Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79332,3294420.html?as=1&ias=2&startsz=x fajny artykul! melania, na zgage pij wode przegotowana z miodem i cytryna a na noc melise, pomoze :) no,ja juz po sniadanku, wypije meliske i biore sie za cos :p, ale nie wiem od czego zaczac, taki bajzelek. Kurcze jeszcze troche, myslicie, ze jak mialabym miec cesarke, a chyba bede, to jak mam termin na 28 maja to zrobili by mi 11 ?? wiem, ze 10 dni wczesniej robia... lekarz powiedzial tez, ze dzieciak sie raczej nie obruci bo mam malo wod.. hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć. ja już dzisiaj dużo lepiej,ale nadal słabo. przyszła mnie kubuś kopie po bokach-szczególnie jednym prawym więc dlatego myśle że jest ułóżony miednicowo ale czekam na wizyte mam 5.05.to mam nadzieje że coś mi powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goba-- u mnie to samo, a Ty sie kuruj bidulko, ciagle cos cie lapie :( Gosia--super ta komoda :) martusia..brzuszek juz duzy :) a czyje to lozeczko? brzuszek? i maluch na rowerze:D? super wszystko, ja wam przesli moje wczorajsze, rozmawialam z tata a mojemu sie zdjec nachcialo :p troche niewyrazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajny ten artykuł, podbudowujący - niestety w moim szpitalu nie ma aż tak otwartego podejscia do rodzących... nacięcie jest standardem a poród póki co tylko w pozycji \"na chrabąszcza\" jak to okreśiła położna, czyli na leżąco...dobrze, że można chodzić i ćwiczyć bo jeszcze parę lat temu i to bylo zabronione... Na zgage mi pomage najlepiej zimne mleko ;-) Rennie niech się schowa !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) tez jakos za piekne napisane, ale zawsze mozna sie podbudowac :p mleko tez mi pomagalo,ale na chwilke. Wyslalam zdjecia :D, prosze sie nie smiac :p klusia sie ze mnie zrobila hehe, ide sie myc , do potem :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszłą...mi też nogi strasznie drętwieja, szczególnie w nocy no i ręce też. Ja od wczoraj załatwiam sprawy związane z przyznaniem świadczenia rehabilitacyjnego, bo prawie od początku ciąży jestem na zwolnieniu. Troszkę się wkurzyłam, bo okres 182 dni skończył mi się 14 kwietnia i jakoś tak wcześniej nikt mnie o tym nie poinformaował, wiec teraz muszę wszystko załatwiać szybko. na szczęście w ZUSIE powiedzieli, że to na ciągłość pracy nie wpływa po prostu pieniążki dostane trochę później. Niewiem kto to wymyślił to całe świadczenie, jeszcze niedawno tego nie było. Tylko niepotrzebnie nas stresują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kupilam paczke Tantum Rosa zaraz po porodzie, ale okazało sie ze zagoilam sie bardzo szybko zanim wrocilam ze szpitala i nawet nie otworzylam pudelka, kosztowalo 33zl, lezy bezuzyteczne, wiec chetnie odstapie za 20zl, moge wyslac poczta za oplata lub do obrioru w katowicach, sosnowcu lub tychach, jesli bylby ktos chetny piszcie pawelecanna@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Nie to, żebym dopiero wstała. Już mam posprzątane i śniadanko zjedzone z teściową. A teraz siadłam na chwilkę do kompa, szukam jakiegoś łóżeczka na allegro. Czasem można trafić taniej. Kurcze próbuję dodzwonić się do ortopedy i nie mogę. Muszę co chwilę próbować, bo coraz bardziej nastawiam się na to, że nie chcę cesarki i chcę wreszcie być spokojna, że nie trzeba będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry dzisiaj czuję się w miarę dobrze, ale postanowiłam kupić ciśnieniomierz bo chyba jednak mam skaczące ciśnienie, momentami mam zawroty głowy-poprostu czuję że coś jest nie tak kasia trzymam kciuki-wzystko napewno będzie ok. Ja wczoraj pytałam w szpitalu twardnięcie brzucha na tym etapie ciąży jest normalne-powiedziała że przy drugiej ciąży macica wcześniej zaczyna ćwiczyć do porodu i nie ma się czym przejmować. PM ja narazie przystopowałam z zakupami -chodzi o ubranka bo poza krótkimi spodenkami mam wszystko, zostały pieluchy i kosmetyki i jakies drobiazgi do pielęgnacji-to kupię w maju już po przeprowadzce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny u mnie do dupy cała noc prawie znowu nie spałam znaczy 2 h tylko a reszte to było przewracanie.Jak tak dalej pójdzie to nerwowo się chyba wykończe.No i w nocy mialam znowu straszne skurcze cochwile latałam do łazienki sprawdzać czy cos mi tam nie leci.Naszczęście mala jest bardzo ruchliwa więc mysle że z nia wszystko w poządku.W poniedzałek mam usg juz nie moge się doczekac jak zobacze moja kruszynke.Teraz ide posprzatać kuchnie bo zaraz koleżanka wpadnie na kawe z trójka dzieci i bede miala charmider.Nie przepadam za nia ale jak się wprosiła to co mam zrobić więc zmykam.... Kasiu trzymaj się kochana jak bedziesz w domku to odezwij sie szypciutko🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Martusiu niektórzy nie znają umiaru. Dosyć, że Ty w ciąży czujesz się kiepsko to jeszcze trójka dzieci w domku i koleżanka przy której wiadomo trzeba skakać jak przy każdym gościu. No to powodzenia przy kawce - może szybko pójdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgonia80
Witam wszystkie dziewczynki, Mam nadzieję, że uda mi się trochę poczytać i popisać bo od tygodnia serwer nawala. Kasia napisz jak wrócisz - co powiedzieli i co ci się działo. Demiluna dobrze że wszysko w porządku - nic tylko się cieszyć. Ja dopiero teraz kawkę szczeliłam, bo ostatni mam problemy z żołądkiem. Całą noc mnie bolał i dopiero teraz trochę lepiej. Ostatnio wogóle słabo się czuję i nawet do komputera sły siadać nie mam. PM też mam bóle żeber, więc wiem jak to boli, ale musimy jakoś wytrzymać. Mnie do tego jeszcze boli kręgosłup, pachwiny, zgaga piecze i puchną ręce i nogi. W przyszły czwartek mam wizytę u lekarza to mam nadzieję, że tak jak wy zobaczę jak mój malutki jest ułożony. Żeby tylko było z nim wszystko ok bo ostatnio inaczej się rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Uff wreszcie usiadłam-bo od rana załatwiam mnóstwo rzeczy równocześnie w firmie. Wczoraj byłam na badaniu u lekarza i uwaga mój Franio waży już 2500g a dziś jest dopiero początek 32 tygodnia.ttroszkę się tym przejełam przy czym lekarz powiedział patrząc na rodziców że to dziedziczne i nie ma się czym przejmować. Ja sama ważyłam po urodzeniu 5200g. Teraz ja mam 180cm wzrostu a mój mąż 190 i do szczuplutkich nie należymy więc chyba wszystko gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow masterek ale byczka nosisz pod sercem :-) ale widac to u was norma ja to do karakanow naleze zaledwie 165 cm wzrostu hihih syna urodzilam dzien po terminie z waga 3300g a teraz jestem strasznie ciekawa co tam z pieca wyskoczy :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze ale duzy chlop!!!!!!!! 2500kg lal!! ale to po rorodzicach! ;) martusia...kup sobie w aptece herbate na spanie dla kobiet w ciazy mi pomaga, wspolczuje towarzystwa :o demilunia ..ja tez w czw do gina, zobaczymy no, ja rosolek zrobilam, ogarnelam chalupe, wysprzatalam lazienke :o cholerna wanna , trzeba sie naschylac i te polki bleee... pozarlam pol czekolady alpen gold truskawkowej w nagrode :D mniam i ide o 13 do meza do pracy, spacerek sobie zrobie bo mu sie nie chce isc ze mna nigdzie,wiec dzwonil zebym przyszla do niego i wrocimy autem :( bo ma 2 filmy i chce je obejrzec a taka ladna pogoda jest... poszlabym gdzies, zachacze jeszcze o lodziarnie po drodze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Napisałam na pocztę :) Dziewczyny, trzymam kciuki żeby z Waszym zdrówkiem było lepiej! Jeszcze dwa miesiące, musimy wytrzymać! Bylismy wczoraj w szkole rodzenia, bardzo było miło, ćwiczyliśmy oddychanie, za tydzień idziemy na zwiedzanie porodówki - zaczynam się denerwować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karka81
dziewczyny dzięki za rady i chyba tak właśnie zrobie, poszukam innego lekarza w sąsiednim miescie, bo u nas juz trzeci powiedzial mi to samo, ze wcale nie jest powiedziane ze bedzie cesarka. nawet nie ma komu w łapę dać:( ale ciotka ma mi zdobyc namiary na lekarza ktory za oplata zrobi cesarke i chyba sie do niego wybiore, bo jestem strasznie zestresowana ta głupotą naszych gin. a mnie maly kopie u góry mimo ze jest ulozenie posladkowe (bo glowka jest u gory po prawej str, pupa na dole, a nozki na gorze po lewej str, taki zwiniety biedny lezy...) ide sie polozyc bo bardzo boli mnie zab ósemka, musze ja wyrwac ale w ciazy niec chca dawac znieczulenie, wiec musze jeszcze troche wytrzymac:( masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karka --- zanim się zdecydujesz dać komuś kaskę za cesarkę w normalnym szpitalu to zorientuj się ile to będzie kosztować w prywatnej klinice jakiejś. Ja wychodzę z założenia, że kasy nikomu dawać nie mam zamiaru, mają swoje wypłaty. A jak poszłam do szpitala ze skierowaniem na operację w trybie natychmiastowym (na jajnik) i lekarz z izby przyjęć zaczął mi opowiadać, że szpital biedny i, że on mało zarabia (szpital ginekologiczno - położniczy we Wrocławiu przy ul. Dyrekcyjnej! chyba wojewódzki), oczywiście czekał na łapówkę, to postanowiłam pojechać do prywatnej kliniki. Wiem, że jak im się za mało da, to mogą to jeszcze gorzej odebrać. A prywatna operacja, na dużo lepszym sprzęcie i z dużo lepszymi specjalistami kosztowała nas 3300zł. Chyba na jedno wyszło, a wszystko jak z filmu. A co do dentysty, to moja siostra miała leczony ząb ze znieczuleniem. Dentysta powiedział jej, że znieczulenie będzie mniej szkodliwe, niż adrenalina jaką wydzieli przy leczeniu bez znieczulenia. Tylko wiem, że przy karmieniu nie dają, ale kurcze jak Cię tak boli, to może idź do innego dentysty, bo jak cierpisz to dla Dzidzi też źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co za porazka z tymi lekarzami :o czekaja tylko na koperte :O ale racja, jak juz placic to w prywatnej klinice, poradz sie innego lekarza bedzie najlepiej! ja wlasnie zjadlam ryz, glulasz i buraczki! pycha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mniam no i dzis oczywicie zaliczylam lodziarnie, 2 galki pyycha!!!! zzarlam do konca ta czekolade, dobrze ze nie mam wiecej ble... bo bym chyba z 10 wciagnela jakbym mogla takie dobre :p dobrze, ze niedlugo rozwiazanie to moze skoncze z tym tyciem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dopiero wysli mowie wam sodoma i gomora a ile sprzątania miałam ale mam spokój juz.Wiecie jedno z dzieci ma roczek drugie 3 lata a trzecie 4,5 mowie wam katastrofa... Zaczelam robic obiadek dzisiaj na talerzu mamy ziemniaczki ,paróweczki zapiekane w sosie pomidorowym i ogoreczek konserwowy pycha...bo to mieso mi juz obrzydlo więc cos innego do rozmaicenia. masterek dorodny maluszek u nas to pewnie nie bedzie zaduża dzidzia bo ja 160 mój mąż163 wiec mali ludzie sobie jesteśmy.... PM kurcze żeby takie cos w angli bylo bede musiala sprawdzić czy mozna kupic taka herbatke tutaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello!Ale pogoda dziś nigdzie nie wychodziłam -Krystian chory zakupy sa wiec mozna posiedziec w domciu zesztą caly czas pada! KASIU78 odezwij sie co i jak jak wrócisz ze szpitala Trzymam kciuki bedzie ok! MIERZEJKA ja z tym rehabilitacyjnym miałam nieco lepiej bo ksiegowa z pracy do mnie zadzwoniła miesiąc przed czasem aby lekarz mi wypełnił dokumenty i reszte ona wysłała do zusu ipo kłopocie! MASTEREK gratuluje dorodnego nosisz synka!!!!! KARKA81 mi lekarz powiedział wyrażnie ze ułożenie dziecka w sposób miednicowy ipośladkowy jest bezwzglednym wskazaniem do cięcia cesarskiego!!!!!!!!!!!!!!A jak jest sie pierworódką to juz nie ma mocnych!Ja bede rodzić w Toruniu na Bielanach i mi mój mówił ze jak malutka sie nie obróci to w 39tyg.umówi sie ze mna na konkretny dzień i godz.abym przyjechała do szpitala on by czekał zrobią mi usg i badania i za 1-2 dni planowana cesarka!-darmowa!!!!!!!!!!!!!!!!Juz miałam więc wiem co mnie czeka tydzień w szpitalu ,przez 2 doby podłączony cewnik(worek do którego płynie mocz) zmęczenie.....No ale wole to niz jak by lekarze mieli próbowac obrócić malutka bo i tak tez można ....ale można wtedy cos uszkodzic np.raczke wytrącić lub przesunac barki a to takie małe przeciez dzieciątko!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kochane moje dziś zaszalałam wrabałam CAŁĄ TABLICZKE CZEKOLADY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tak mi sie chciało jak bym była ćpunką jakąś!W sumie to przez 3 tyg.zadnych słodyczy nie jadłam tylko owoce i jogurty z tych słodkich!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde przez ta reklame nie widze co piszecie :o i nie moge tego wylaczyc szlak! martusia--dobrze, ze masz wizyte za soba! beja--- u nas robia cc ok 10 dni przed terminem porodu. A ja tez dzis cala czekolade wielka wrabalam, lody i wiecie co? dalej bym cos zjadla slodkiego :p biore sie za galaretke.. musze mezusiowi zrobic bo juz slinotoku dostaje :p wlasnie skonczylam prasowac, sterta ciuchow ble... malego mam juz poprane i wyprasowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, kasiu co się dzieje z tobą? ta pieprzona reklama to masakra normalnie.ja lepiej.byłam u mamy brat po nas przyjechał.mąż wraca jutro. a mi jutro zaczyna sie 33 tydzień.nawet niezle leci ten czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×