Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

buuu maly mnie skopal z samego rana i juz mi sie spania odechcialo i co ja mam robic nuuuudy do tego winda mi sie spieprzyla i siedze w domu na uwiezi chlop mi zabronil z domu wychodzic dopoki windy nie naprawia bo sie boi ze zanim dojde na to swoje 5 pietro to urodze :-P dobrze ze nie wie ze ja wczoraj 2 takie kursy zaliczylam hehe a po moim niedzielnym mdleniu jest caly w stresie i dzwoni do mnie z pracy co jakis czas i kontroluje jak sie czuje :-) poki co rodzic sie nie wybieram nie ma glupich chociaz torbe se wczoraj spakowalam :-O ja kupilam oliwke penatenu i oliwke z bübschen ale nie te ogromne flachy tylko takie po 200 ml i zobacze co bedzie lepsze, mam zamiar tez ta oliwke dodawac do kapieli ...kupilam tez krem penaten i puder no i bede testowac co sie sprawdzi, mam tez taki maly krem z bebe do twarzy np ze szpitala tez beda jakies probki wiec sie zobaczy co bedzie najlepsze i nie bedzie u maluszka powodowac alergii szamponu nie kupuje raczej watpie zeby moj maly mial bujna czupryne :-P a zreszta zawsze mozna dokupic, urodzimy jak juz bedzie fajna pogoda wiec spokojnie spacerek da sie zaliczyc i male zakupy zrobic :-) juz bym chciala wiosne taka pozadna ciepla zeby chociaz na balkonie posiedziec a poki co pogoda taka se :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry !! Gosia, ty placzesz bo o 7 jestes na nogach ?? Ja od 6.30 juz niestety :-P w weekend zawsze budze sie wczesnie a w tygodniu to moglabym spac do bólu, ale oczywiscie nie moge, no bo trzeba do pracy wstać... Co do oilatum to też slyszalam o nim wiele dobrego i na pewno nie zastąpi go zwykla oliwka - sama tez na pewno kupie, choć tanie jest... Wogóle co do kosmetyków to mam dylemat - ja osobiscie stosuje kosmetyki tzw naturalne, czyli żadne z dostępnych w drogeriach... Kupuje po prostu przez internet... No i dla niemowląt też oczywiście są takie, ale ceny są po prostu zabójcze... Dziewczyny mieszkające w Niemczech pewnie kojarzycie markę Weleda ?? Slyszałyście jakies opinie na jej temat ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja będę stosowała Bubchen. Stosowałam przy synku i jestem zadowolona. A do pupci Sudokrem. Z firmy Ziaja są też takie do kąpieli jak Oliatum, że wlewasz do wanienki i nie trzeba już potem oliwki. Pogoda u nas paskudna. Mały siedzi w domku bo ma jest zaziębiony.Już dostaję wariacji. Jest taki marudny i gadatliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć a moja wiki w nocy wymiotowała,a ja miałam gorączke.czuje się okropnie słaba,pojade z nią do lekarza to może mi coś poradzi.dopiero 3 tyg miałam antybiotyk i teraz nie wiadomo bo gardło mam zawalone.boje sięże to zle wpłynie na kubusia.zostało 8 tyg,do porodu a ja się rozłożyłam.a wy miałyście kiedyś antybiotyk za antybiotykiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak miałam na przełomie marca i kwietnia. Dwa razy brałam Duomox. Rozmawiałam o tym z moim mężem i z ginem. Gdy nie jest to choroba bakteryjna to nic dziecku się nie stanie. A łożysko nie przepuszcza dużej ilości leku. Bałam się strasznie bo pracuję z dziećmi po różnych porażeniach. A bardzo często właśnie dzieci których matki chorują znajdują się w grupie ryzyka. Ale to choroby typu: różyczka, szkarlatyna itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja o weleda slyszalam same dobre opinie ale osobiscie nie probowalam ostatnio ogladalam to w aptece bo chyba tylko tam jest dostepne no i nie moglam sie zdecydowac wkleje wypowiedz kolezankki z innego forum: \"I moj chlopak rosl bez kosmetykow i nigdy nie mial problemow skornych. Uzywalam tylko krem na pupe Weledy. Teraz jesli juz, zo uzywam tylko firmy Weleda z serii Calendula (kosmetyki naturalne).\" z weledy sa tez i inne rzeczy np oliwka na rozstepy w ciazy albo taka oliwka do masowania miejsca intymnego zeby sie fajnie w czasie porodu naciaglo i obeszlo sie bez pekniecia lub naciecia, sama sie nad nia zastanawiam stosuje sie chyba od 34 tyg ciazy no i linka podaje do poczytania niestety tylko po niemiecku :-( http://www.babyclub.de/magazin/geburt/vorbereitung/partner-tipp-damm-massage-mit-weleda-so-funktionierts.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Gosiu za szybką odpowiedź, niestety niemieckiego nie znam, ale bardziej zalezało mi na opinii użytkowników niż na sklepie, gdzie można je kupić więc jeszcze raz dzięki... ja własnie dlatego nie chce stosować tych ogólnodostępnych kosmetyków - zawierają składniki ropopochodne i po prostu nie powinny być stosowane u niemowląt ( a jakim cudem dostają atesty IMiD to nie mam pojęcia )... Ale w Polsce to jeszcze nie jest na tyle nagłośnione i mało kto słyszał o szkodliwości kosmetyków... U nas nawet w aptece nie dostaniesz naturalnych kosmetyków - są za to maści typu Alantan Plus lub Linomag - te nie zawierają szkodliwych składników... Goba bidulko - życze szybkiego powrotu do zdrowia !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgonia80
Cześć dziewczynki, ostatnio cały czas mam problemy z serwerem więc często już całkiem od swiata jestem odcęta. Goba mnie też coś chyba w nocy brało i rano, teraz troche lepiej ale gardło boli i stawy. Ja też brałam antyb. bo jak wychodziłam ze szpitala wlutym - miałam wirus czy zatrucie to w tym samym dniu po wypisie złapały mnie oskrzela więc miałam trochę lekarstw. Zawsze możesz skonsultować to co przepisze intern. ze swoim lekarzem żeby czuć sie pewniej. Ja chyba wczoraj się przeforsowałam bo mi się w ogódku zachciało siać kwiatki, dziś wszystko mnie boli i od jakiegoś czasu puchnę. w tym tyg. idę zrobić badania mam nadzieję że będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ranne ptaszki :)! ja wstalam o 10 :p, wstalam z mezem o 5 i zasnelam ok 6:30. U nas sloneczko!!!!! juhu!!!!! Widze, ze sie rozchorowalyscie, Goba, bedzie dobrze ale zglos sie do lekarza! Weleda jest b.dobra , Gosia, taniej ja dostaniesz w rossmanie , w aptece zawsze pare euro wiecej kosztuje. Ale mam lenia.. nic mi sie nie chce.. ble... a mam tyle prasowania , ze szok!! malego ciuszki itd, a ja bym chyba jeszcze spac poszla :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuska - hustaweczka superowa !! U mnie niestety nie ma miejsca na hustawke i leżaczek osobno więc my sie zdecydujemy na taki leżaczek http://www.allegro.pl/item340148017_fisher_price_lezaczek_bujaczek_do_18_kg_24_mgwar.html . Przewagę nad huśtawką ma taką, że może tez być stabilny i się nie hustać, co czasem jest bardzo potrzebne, np przy dokarmianiu łyżeczką po 6 miesiącu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgonia80
PM ładna huśtaweczka, ale ja niestety mam mało miejsca i byłoby jej gdzie trzymać. Tak wogóle to mam doła, tyle rzeczy trzeba przygotować a ja czuję sie jakbym stała w miejscu. Na dodatek mamy zamiar sobie z mężem domek postawić, gromadzimy materiały i dzisiaj dostaje rozstroju nerwoego bo on jest w pracy a właśnie trwa zamieszanie ile drutu potrzeba, oczywiście teraz wszyscy doradcy są najmądrzejsi i mają inną wersje, każdy to "fachowiec"- a trzeba się zdecydować bo jutro mają ją dostarczyć. Do męża nie mogę się dodzwonić i mam już dość, no i jeszcze kasa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja juz po wizycie no i krew mi pobrali 4 wielkie ampuły ciekawe po co im tyle tego ale jak trzeba to trzeba...lekarz tez mnie zbadał a raczej pomacał bo zbadaniem tego nie można nazwac i dzidzia nadal leży główka do dołu mam nadzieje że tak zostanie chociaz to dopiero 30tc więc moze sie wszystko zdazyć... goba kochana kuruj sie bo ty po poprzednim antybiotyku masz osłabiony organizm i szybko teraz załapałas cos nastepnego... U mnie pogoda cudo piare własnie nastepna partie ciuszków korzystam puki pogoda ładna żeby na dwór wywiesić.. Ja mam kosmetyki bambino które bardzo sobie chwale a na odparzenia mam sudokrem.Dziewczynki polozna jeszcze w polsce mi mówiła żeby na początku dziecka nie smarowac tymi wszystkimi kremami chyba że zaczna się odpażenia robic.Poprostu żeby skóra miała czym oddychać i najlepiej jak sie przewija dziecko to tyłeczek posmarowac tylko delikatnie oliwką.Ja tak robiłam i mój Kubuś nie miał żadnych odpażen dopiero sie zaczeły jak dostawał dodatkowe jedzonko oprócz mojego to wtedy był juz inny odczyn kupki i zaczeły się odpażenia.Wtedy sudokrem uzywałam no i jak uczulenia dostał po hagisach ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małgonia, ja też wiem ile nerwów ( nie wspominając o pieniądzach ) kosztuje wymarzony domek... My jestesmy na etapie wylanego stropu :-) można więc powiedzieć że domek rosnie razem z brzuszkiem :-) mnie na szczęście wszelkie \"przyjemności\" związane z budową omijają bo tym zajmuje się mój mąż... a ty postaraj się nie dokładać sobie stresów bo masz ich już wystarczająco dużo :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu cisza, dziewczyny co sie obijacie? Zabieram się za obiadek. Dzisiaj rybka z frytkami i surówką z kapustki kiszonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej No wlasnie jak cichutko dzisiaj :) Pewnie pogoda piekna i wszystkie spacerujecie :) Ta hustawczka fajniutka, ale ja bede miala taki podobny lezaczek , bo tez problem z miejscem :o Ale w nocy dostalam silnego skurcza brzuszka, bolalo jak nie wiem co z 1 min, ale na szczescie przeszlo i juz nie wrocilo. Chyba trzeba zwiekszyc spozycie magnezu. No chyba ze macica juz cwiczy, w koncu zostalo jej 8 tyg i malutka bedzie na swiecie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie pogoda niestety nie za ładna... nie pada, ale słoneczka też niet :-((( a pracy dużo to rzadko zaglądam... Surfitka, no i faktycznie to taki ból ten skurcz ?? Bo ja jeszcze nie mialam, a do terminu mam 7 tygodni ... Aż strach pomyśleć że to już niedługo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bol na tyle mocny ze mnie obudzil i ogarniajacy brzuszek, ktory zrobil sie niesamowicie twardy. Mala zaraz zaczela kopac a ja czytalam, ze trzeba oddychac, wiec zaczelam ;) I przeszlo. Jak miewalam skurcze w nodze przed ciaza bolalo bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika82
Dzieczyny mam pytanie w sprawie cesarskiego ciecia. Zapytam o to lekarza przy następnej wizycie, ale najpier pytam tu na forum. Czy lekarz moze je zrobić wcześniej, tzn czy mogę zapytać lekarza żeby to on mi je wykonał kiedy będzie miał dyzur, czy nie mozna wykonać cesarskiego cięcia przed wyznaczoneym terminem porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika82
Chyba niezbyt precyzjnie sie wyraziłam!Przepraszam ... Czy mozna wykonać cesarskie cięcie zanim będą skurcze czy mozna ten zabieg wuynkonać np tydzień przed wyznaczonym terminem, bez skurczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika, nie wiem jak to jest dokladnie, ale moja kolezanka umowila sie ze swoim ginem na cesarke, pojechala do szpitala na wyznaczona godzine i zrobili zabieg..na 10 dni przed terminem :) Mialo to miejsce w lutym tego roku. Wiec wydaje mi sie ze takie rzeczy sa mozliwe. Jak ja mam miec cesrake tez nie chce czekac na skurcze i bede chciala sie z moim lekarzem umowic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej no faktycznie cichutko tutaj dzisiaj, ale jesli u was tak piękna pogoda jak u mnie to się nie dziwię, ja jak wyszłam z córeczką na spacer to wróciłyśmy do domu po 3 godzinach -mała szalała godzinę w parku na rowerze a ja siedziałam na słoneczku i się dogrzewałam. potem jeszcze pospacerowałyśmy i na koniec zakupy. Teraz trzeba obiad ugotować dla mężusia bo do domu z 2 godziny wróci. A i ja zjem jeszcze jeden posiłek - mój apetyt jest straszny. NO dobra to uciekam - słoneczne pozdrowionka dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja dzisiaj kapusniaczek miałam na obiadek ostatnio coś na kwasne mnie ostatnio bierze.... monika ja miałam cesarke 15 dni przed planowanym terminem i szczerze niewiem co to jest skurcz.Poprostu nie czułam ruchów z 1,5 dnia i pojechałam do szpitala a że byl walniety ordynator stwierdził że moge mieć cesarke teraz bo akurat nie maja nic do roboty.Na szczęście wszystko skączylo sie dobrze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane babeczki!Byłam na wizycie i kazał sie nie martwic tym moczem ,na nastepna wizyte do poprawki mocz.Jak robił usg to Kinga jest ułozona miednicowo a jak sie nie obróci do nastepnej wizyty to raczej cesarka wtedy bedzie 34tydz.to mówił,ze mała szansa na obrót bo wtedy za mało miejsca zeby sie obrociła.A przytyłam tylko 300gram-a poprzednio 5kg przez 3tyg!Ładnie mnie pochwalił!Robił małej dooplera i wszystko ok.Widziałam jak ciągnie sie za uszko!cudny widok!A cesarke juz miałam więc wiem co mnie czeka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesarke z regoly robi sie nawet do 2 tyg przed planowanym terminem lekarze nie czekaja na skurcze i ten wyzmaczony termin bo nie chca zeby sie porod zaczol jak i tak ma byc cesarka, zreszta dziecko przy bolach moze sie przesunac nizej i utknac gdzies w kanale rodnym przez to lepiej wykonac ja wczesniej a i tak dziecko urodzone w terminie jest przeciez 2 tyg przed wyzanczona data jak i 2 tyg po wiec wszystko jest w pozadku :-) a u mnie nuda na obiad zrobilam pomidorowa a teraz wciaglam miske truskawek z bita smietana :-P wykapalam sie i ide zaraz sie nakremowac tymi cudami przeciwko rozstepom a potem bede lezec i pachniec i gapic sie w ty :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa ta chustawka dla malego jest swietna!! tez je ogladalam ale troche mi za drogo jakby mi ktos podarowal to bym sie nie obrazila :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helo... beja ciesze sie, ze z mala ok!! mi sie nie przekrecil maly do 34tc, zobaczymy co za tydzien bedzie na wizycie!! ja dzis nad renem z kolezanka pourzedowalam w lodziarni! pyyycha!!!! nie moge sie nadziwic, ona je wiecej ode mnie i chudnie!!!!!!!!!!! przytyla 25kg, wszystko zeszlo, wrabala chyba 6 batonikow XXL, wielkie lody i zaliczyla Mc Donalda :o to wszystko przez karmienie, takze nie martwcie sie ;) Gosia-- leniuchu :p ja wlasnie pojadlam chipsow i przymieram glodem, jedziemy zaraz do KFC ;) bo mam ochote na frytki, longera i cos tam jeszcze :p! mniam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia, no to dobrze, ze tak robia. Skoro ma byc cesarka to po co kobiate ma sie meczyc jeszcze i przed nia. Przyszla, ale ta twoja kolezanka chyba juz nie karmi??? Bo jakos nie widze batonikow ( z czekolada???? ) i McDonalda w czasie pologu i laktacji. :o Ja bym swojego dziecka nie faszerowala Mcdonaldem od pierwszych dni. Mala mi, robaki mozna znalezc wszedzie..nawet w eksluzywnej restauracji, neistety. Ale kurczaczka z KFC lubie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×