Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Surfitka.. uwierz ze bobas moze doic przez 2 h nawet przez sen :) Moja Gabi w pierwszy dzien swojego zycia w szpitaku wissiala 3 h na cycku i pielegniarka przychodzila , bo chciala ja zabrac na badania i twierdzila , ze naprawde mala ciagle ssie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj to glodna byla ;) Mi w szpitalu tez Nina tak zaczela wisiec na cycu. Ale przyszla babka z poradni laktacyjnej , i wytlumaczyla mi ze dzidzia ssie owszem, ale to nie jest jedzenie. Raczej nie slychac przelykania wtedy. I miala racje. Kazala budzic mala slicznie ja nazywajac \" princes sleepyhead\" :D I trzymac ja nie dluzej niz 15-20 min na jednym cycu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam jeszcze wtedy bardzo malo pokarmu, lecialo po kropelce , to sie bidula musiala naciagnac aby zapchac brzuszek ;) i troche jej zeszlo :) ale wracajac do temat , to drugie dziecko bylo mi latwiej karmic, wiecej mialam mleka i mala ssala juz pozniej 3-5 min i byla najedzona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula Maya jak narazie kataru nie ma, ja mysle, ze ona ma alergiczny katar, teraz za to ma na plecach taka pokrzywke- smaruje jej to specjalna mascia, i nie pomaga. W przyszlym tygodniu jedziemy do pediatry!!!! Dziekuje Wam za zyczenia dla Maii:) Dziewczyny jak podajecie banana- surowego, w kawalku, czy ze sloiczka? Katrina ja mysle, ze powinnas z ta wysypka do lekarza, bo to moze swedziec, i przez to dziecko staje sie nerwowe:( Maya nigdy cycoszem nie byla, tzn ssala 10 gora 20 min, i wystarczalo jej to. Teraz ja tak biore na rece przed spaniem- mocno tule, daje butle, i zasypia slodko. W ciagu dnia na rekach nie usiedzi przy karmieniu. Agula pogode macie do baaani, u nas temp dodatnia;) Ewelona, co Cie tak niepokoi z tymi nozkami u malego? Dziewczyny podajecie dzieciom ciasteczka z Hippa np? Maya czasami je, i zastanawiam sie czy nie ma od teo uczulenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka za 2 tyg jade do Polski także na pewno pójde z małą do pediatry bo ta wysypka wygląda brzydko i może faktycznie ją swędzi:(Tylko nie wiem czy 2 tyg to nie za dużo a tutejsi lekarze są beznadziejni i moim zdaniem mogą tylko zaszkodzić:(((A poza tym u nas idą dwie górne jedynki i to pewnie też jest powód nocnych pobudek i marudzenia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milka pisalam wczesniej o ty... moj maciek jak go biore zeby stal to on nogi zgina wogole nieprostuje a lekarka przy szczepieniu troche sie zaniepokila ale po zbadaniu go stwierdzila ze jest ok ale powinien juz probowac stac a on nic a powiedziala ze jezeli do 9miesiaca tez tak bedzie to do neurologa trzeba isc... takze zobaczymy 2opinie lekarza tak przyokazji... ok ide spaciu dobranoc zycze spokojnej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkiego najlepszego i najsłodszego dla May 🌻 ja Erysiowi jeszcze nie dawałam tych ciasteczek. camomilla to mleczko co jest u was to jest Nestle Nan,ja takie daję Eryczkowi i tam jest narysowany ptaszek i gniazdo ;) Eryś prawie zawsze jadł 10 min,na początku dłużo dużej,ale jak przyszła położna to mi powiedziła to samo co Surfitce powiedzieli w szpitalu. Jestem w szoku !!!!!!!! moje dziecko je mleczko,nie mam pojęcia co mu się odmienił ale suuuper !!!!!!! bo on nie chciał jeść mieszanki jadł tylko kaszki,a od wczoraj wcina mleczko :D teraz dostał flache sam wypił i smacznie śpi mój aniołeczek kochany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobranoc dziewczynki ja tyż zmykam aaa :) życze aby wszystkie dzieciaczki przespały cała nocke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia Maya tez pije takie mleko jak Erys. Mam pytanie- czy maly ma ladna skorke, bez podraznien? Juz tak rozmyslam czy moja mala te pokrzywke moze miec od mleka;( Tez juz zmykam, dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki pobudka na kawe!!! Noc do baaani- Maya ma goraczke, pobudka byla tak co godzine. Zaraz wychodzimy do lekarza. Mala wcale nie ma ochoty na zabawe, lezy w lozeczku, i kweka- biedactwo moje. Ok, lece ja nakarmic, i zmykamy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana Milka 🌼 dla Majeczki na 8 miesiąc Stawiam kawkę Ja dziś znowu wyspana:)co prawda Ania nie spała tak dobrze jak wczoraj, ale pobudka tylko o 3, 6 i jeszcze śpi, więc też ok, kurcze może rzeczywiście zaczęla juz lepiej sypiać:) Surfitka to tylko patrzec jak Ci ninka ruszy z raczkowaniem, super, bo u nas to jeszcze daleko do tego, narazie jakoś z tym pełzaniem nie może się rozkręcić A dzis moja niunia konczy 8 miesięcy, jak ten czas zleciał, ciąża mi się bardzo ciągnęła a teraz moment to zleciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisze na szybcoicha bo musze sie wam pochwalić wczoraj wieczorem zastukała nam ząbek-dolna prawa jedyneczka wlece potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milka i mierzejka dla dziewczynek🌻 na 8 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim :) goba gratulacje za ząbek 🌻 mierzejka wszystkiego najwspanialszego dla Anulki na 8 msc.🌻 super że Anulka ładnie przespała nocke :) Milka biedactwo Majeczka dużo zdróweczka dla aniołeczka 🌻 Eryś nie ma wysypki po tym mleczku. surfitko jescze troszke i Ninka będzie ładnie chopdzić na czworaka :D- zobaczysz :) Melania U nas nocka ok. Eryczek raz się obudził dostał pic i dalej spał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane sorki że się nie odzywałam ale brak czasu a internet nadal za dobrze mi nie chodzi i bardzo długo otwiera strony to nawet nie chce mi się do niego siadać. U nas wszystko dobrze dzisiaj rano zasypało nas śniegiem i odwołali zajęcia w szkole.pewnie w polsce z takiej błachostki by tergo nie zrobili ale tutaj to sytułacja nadzwyczajna. Mała zaduzo w dzień mi nie spi ale nocki całe naszczęście przespane.Zrezygnowałam juz całkiem z karmienia piersią troche się z tym zle czuje ale bóle pleców ustapiły bo miałam bardzo duże i bimbałki pomału wracają do normalnej wielkości hi hi hi:):):) u nas jeszcze zębów nie widać ciekawa jestem kiedy się pojawią...Jak mała zaśnie to zaraz się biore za nadrabianie stron to buziaczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,ja tez jestem!!!!!kawka stygnie,tylko troche nadrobilam,najpierw napisze ale potem nadrobie czytanie,bo i tak zapomne co komu odpisac heheh Goba wszystko jest ok,mi tez rehabilitantka i peditra powiedzieli ze nie musi pelzac,hociaz on probuje,wokol osi idzie mu swietnie,ale do przodu jakos za ciezki chyba,ale powiedzieli ze nie ma sie czym martwic,a raczkowac jeszcze nie musi. Moj tez probuje z pozycji lezacej siadac ale jeszcze daleko mu,unosi sie na lokciach,dzieci najpierw siadaja z pozycji raczkujacej.Moj ladnie tez stoi,oczywiscie podtrzymywany,na boki kreci sie jak szalony,na brzuch tez,ladnie siedzi sam jak go posadze,nawet bez podtrzymywania,z raczkami do gory,umie juz utrzymac rownowage,chociaz zdarzy mu sie upasc,ja go nie sadzam zeby sie bawil w tej pozycji ,ani nie okladam go poduszkami,nie chce by meczyl mu sie kregoslup,ale sadzam go czasami dla cwiczen i jest super. Goba,sprawdz czy twoj kuba jak siedzi i nagle przewraca sie czy ma odruch podporu z boku raczka,to jest bardzo wazne ,rehabilitantka kazal mi to cwiczyc z moim,ale on to juz ma opanowane dawno,to jest wazne dla prawidlowego siadania,no i wedlug jykichs zasad dziecko musi miec ten odruch. Ja niekapek kupilam nuka taki zwykly w szlekerze,jest fajny bo nic nie kapie z niego,a kuba umie z niego swietnie sam pic.fajne jest tez to ze smoczki od butelek nuka tez pasuja do tego kubka,tylko ze ja mam szklana butelke i troche za ciezka by byla dla kuby ,no i moglby zbic.Surfitka takie podtrzymywanki i ustniki mozesz dokupic do butelek nuka. My nocnik wyprobujemy i wprowadzimy w zycie jak kuba bedzie raczkowal juz,on jakos nie bardzo usiedzi w jednym miejscu i mysle ze na razie za wczesnie na niego,straszny wiercipieta jest,poczekamy jeszcze z miesiac. Melania pytalas mnie wczesniej dlaczego kaszki zabronil mi lekarz podawac.On ma hopla na punkcie cukru dla dzieci,a kaszki maja cukier,chociaz sa i bezcikrowe.Powiedzial ze to jest sztuczny wypelniacz brzucha i nie jest wartosciowy dla dziecka.Oczywiscie mozana podac raz na jakis czas ale nie czesto,a jesli juz to tylko lyzeczka,bo smok to wiadomo-prochnica,dlatego on zaleca karmienie tylko lyzka,oprocz mleczka oczywiscie.Co kraj to obyczaj jak mowilas,ale tak juz ma ten nasz lekarz.Pamietam jak mnie kiedys ochrzanil,jak przyznalam ze jasiu jadl w nocy kaszke majac 2 lata,wiem ze to zle,ale wiecie jak czasami bywa z dziecmi,jak kaszki nie bylo to wyl.On i pochwali ze kuba juz bardzo dlugo nie je w nocy,powiedzial ze 8miesieczne dziecko nie powinno jesc w nocy,zoladek powinien odpoczywac,wiadomo,latwo sie mowi,ale bywa roznie. Ok,lece nadrobic zaleglosci:) Ogolnie u nas ok,maly od 2 dni je znow ladnie zupki,z mlekiem nie ma problemow w ogole,a zupke ma swoja ulubiona z ryzem w calosci,nawet sie nie dusi hehehhe Jesli chodzi jeszcze o wprowadzanie doroslego jedzenia,to nie jest tak ze ja go karmie np,jedzeniem naszym,daje mu sprobowac ciupke czegos,by zobaczy reakcje,i to bardzo rzadko,ale lekarz zalecil juz zaczac podawac jedzenie normalne powoli,ale ja jeszcze sie wstrzymam.No i odradzil sloiczki,mowil ze dzieci sloiczkowe nie chca potem chetnie jesc zwyklego jedzenia,nie wiem bo kiedy sloiczkow nie stosowalam,teraz z kuba na zmiane z zupkami swojskimi.Leceeeeeeeeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja tak odpisuje na raty Agula jestem,jestem my niekapka mamy czerwonego:) Pisalyscie cos o cycuszkach,nie doczytalam,ale warto to sparwdzic,mysle jednak ze wszystko ok jest:) Milka,moj tez nienawidzi tego cwiczenia na walku;(Potrafi utrzymac sie w tej pozycji do raczkowania chwilek,ale sam tego jeszcze nie zrobi,jak go tak ustawie to wytrzyma troche,ale do przodu nie rusza,nie bardzo mu sie to na razie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bym zapomniala,wszastkiego naj naj dla solenizantow malutkich Milka zdrowka dla majuni,oby wszastko bylo dobrze. Surfitka,ninka lada dzien ruszy ,najwazniejsze ze zalapala,pozycje do raczkowania,teraz pojdzie szybko, jesli chodzi o herbatki,to u nas niet,probowalam wielu,maly kocha sie tylko w soczkach,pije wszystkie smaki,a herbatki sa beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee a teraz mnie zaczepia,dostanie jogurcik z owocami i spanko,bo padniety jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej gosiek :) kurcze ale numer z tymi szczepionkami :( dziewczynki przeczytajcie sobie to co wklejła Melania. jestem zszokowana :O moich znajomych synek choruje na autyzm,ciekawe jak u nich się to zaczeło ? ja mam gęsią skórke,przejełam się tym :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) wczoraj w nocy Rubi jeszcze cos tam zjadl z piersi. a dzis??? zassał i w ryk. ile razy mu probowalam dal piers to on krzyczal. jak tak dalej pojdzie to strace pokarm i się pożegnamy... a w dzien to juz absolutnie nie ma ochoty na takie glupoty. ale w dzien to nawet butli nie zje, tzn wypic wypije, ale niechętnie, a potem ulewa bez końca. mam wrazenie, ze po bebilonie pepti małego gazy męczą. jest to możliwe? po porstu musi sie przyzwyczaic do tego mleka, czy mam wrocic na bebilon HA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HanioK__moze Rubiemu zabki idą ?? Moj Miko też nie chciał cyca jak mu szły - w nocy płakał i nic mu nie pomagało, nawet cycuś... Ewcia__ z tymi szczepieniami to niestety tak jest, że zdarzają się ciężkie powikłania - ale ja osobiście myślę, że dziecko musi być albo słabe albo chore, nawet mala infekcja potrafi zaszkodzić bo osłabia organizm...Na szczeście stosunkowo rzadko to się zdarza, ale warto mieć świadomość żeby obserwować maluszki przed i po szczepieniu... Gosiek__z tymi kaszkami to zgadzam się, że w nocy absolutnie nie - ja zawsze po kaszce i deserku myje żabki więc próchnicy się nie boję - a oprócz cukru zawierają wiele ważnych mikroelementów, więc myśle, że całkiem nie powinno się rezygnować... Mierzejka__gratulajce dla Anulki że tak ładnie zaczęła dziewiąty miesiąc !! Oby jej tak zostało na zawsze !! Goba__gratulacje na pierwszy ząbek !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melania, jemu juz dwa miesiace idą i idą, a wyjść nie umieją :( tak sobie mówię, że to ząbki i dlatego ciągle jeszcze próbuje go namówić na cycusia... ale przeciez dlugo nie dam rady utrzymac laktacji bez karmienia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku,czytalam ten artykul............ jestem w szoku i cala w strachu jesli chodzi o szczpienia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My juz po lekarzu! Maja ma zapalenie ucha!!! Dostala antybiotyk, krople do nosa, paracetamol, i masc na te jej egzeme. Za tydzien do kontroli. Dobrze, ze nie mialam w domu paracetamolu, bo pewnie zaaplikowalabym jej na noc, i spokojnie zwlekalabym z wizyta, myslac, ze to zeby!!! Mierzejka 100 buziakow dla Anulki- niech rosnie duza, silna dziewczynka🌻 Super, ze nocki sie unormowaly. Ani zmienia sie rytm dobowy, i dlatego spi w nocy. Karmisz jeszcze piersia??? Goba wszystkiego najlepszego dla Kuby🌻 Gosiek Maja nie lubi tych cwiczen z walkiem, dlatego nie mecze jej za bardzo- wszystko w formie zabawy. Uwazam, ze ma czas na opanowanie pewnych umiejetnosci. Kaszek Maja tez nie je, bardzo rzadko. Przygotowuje je sama- do rozrobionego mleka dodaje proso, lub ugotowany ryz, lub platki owsiane, do tego czasem banan ze sloika. Podaje juz gluten wlasnie w tych platkach owsianych. Ewcia pytalam o mleko, bo niektore dzieci np po Hippie mialy wysypke;( A z Nestle jestem bardzo zadowolona, podaje malej 2, pomimo, ze lekarka zalecala 1 do pierwszego roku zycia, ale jak przeczytalam sklad to przeszlam na 2- zawiera jednak wiecej wapnia, oraz innych skladnikow. Ewelona moja mala nauczyla sie stac w hopserze. Uwazam, ze hopser nie jest dobry, ale napewno nogi jej sie wzmocnily przez to skakanie. Martusia nie przejmuj sie zabkami- Maja tez jeszcze nie ma- ponoc to sprawa genetyczna, chociaz moze tez oznaczac krzywice. Hanio ja wrocilabym do HA- jednak to mleko jest lepiej tolerowane przez malutkie brzuszki. Wydaje mi sie, ze tez Rubenkowi zeby ida, dziasla bola, i dlatego pic nie chce. Albo mleko mu nie podchodzi- zle sie po nim czuje- to tez nie bedzie chetnie pil. Przeczytam artykul.....juz mnie ciarki przechodza.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Moja dzis pol noc z cyckiem w buzi :( , ciagle pobudki i nic innego nie pomaga . Na dodatek Kamilka tez sie budzila ze 3 razy i jakies chorobsko ja bierze. Gabryska juz przypomniala sobie jak ciagnac mleko z piersi , niezbyt sie z tego ciesze , bo w nocy robi sobie z niego smoczek :O Melania a jak u ciebie? Czy tylko moja ciagle robi problemy w nocy ? Gabi po szczepieniu na 4 m-ce dostala polgodzinnego ataku placzu , boze ile ja sie wtedy naczytalam tych artykulow i juz podejzewalam najgorsze.... , naszczescie bolalo ja tylko miejsce ukucia i zwykly syrop przeciwbolowy rozwiazal sprawe. Ale takie przypadki daja do myslenia :( U nas nie przyjma dziecka do przedszkola , w szkole tez robia problemy jesli nie ma aktualnych szczepien. mala marudzi odedzwe sie potem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Melanio, dziewczyny. Tez mnie przeszly dreszcze jak czytalam ten artykul. Osobiscie znam matke ktora nie szczepi dziecka. Tylko pytanie, czy choroby na ktore jest szczepione nie sa dla tego dziecko grozniejsze niz malenkie prawdopodobienstwo autyzmu ? Ja uwazam ze sa dlatego szczepie dziecko, chociaz w USA nie jest to obowiazkowe, w szpitalu mnie pytali czy chce szczepic, ja sie pytam lekarki a mozna nie ? A ona, ze tak, ale raczej poleca zaszczepic dziecko. I tak tez zrobilam. Chociaz czytajac artykul nabralam watpliwosci, bo od razu przypomnialo mi sie jak Ninka ciezko zniosla pierwsze szczzepienia, jak spala i jaka byla oslabiona. :o A malej chyba zeby znowu ida bo wczoraj tak dawala do wiwatu ze szok. Nawet jak usypiala to piszczala juz przez sen. Dziewczyny jak myjecie zeby dzieciom ? I czym ? Nina ma dopiero takie 1 mm kielki, ale chcialabym zaczac jej myc. Duzo zdrowka dla Mayeczki. Wszystkiego najlepszego dla Anulki na 8 miesiecy. 🌻 Goba, buziak dla Kubusia 😘 Gosiek, ja wogole nie robie cwiczen z walkiem. teraz codziennie cwiczymy troszke w wannie, i mam wrazenie, ze odkad ja polozylam na czworaka w wodzie zalapala ze tak mozna. Hanio, a moze Ruben dorosl juz i sam nie bedzie chcial cycusia ? Agula, a ty jeszcze karmisz troszke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ot, nie iwdzialam Aguli wpisu. I stad moje pytanie bez sensu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×