Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziubassek

ciążowe staranka

Polecane posty

Dafodilek jeśli chodzi o franka sz., to na pewno zawsze będzie niższa rata od złotówki i mnie nie przekonasz .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matyysha piszę do ciebie bo jak wiem to miałyśmy w podobnym czasie urodzić dzieciaczki .Ja mialam kiedyś doła i mnie pocieszyłaś dzis chciałabym zrobić to ja:) Nie martw się sprawa może jest trudna ale nie beznadziejna. Zrobisz badania i na pewno jakoś znajdzie się rozwiązanie:) Będzie dobrze ,musi być:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiście że ryzyko
kursowe istnieje,ale Robur tu ma rację! Oprocentowanie w Szwajcarii jest niskie to i raty spadają. I tak jest od lat - jak są problemy to w Szwajcarii spada oprocentowanie, oni żyjąz banków to i dbają o tą swoją walutę. A co do kredytów w złotówkach - oprocentowanie ich jest wyzsze i to sporo, wiec i tak się opłaca brać we frankach. Ja mam teraz ratę nizszą niż płaciłabym w złotówkach o ok 400 zł, jak frank stał nisko to róznica była ok 600 zł. To i tak dużo. Kredyt brałam jak frank był po 2,5 - więc co miesiąc zyskiwałam, teraz też jestem na plusie. Artykuły dot. franka raczej mnie smieszą niż przerazają - pisane są pod dyktando i sponsoring banków. Pamietam jak ja w 2005 r brałam kredyt to pani w banku baaaaaaaaaaaardzo namawiała mnie na złotówki. uparłam się na franka i nie narzekam. Jak pisałam wyzej - cały czas jestem na plusie. Pewnie, że nie wiadomo co bedzie za 10 lat,ale by raty we franku zrównały się ze złotówkowymi tozłotówka musiałaby całkiem stracić na wartości i taki niski kurs utrzymywać przez całe lata. A to jest niemozliwe. Z wielu powodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiście że ryzyko
A jak weźmiesz kredyt we frankach i rata bedzie 1000 zł, a w złotówkach 1500 - 1600 zł. Więc nawet jak kurs franka pójdzie w górę o 50% to rata będzie 1500 zł - więc gdzie tu ryzyko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylka--- program rodzina na swoim obejmuje kredyty tylko w złotówkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Moja Wikusia chora, w nocy płakała że boli ją brzuszek a rano zwymiotowała 2 razy, teraz bidulka śpi umęczona. NIe wiem co jej jest, wczoraj wszystko było ok, nie wydaje mi się zeby coś zjadla co mogłoby jej zaszkodzić. Mam nadzieję że jak pośpi sobie to jej przejdzie. Nie chce nic jeść i pije tylko rumianek bo nic innego nie chce. A Julek też drzemkę zalicza, ostatnio zrobił się płaczliwy, w nocy popłakuje i pobudka 5-6 rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie będę się kłócić, bo to prawda, ze oprocentowanie jest o wiele niższe w CHF. Po prostu mnie by nerwy zjadły jakbym miała takie wahania raty jak niektórzy moi znajomi. na razie nie mam kredytu. Będziemy jednak częściowo kredytować budowę domu. ale co do rzeczy \"niemożliwych\". Różne rzeczy wydają się niemożliwe, dopóki się nie zdarzają. Niemożliwe zeby bank zbankrutował - patrz Lehman Brothers Niemożliwe zeby państwo zbankrutowało - patrz Islandia... a wracając do naszych tematów: dla dziewczyn z Wrocławia i okolic znalazłam takie ogłoszenie: ZBADAJ POZIOM HORMONÓW! Zakład Antropologii Polskiej Akademii Nauk zaprasza Panie w wieku pomiędzy 25 a 35 lat na bezpłatne badania poziomu hormonów - ESTRADIOLU, PROGESTERONU i KORTYZOLU! Zainteresowane Panie prosimy o kontakt tel. 0792-692-768 (wt.-pt.), 0504-617-288 BADANIA SĄ BEZPŁATNE I CAŁKOWICIE BEZPOLESNE dzwoniłam, badają wpływ hormonów na płodność. ja niestety nie mogę, bo karmię,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaski laski Widzę że bitwa słowna na kredyty hehe... nnnnno dobra to jest 2:2 ja obstaję przy kredycie złotówkowym. Znajoma równocześnie brała kredyt z nami my w PLN a ona w CHF .Na dzień dzisiejszy jest parę stówek miesięcznie do tyłu! Różnica w kredycie była niewielka.Ja zaczynałam od 478zł a ona 435. Teraz ja mam 606 a ona prawie 1100 !!! Dodam że minęły dopiero 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja tez sie cosik wypowiem na temat kredytow... W Polsce oprocentowanie to istna masakra! nie rozumiem jednego, inne panstwa maja stopy procentowe niemalze nizsze o polowe! dlaczego u nas tak sie dzieje! Zawsze bulwersuje mnie ten temat, bo suma sumarum, w naszym kraju jest wszystko drozsze! sprzet agd rtv oraz kredyty normalnie masakra! Powiem tak, my kredyt splacamy w rodzimej walucie w kraju gdzie byl on brany, czyli euro, kredyt byl wziety na sume 223tys euro na 35lat, w pierszych dwoch latkach oprocentowanie bylo stale w wysokosci 4.1% w miedzy czasie oprocentowanie wzroslo tj jak popyt na wlasne mieszkanie, byl wielki boom, ceny nieruchomosci wywindowane itp, itd. Rata kredytu wynosila na samym poczatku ok 1000e ale tj w Polsce (program rodzina) panstwo doplaca TRS tzn TAX Relief Source i przyznawane jest to na 7-8latek. Dotyczy to osob First Time Buyers, czyli tych co zakupuja nieruchomosc poraz pierszy, zwalnia to rowniez od placenia stamp duty czyli opaty skarbowej, ktora wynosi w zaleznosci od wartosci nieruchomosci metrazu, pierwszy prog 3% drugi 6% tak bylo przedtem teraz 7% i 9% Po tych dwoch latkach automatycznie zostalismy przerzuceni na ruchome oprocentowanie, ktore swego czasu siegnelo 5.4, ale spadalo z miesiaca na miesiac (nasz bank wysyla bilingi i dotyczace zmiany co miesiac ) tak ze po 5mcach obecnie wynosi 3.15% a roznica raty z okresu najwiekszego boomu 1000e spadla na 770 czyli placimy niemalze 25% mniej. Irlandzki rzad mysli o ponownym obnizeniu punktow procentowych, ale to zobaczymy w najblizszym czasie. W innych krajach UE min jak Niemcy oprocentowanie jest zblizone do Szwajcarskiego. Druga sprawa co mnie irytuje raczej zamienie slowa na wkurwia!!!! to to ze posrednicy w Polsce biora tak wysoka prowizje! Tu sprzedajac dom prowizja agencji wynosi 1.5% ,w Polsce 3% przy zakupie. I tu mam pytanko, my kupujac dom w stanie deweloperskim mimo tego ze dealowala miedzy nami agencja nie placilismy nic, w Polsce przy zakupie ziemi przez posrednika musielismy uiscic 3% wartosci, jak to sie ma do sprzedazy nieruchomosci w Polsce? kto placi prowizje, sprzedajacy czy kupujacy, bo tu prowizja posrednika pobierana jest ze strony sprzedajacego 1.5% a kupujacy nie oplaca agencji nic. Podatek od wzbogacenia jest na tych samych zasadach i tu i tu po uplywie 5lat zwalnia z oplaty. I powiadaja ze wszedzie dobrze ale najlepiej w domu, gowno prawda! ale sie zbulwersowalam! uhhhhhh musze ochlonac, obiad gotowac zajac czyms mysli! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebus posikalam sie z tych rycin! :D :D :D Koug pieknie Emilka gania za portfelem :P :P heheheheh ale zasuwa! no no! suuuuuper! dziekowac dziekowac! Manius Szymus uroczy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jakie ma kolorki zdrowe na buzi! bomba! Malwinka ciesze sie ze sie odezwlas, kilka razy wspominalysmy tu Ciebie no no 4mchy! kobito! to ze sie rozleniwilas, zapadlas pod ziemie! :P Softis i tak trzymac, cieszyc mi sie tam szczesciem innych, a to samo szczescie z podwojna sila wroci do Ciebie! ok uciekam prychcic! dzis dewolaje, ziemniaczki i rzodkiewka w smietanie, ale jestem gloooooooodna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylka--- na bank jest cały w złotówkach, liczony juz mielismy dokładny harmonogram spłat symulujacy nawet zmiany w oprocentowaniu i ani słowa o frankach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór :) no ładnie jak ja dzis mam czas i czatuje przy kompie co i rusz zagladam na kafe to Was nie ma kochaniutkie :P Szymonek juz smacznie spi, dyskutował z rodzicami przed snem dobre 40 minut az sie popłakałam taki jest słodziutki :) zatem i ja uciekam do łózia do juterka 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEN DOBRY!!! No ale wam dobrze ja musałam wstac zeby cosik zrobic bo zapomniałam a wy smacznie śpicie he he :-P ale na szczęsćie nie czuje sie śpiąća :) Miłego dnia życzem wszystkim może wpadne po 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć jestem ;) Synek zasnął ja jem śniadanko (ciekawe ile pośpi) on robi sobie drżemki od jakiegoś czasu takie pół godzinne do godziny mu się zdarza, 3-4 razy dziennie) a w nocy śpi ostatnio do 6,5 godziny ;) Na wstępie chciałabym pogartulować wszystkim nowym mamom po mnie ;), zaniedbałam was wszystkie ;( ale mam nadzieję, że wiecie o co chodzi..... Dziubassku jak będziesz to się odezwij ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie czy po cc może boleć kręgosłup, ja mam powtórkę z ciąży, w nocy nie mogę spać zwłaszcza po lewej stronie chyba to okolica lędźwiowa, oby nie nerka ;( Boli mnie strasznie nie mogę się ruszyć kiedy obudzę się na wznak, wiem, że teraz prawie 6 kg dźwigam, może to przeciążenie, ale takby bylo tylko po jednej stronie i tylko w nocy, w dzień nic nie boli.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie moj synek waży już prawie 6 kg ;), w niedzielę zaczyna 4 tydzień, a urodził się taki maleńki, zaledwie 2700 kg, wczoraj robiłam porządek w ciuszkach i kiedy zobaczyłam te maleńkie śpioszki to aż nie dowierzałam, że był taki maleńki.. Już próbuje z nami rozmawiać, ale jest taktowny, najpierw wysłucha, a później komentuje ;) hihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo halo dziewczyny Tu Fisia z zasypanego śniegiem zaduuupia Malwina super,że się pokazałas.proszę częsciej zagladać i zdawać relacje .Ja w przyszłym tyg ide na szczepienie z Bartolinkiem więc go bede warzyc.Jego ostatnia waga z 10 lutego to 5600 teraz pewnie juz z 7 kg bedzie miał.a co do jedzonka to moj mały zarłok ma coraz większe menu ale jest coś za czym najbardziej przepada.To kaszka na dobranoc z Bobovity co do bolącego kręgosłupa to mnie boli.Nie zawsze ale boli Dziubasku czy szykujesz coś specjalnego na jutrzejsze urodzinki????? Koug ja poprostu jestem w Emilce ZAKOCHANA.Normalnie każde nowe zdjęcie na Nk małej a napatrzec sie nie moge Validosku Twój Maks no poprostu w tej czapie to jak jakiś raper:D:D:D:D:D oj bedzie On rwał dziewuchy Maniu dzięki za zdjęcia Szymonka.Jakie Ona ma Wieeeeeeeelkie oczka.śliczny ten Szymuś Twój Tituś jeszcze nie przyzwyczaiłaś się do tego ,że Tylko w Polsce potrafią człowieka tak oskubać.Jak tu się czegokolwiek dorobić jak musisz za wszystko płacić.Czasy niewolnicze wracają.Będziemy robić za darmo tylko,że niewolnikom jesc i pić dawali a nam nawet i to zabiorą Kamilka chyba moje czary mary zadziałały.naciesz się tą wstretną @ a później ją przegonimy w piźdżiec na pare miesięcy Roburku🌼 ani się nie obejżysz a kredycik spłacisz raz dwa Cebulko a dajesz Normusi pieluszkę tetrową pod buzie? bo może od pieluchy ma \"kaszkę\" na buziuni Tylka wyniki oki.cieszę się więc teraz TEEEESTUJ się cholernico:) Demiluna dużo zdrówka dla Wikusi i mam nadzieję ,że Julcio nie zarazi sie od siostrzyczki.Może to tylko jakieś wstrętne wirusisko Dafi🌼 łoooo ale sie rozpisałam. w sobote moj kochany małżonek wyprawia imieniny więc roboty będe miała mase.Oczywiście przyjedzie NIK więc sprzątać zaczynam już dzisiaj aaaa kupiłam mojej wściekliźnie BOBODENT no i widzę ,ze ulga jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno jak się ładnie sprężymy to dzisiaj nam stuknie 700 strona a wiecie co to oznacza???? z każdą okrągłą stroną zawsze DOBRE WIEŚĆI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek, co do kredytu - kochane dziewczynki, to my z mężusiem wzieliśmy na poczatku 2007r. jak frank stal po okolo 2,40 a później dobralismy za niecałe 2,10 i teraz, ...... wole się nie interesowac, jak ma na koncie na spłate to dobrze :)))) Bo po co sie niepotrzebnie stresowac i tak trzeba to przeczekac, nadpłacac sie nie opłaca, więc nic nam nie pozostało tylko wpłacac kolejne raty i cierpliwie czekac az sytuacja się zmieni, bo musi. Na dzien dzisiejszy jednka i tak bym była dalej za frankiem, bo bądź co badx to nadal jest tańszy od kredytu złotówkowego. To tyle :))) Tylka, czy ty w koću zrobisz ten test .....! Fisia, mam nadzieje że zaporszenie wysłane ! Koug i cebulka wysyłam wam zdjęcia mojego pałacu (hihihi). Buziaczki, wrócę przy drugim śniadanku czyli około 12.00 Ps. Dzisiaj moja kierownica ma imieniny, więc będzie ciacho. Hmmmm.... jak bym chciała miec teraz córeczke, co tu zrobić, juz codziennie prosze Boga żeby z dzidziusia zrobił dziewczynkę! I chyba zaczyna mi siadac na umysł. Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA sie wyłamie z tymi dobrymi wiściami jedną stone wcześniej. Wczoraj byłam u gin. Wczesniej- bo bardzo bolało mnie podbrzusze i martwiłam się ze dzieje sie cos złego.i uwaga gin zrobiła USG i najpierw nie mogła znaleźc maleństwa ale po chwili pokazało sie najpiekniejsze malenstwo na Swiecie i wiecie co - BIŁO MU SERCE...przepraszam ale wroce za chwile bo znowu sie wzruszyłam. Piekny widok. Dostałam zwolnienie więc bede troszke poźniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motylek 🌼 🌼 🌼 🌼 dla Twojego malego serduszka mieszkającego pod Twoim sercem .Jakbym wiedziała jak się robi serduszka to bym tez je tu nawpisywała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jadziunia Zaproszenie wysłane.Podpisałam się więc będziesz wiedziała,że to Ja sem:D:D:D:D:DNo chyba ,że się pierdzielnęłam i nie Tobie wysłałam Kochane Te które mam na NK.(nowalijki)mam pospisywane Wasze nicki z kafe i mam nadzieję ,że szybko zaskocze która to która:D:D:D:D:D Motylek to najwspanialsza wiadomość dnia Dzisiejszego.❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koug coś chyba nie teges
w twoich wyliczeniach... cytuję: Znajoma równocześnie brała kredyt z nami my w PLN a ona w CHF .Na dzień dzisiejszy jest parę stówek miesięcznie do tyłu! Różnica w kredycie była niewielka.Ja zaczynałam od 478zł a ona 435. Teraz ja mam 606 a ona prawie 1100 !!! Dodam że minęły dopiero 2 lata - konie cytatu Jezeli miała ratę 435 zł a od 2007 roku frank poszedł w górę o 1 zł, to teraz ma ratę(nie uwzgledniając spadku stóp procentowych w Szwajcarii) 652 zł. By płacić ratę 1100 zł frank musialby kosztować 4 zł! A uwzględniając spadek stóp procentowych to nie płaci więcej jak 550 zł. I jest do przodu w stosunku do Ciebie o 56 zł. To tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teges czy nie teges wiem co mi pisała kumpela i nad czym ubolewa. A tak pro forma pomarańczowy informatorze to może by tak się przedstawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie teges
To ja sobie mogę być nie teges jak już muszę się przedstawiać. Stałego nicka nie mam i nie zamierzam zakładać, tak sobie kicam po kafe i akurat mnie wczorajsza rozmowa dot. kredytów zaintrygowała i Twój wpis na tej stronie - pierwszy od góry rzucił sie w oczy. To się cofnęłam, poczytałam i napisałam co napisałam. I tak moje wyliczenia są "na wyrost", a twoja kolezanka to chyba lubi narzekac i to bardzo i wyolbrzymiać problemy. Bo niby dlaczego tak jej rata drastycznie skoczyła???? Stronę wczesniej Robur pisała o kredycie we frankach i ratach i sytuacji po obnizce stóp w Szwajcarii. I to jest fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie teges
Policzyłam jeszcze - bo akurat nie lubię jak ludzie takie bezmyslne ploty powtarzają i sieją panikę, bo kryzys bo cośtam. Mówisz, że minęły dwa lata od chwili wzięcia kredytu. Czyli cofamy się - styczeń 2007 - średni miesięczny kurs franka - 2,4 zł.(sprawdziłam na stronie NBP) Rata 345 zł podzielona przez 2,4 daje nam 182 franki miesięcznej raty. Teraz frank najdrozszy był po 3,33 - 182 x 3,33 daje nam 606 zł W tej chwili jest po ok 3 - czyli rata 546 zł. Minus spadek stóp procentowych w Szwajcarii - jeszcze 50 zł mniej. CZyli rata 500 zł. Poprzednie wyliczenia były na wyrost jak pisałam - + 50 zł. A teraz najlepsze - rata 1100 zł - podzielona przez 182 franki - frank musiałby kosztować 6 zł nie 4 jak pisałam (wcześniej myslałam o wiekszej racie - w granicach 240-250 franków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie mój synek zasnął ;) Jak szybko rosną wasze maleństwa chodzi mi o wzrost Mój przybiera ładnie na wadze, 2 tygodnie temu mając 2 miesiące + 1 tydzień, urósł 4 cm, nie wiem czy to nie za mało????? Urodził się miał 50 cm, natomiast ostatnio miał 54 cm???? Napiszcie jak u Was jest, może teraz skoczył trochę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×