Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Hej Dziewczyny.Martusia,smaka mi zrobilas tymi plackami,mmm pycha,palce lizac.przesli pare dla nas:) a tak powaznie apropo facetow,ja mam takiego,ze ze swieca szukac,nawet czasami sie zastanawiam,kiedy sie to skonczy?dla niego jestem najwazniejsza no i synus,nigdy mi nic przykrego nie powie(jest taki kochany).no ale o takich facetow to pewnie nie latwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc. Ja na mojego tez zlego slowa nie powiem. Swoje przeszlismy, ale przed slubem. Znalimy sie dlugo bo od 10 rz. zaczelismy chodzic jak mialam 17 lat, 21 slub i 2 lata potem zaczela sie walka o dziecko..mysle, ze to nas zlaczylo i dotarlismy sie ;) Podziwam go za cierpliwosc i czulosc :) Co do mamy, to dluga historia. Ja z nia normlanie rozmawiam, ale ona sie nie zmieni po urodzeniu wnuka...przerabiala to moja siostra. Moja mam wszystko \"wie najlepiej\" ale umie tylko mowic. Mam do niej zal bo wiedziala o naszym problemie z zajsciem w ciaze, a wina obarczala mnie :( Ze sama jestem winna, ze jestem chora..a tak wogole to pewnie klamiemy bo jestesmy wygodni i nie chemy miec jeszcze dzieci. A do bawienia sie nie nadaje, bo ona np z domu nie wychodzi jak pada deszcze :o A ja do pracy jak wroce bede musialaa zawsze chodzic. Mozna by bylo ksiazke napisac o tym przypadku...:( Na szczescie mam swietny kontakt z tata i zawsze moge na niego iczyc. :) Ale on na bawieniu sie nie zna :D:D:D Ale damy sobie rade. Przyszla mamusia, dobrze ze bylas u gina i zycze jak najmniejszych stresow w ciazy :) Co do systemow medycznych..w USA jest chyba najgorszy , pomijajac polski ;) Tak na serio trudno jest miec ubezpieczenie. jak pracodawca nie pokryje mozna zbankrutowac ( koszt ok 1000$ na mies - ja place $250, a jak dzidzia sie urodzi bede placici $380 - reszte doklada moja firma). A i tak za kazda wizyte, badanie musze placic $15. Za leki , ktore sa strasznie drogie to juz wyzszy koszt. Co do pobytu w szpitalu sie okaze...przy porodzie bedzie lekarz. Po prsotu jestem w dobrych rekach, bo leczylam sie w klinice nieplodnosci i jak zaszlam w ciaze od nich dostalam namiary na poloznika. Okazalo sie ze oni zanim zazlam w ciaze porobili mi niezbedne badania i teraz juz wszystko mam uzupelnione :) Juz sie nie moge doczekac 16 stycznia i usg :D:D:D:D Pozdrawiam i strasznie sie rozpisalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MOJ facet jest o demnie mlodszy o piec lat pracuje po 20 godzin na dobe praktycznie wcale go nie ma w domu .jestem cały czas z cora i mojim brzuszkiem nawet mi to odpowiada ja nie musze pracowac tylko nieraz mi sie przykszy bez niego, nie powiem bo tez nieraz daj mi sie we znaki przewaznie jak pije alkochol nie nawidze go wtedy chociarz robi to bardzo sporadycznie dla tego ja tak nie lubie nigdzie wychodzic ja mam usg za trzy tyg ide z Arturem i moja ZUZIA lekarz powiedział ze mozemy przyjsc wszyscy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak moj maz wypije to wtedy bardzo sie rozczula.Teraz w sylwestra gdy wszyscy skladalismy sobie zyczenia moj maz sie poplakal(a sylwestra spedzilismy na sali gdzie bylo ok.200 osob)znajomi pytali co sie stalo? a on na to,iz jest najszczesliwszym facetem na swiecie,ma kochana zone,synusia i dzidziunia w drodze.mam szczescie,jestem z nim bardzo szczesliwa, i tego szczescia rowniez wam zycze dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i mnie tez czasami boli brzusio,mam na te moje bolesci przepisany magnez,no i on pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe moj tez placze jak sie napije, jak to mnie nie kocha gosia-musze sie tesciowej spytac co to za pani ania, jest pielegniarka wiec pewnie zna mala-mi27->smazylam Pange , do tego salata i brokuly no i frytki :p mniam martusia-czekam na placki:p surfitka.wspolczuje, ale dobrze, ze chociaz tato normalny zycze milego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś lubiłam Pangę. Ale niestety trafiłam na serię ryb wyjętych prosto z mułu(niestety to tego typu ryba) strasznie śmierdziała szlamem i wywaliłam wszystko. Siedzę sobie sama. Mężuś na studiach. Synek u babci a ja mam labę. Oglądam filmik popijam winko i odpoczywam. Mnie też brzuch pobolewa a całą wczorajsza noc macicę miałam twardą jak kamień aż czułam taką twardą gulę w brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszla mamusko pytaj baaardzo bylabym wdzieczna za namiary na ta polozna :-) chyba dzisiaj przesadzilam z ogorkami pozarlam sama caly sloik i jakos mi dziwnie teraz...w sumie jeszcze miedzy tymi ogorkami podzeralam wafle z dzemem...rzucilam sie na to wszystko jak jakas wyglodzona a to przez to ze bylam dzisiaj w polskim sklepie w wiesbaden i tam bylo tyle polskich pysznosci a ja tak dawno ich nie jadlam ze sie nie moglam opanowac :-P a teraz chyba bede cierpiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wtajcie Laseczki! Martusia---> przegladalam wozki w katalogu Argosa i w Toys r us i z tego cos wybiore, ladne maja wozeczki. I mysle, ze cenowo niewiele sie roznia od tych w polsce ale tez nigdy sie nie orienowalam. Ostatnio ponoc wszystkie ceny w polsce poszly bardzo w gore, wiec tymbardziej nie powinno byc jakichs wielkich roznic. A poza tym ja juz przed porodem nie wybieram sie do polski,bo boje sie latac samolotem w ciazy. kasia78----> ja tez mam coreczke zuzie :) mala_mi27----> dzisiaj rano mialam tak strasznie twardy brzuch , tzn macica byla w strasznym skurczu (tak jak opisujesz),wystraszylam sie tak, ze szok. Wiec od razu wypilam kakao gotowane na wodzie z przyprawami, w celu podniesienia poziomu Mg, a na wieczor jeszcze wzielam magneB6. wczoraj troche z nabialem przesadzilam i efekt niemalze natychmiastowy. Im w diecie wiecej Ca tym Mg gorzej przyswajalny. I piwo tez bardzo wyplukuje magnez a ja ostatnio pare bueleczek bezalkoholwego przelknelam wiec pewnie wszystko do kupy dalo taki efekt. Kurcze jednak trzeba uwazac. Pomijam oczywiscie stres, ktory wystepuje zawsze w czolowce przyczyn wszystkich chorob. Dlatego dziewczynki spokoj, spokoj i jeszcze raz spokoj... Buziaczki i do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam porannie. Jakie plany macie na dzisiaj? Ja cały dzień sama więc sobie poleniuchuje. Ale szczerze mówiąc trochę mam już dość samotności. Jak wszyscy są w domu i dziecko rozrabia to człowiek marzy o chwili spokoju a ja od wczoraj od 5 sama i już tęsknię do synka i męża.Za dużo spokoju. Następną wizytę mam na 17 stycznia ale chyba pójdę wcześniej bo niepokoją mnie bóle brzucha. Żadnego krwawienia nie mam i na ostatniej wizycie wszystko było ok ale odczuwam jakis niepokój. Może to głupie ale wolę iść. Co do szkoły rodzenia to fajna rzecz.Przy pierwszym dziecku chodziłam do szkoły i na porodówce potem nie czułam się przerażona i bezradna. Teraz chciałabym rodzić w niemczech. Chyba że znajdę tu na miejscu szpital w którym będę mogła rodzić w pozycji którą będę chciała przyjąć w trakcie. Bo rodzenie na plecach jest tak naprawdę niezbyt naturalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karka81
NICK/WIEK...........MIEJSCOWOŚĆ.........PŁEĆ.....TP..... TC......IMIE gosia29..................Mainz................?......... ......20.06........?.. przyszla mamuska/22...Wiesbaden..............syn...28.05...19...Elias karka81............Stalowa Wola.............x.........01.06...18......x Ewcia24..............śląsk......................x....... ...02.06.. 16......x aspira/31..........Rumia......................x......... .03.06....19......x mierzejka/28........Nowy Dwór Maz.....córeczka....05.06..18......x Merana/25 Zielona Góra .......................x........ 05.06...13..... x *Melania*/27.........Jasło......................x....... 05.06...18.......x Bezire/21............Warszawa................X........0 7.06...13.....X surferek78/29.......Szczecin..............córeczka....12 .06....16....x Surfitka/28...........Krakow/NY...............X......14. 06....15......X abii/32..............Chorzów....................X....... .16.06.....15.....x masterek28/24.....Bielsko=Biała.............x.........18 .06.....15......x kasia08/27..........Dabrowa Górnicza.......X........18.06.....10......x kasia78/29.............łodz......................x...... ..19.06....13.....x świdniczanka/25.....Świdnik..................X........1 9.06.......11....X ilse_el/30.............Wroclaw...............syn....... 21.06......12......X perłakrynicy31......Pajęczno.................x........2 3.06......9..... .x Kika27/29..............Kraków.................x........ .26.06.......14....x Shamanka08/23...... Lublin................. x ........28.06 ...... 13 .... x martusia 82/24....Kalisz/WB.........X......29.06.....15..Julia,Wiktor ania p/30...............Toruń....................X........30.06. ......9.....X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karka81
hej nie było mnie tu z tydzień czasu, ale postaram się nadrobić. jestem juz w połowie 18 tyg od świąt czuję ruchy, z dnia na dzień coraz mocniejsze. caly czas pracuje i planuje to robić do końca ciąży, pół dnia w pracy a potem jeszcze robota papierkowa w domu, więc nie mam na nic czasu. jestem psychologiem i pracuje w przedszkolu integracyjnym z dziećmi z autyzmem, ADHD,DPMitd. naoglądałam sie chorych dzieci i wiem jak ważny jest prawidłowy przebieg ciąży, dlatego uważajcie dziewczynki na swoje maleństwa lepiej zapobiegać niż leczyć...brzuch mam już spory taki jak martusia 82 albo nawet większy, ale nie mam żadnych dolegliwości prócz tego ze jestem ciągle zmęczona i śpiąca. za 2 tygodnie mam usg i moze wtedy będzie widać już płeć dziecka. moje dzieciaki nie mogą się już doczekać.zaraz wyśle wam przepis naq pyszne gofry, wczoraj robiłam a dziś na obiadek zalewajka i pierożki z kapustą i grzybami. pycha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karka81
pycha gofry: 500g mąki, 1szkl cukru,5 żółtek, jedna rozpuszczona margaryna, 1 proszek do pieczenia, 2 szkl mleka, cukier waniliowy, wszystko zmiksować razem, dodać ubitą pianę z jajek, smarować gofrownicę delikatnie olejem i wlewać ciasto smacznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helooo... wlasnie wstalam o 11tej, zjadlam jak co rano mleczko z platkami, maly wariuje w brzuch az odskakuje :):):):) nie ma dosyc, kopie i kopie, ale ja sie ciesze, bo wiem, ze wszystko ok gosia-jutro bedzie tesciowa to sie zapytam czy zna ta polozna to ci dam namiary, ale to tez zalezy z ktorego szpitala. ja tez takie mieszanki robie, dziwne, ze jeszcze nie zwymiotowalam :p martusia- pycha placki :D mala mi27-jak mozesz pic wino :/:/:/:/ przeciez jestes w ciazy ... ja dzis mam bojowe zadanie, bo jutro goscie przychodza do meza i musze cos naszykowac, na obiad tradycyjnie rosolek, kotleciki ,ziemniaki i jakies surowki,a potem 2 salatki, biszkopt z bita smietana,galaterka i owocami, do tego jakies przystawki.. nie mam koncepcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszanki sa najlepsze :-P moj maz patrzy na mnie jak na wiariata z niedowierzaniem ze mi to smakuje ale co ja moge ze po kwasnym ogorku nagle zachce mi sie slodkiego :-) przyszla mamusko nie mam pojecia w jakim szpitalu jest ta polozna, sama nie wiem w ktorym szpitalu chcialabym rodzic, wiesbaden za bardzo nie znam i chyba zdecyduje sie na szpital w mainz, na uniklinik, jakos mam do nich zaufanie, w sumie juz niedlugo ok 30 tyg trzeba bedzie sie do jakiegos szpitala zameldowac :-)...a moge spytac w jakij dzielnicy wiesbaden mieszkasz? ja nie chodzilam do szkoly rodzenia ale na szczescie trafilam na dobra polozna( jeszcze jak mieszkalam w polsce) i urodzilam synka w poltorej godziny ( pierwsze dziecko moje), same polozne byly w szoku jak to sprawnie i szybko poszlo, teraz jednak sie boje ze drugi raz mi sie juz tak latwo nie uda :-/ chociaz mowia ze drugi porod zawsze latwiejszy i szybszy...hehe to moze nawet do szpitala nie zdaze dojechac?? :-P planow na dzisiaj za bardzo nie mam, musze troche chate ogarnac ale nie bardzo mi sie chce, na obiad nic jeszcze nie wymyslilam i sama nie wiem na co mam ochote ale chyba na ruskie pierogi albo na krokiety i barszcz musze zaraz na jakies zakupy sie wybrac i moze jeszcze cos innego wymysle zycze udanego weekendu wszystkim mamuskom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane ja jak zwykle w sobote od rana generalne pożądki więc została mi tylko kuchnia.Dzisiaj na obiadek planuje pire ziemniaczane paluszki rybne i suruwke z kapustki kiszonej,a na jutro rosołek a na drugie danie ziemniaczki,wątrubka w sosie i ogóreczki kiszone. Karka dzieki za przepis na pewno wypróbuje moze nawet w niedziele. Normalnie mam dzisiaj super natchnienie do pracy wiec musze je wykozystac do puki nie ucieknie. Malinka jak tam córeczka zdrowa bo mój chultaj ostatnio katar mial ale na szczeście juz mu przeszlo.Zrobil sie z niego straszny pyskol,a kuci sie o wszystko pewnie wszedł w ten wiek buntowniczy szejściolatka.Na szczęście zaczol mi lepiej jeść bo wcześniej to katastrofa. Mamuska to masz robote ale ja lubie gości miec na obiedzie a tak dawno nikogo nie mielismy bo wszyscy dopiero zjeżdzaja z polski po świetach to potem pewnie odbijemy sobie. Gosia uwielbiam krokiety chyba zrobie w poniedzialek bo tak dawno nie jedlismy.znaczy na wigilie mieliśmy z kapustą i grzybami ale ja wole z mięskiem . Miłego dzionka 😘😘😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia-ja bede w JoHo, jest najlepiej z tego co wiem, mieszkam na Biebrich, spokojna okolica,podoba mi sie. Oby drugi porob tez byl latwy. ja wole krokiety z serem zoltym.. i pieczarkami, pycha! wlasnie wrocilam z zakupow i biore sie dalej,zrobilam rosol na jutro, ale moj stal juz i ciamkal nad garnkiem.. hehe satalke mam i sernika, te´raz biore sie za torta, ja tez lubie gosci, tylko moj tesciu bedzie mnie krytykowal znajac zycie, ze wszystko zle zrobilam itd. eh.. oki do potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o mniam torcik i sernik :-) ja to ciast kompletnie nie umiem piec , probowalam pare razy i prawie zawsze zakalec...rany jakie mnie nerwy potem braly, poddalam sie i jak juz to kupuje gotowe biebrich fajna dzielnica, jezdzimy tam pospacerowac nad renem albo w parku przy zamku a jakie pycha lody obok sprzedaja mniam :-P... no albo do reala na zakupy :-) ja mieszkam niedaleko mainz-kastel to doslownie rzut beretem od biebrich ide sie polozyc i poogladac z mauzonem filmik pozniej tu zajrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Widze, ze sie imprezowo zrobilo. Przyszla mamuska, nie daj sie tesciowi :D Ale to dziwne, bo tesciowie z reguly lubia synowe :) Moja tesciowa oszalala..znowu cos kupila dzidziusiowi. Tlumacze jej, ze jest duzo czasu i jak sie urodzi to sie wszystko kupi. Ale ona , ze teraz sa promocje i trafila na sliczne body..wiec wziela 4 pary. :D A przesylka z Polski przyleci w czwartek razem ze szwagrem :D Ale was dziewczyny podziwiam za to gotowanie. jeszcze w polsce to lubialm cos upichcic, czesto z gazety lub ksiazki kucharskiej. A tutaj mam totalnego lenia. Nie mam za duzo urzadzen kuchennych i nie chce mi sie siekac, miksowac i ubijac recznie :P A kupowac tez nie ma sensu, bo juz za kilkanascie miesiecy bedziemy z powrotem w PL :D:D:D:D:D Ale placki byly super, no i wpraszam sie na krokiety - obojetne z czym byle nie z kapusta, bo mnie od kwasnego calkiem odrzucilo. Mam smaki na slodkie..i ostre :P Dlatego ten biszkopt u mamsuki z bita smietana i owocami, mniam, mniam.... :D:D:D:D A i zmienie tabelke bo czas sie w niej zatrzymal ;) No i pozwole sobie ja poukladac :) Gosia, wpisalam ci tydzien ciazy :) NICK/WIEK...........MIEJSCOWOŚĆ.........PŁEĆ.....TP..... TC......IMIE przyszla mamuska/22...Wiesbaden..............syn...28.05...19...Elias karka81............Stalowa Wola.............x............01.06...18.....x Ewcia24..............śląsk......................x...........02.06.. 16......x aspira/31..........Rumia......................x............03.06....19....x mierzejka/28........Nowy Dwór Maz.....córeczka....05.06..18......x Merana/25 Zielona Góra .......................x..........05.06...13..... x *Melania*/27.........Jasło......................x.......... 05.06...18.......x Bezire/21............Warszawa................X..........07.06...13.....X surferek78/29.......Szczecin..............córeczka...12 .06....16....x Surfitka/28...........Krakow/NY...............X.........14. 06....18....X abii/32..............Chorzów....................X........ .16.06.....15.....x masterek28/24.....Bielsko=Biała.............x...........18 .06.....15....x kasia08/27..........Dabrowa Górnicza.......X......... .18.06.....10....x kasia78/29.............łodz......................x...........19.06....13.....x świdniczanka/25.....Świdnik..................X...........1 9.06.......11..X gosia29..................Mainz...................X...........20.06......17....X ilse_el/30.............Wroclaw...............syn.......... .21.06....12...X perłakrynicy31......Pajęczno.................x............23.06......9.....x Kika27/29..............Kraków.................x........ ...26.06......14....x Shamanka08/23...... Lublin................. x .............28.06 .... 13 ... x martusia 82/24....Kalisz/WB..........X..............29.06.15..Julia,Wiktor ania p/30...............Toruń....................X.........30.06........9.....X Milego weekendu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze znowu waga w dół waże sie zawsze w sobote i zaczyna mnie to nie pokoić.Jak sie dowiedzialam że jestem w ciąży ważyłam 75kg,a dzisiaj waga pokazala 69kg.Jem trzy solidne posiłki dziennie w miedzy czasie owoce i slodkości i waga nie rosnie.Brzuszek rośnie więc nie wiem co sie dzieje.Ja sie dobrze czuje fakt że musze sie troche zmuszać do jedzenia ale jest coraz lepiej.Mam nadzieje że w następna sobote pokaże mi z kilogram więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia-lody pycha sa :) ja na nozkach 5min nad ren, no i dokarmian te bidne kaczki w prarku, tylko teraz nie mam czasu chodzic a nawet nie moge za duzo. Ja mam proste przepisy, ciacha pycha, salatki zrobione, mieso przygotowane :) surferek- tesciu mnie nawet lubi ale on z natury krytykuje wszystkich i wszystko martusia- moze lekarza sie poradz, ale jak wyniki dobre to nie wiem, ale z reguly chudniecie w ciazy jest niewzkazane,moze apetyt wroci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merana
Cześć Dziewczyny! Dawno mnie tu nie było. Jak tam Wasze brzuszki, czy już rosną? Interesuje mnie tez taka kwestia: Czy już powiedziałyście pracodawcom o ciąży? Bo nie wiem kiedy to uczynić ,dopiero podpisalam umowę na czas nieokreślony, i nie wiem czy powinnam się jęszcze trochę z tym wstrzymać czy nie? Czy planujecie iść na zwolnienie? Jeśli chodzi o płeć to ja jej oledo i Twister w kolorach zielonym i pomarańczowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merana
Coś urwało mi tekst. Co do płci to jej nie chcę znać, chcę aby to była niespodzianka. Jesli chodzi o wózki, to podobają mi się dwa na Allegro: Toledo i Twister w kolorach zielonym i pomarańczowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to sie boje wazyc teraz ale na poczatku waga mi troche spadla mimo ze wcale nie wymiotywalam , mialam troche mniejszy apetyt no ale jakby nie bylo jadlam i to sporo dzieki za wpisanie tygodnia ja to sie nieraz sama zastanawiam ktory to juz i trace rachube :-P szukam namietnie po necie i w sklepach jakichs fajnych gaci ciazowych no ale zalamka nic nie znalazlam , z quelle zamowilam 5 par pzyszly tragiczne, gatunkowo jak przescieradlo, i szyte nie jak na babke w ciazy a jak na wieeelka babe , z tylu dupozwisy sie jakies robily, w udach, biodrach wszedzie duzo za duze :-( w C&A bylam i maly wybor maja, a do tego wszystkie mi sa duzo za dlugie bo ja mala kura jestem tylko 165 cm :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×