęśliwych dopłynę, na szczycie wysokiej fali. Do wysp szczęśliwych dopłynę i naszą miłość ocalę. Nawet, jeśli to daleko, na tym brzegu będę czekał. Nawet, jeśli to daleko, będę czekał. Będę czekał, będę czekał, ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Wszystkim:) Szepcie🌻 Kasiulka🌻 Z chęcią napiję się porannej herbatki w miłym towarzystwie Słyszałam... że są miejsca w naszym kraju, gdzie dziś zaświeci słońce Poniedziałek! I znów trzeba zaczynać od nowa. Mam nadzieję, że dziś Świat dogonię. Wciąż pędzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki kochane, pozdrawiam Was cieplutko i przycupnę choć na mała chwile w oazie... Potem polecę do po zakupy i miedzy innymi kupie mleczną i gorzką czekoladę dziś zrobię moim dzieciom frajdę, tym dorosłym i wnukom ... Wieczorkiem będziemy wszyscy pic gorącą czekoladę z przepisu Kasiuni... słoneczko❤️dzięki za kawę... Kasiu ❤️ Super piosenka! ❤️Stefanio I zostawiam oczywiście w oazie :-D na dzień dobry:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
❤️ OGRÓD PRZEDZIWNY W przedziwnym mieszkam ogrodzie, Gdzie żyją kwiaty i dzieci I gdzie po słońca zachodzie Uśmiech nam z oczu świeci. Wodotrysk bije tu dziwny, Co śpiewa jak śmiech i łkanie; Krzew nad nim rośnie oliwny Cichy jak pojednanie. Różom, co cały rok wiernie Kwitną i słodycz ślą woni, Obwiązujemy lnem ciernie, By nie raniły nam dłoni. Żywim rój ptaków, co budzi Ze snu nas rannym powiewem, Ucząc nas iść między ludzi Z dobrą nowiną i śpiewem. I mamy ule bartnicze, Co każą w pszczół nam iść ślady I zbierać jeno słodycze Z kwiatów, co kryją i jady. I pielęgnujem murawę, Plewiąc z niej chwasty i osty, By każdy, patrząc na trawę, Duszą, jak trawa, był prosty. Leopold STAFF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotny 60
Witajcie dziewczynki W BW ! I zostawiam dla wszystkich uśmiech:.-D:-D:-D %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%Co mówi kobieta, a co słyszy mężczyzna Co mówi kobieta: To miejsce to śmietnik! Do roboty, Ty i Ja musimy posprzątać. Twoje rzeczy leżą na podłodze, I jeśli nie zrobimy teraz prania To szafa będzie bez ubrań. Co słyszy mężczyzna: Ble ble ble, DO ROBOTY, Ble ble ble ble, TY I JA Ble ble, NA PODŁODZE Ble ble ble, TERAZ Ble ble ble ble ble BEZ UBRAŃ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotny 60
:-D Wpadki w teleturniejach Teleturniej "Jeden z dziesięciu": Tadeusz Sznuk: Ile nóg ma salamandra? Zawodniczka: Trzy Tadeusz Sznuk: To chyba kulawa... - Proszę podać wzór na pole prostokąta... - a kwadrat + b kwadrat. - O Boże powiedziałam wzór na obwód - Niestety Pani wzór na obwód również jest nieprawidłowy... - Jaką część ciała odciął sobie Vincent van Gogh? - yyy...yyy... włosy?! Pytanie: - Głowni bohaterowie "Nocy i dni" Odpowiedź: - Jan i Bogumił Sznuk: - To byłoby takie nowoczesne małżeństwo... Pytanie: - Jak się nazywa szpital wojskowy? Odpowiedź: - Latryna. (miało być lazaret) Pytanie (kategoria powiedzenia i przysłowia): Proszę dokończyć. - Goły jak święty...? Odpowiedź: - Mikołaj... - Jak nazywa się mężczyzna którego żona wyjechała na wakacje? [odp słomiany wdowiec] Odpowiedź jednego z graczy: - Rogacz - Postać z mitologii i znany klub piłkarski? Dla ułatwienia na literę A? Odpowiedź po zastanowieniu równo z bipem (nota bene policjanta): AC Milan. - Jaki narząd umożliwia rybom oddychanie pod wodą? - .. - Ile par oczu ma mucha? - 100 milionów - Jak się nazywał chłopiec z bajki o królowej śniegu - yyy... będę strzelał... Pinokio - Jak nazywa się para aktorów odtwarzających rolę Barbary i Bogumiła w serialu "Noce i dnie"? - Eeee, eeee, yyyy, yyyy (Biiip ! - koniec czasu). Zapomniałem. Ale teraz już wiem. - To proszę powiedzieć - . Dalej zapomniałem - Ile w języku polskim rozróżniamy przypadków w liczbie pojedynczej, a ile w liczbie mnogiej? - Tyle samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się przy poniedziałku naśmiałam, może cały tydzień będzie wesoły ...Samotny, zadbaj o to proszę:-D Nieraz do szczęścia tak mało potrzeba:P Kasiu i u mnie wieczorem będzie czekoladowo, i choć to to kalorii Bąba wypije cala filiżankę... Tak mi smarka narobiłaś:-D Stefanio, Słoneczko i Wybałuszona Was tez pozdrawiam miluśko, życząc uśmiechu i miłego początku tygodnia...! Kocham Nasza OAZĘ I WSZYSTKICH BYWALCÓW👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×