Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

wow surfika jaki ty masz zgrabny brzuszek :-) musze mojego fotami obtrzaskac i posle na interie :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zas ja :-P ale fajny pies !! ja strasznie lubie psy i wolalam psa niz kota no ale to syn sie uparl i mam tego siersciucha :-O z psem moi panowie powiedzieli ze nie beda wychodzic na spacery a ja sie balam brac na swoja glowe taki obowiazek no i mam to co mam w sumie nie ma przy nim roboty bo syn sie nim zajmuje kuwete mu czysci karmi czesze itd ja go musze tylko omijac :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle dobrze, że nie musisz się nim zajmować. Ja już po śniadanku - wrąbałam 6 takich małych gotowanych paróweczek, ostatnią już ledwie jadłam i do tego 3 kromy ciemnego chleba z pomidorem i rzodkiewką - mniam. Ale teraz to się ledwie ruszam. :p Zaraz biorę się za sprzątanie bo nawet łóżka jeszcze nie pościeliłam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kocurek piękny-ale faktycznie problem.my mamy 3 koty ale na podwórku-ogródku. surfitka ale masz piękne łóżeczko dla księżniczki i zgrabny brzusio. wczoraj któraś pytała chyba przyszła kto przesłał te zdjęcia łóóżeczka dziecka na rowerku,brzucha to ja goba i potem z córką buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmirka ja też jestem daleko w polu. dopiero zjadłam chleb a herbata gorąca ciekawe co u kasi.a dawno u nas nie było malinki i izki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgonia80
Witam, Ja już po badaniach, ale wyniki dopiero w przyszłym tygodniu. Dziś już trochę lepiej ze mną, bo wczoraj to strasznie słaba byłam a tu w domu jeszcze mały remoncik. Wszędzie okropny bałagan, więc ciuszki będę prać dopiero jak to się skończy. PM co to za herbatka na spanie? jak się nazywa? może bym sobie też taką strzeliła. Dziewczyny napiszcie co wy z tymi zasiłkami macie, kiedy do ZUSU trzeba pisać. Ja to aż boję się stanąć na wagę, a jak patrzę w lustro to mnie przerażenie bierze, jak tego tłuszczu się pozbędę i ile to będzie trwać. Jak na złość jeść mi się chce i to właśnie słodycze. Gdzie wysyłać te zdjęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xprincessxforxyoux
Kto nagadał takich bzdur z tą toxoplazmozą? Wsiowe zabobony. Ona jest śmiertelna tylko dla dziecka w pierwszym trymestrze ciąży. Potem gdy ciąża jest większa to wywołuje różne powikłania np.ślepotę. Ale na pewno nie powoduje śmierci u małych dzieci z którymi śpi lub bawi się kot. Mój mąż jest od dzieciństwa chory na toxo. Jest tylko nosicielem i nic mu się złego nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgoniu nie chodziło mi o ciebie. a jak chcesz to zrób się czarna w preferencjach do góry obok spisu tematów. i podaj meila to ci podamy adres poczty naszej wspólnej i naszej klasy zebyś się zalogowała. a jeżeli chodzi o zus to musiały,śmy pisać po upływie 182 dni zwolnienia wnoisek o zasik rehabilitacyjny.bo zwolnienie po 182 dniach się kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba niech atakują - jak nie będziemy zwracać uwagi na komentarze, które z czasem zaczną się na pewno obraźliwe to dadzą sobie spokój :p Ja tam wiem swoje i nie będę się z nikim spierać. A lepiej uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczynki ;) Dawno do Was nie pisalam,mialam problem z internetem. gosiu 29 ja rowniez mam taki sam problem,mam kicie persa i masa siersci z niej,a teraz bedzie pewnie jeszcze gorzej bo sie bedzie lenic.Ostatnio nawet ja troszke podstrzyglam aby ta siersc byla krotsza,bo po calym domu fruwa,-no i teraz lepiej.Do lozeczla mi nie wchodzi bo jeszcze nie mam rozlozonego,za to lubi sobie siedziec w wozku dla malego. ;) Az sie boje co bedzie gdy nasze maluszki sie urodza,bo koty sa zazdrosne.Przekonalam sie o tym z 1 synkiem,wtedy mialam innego kotka,zobacze jak bedzie z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK/WIEK...........MIEJSCOWOŚĆ.........PŁEĆ.....TP....T C...IMIE przyszla mamuska/22...Wiesbaden.......synek...28.05...35...Elias karka81............Stalowa Wola............synek........01.06...33..x Ewcia24..............śląsk................synus... ....02.06..34....Eryk aspira/31..........Rumia......................x......... ...03.06....27....x mierzejka/28........Nowy Dwór Maz.....córeczka....05.06..31.......x Merana/25 .........ZielonaGóra ....synek.......05.06...33..Aleksander *Melania*/27..............Jasło.......synuś......05.06.. ...33...Mikołaj Bezire/21............Warszawa................X.......... 07.06...27.....X kirysek...........Bialystok.....................x..... .......08.06.....27...x AnetkaG27.......Siedlce................córunia....10.06. ...26......Julcia surferek78/29.......Szczecin..............córeczka...12 .06....26.....x Milka/31..............Bremen.........coreczka.......12.0 6....31.....Zosia goba1/ 26............ Poznań............ synek.......13.06......33. Kubuś malgonia80/27........okol. Kraków....synek.....13.06.....31.....Kubuś Surfitka/28...........Krakow/NY.....córeczka.........14. 06..32..Nina Iza_/27............Świętochłowice.............x......... ..15.06.....31...x majka81/27............Szczecin.......córeczka...... 15.06....26..Zuzia abii/32..............Chorzów.................córka...... .16.06.....31....x masterek28/24.....Bielsko=Biała.........syn.......18 .06.....32..Franek kasia08/27..........Dabrowa Górnicza.......X......... .18.06.....10....x kasia78/29.........łodz...........córunia.......1 9.06....30...........Jula świdniczanka/25.....Świdnik.................X.......... .19.06.......11..X Jotka79................Lublin............synek.......... ...1 9.06............? gosia29.................Mainz..................syn..... ...20.06......32....X Demiluna..27..........Anglia.............syn........ ..21.06....30...Julian ilse_el/30...........Wroclaw............syn.......21.06. ...12.....X.... beja1981.......Toruń...........córcia........ .21.06...........29....Kinga katrin0408/30........Irlandia......córeczka?.....21.06 ....30...Vanessa malinka*****...........Edinburgh............x........... .21.06....30.......x perłakrynicy 31......Pajęczno............syn....... ..23.06....19.....Jaś Alkatraz/28............Elbląg córeczka.....23.06......26....Hania Kika27/29..............Kraków.................x........ ...26.06.....14....x klakowska84..........Głogów..........XXX............27.0 6...29....X Shamanka08/23...... Lublin................. x .............28.06 ...20 ... x Monika82...............Kraków..............X.......... 29.06......23......X el-mir-ka/22......Brzeg..........córeczka......29.0 6.......30...Kaja martusia 82/25....Deeping st.James.....córeczka......29.06....30..Julia ania p/30...............Toruń..................X.........30.06... ....9.....X Lilka / 27..............Gdynia...........córeczka......30.06......19 .....x mala_mi27/30.........Szczecin....córeczka 06.07.......28....Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. ALe miałam wczoraj wkurzający dzień. Padł mi samochód w drodze ze sklepu do domu. Musiałam zapłacić za zholowanie. Potem miałam na 20 wizytę ma USG. Pożyczyłam auto od znajomych i pojechałam. Oczywiście lekarz zmienił godziny przyjmowania i nikt mnie nie poinformował o tym mimo że mieli mój numer. Przyjeżdżam do domu a tam padła mi pralka. Pękł wąż wylotowy i miałam powódź w domu. Panele mi się powypaczały. Masakra. Co by nie mówić o pomarańczkach to ta ostatnia o toxoplazmozie ma rację. Jest szkodliwa dla dzieci w okresie życia płodowego. Potem już nie. http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79334,3645015.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po sprzątaniu :p uff Mała Mi - no to faktycznie miałaś wczoraj kiepski dzień. Przeczytałam ten artykuł i powiedz w którym miejscu jest napisane, że toxo jest groźna TYLKO dla dzieci w łonie matki, a później już nie? Bo ja tego widocznie nie doczytałam. No i ta pomarańczka napisała, że w kolejnych trymestrach powoduje tylko np. ślepotę, ale nie śmierć. Czy to oznacza, że mamy się jej nie bać, bo nasze dzieci mogą być najwyżej niewidome??!! Szok!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmirka ta pomarańczka głupia jakaś. a jeszcze nie zrobiłąm tapczanu nawet,słaba jestem nadal. mała_mi współczuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczytaj sobie ...
inteligentna czarna i nie odwracaj kota ogonem. Bo mówiłaś wyżej że starsze dziecko umarło. 2). Toksoplazmoza wrodzona dotyczy dzieci matek , które w czasie ciąży przebyły zakażenie pierwotniakiem. Ponieważ u dorosłych mamy do czynienia najczęściej z postacią bezobjawową toksoplazmozy kobieta ciężarna nie zdaje sobie sprawy , że przechodzi ciężką, bardzo groźną dla swojego dziecka infekcję. Zarazek przechodzi przez łożysko i prowadzi do uszkodzenia rozwijających się tkanek i narządów : przede wszystkim mózgu i oka .W konsekwencji dochodzi do wodogłowia, niedorozwoju psychoruchowego , umysłowego, ślepoty, małoocza, jaskry, zaćmy. Zdarza się, że dziecko rodzi się pozornie zdrowe, a toczące się, nierozpoznane zakażenie powoli uszkadza mózg lub gałkę oczną prowadząc do niedowidzenia czy upośledzenia umysłowego . Toksoplazmoza w I trymestrze ciąży powoduje bardzo duże uszkodzenie płodu- zwykle śmiertelne. Dochodzi zatem do poronienia lub obumarcia płodu. W II i III trymestsze skutki mogą być jw. Prawdopodobieństwo uszkodzenia płodu przy zachorowaniu matki na toksoplazmozę wynosi 30-50 %!!. Postacie zakażeń u dzieci: W przypadku zakażenia noworodka i młodego niemowlęcia dochodzić może do toksoplazmozy uogólnionej , która bez szybkiego rozpoznania i leczenia prowadzić może do podobnych ( choć nie tak mocno wyrażonych ) konsekwencji jak toksoplazmoza wrodzona. Zakażenie u starszych dzieci przybiera zwykle postać węzłową lub bezobjawową jak u ludzi dorosłych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karka81
elmirka ale ci dobrze ze juz po sprzataniu, ja jeszcze łóżek nawet nie pościelilam:P zaraz sie biorę i znowu nie przespana noc z powodu tego zęba:( przyszla ale masz ladny brzuszek zero rozstępow, ale ci dooobrze... mi zostaly po pierwszym dziecku chociaz smarowalam sie roznymi syfami... dzis skromny obiadek, ryz apiekany z jablkami i cynamonem. a po poludniu mam szkole, buuuuu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane ale wypoczelam czyli w końcu się wyspalam czuje się jak mlody bóg:):):):) Ja na szcęście z kotami to mam problem tylko w ogródku ale naslyszałam sie historyjek o nich co moga zrobic ale nie pisze żeby nikogo nie syraszyć...sposób zamykaj dzwi do sypialni i go tam nie wpuszczaj za każdym razem jak wejdzie to daj mu w tyłek najlepiej zwinietą gazetą jak tak zrobisz kilka razy to może zapamieta... niewiem czy to dobry pomysł ale warto wszystkiego sprubować.. mala_mi bo tak zazwyczaj jest jak zaczyna się walic to wszystko naraz ale społczuje... No komoda zlożona no i jestem zła jak cholera bo wymiarowo super ale jak zobaczyłam szuflady to takie niskie że szok niewiem jak ja tam coś zmieszcze.Ostatni raz kupuje komode nie widząc jej dokladnie bo w katalogu nie bylo tego widać... Uciekam na poczte zdjecia zobaczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmirka--a co to dietka?? ja na sniadanie zjadlam kromke chleba z jajkiem i majonezem winiary pyycha, do tego jablko i 3 batoniki :o niby zbozowe ale czekoladowe pyyycha! goba--- w takim razie sliczna corcia, lozeczklo tez :D, a brzusio super zgrabny :) malgonia---co sie martwisz, nastepny topik zalozymy na dietach :D co do zusow to nie mam pojecia jak to w polsce wyglada. Herbate robia na zamowienie z roznych ziol, nie wiem jakie tam sa na pewno melissa i cos jeszcze, bo dali mi w torebce i przesypalam do sloika wiec nie mam opakowania, ale sa rozne ktore pomoga. Ewcia------milo cie widziec ;) mala mi------------ wiesz co to tak jest ze jak masz kupe wydatkow to wtedy wszystko sie psuje . Nam ktos cale drzwi zarysowal w aucie i mamy dziure do tego na srodku!!!!!!!!!!!!!!! nie wiadomo kto!!!!!!!:O:O:O:O:O:O:O:O maz sie wkurzyl a za sam wjazd do audi trzeba zaplacic 100euro :O nie mowiac o robocie... bedziemy musieli kombinowac w Polsce, wujek jest mechanikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej pomarańcza nikt cie nie prosił żebys nam co kolwiek kometowała więc prosze grzecznie idz sobie gdzieś indziej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojj,ale sie wystraszylam tą toxoplazmozą.Ja nie mialam robionego badania,moja kicia tez nie byla przebadana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet nie mówcie mi o rozstępach, ja wyglądam jak zebra z czerwonymi paskami. Poprzedni porobiły mi się pod pępkiem teraz nad, ale nic nie poradzę, na szczęście tamte stare wyblakły. Co do toxoplazmozy mój ginekolog powiedział że jeśli zachowuje się podstawowe zasady higieny to nie ma się co martwić. Martusia ja jakis rok temu kupowałam zestaw mebli w Argosie i miałam takie same odczucia jak ty, do tych szuflad to się niewiele zmieści-chyba same skarpetki ;-) Ciekawe jak tam kasia- nie odzywa się od wczoraj, mam nadzieję że to nic poważnego i dotrwa do czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surfitka łóżeczko sliczne a ja mam z moim kłopot bo pisałam wam wczesniej że łóżeczko mam od znajomego no i on nie może znależ do niego śrub żeby je skręcic i jak takich tu nie znajde to będe musiala kupic nowe.... gosia ale kociak sliczny ale rozbujnik tak już bywa z kociakami.Jak pisałas o tym gotowaniu to lepiej potem go wypchaj i połż na półce moze rodzinka się nie skapnie hi hi hi Ale u mnie pogoda do kitu aż nic się niechce ale zaraz biore się do prasowania ubranek dla mojej kruszynki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no kochane jestem z siebie dumna i musze sie pochwalic :-) wrocilam z zakupow i NIE wciaglam po drodze loda :-D ale to nie moja silna wola a poprostu o nim zapomnialam :-O zaliczylam poczte, sklep, i zatankowalam auto ( kuzwa jakie drogie to paliwo!!) i jakos wylecialo mi z glowy a teraz nie chce mi sie zchodzic do lodziarni bo jak se pomysle ze mam sie zas wczolgac na to 5 pierto to mnie trafia :-O ponoc w poniedzialek dopiero maja mi ta cholerna winda naprawic :-/ kurcze moj syn ma we wtorek urodziny, konczy 9 lat i co ja mu mam kupic :-O pojecia nie mam a on w sumie wszystko ma , narazie kupilam mu 2 koszulki z krotkim rekawem i dezodorant adidas ale chce cos jeszcze tyle ze pojecia nie mam co :-O a co do pomaranczki...stracha ma sie zaczernic co? po co sie wtraca wogole? a jesli chodzi o toxo, to jak sie dowiedzialam ze jestem w ciazy polecialam do lekarza spanikowana co teraz bo przeciez mam kota :-( a on ze zakazenia czesto pochodza nie od kota a z jedzenia surowego czy z niedomycia czegos i na to trzeba najwiecej uwazac, wiadomo odchody kota tez o ile kot jest nosicielem...i powiedzial mi co jest tez grozne a matki se nie zdaja sprawy...np dziecko ktore siedzi w piaskownicy i sie bawi w najlepsze i czesto brudne rece bierze do buzi bo upilnowac to sie takiego malego nie da...no a w takim piachu to wiadomo koty psy ptaki i wszystko lazi i lubi sie zalatwiac bleeee Ewcia 24 no to mamy podobny problem z persem...sierci tyle co z paru kotow :-P...a jakiego koloru jest twoj kociak? karka81...ja rozstepy tez mam po 1 dziecku teraz sie smaruje codziennie juz chyba od 4 miesiaca zeby tylko nie miec ich wiecej bo jednak mamy najwidoczniej taka skora podatna :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demiluna jak uprasuje to bede upychać na szczęście to małe ciuszki bo z naszymi to tylko skarpetki by weszły faktycznie:):):) No własnie dziewuszki cos większość się nie odzywa dajcie znac co tam u was i jak brzucholki wasze!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do roztepów to ma duzo po poprzedniej ciąży na szczęście są malo widoczne a teraz żadnych nowych na szczęście nie widze zobaczymy jak to w 9 miesiacu bedzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synalek też ma urodzinki w niedzele kończy 7 lat i też własnie ma wszystko więc postanowilismy go zabrać do sklepu żeby sam wybrał sobie prezent.A w niedzele z okazji jego świeta zabieramy bo na wycieczke z niespodziankami....wiec czeka mnie wyprawa nad morze do zoo więc cały dzionek zleci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia--jestem z Ciebie dumna :D! a paliwo faktycznie drogie blee.. niech juz by naprawili Ci ta winde :o ja przebralam posciel, nastawilam pranie, ogarnelam chalupe, odkurzylam i mysle jak wielki worek smieci( czyt rupiecie z flohmarktu od tesciowej ) mam wyniesc na strych bo ciezkie a maz wynosi mi tydzien i stoi to tak na srodku pokoju i mnie irytuje :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×