Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

» Krystyna Giżowska » Przeżyłam z Tobą tyle lat Ten ktoś sprzed lat Nie zapuka do mych drzwi Ja o nim też zapomniałam już. Nie można wciąż Marzeniami tylko żyć I czekać tak dzień po dniu. Przeżyłam z tobą tyle lat, Choć w oczy wiał mi nieraz wiatr. Przy tobie się nauczyłam żyć, Przy tobie śniłam swoje sny. Przeżyłam z tobą tyle lat Oddałam ci swój cały świat I chociaż wiem, jak smakują łzy, Dziś nie żal mi przeżytych dni. Dziś tamten dzień Gdzieś rozpłynął się, jak dym. Spójrz, dzieci nam już wyrosły tak. I tylko my Nie zmieniliśmy się nic, I ciągle nam siebie brak. Przeżyłam z Tobą tyle lat. . . itd. Przeżyłam z Tobą tyle lat. . . itd. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czerwone wino 46
Dzien dobry! Naprawde jekne tu macie jesienne piekne zdjecia i wiersze... Wpadlam na chwilke zobaczyc, co robia panowie i panie.:-D U mnie brak slonca co mnie nie nastraja optymistycznie:( Ja wlanie czytalam to... Poczytajcie naprawde warto:) http://zosia.piasta.pl/wiersze-JPII.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czerwone wino 46
Ja tez zostawie Wam cos jesiennego:) Jesień Słyszałem, że jesienią można całkiem darmo Wypić kufel piwa w przydrożnym barze I długo nos zadzierać na łyse drzewa Wysoko, wysoko, i śmiać się do woli Słyszałem, że jesienią można łazić bez butów Po miękkich dywanach wielkich jak powieść Do przydrożnych dziupli zaglądać jak sztubak I dziwić się kasztanom, że spadły na głowę Pijmy, pijmy z czary jesieni Niech się dobrze wiedzie nam Pijmy, pijmy złote krople Do białego dnia Podobno w taką porę nie chodzi listonosz, choć każdy może dostać co dzień inny list I czuć jak mocno pachnie najdrobniejszy szczegół I uczyć się na pamięć jesieni słów Pijmy, pijmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czerwone wino 46, To cudowne❤️ Irena Santor - Powrócisz tu Gdy los cię rzuci gdzieś w daleki świat, Gdy zgubisz szczęście swe i poznasz życia smak, Zatęsknisz do rodzinnych stron I wrócisz tu, wrócisz, gdzie twój dom. Powrócisz tu, gdzie nadwiślański brzeg, Powrócisz tu zza siedmiu gór i rzek, Powrócisz tu, gdzie płonie słońcem wrzos i głóg, Gdzie cienie brzóz, piach mazowieckich dróg. Powrócisz tu, gdzie wierzby pośród pól, Powrócisz tu, gdzie klucze białych chmur, Powrócisz tu, by szukać swoich dróg i gwiazd, By słuchać znów, jak wiosną śpiewa las, powrócisz tu! Pod niebem wielkich miast swój zgubisz ślad, Osiągniesz to, co chcesz, za rok, za parę lat. Lecz gdy zdobędziesz wszystko już, Z dalekich stron kiedyś wrócisz tu. Powrócisz tu, gdzie nadwiślański brzeg, Powrócisz tu zza siedmiu gór i rzek, Powrócisz tu, gdzie płonie słońcem wrzos i głóg, Gdzie cienie brzóz, piach mazowieckich dróg. Powrócisz tu, gdzie wierzby pośród pól, Powrócisz tu, gdzie klucze białych chmur, Powrócisz tu, by szukać swoich dróg i gwiazd, By słuchać znów, jak wiosną śpiewa las.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapominaja
Moje miejsce -Jest takie jedno miejsce na świecie,. -Do którego biegnę noca we sine. - Ogrody tam kwitną zima i w lecie, -Tam życie wesołe, spokojne toczy się. *** -Tam ptaki koncerty za darmo wydaja, -A drzewa w podzięce się zwinnie kłaniają, - Tam słońce święci tak jasno, - ze w wodzie odbija się blask. *** -Tam ludzie są bardziej życzliwi, -Tam bardzo milo upływa czas, -Jedno jest tylko takie miejsce, -jedno jedyne miejsce z miejsc. Autor BOZENA Napiszcie prosze w dwóch zdaniach jak podoba się wam ten Wiersz❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się poryczałam... Piękne jest to miejsce ja tez takiego miejsca szukam:) Zapominajo , naprawdę piękny wiersz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Zapominajo, mnie tez bardzo podoba się ten twój wiersz❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xl
Musiałam pomilczeć troszkę taka dziwna Aurorę ma ten piękny wiersz! Kochani, wspaniale by było by życie w tak cudownym miejscu.... Prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Wanilio, jakie to cudowne skojarzenie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam W K I K ! Poczytałam sobie przy popołudniowej kawusi i myślę sobie, gdzie mi by było lepiej jak nie tu w oazie... Zwłaszcza teraz w te jesienne długie wieczory:-D Byłam z córką w miescie i ładnie się obkupiłyśmy... I bez rewii mody się nie obyło, długo w domu przymierzałyśmy wszystko:-D Dobrze, ze męża nie ma domu, to nikt nie krytykował nas... A on niby śmiechem, ale dociąć potrafi..:-D Tyle.ze ja mam to w nosie... :-D O o wilku mowa właśnie otwiera drzwi... Wiersz cóż nie potrafię dokonywać fachowej oceny... Ale podoba mi się bardzo... Spadam przygotować mu obrado kolacje... Zycze miłego wieczorku...Jesteście jak zwykle :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tez wiersz Bożeny się bardzo spodobał... I sadze, ze wszyscy doczekamy się swojego miejsca... A to o którym pisze Bożenka byłoby wspaniałym... Ale coś mi się tak naprawdę wydaje , ze na takie miejsce musimy sobie na ziemi zasłużyć... Wróciliśmy ze sklepu już wcześniej , ale tak mnie się zimno zrobiło , ze wzięłam gorącą kąpiel i po niej się godzinkę zdrzemnęłam... A przystojniak jeszcze kima:-D Co będzie w nocy robił nie wiem ?:-D Jde teraz coś przekąsić bo po tym sine zgłodniałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fajny pomysl
NAJPIĘKNIEJSZE SERCE "Pewien młodzieniec chwalił się że ma najpiękniejsze serce w dolinie. Chwalił się nim na rynku i zebrał się ogromny tłum by je podziwiać bowiem było w swym kształcie perfekcyjne. Nie miało żadnej skazy, było przepiękne, gładkie i błyszczące. Biło bardzo żywo. Chłopak krzyczał na cały głos że nikt nie ma piękniejszego serca od niego i wszyscy mu potakiwali bowiem jego serce było idealne. Jednak w pewnym momencie jakiś strzec z tłumu krzyknął: Dlaczego twierdzisz że twoje serce jest najpiękniejsze skoro moje jest o wiele piękniejsze od twojego. Młodzieniec bardzo się zdziwił słysząc te słowa a potem spojrzał na serce starca i się zaśmiał. Serce starca biło bardzo żywo, być może nawet żywiej od serca młodzieńca ale było to serce poorane rozlicznymi bruzdami, serce w którym było wiele brakujących kawałków. Wiele tez w nim było kawałków które do tegoż serca nie pasowały. Było to serce brzydkie które w żaden sposób nie mogło się równać z nieskazitelnym sercem młodzieńca. Chłopak zapytał się dlaczego starzec uważa że jego serce jest piękniejsze skoro wszyscy widzą, że nie jest ono nawet w części tak piękne jak jego własne serce. Wtedy starzec rzekł, że w życiu nie zamieniłby tego serca na serce młodzieńca. Powiedział też aby młodzieniec spojrzał na jego serce i wskazując na blizny rzekł. Widzisz te blizny i brakujące kawałki. Nie ma ich tu dlatego, że ofiarowałem je z miłości dla wielu osób a niesie to ryzyko bo często się zdarza, że sami ofiarowujemy uczucie dla innych , ale oni nie dają nam nic w zamian. Stąd te blizny bo choć dałem im cześć swojego serca, oni nie dali mi nic. Jeśli natomiast spojrzysz uważnie dostrzeżesz, że wiele kawałków do mojego serca niezupełnie pasuje. Są to kawałki serca innych, które oni mi ofiarowali i które znalazły stałe miejsce w moim sercu. Dlatego moje serce jest piękniejsze od twojego. Natomiast te bruzdy, które widzisz zrobili ludzie nieczuli, ludzie, którzy mnie zranili. Wtedy młodzieniec spojrzał na starca, zrozumiał i zapłakał. Potem wziął kawałek swojego przepięknego serca i ofiarował go starcowi, a starzec zrobił to samo. Padli sobie w ramiona i rozpłakali się po czym odeszli razem w wielkiej przyjaźni. Młodzieniec włożył część serca starca do swojego serca w miejsce brakującego kawałka który dał starcowi. Ten nowy kawałek pasował tam, choć nie idealnie, co zmąciło doskonałą harmonię serca młodzieńca. Nigdy jednak wcześniej serce młodzieńca nie było tak piękne jak w tym momencie i młodzieniec dopiero teraz to zrozumiał Pracuj tak, jakbyś nigdy nie potrzebował pieniędzy, tańcz tak jakby nikt na ciebie nie patrzył i zawsze kochaj tak jakbyś nigdy wcześniej nie kochał" Bruno Ferrero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Przychodzi facet do sklepu warzywniczego i się pyta: - Czy jest piorek? - Chyba "szczy" - odpowiada ekspedientka. - Ok, to ja poczekam. §§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§ Kupuje sobie zajączek nową szafę, ale jest za mały by ją w nieść do mieszkania. Spotyka misia i prosi: -Misiu, pomóż mi wnieść tą szafę, bo mieszakam w bloku na ostatnim piętrze, a sam nie dam rady! -Dobrze, ale na każdym piętrze będziesz mi opowiadał kawał! Zajączek się zagadza. Wchodzą, a zajączek opowiada kawały, z których miś się ciągle śmieje. W końcu, na ostatnim piętrze: -Misiu!- mówi zajączek- teraz opowiem ci taki kawał że się zsikasz ze śmiechu! -No? -Pomyliłem bloki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
ha ha ha ! Wizyta w Zoo: - Tato, dlaczego ta gorylica tak krzywo na nas patrzy?! - Uspokój się synku, to dopiero kasa…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Sąsiadka mówi do drugiej sąsiadki: - Wiesz, jak robisz to ze swoim chłopem, to mogłabyś zasłaniać firany. Na to druga: - Ty mogłabyś pilnować swojego, bo to nie mój tylko Twój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
Super kawal samotny:-D Lubie się pośmiać:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
Cos naszych pan nie widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Jasiu , wiem o kogo Ci chodzi hahaha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
Nie żartuj ze mnie kolego:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie Oazowcy :) ❤️ Ja tylko przelotem, bo jeszcze nie zakończyłam porządków. Ale zostawie Wam porcję chrupiących frytek i ketchup. Do tego piwko...może się skusicie ? Do tych dowcipów w sam raz ;) Wieczorkiem zajrze i napisze kilka słow...może jakąś poezje wynajdę... 🌻 A swoją drogą...tęskni mi się za Wami :) 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maly 28
Pih - Intymnie Jak chcesz tak to nazwij Tytuł nie jest ważny Te same bloki, rzeczywistości dotyk Chodnik, ciche kroki, drobne stopy Wie gdzie weszła, kłopoty no i znany motyw - brak floty Charakter niespokojny, niepokorny, trudny Chociaż nie ciągnie się za nim masz siedem grzechów głównych Powiedziała "spróbujmy" dostała nieprzespane noce trzeźwe rozmowy wyrwała z rąk 40% Walka z losem ile dla mnie znaczy, oceń Gorzkie dni, w jej oczach stoją łzy Mówię - żyć daj mi Pamięć przerzuca chwile jak projektor slajdy Rozejdźmy się na drugi dzień razem zostańmy Spuszczę z tonu, może byłem czasem winny Awantury rozbiły niejeden dom rodzinny Teraz inny nastrój skłania, mogę ci się zwierzyć Zrozumiałem sam, nie jesteś w stanie życia przeżyć Jestem przy tobie tak jak ty jesteś przy mnie Ja i ty, rozumiesz? - intymnie Jeszcze jakiś czas temu z tego bym się śmiał Bym powiedział - jak zwał to tak zwał Zrozumienie, spokój, cisza, bluzg Nie musisz słuchać słów, czytaj z moich ust Dobrze jest mieć do kogo wyciągnąć rękę A oczy, oczy mieć szeroko zamknięte [tylko tekstyhh.pl] Jeżeli życie to album to nagrałem utworów parę Ona - mój ulubiony kawałek Lepsze jutro z nią, nie wyzywająca, naturalna nie typ suki, która we współżyciu okaże się fatalna Najmniejszy szept, pokarm dla duszy Promień słońca między chmurami nadciągającej burzy Jak Mars i Wenus, właśnie w tym jest coś mimo że różnimy się od siebie jak dzień i noc Jest dla mnie, jest dla mnie, ej mówię serio Nie czai się melodramat, wiem to na pewno Sprawy sedno zawsze obok gdy jest dół W świecie głuchym na prośby i ból Gdzie marzenia wyrywane są ze snu Gdzie dobro za często ustępuje złu Ciągły pęd, a co za chwilę - zobaczymy Sekunda z nią wynagradza te złe godziny Jestem przy tobie tak jak ty jesteś przy mnie Ja i ty, rozumiesz? - intymnie Jeszcze jakiś czas temu z tego bym się śmiał Bym powiedział - jak zwał to tak zwał Zrozumienie, spokój, cisza, bluzg Nie musisz słuchać słów, czytaj z moich ust Dobrze jest mieć do kogo wyciągnąć rękę A oczy, oczy mieć szeroko zamknięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×