Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Ewelona to moja Ania tyje 200 g na trzy tygodnie no i waży dopiero ok 5500 g, chudzinka z niej straszna, ale pani doktor mówi, że jest ok chociaż jest pod siatką centylową:( chciałabym żeby była troszke pulchniejsza, w sumie to jest cały czas na cycu, daje jej tylko ok 60 ml sinlacu i 1/3 słoiczka zupki i 1/3 słoiczka jabłuszka. Te zupki to ona chętnie by jadła tylko, że później ma zatwardzenia a wody nie chce pić, bo co jest w butli to dla niej jest bleee, próbowałam dawać jej wodę łyżeczką, ale też za bardzo nie chce:(jednym słowem charakterna ta moja niunia a od kilku dni to najchętniej poznawałaby tylko świat z rączek i wszystko chciałaby złapać w rączki i wziąć do buzi, a do rybek to aż piszczy, no i zaczęla zwracać uwagę na nszego psa(el-mir-ka ja mam teraz podobny stosunek do mojego psa jak ty najchętniej bym się go pozbyła ale z drugiej strony to mi go troszkę szkoda, najgorzej mnie wkurza jak zacznie szczekać a mała akurat śpi) Anulka już jak ją położe sobie na kolanach to podciąga się do siadu i siedzi jak stara no oczywiście musze ją podtrzymywać, ale najchętniej to by chciała przebywać cały czas w tej pozycji nie za bardzo lubi leżeć na wznak a o leżeniu na brzuchu to już nie wspomnę, bo jak ją tak położe to w kilka sekund potrafi się obrócić na plecy a pleców na brzuszek obróciła się chyba ze dwa razy jak narazie pewnie dlatego, ze nie lubi leżeć na brzuszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz dziekujemy Ewcia... Moja kluseczka też jeszcze nie umie brać nóżek do buzi narazie to jak leży na brzuchu to tak śmiesznie tyłeczek podnosi do góry hi hi hi Mała śpi a mi jakoś nie chce się sprzatać mam lenia buuuuuuuuuuu Poprosze o kopniaka w tyłek na pobudzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Erys juz tak ok 3 tyg wklada sobie nozki do buzki :) ale niestety dopiero raz udalo mu sie przekrecic z brzuszka na plecki. martusia ja tez mam takiego lenia mialam posprzatac,ale niestety caly ten czas siedzialam z kol na gg :( a praca nadal do zrobienia czeka :( dziewczynki chcialam zrobic Erysiowi zupke,ale nie wiem jak :( marchewke,ziemniaczek to mam ugotowac pozniej dodac miesko,maselko i dolac wody i zmiksowac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia ja tak robie gotuje warzywka ty jak dodajesz to dołóz miesko gotuje potem miksuje i spowrotem do garnuszka deko to zagotuje i dodaje masełko i płaską łyżeczke klejku ryżowego.Potem jak widze że jest za gęste to troche przegotownej wody dodaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusia ale ziemniaczkow i marchewki odlewasz ta wode co sie w niej gotowaly ? ja oddzielnie ugotowalam miesko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mala ma taki katar , ze cala noc nie spalam, jak obudzila sie o 22 to juz pobudki co 15 min . Nad ranem troche pokimalam, glownie na siedziaca. Chyba nie musze wam pisac jak sie dzis czuje, na dodatek przychodzi zaraz dziewczynka ktorej pilnuje. Ewcia, na poczatek to moze zacznij od pojedynczych warzywek. A dopiero potem daj malemu zupke. Bo ty jeszcze nic nie dawalas mu, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze nie ma masla,ja jako karmiaca mama dziecko ze skaza jadlam maslo roslinne,a do zupki chyba trzeba dac to maselko 82% to dzisiaj dostanie bez maselka a jutro kupie i dostanie z maselkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewcia ja miksuje z wodą od gotowania warzyw z mięskiem jeszcze małej nie gotowałam.Ja na pierwszy raz zrobiłam małej zupke z ziemniaczka marchewki i pietruszki.Tak jak pisze agula to dodaj lepiej tej oliwy z oliwek. agula wiem co czujesz bo wczoraj przeżywałam to samo ale dzisiaj u nas lepiej katarek bardz malutki mojej małej pomogło jak do noska wlałam jej po 5 kropelek soli fizjologicznej potem położyłam ją na brzuszku i babolki same ładnie wpłyneły ,a reszte wyciągałam fridą.Powturzyłam to wczoraj kilkanaście razy i dzisiaj super poprawa.Mama nadzieje że u ciebie też szybko przejdzie całuski dla małej😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Po takim nawale gratulacji i milych slow pozostaje mi tylko jedno-miec sie dobrze hihi Co do polityki prorodzinnej we wloszech to jest tak: 1500 e becikowego 110e co miesiac na kazde dziecko bez wzgledu na sytuacje rodzinna plus 60e miesiecznie na matke jesli siedzi w domu i nie pracuje do tego ma wejsc w krotce decreto Berlusconi,od nowego roku bodajze;jednorazowy bonus 5tys e,dla dzieci urodzonych po jakims tam roku-Claudia sie juz lapie.Fajnie by bylo wplacilibysmy na ksiazeczke dla malej-z becikowym tak zrobilismy,to co dostajemy na nia na mies tak samo wplacamy,takie czasy ze trzeba od pieluch na przyszlosc odkladac:) Nas cos dzisiaj czysci,mala pewnie po wprowadzaniu nowego mleka,mnie to nie wiem czemu:) Malej dzis puscilam bajke\'Przygody wielorybka Mumu\'\',bajka bez slow dla dzieci do 3 lat-byla zafascynowana!!A jak uslyszala odglosy wielorybow to skakala i cos tam po swojemu mowila-czyzby wieloryby i niemowlaki nadaja na tych samych falach?:D:D Na interie wyslalam \'\'Jezyk dwulatka\'\' my teraz wychodzimy na maly spacerek,wiec jak cos to bede wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula podobno maly nie ma skazy.nie wiem czy czytalas jak wczesniej pisalam.bylam z malym u dermatologa i dr. mi powiedzial ze Erys ma ogniska zapalne skory.ja teraz wszystko jem i malego nie wysypuje (oby nie zapeszyc) do zupki dodalam oliwy z oliwek. maly juz pojadl a jak mu smakowalo tylko dziubka otwieral.:) mi tez smakowalo,to nie to samo co ze sloiczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie wiem co mi sie stalo pare postow wogule mi sie nie wyswietlilo :( dopiero teraz przeczytalam :( agula ja pare dni temu malemu podalam marchewke z ryzem,przedwczoraj zupke jarzynowa z indykiem a dzisiaj postanowilam mu zrobic taka domowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula :( mam nadzieje ze Gabrysi przejdzie szybciutko katarek,dla coruni 🌻🌻🌻 comomilla Claudia to taka mala kinomanka :) p.s a moze cos byc Erysiowi po tej zupce i indykiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia nie wiedzialam, ze juz cos mu podawalas, myslalam ze nadal jest na samym cycku :) U malej karat siedzial 2 tyg gdziec wysoko, a dzisiejszej nocy postanowil wyplynac :P . Martusia , ja tez tak robie malej, ale jeszcze troszke nam zejdzie zanim wszystko sciagniemy. Gabi od tygodnia lapie sie za stopki, a wczoraj przektrecila sie z pleckow na brzuszek !!!!! Gdy jest w pozycji polsiedziacej u mnie na kolanach, czy w lezaczku to podnosi sie do pozycji siedziacej, niepozwalam jej siedziec, ale to taka walka z wiatrakami, ja swoje a ona swoje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratuluje wyczynu Gabi :) Erys we wtorek sie po raz pierwszy przekrecil i do dzis juz tego nie powtorzyl :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobilam sobie wizyte do innego lekarza na poniedzialek piers mnie nie boli, ale ciagle mam tam guza wielkosci dzieciecej piastki, niech mi zrobi usg , bo troche mnie to martwi :( Camomilla dzieki za " Jezyk dwu.." , wszedzie tego szukalam ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczet a dzis był u mnie alergolog na wizycie domowej koszt 160zł ale to nie wazne .Julcia ma skaze bialkowa i ma leki przeciw alergi i masm juz podawac zupki i deserki ale za to klaudia moja starsza musi isc do szpitala bo az lekarz sie o nia boji beda jej robic bardzo duzo badan szok tak sie boje od wczoraj na leki wydałam200zł i to nie koniec ja juz nie mam siły jeszcze dzis ja mialam badany błednik cos strasznego odradzam kazdemu i nic nie wyszło kazali mi zrobic rezonans magnetyczny głowy i znow strach ja sie normalnie wykoncze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojejku kasiu bardzo mi przykro,teraz musisz byc silna,najwazniejsze zeby w szpitalu przebadali core i znalezli przyczyne tej choroby czy tez alergii. pisalam ze Erys raz mi sie przekrecil z brzuszka na plecki,teraz to powtorzyl i pozniej sie przekrecil z pleckow na brzuszek :) Oskarek i Erys leza sobie we dwoch na kocyku na ziemi,Erys tak fajnie sie smieje Oskarek go rozsmiesza :):) moje kochane smyki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Nie nadrobie wszystkiego... Camilla - GRATULUJE!!!!! Ogromnie sie ciesze. Rozmiar niewazny, wazne ze bedziesz miala druga dzidzie :) Kasia :( Przykro mi i trzymaj sie jakos. Agula, mam nadzieje, ze Gabrysi przejdzie katarek. Co do polityki rodzinnej USA to swita racja Agula, u nas NIC nie placa . Okres 12 t po porodzie tez firma nic nie placi !!! Jedynie ja dostawalam 15% swojej pensji przez 5 tygodni, jako, ze bylam \"chora\" po porodzie :( tzn. nie zdolna do pracy. Po 6 tygodniach juz mozna siedziec, wiec mozna wracac do roboty :( Podobno jest jakis ryczaut od podatku w roku w ktorym urodzilo sie dziecko, ale jaki okaze sie na wiosne jak sie bede rozliczac. Tak wiec nie narzekac, bo w Polsce jest luksus w stosunku do tego co funduje USA. Ja mysle, ze wasze cycusiowe dzieciaczki nie spia dobrze, bo glodne sa :( Melania, zrobisz jak uwazasz, ale ja bym malemu dala juz kaszke np. z twoim mleczkiem. Ninka odkad dostaje kaszke i zupke przesypia cala noc, budze ja kolo 6 na mleczko, zeby jej dac zanim wyjde do pracy. A ona usypia po niej i spi dalsze 2-3 h. Dzis kupilam jej indyczka i bede jutro gotowac zupke z mieskiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze Kasia to u Ciebie cos powaznego jak ci blednik badali ajj,mam nadzieje ze u wszystkich trzech bedzie ok:) Moja ma 38.5 goraczki,cala rozpalona i chyba ta biegunka nie od mleka tylko jakiegos chorobska zwiastun.Dalam czopek z paracetamolem,zobaczymy jak bedzie jutro rano,najwyzej pojedziemy na izbe,bo jutro sobota to gabinet zamkniety a my gapy ostatnim razem znow zapomnielismy poprosic o nr tel.Wczoraj w sumie byla szczepiona,moze to przez to..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze kasia.... wspolczuje ci z całego serca ale trzeba wierzyc ze bedzi dobrze ...musi tak byc trzymam kciuki..... moj maciek dzis był bardzo marudny cały czas skrzeczał i niewiedział co chciał, wszystko mu niepasował ale podejrzwam ze przez to szczepienie wczorajsze.... co do naszych cycusiowych mam to przyznaje racje surfitce.... moj niestety nieprzekreca sie jeszcze ze 2razy mu sie udalo z plecow na brzuch ale nic pozatym i nozek tez niewklada do buzi narazie je dotyka... prozniak z niego chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surfitko,ewelona dziewczyny ja nie wiem czy wy macie racje. to prawda ze mleko kobiece szybciej jest trawione ze dzieciaczki czesciej jedza,a modefikowane dluzej \"lezy\" w zoladeczku maluszka,co daje ze maluszek jest bardziej syty. ja jem zawsze tak samo a wiec pokarm z pewnoscia mam taki sam,moj maly czasami budzi sie w noc 2 razy na karmienie,a czasami co 2 h i wystarczy ze poczuje mnie i 2 razy pociagnie moja piers i zasypia.Uwazam ze cycusiowe dzieci przyzwyczajone sa do bliskosci mamy i im potrzeba poprostu przytulenia sie,poczucia mamusi :) oczywiscie nie upieram sie ze mam racje,bo sa dzieci ktore moga byc nienajedzone,ale pewnie wtedy mialyby niedobor wagi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja julcia jadla o 16 i teraz nie chce jesc butli ja nie wiem co z nia jest jadla dzis tylko 3 razy mleko i kaszke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie chce jesc i juz wpycham a ona wypluwa i płacze moze co0s jej jest ze nie chce jesc alb poprostu mleko jej nie smakuje ja juz sama niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia, ale a sie nie upieram na swoim co do tego spania :) takie tylko przypuszczenia . Moja Nina na cycusiu jak byla juz przesypiala 6 h, wiec moze to od dziecka idzie? Sklad mleka tez sie zmienia w zaleznosci od tego co mama zjadla. Moze raz jest bardziej syte..a kiedy indziej mniej? Nie wiem. A czasem moze od pogody tez...my tez czasem lepiej, a czasem gorzej spimy. Nina czasem sie kreci w nocy ( nie budzi), a czasem spi jak susel, ani drgnie az sprawdzam czy zyje :o Mimo, ze codziennie je i pije dokladnie to samo. Ewalona, moja tez nie wklada nog do buzi, chociaz lapie sie za stopy i podnosi sie do nich. :D Mysle ze dzieciaki maja na to jeszcze czas. Przynajmniej tak wynika z tej tabelki co kiedys Melania wklejala. http://www.alkon.pl/reha/rozwoj.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiu nie mam pojecia co Julence moze byc :( a kiedy Klaudia do szpitala ma isc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia, moja wczoraj tez nie chciala jesc na noc, to jej nie zmuszalam...przeciez nie ma niedowagi. Jak raz nie zje to jej nic nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×