Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

okokokokokokoko

Dwie kreski na teście- SIERPIEŃ 2008

Polecane posty

Gość fffffffffffffffkhvhf
Do dziewczyn co karmia butelką , jakie mleko dajecie oraz ile tego mleka i jak czesto? bo ja podawałam co 1, 5godz i mała przytyła 1kg w 2 tyg,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwie kreseczki ja krwawilam jakies 2.5 tyg ale np mialam tak, ze na 7 i 8 dzien nie krwawilam wcale. Teraz minal miesiac i juz wcale nie krwawie. Po cc lekarze czyszcza macice wiec nie krawi sie tak duzo jak po porodzie naturalnym. U mnie te krwawienia byly naprawde slabe. Co do sciagania szwow to nie wiem czy boli bo mialam wszystkie rozpuszczalne. A jak wyglada Twoja blizna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sciaganie szwow z cc nic nie boli, bo tam wszystko jest martwe. tylko jest takie dziwne uczucie jak wyciaga ten szew. ja tylko balam sie normalnie kąpać przez jakiś czas, żeby rany nie pomoczyć, chociaż nie ma przeciwskazań;) dzisiaj mijaja 3 tyg od momentuu mojej cc i urodzenia chlopcow i jeszcze zdarza mi sie lekko krwawic. ale rzeczywiscie, to krwawienie caly czas nie bylo silne, a po ok. tygodniu minelo, potem dzien pozniej znow cos polecialo. wczoraj i dzisiaj nic juz nie bylo, a godzine temu znow mi lekko polecialo jeszcze. nie ma reguły;) pozdrówka mamusie i nierozpakowane laseczki, chociaz to juz mniejszość tutaj;) 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a blizna jest lekko czerwona, potem bedzie taka jakby biała. wiem, bo to moja 2 cesarka. duzo zalezy od lekarza, ktory szyl. pierwsza mialam spieprzona, a teraz lekarz ja wycial, przejechal po niej jak cial;) pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się martwiłam , 3 dni ciszy a dzisiaj znów potok :) W sumie to ja nie wiem dlaczego oni wszystkim nie zakładają rozpuszczalnych szwów .. zawsze pod górkę :( Moja blizna jest chyba ok :) tzn. wszyscy którzy widzieli mówią że jak na bliznę to jest całkiem ładna :) A położna podczas patronażu stwierdziła że dość mocno mnie rozcieli .. ale grunt że niziutko i zapewne śladu nie będzie! Jutro jadę na 5 dni do rodziców więc pozdrawiam wszystkich i ściskam cieplutko :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! pliszka,ja radzilabym narazie dac spokój tym paznokietkom.u mnie skonczyło sie tym,ze zraniłam malutka.one sa za drobne,a jak sie drapie to schowaj je w rekawki.teraz moja mała ma 15 dni,paznokietki sa juz twardsze i łatwiej jest mi jej je po prostu obgryzc. nozyczki BABY ONO,to wielki szjas!!!w ogóle nie chciały obciac ,no i złamałay sie od razu. wicie co,napisalam do tej dziewczyny od tych kropli na kolki.czytałam na \"lipcówka\'/bodajze/,ze działaja one cuda.mam zamiar je kupic,tak w razie potrzeby.od pazdziernika lub listopada chciałabym przestawic mała tylko na mleko modyfikowane,tak wiec nie wiadomo co nas jeszcze czeka. ja juz tylko troszke krwawie,mam nadzieje,ze bede mogła w koncu wyciagnac ta podpaske z gaci.wczoraj nie wytrzymałam i pofarbowałam sobie włosy.uff,na szczescie wyszlo ok i zoska nie musiała sie wstydzic za swoja mamuske na spacerku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja obcinam dzieciakom paznokcie zwykłymi nożyczkami do paznokci. Julcie kładę sobie na kolanach i obcinam. Gratulacje dla nowych mamuś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2 synków
Hej Tu ALOESIK, czytam Was często ale żadko piszę. 14.08.08 urodziłam synka (WOJTUŚ) o godz 12:20 termin miałam na 24.08.08 Ważył 3500 i miał 58 cm dostał 10 pkt wyszłam ze szpitala po 2 dobach. Wszystko ok, był to mój drugi poród rodziłam 6 godzin, a pierwsze rodziłam 2 godziny, wcale drugi poród nie musi być lżejszy ja miałam mocniejsze bóle przy drugim. Karmię piersią ale dokarmiam butelką. Czy mogę prosić i waszego e-maila z hasłem ????? Mój : kropeczka00@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Już nie mogę się doczekać powrotu Szylusi ze szpitala i jej relacji :-) Wg mnie też te nożyczki do paznokci takie z grubimi ostrzami i zaokrąglonymi koncami są do niczego. Kupiłam takie zwykłe do paznokci -małe,ostre i obcinam nimi dzieciom. Ale przez pierwsze 3 tygodnie nie obcinałam malutkiemu-lekarka mówiła,że można dopiero po miesiącu-co lekarz,to opinia... Co do kropelek Sab-simplex,toja mam dosprzedania oryginalne niemieckie,skuteczniejsze od tych nabywanych w Czechach... Jak ktoś chce to pisać (namiary na mnie w moim linku do allegro...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szylusia wielkie gratulacje 😘 Gunia 222 nie tylko ty jesteś w dwupaku, jeszcze ja też, jestem wk*rzona i bede gryzła!!!!!!!!!!!! normalnie dla mnie to szok, w pirwszej ciązy nie bez problemu dosałam sie na KTG, a teraz mam termin na jutro i jak mnie jutro nie przyjma to zaczne sie wściekne, w naszej kochanej stolicy, nie ma szans dostać sie na KTG tam gdzie sie chce jeśli lekarz prowadzący nie jest z danego szpitala!, a co ja mam zrobić jak szpital bródnowski dopiero otwarty 8-09-2008??? czekać aż bedzie 14 dni po terminie, zaraz zaczne ryczeć buuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie mogę , się doczekać Szylusi - tyle miesięcy jej kibicowałam Może wyjdzie jutro? Bo teraz wypuszczają na 3 dobę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej Ja tez jesdzcze w dwupaku i nic sie nie zapowiada - zero skurczy etc - dzisiaj do lekarza a wiec zobaczymy co powie :) to juz w koncu 41 tydz !!!!!!! mysle ze wezmie mnie na wywolanie \\ szylusiu gratuluje :) i czekam na relacje to chyba musialo sie gwaltownie zaczac bo jecze tego samego dni pisalas ze sie pogodzilas z 1 wrzesnia. Dziewczyny ja tez juz chce miec to za soba ...................... pozdrawiam i odezwe sie po lekarzu - trzymajcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Gunia, nawet nie wiesz, co poczułam jak to przeczytałam. Miałam uczucie, że jestem jedyna taka paskuda. Ehhhh. A tu się okazuje, że nie tylko ja mam ten problem. Cały czas bombardowanie tematami na temat karmienia piersią itd :(. Popłakałam się jak to przeczytałam. Dziękuję. Viola herbatkę hippa piłam już w szpitalu, bo już tam się dowiedziałam, że Mikołaj jest niedożywiony, przeze mnie. Dała tyle co nic. Szylusia, tak strasznie się ucieszyłam jak przeczytałam smsa od ciebie, że urodziłaś. Kurczę całą ciąże ci kibicowałam :). Gratuluję. Pliszka, niestety dla Mikołaja było od początku za mało i tak zostało. Co do obcinania paznokci, to obcinamy co kilka dni. Najłatwiej mi to robić jak Mikołaj śpi, bo wtedy nie macha łapkami tak bardzo i go nie skaleczę. Ja mam nożyczki z Canpola takie złote. Cieniutkie ostrza, zaokrąglone na końcach. Są super, polecam. Do dziewczyny która pytała o mleko. Ja karmie tak jak jest napisane, na początku nie mogliśmy się zgrać, ale teraz gdy w piersiach mam śladowe ilości mleka to daje mu 120 ml, co około 4 godziny. Tak jak jest napisane na mleku. Mikołaj przybrał około 500-600 g w ciągu 3 tygodni. Ale dużo stracił w szpitalu, więc ponoć to normalne. Co do krawienia, to ja już prawie też nie krwawię i też mam ochotę pozbyć się podpaski. Ehhh a teraz zastanawiam się nad metodą antykoncepcyjną. Jednak zaczęłam myśleć o wkładce, muszę to jeszcze skonsultować z moim lekarzem, zobaczymy co powie. Ehhh w czwartek idę do kina. Dzisiaj idzie mój mąż z moim tatą i bratem, a w czwartek idę ja, moja mama i szwagierka :D Ciekawia jestem efektu. IDziemy na podróż do wnętrza ziemi w 3d. Zobaczymy :). A w Krakowie będę sobie pomykać na seanse dla mam z malutkimi dzieciaczkami. Chyba w środy są :). Ściszony dźwięk, przyjemne światło :). No i inne mamy z niemowlaczkami :). Dziewczyny z Krakowa, jak coś to możemy się umówić :). Zaczynam się bać już tego powrotu, sama z mężem. No nic musimy sobie jakoś dać radę. No i już w przyszłym tygodniu będe się chciała umówić z nianią dla Mikołajka. Zobaczymy się, poznamy :). Mam nadzieję, że wszystko będze ok. Gratuluję kolejnym mamusiom i zdrówka dla dzieciaczków, a dziewczynom w dwupaku, wytrwałości i lekkiego porodu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fffffffffffffffjhyg
okoko---------dziekuje za odzew, martwiłam się czy mała nie za szybko mi tyje na tym Bebiko, nie chce rozwalić jej żoładka i potem walczyć z nadwagą:( zreszta zauważyłam że jak dostaje teraz co 3 godz to ma mniejsze kolki, te kolki dobijają mnie., zamówiłam sap to zobacze czy pomoga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UWAGA UWAGA :P4 dni do terminu.Zaraz spylam na KTG. Dziś się skurczam i mam wielką nadzieję, że ze szpitala wyjdę już rozpakowana!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bromba.. sylusia.. ogromne gratulacje dla was !! ciesze sie ze macie juz swoje bobaski :) a ja mam taki nawal mleka ze szkoda gadac.. odciagam co chwilke ponad 60ml z obu piersi.. mam poranione brodawki wiec w dzien daje mleko z butelki a w nocy dostawiam do cyca :) przez to nachodził mi pokarm przez 2 dni miałam prawie 39 st. goraczki i okropne dreszcze ale juz jest lepiej... dzis 2 raz była połozna .. i powiedział ze i ja i mały to okazy zdrowia i jest pełan podziwu ze po takim strasznym cc tak szybko do siebie dochodze.. mam tylko problem ze siusianiem bo troszke szybie mnie cewka ale to od cewnika wiec mam brac furagin :) a maluszek jest kochany.. mam naprawdę grzeczne dziecko, je i to za dwoch, spi po 3 godz bez problemu, i nawet zdarzył mnie juz kilka razy obsikac :P nie miałam pojecia ze tak bardzo mozna kochac takie malenstwo :) no i uwielbia z nami spac .. nawet do ojego m. sie przytula mały cwaniak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jakim mlekiem karmisz, ale chyba NAN jest AR dla dzieci które mają skłonności do kolek. Nas to na razie omija. Ale za to ulewamy :). Zobaczymy jak to będzie, w razie czego mam zakupiony Nutriton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Czy tylko ja zostalam w dwupaku ? - jakas cisza tutaj dzisiaj jest ? Dziewczyny ja chyba zwariuje ile jeszcze mozna czekac ????????? Szylusiu - gratulaje jeszcze raz i czekam mysle ze nie tylko ja na relacje z porodu pozdrawiam wszystkie mamy jak i te oczekujace piszcze cos dziewczyny pls

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanilia jeszcze ja jestem,jutro mam termin ale boli mnie krzyz tak mocno ze hej ale sie nie nakręcam bo juz kilka razy miałam fałszywy alarm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na chwilę znowu z pytaniem... Co robić jak dziecko się zachłyśnie mlekiem podczas karmienia? Emilka ssie pierś przez kapturki i zdarza się że wypływa ono bardzo szybko i nie nadąży polknąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, gratulacje dla wszystkich rozpakowanych :-) :-) Szylusia i trzeba było tak panikowac nerwusie jeden ;-) Gratulacje! Napisz gdzie rodziłaś i jak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo ja raczej daję na płasko albo głowa niżej i też na boczek i nie wiem czy dobrze... A przez te osłonki strasznie szybko leci, niby najmniejsze są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i się rozpakowałam:) Miał być synek a jest najśliczniejsza jak dla mnie córeczka:) Mała jest malutka (2800, 52 cm) ale słodka jak nie wiem co. Poród.. Hmmm.. w sumie to już zapomniałam że rodziłam a to dopiero 3 doba po minie:) Szybko poszło:) O 2.30 podłączyli mnie już na łóżku porodowym pod ktg. Na początku luzik, jeszcze chłopak mi zdjęcia robił.. Później jak się zaczeło to już na całego. Skurcze w momentalnym tempie zmieniły się w bóle parte. Aż położna prawie wierzyć nie chciała jak powiedziałam że już rodzę. Leżeć nie chciałam, chodzić też nie. Jak siadłam na piłce tak już koniec, na niej mogłabym rodzić. Później szybko na łóżeczko nogi w górę i grzecznie słuchałam się położnej... A i jeszcze wody odeszły mi na tej piłce a mój Skarbek kucał właśnie za mną to mówił że jakbym porządne siku zrobiła takie ciśnienie że po nim poleciało:) No i rodziłam jakieś 30 minut, ani razu nie powiedziałam że już nie mogę czy coś, jak nie miałam bóli partych to się wkurzałam i tylko pytałam gdzie one są bo chce już być po. Myśl że zaraz będzie ze mną dzidzia dodała mi mega sił. No i urodziłam o 5.50. Bez nacięcia i bez pęknięcia. Dzisiaj wróciłyśmy do domu, ja nawet nie czuje że rodziłam. Tylko tak bez brzucha dziwnie. Cyce bolą jak cholera mam taki nawał pokarmu że samo tryska po koszuli:) Lece karmić papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanilka to faktycznie troszke sie dzidzia nie spieszy,ja juz tez szaleje,cholera mnie bierze jak sobie pomysle ze pewnie mnie zamkną na patologii a ja nie chce bo mam w domu 2 letnią córeczke i nie chce jej zostawiac.Kto wie ile jeszcze moge czekac?A masz jakies skurcze?Ja mam ale szybko przechodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napewno dobrze każdy ma jakieś metody :-) ważne żeby były skuteczne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×