Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Termin mam na 29 czerwca. Jestem w szóstym tygodniu. USG mam jutro i jutro idę do lekarza. Nie możemy się doczekać tego USG. Mój mężuś specjalnie wziął wolne w pracy żeby zobaczyć maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najgorsze w tym wszystkim jest to że mam ostrą alergię i nie mogę brać leków. Musimy z lekarzem znaleźć jakiś inny sposób na leczenie alergii bo nie wiem czy wytrzymam przez okres ciąży i karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapewne lekarz wymyśli coś mądrego odnośnie leków na alergię nie kłopocz się. Napisz jakie wrażenia po pierwszym usg. Kurcze nie mogę sobie dać rady z tą sennością, może też pogoda ma taki wpływ i dodtkowo senna niedziela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martwię się tym jaki stosunek do moich dzieci będzie miał mój mąż po tym jak urodzi mu sie dziecko. Ja mam dwoje dzieci z poprzedniego małżeństwa. Mój mąż ma dobre układy z moimi dziećmi ale teraz to będzie jego własne dziecko. I bardzo się boję czy czasem ich nie odrzuci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz mamy podobną sytuację tyle że wychowujemy dwójkę dzieci z pierwszego małżeństwa męża, zresztą już są pełnoletnie.Myślę, że powinnaś powiedzieć wprost mężowi o swoich obawach jednak wydaje mi się ze nie powinnaś mieć z tym problemu mimo tego, że mężczyźni mogą trochę inaczej podchodzić do tego niz kobiety. Będzie wszystko dobrze zobaczysz myślę, że to maleństwo jeszcze bardziej Was wszystkich może do siebie zblizyć. Mąż może dopiero teraz czuć sie pełnowartościowym tatusiem całej trójki. Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Jak tam poranne mdłości? Tak się cieszyłam że ich nie mam. A tu niespodzianka i dzisiaj się zaczęły. Nie mam apetytu. Wmusiłam w siebie bułkę. I wciąż mi strasznie zimno. Gorączki nie mam ale chodzę po domu w grubym swetrze. Pozdrawiam wszystkie grubaski :-))) Perełko dziękuję za zrozumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam u lekarza. Zrobił mi USG i niestety nie mam zbyt dobrych wieści. Maluszek bardzo nisko się zagnieździł i bardzo prawdopodobne że koło 20 tygodnia będę musiała mieć założony pesar. Zero dźwigania, i wysiłków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć brzuszki ! Jesienna_ to naprawdę musisz na siebie bardzo uważać, łatwo powiedzieć prawda gorzej realizować, ale musisz, musisz, musisz i oby było wszystko dobrze i na pewno tak będzie. na kiedy masz wyznaczoną następna wizytę? Czy coś Ci przepisał lekarz? Pozrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia78
ja tez jestem w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia78
ja mam termin na 16 czerwca według mojich obliczen łocze sie z wami z wielka radoscia to moja druga ciaza i jestem bardzo szczesliwa moja pierwsza cora ma juz prawie 11 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia78
dziewczyny czy jestescie z łodzi ja chodze do ginekologa PAWŁA SZymczykiewicza czy ktoras wogole o nim cos słyszała jak prowadzi ciaze itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesienna Wiedźmo, nie stresuj sie przed czasem. Ja tez miałam mieć pesar, obyło sie bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. U nas juz koniec 10 tygodnia. Poki co ciaza nie dokucza, nudnosci mam tylko na smazone i wedzone miesko, bleee...dalej bola piersi i jestem senna. Kasia, gratuluje. To masz termin prawie tak samo jak ja :D jesienna wiedzma, przykro mi..ale wierze ze bedzie dobrze. :) Co do imion poki co Kubus albo Michalina, ale to sie jeszcze moze zmienic :) Dziewczyny, a moze zrobmy tabelke..to skloni nas do czestszego odwiedzania topiku :) Napiszmy skad jestesmy i kiedy mamy termin. Ja mam badania prenatalne 5 grudnia..troche sie boje, zeby z dzidzia bylo wszystko dobrze. Ale oczywiscie wierze, ze jest dobrze :D Pozdrawiam serdecznie i zachcam do pisania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka sama chciałaś skierowanie na badania prenatalne. Ja też mam mieć skierowanie na nieinwazyjne, ja chciałam sama też się boję ale też wierzę, że będzie dobrze. Ja też czuję się bardzo, barzdzo senna na szczęście nudnosci nie mam tylko jak sobie pomyślę o śledziach to mnie otrząsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tezczerwcowka
co to są badania prenatalne?i czy kazdy moze sobie je wykonac?ile kosztuja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badania prenatalne są to badania wykonane w pierwszym trymestrze ciąży mające na celu wykrycie wad genetycznych płodu. Właśnie dziewczyny, czy można je przeprowadzić na własne życzenie? Ile to kosztuje? Ja mam już 30 na karku więc chciałabym przejść takie badania. Chodzę do prywatnego lekarza i chyba poproszę go o skierowanie. Ile kosztują takie badania? Orientujecie się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj ginekolog dal mi wybor, ale w sumie sam je zaproponowal..jakbym nie chiala nie musialabym ich robic. Ale co mi szkodzi..wiele wad mozna wykryc, ktore mozna jakos wyprostowac jeszcze w zyciu plodowym...oczywiscie robie te nieinwazyjne tzn usg i badanka z krwi. Mam 28 lat, ale jestem w USA i tu chyba kazdej kobiecie robia, chyba ze tego nie chce, to jej nie zmuszaja. tez czerwcowka, badania prenatalne to badania pozwalajace wykryc wady rozwojowe plodu. Tak jak pisalam wczesniej nieinwazyjne robi sie miedzy 11 a 14 tc i nalezy do nich usg ( sprawdzaja przeziornosc karkowa i kosci nosowe) oraz badania z krwi. Takie badania pozwalaja wykryc np. zespol downa, czy inne wady wrodzone. perla krynicy..o sledziach to nawet nie chce myslec :p .bleee Ale na szczescie nie wymiotuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia78
Dziewczyny a ja jak sie pytałam lekarza o te badania to stwierdził ze nie trzeba ich robic mowi mi ze wszystko bedzie ok ,a ja jak na razie mam ochote na kwasne ,a co chodzi o to usg prenatalne to gdzie mozna je zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia78
szkoda ze o tej godzince nikogo tu niema bo chetnie bym sobie troche z kims popisała i leciał by szybciej czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia, no bo w sumie nie trzeba ich robic...wiele zalezy od wieku rodzicow, bo jak zapewne wiesz, czym rodzice starsi tym ryzyko wad genetycznych wieksze. Mi gin powiedzial, ze ryzyko wystapienia wady plodu istnieje zawsze, ale z racji mojego wieku ( i meza) jest jeszcze bardzo male...ale skoro robia te badania, to czemu mam ich nie zrobic..sa bezinwazyjne i nie szkodza dzidziusiowi :) A usg to normalne usg z tym ze mierza ta przeziornosc karkowa i kosci nosowe. A mi dzis niedobrze....nie zeby nudnosci, ale jakos tak nieskladnie...mimo to i tak jestem bardzo szczesliwa. Spelnia sie moje marzenie i rosnie malenstwo :D No i nie piszecie co myslicie o tabelce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia78
a jak ta tabelka miala by wygladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia78
surfitka a ty z kad jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pochodze z Krakowa a chwilowo mieszkam w NY. No moze tak jak na innych topikach...np. Nick/Wiek Miasto TC Data porodu Plec Imie Surfitka/28 Krakow/NY 10 14.06 X X Mozemy oczywiscie cos zmienic, ulepszyc :) To narazie propozycja , latwiej nam bedzie pamietac i moze wiecej nas czerwcowek sie znajdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprawka..sciagnieta z innego topiku :) NICK/WIEK...........MIEJSCOWOŚĆ.........PŁEĆ.....TP.....TC......IMIE Surfitka/28...........Krakow/NY...............X......14.06....10......X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia78
ja jestem z lodzi kawałek co nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×