Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamusia wcześniaczka

MAMUSIE WCZEŚNIAKÓW - ZAPRASZAM NA POGADUSZKI

Polecane posty

Gość Piotrek1980
Witam. Chciałem Was wszystkich bardzo prosić o pomoc. Jestem ojcem Natalki (w kwietniu skończy 2latka) która bierze udział w konkurskie na najbardziej całuśne zdjęcie. Kochani proszę wcejdzcie i oddajcie swój głos na nią!!!! Z góry dziękuje i przepraszam że nie w temacie http://czasdzieci.pl/galeria/obrazek,99232d4.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asienka_2010
wtam ja tez urodziłam wczesniaka 33tc hipotrofia plodu mala urodziła sie z waga 1550 43 cm dostała 10pkp w skali appgar lezała tydzien w inkubatorze i na sali wczesniaków tez tydzien ale tylko dlatego ze musiała dojsc do tej swojej wagi zeby mogli ja wypisac do domu po 2 tygodniach wypisano ja do domu z waga 1870. Mniej wiecej na miesac przyberała po kilogramie jak miała 2 miesiace miała anemie bylismy miesiac w szpitalu dostawała zastrzyki kolejne miesiace bez problemów dzs ma 7 miesiecy i wazy 8.500 mierzy 72 cm siedzi sama, zaczyna raczkowac jest usmechneta , bardzo wesoła, duzo rozmawia jest swietnym dzieckem. POZDRAWAM WSZYSTKIE MAMY WCZESNIAKÓW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonkaaa1988
Witam jak widze duzo jest mam ktore przezyly to samo co ja. Moja historia jest taka: Urodzilam corke w 34 tyd wazyla 1500g i mierzyla 46cm 7miesiecy spedzilam w szpitalu raz na miesiac na tydzien wracalam do domu:( Walczylismy z mezem o kazdy dzien zycia naszego malenstwa Urodzilam przez ciecie cesarskie mala nie oddychala na poczatku dostala 6pt 2,5 m-ca spedzila w szpitalu Miala torbiele pokrwotoczne zapalenie pluc nie trawila wogole mleka przez tyd walczyli lekarze o kazdy jej oddech Dzis moje malenstwo ma 1,5roku pieknie sie rozwija Neurolog nie widzi by odstawala od rowiesnikow Wazy 10kg i mierzy 80cm chyba dlatego ze tyle przeszlismy tak bardzo ja kochamy choc ja na poczatku mialam depresje poporodowa ale juz jest dobrze i nie oddam jej nikomu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie ja się urodziłam w 32 tygodniu ciazy ważyłam 1025gr , 40cm , obwód główki 29 cm a klatki piersiowej 27 cm. a teraz mam 19 lat i niczym się nieróznie od moich rówieśników . po urodzeniu leżałam miesiąc czasu w inkubatorze . obecnie jestem w ciąży 34 tydzień ;) będe miała córeczke termion mam na 28 marca 2010 r. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Pierwszego synka urodziłam w 35 tygodniu ciąży,ważył 2.420 i mierzył 49cm,drugiego urodziłam w 33 tygodniu,ważył 2.350 i mierzył 50 cm. Starszy ma dzisiaj 7 lat i jest dużym (123cm) chłopcem,młodszy ma roczek i zaczął chodzić w 11 miesiącu. Teraz waży jakieś 9 kg. Pierwszego i drugiego dostałam po trzech dniach,starszy ładnie ssał pierś,miał tylko problem z bilirubiną przez prawie dwa miesiące,młodszy natomiast za nic nie mógł z piersi ssać,chyba był za słabiutki a w szpitalu na siłe mi go przystawiali,co ja tam przeżyłam to moje. Jak tylko wróciłam do domu dałam mu flache i przestałam dziecko męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asienka_2010
a czemu twoj maluch roczny tak malo wazy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Loniamit
hejka ja tez jestem mamą wczesniaczków .Maluchy urodziły sie w34 tyg powodem rozwiązania było zatrucie ciążowe,zagrażająca rzucawka.Malutka urodziła sie z wagą 1690 ,a Mały 2240.Obydwoje wylądowali w inkubatorach .Małego oddali mi po 2 dniach a Mała została dłużej była słabsza.Uczyli ich jesc,powolutku przybierały.Mała wypuscili z inkubatora a potem połozyli spowrotem.Do domu wyszlismy po 24 dniach pobytu w szpitalu .Jutro maluchy kończa 3 miesiąc .Zaliczamy specjalistów neurolog ,poradnia audiologiczna :własnie wczoraj wyszło ze z Mała jest oki z jej słuchem wiec narazie nie musimy tam jezdzic.Mały w tej chwili waży 5.5 kg a Malutka 4,7 kg.Jedzą sztuczne mleczko ,Mała czasami z niej wyrwie .Mam pytanie od kiedy wprowadzaliscie dodatkowe jedzenie chodzi mi o kaszki.Normalnie po skończonym 4 miesiącu? Pozdrawiam wszystkich wczesniaczków i ich mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta2515
Kochane mamy czy ktoras z was ma ze swoim szczesciem zajecia badz spotkania z psychologiem? Ja miałam wczoraj ale jestem w szoku bo jechalam przeszlo sto km po to by uslyszec ze wg wypisu ze szpitala nie wie po co nas przysłali.Jak wygladac powinno pierwsze spotkanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asienka_2010
aha rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To i moze ja sie dopisze. Jestem mama wczesniaka, Kacper urodzil sie 04.04.2006 roku w 36 tc. waga 2900 g u 53 cm, oprocz przedłużającej sie zoltaczki nic mu nie dolegalo, Sam oddychal, ale ja spedzilam 6 tygodni w szpitalu i w 30 tc dostalam zatrzyk na rozwoj pluc. Jego brat urodzony w 38 tc z waga 2890 g, a myslalam ze bedzie wiekszy. Dobrze ze nic mu sie nie stalo, a byl obkrecony pepowina dwa razy wokol szyi i mial wezel na pepowinie tuz przy lozysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane mamusie wcześniaczków :) Ja urodziłam swoją córkę w 34 tygodniu. Ważyła 2860 i mierzyła 52 cm. W tej chwili ma 8 tygodni i póki co jest ok - jeśli chodzi o wizyty lekarskie i w przeróżnych poradniach. Czeka nas jeszcze kontrolne USG przezciemiączkowe i tego się jakoś boję - choć nie wiem dlaczego :( 3mam kciuki za Wasze cudeńka kochane :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asienka_2010
nie obawiaj sie wczesniaczki maja robione te usg moja córcia miała robione 4 razy bo kazdy lekarz chce zrobic to usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! dawno juz mialam napisac, sledze watek i mam nadzieje, ze sie rozwinie:) Moja corcia urodzila sie w 34t5d waga 2460, 52cm, tez przeszlysmy szereg badan,usg przezciemaczkowe 3 razy, takze nie ma sie czego bac, to badanie jest tez rutynowe, obecnie pod opieka kardiologa ze wzgledu na pfo[norma u wczesniakow], teraz ma 1,5 roku, jest cudownym szkrabem, mowi pelnymi zdaniami, doskonale sobie ze wszystkim radzi, niczym nie odbiega od rowiesnikow, a nawet jest do przodu! slowo mam do anetki____jak dobrze zrozumialam Twoj synek przejawia zachowania agresywne i wyladowuje emocje na sobie, moze sprobuj go nauczyc wyladowywac zlosc na przedmiotach chociazby na poduszce, albo na jakims worku terningowych, poszperaj w necie, moze sa jakies zajecia, ktore pomoglby twojemu dziecku w okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta2515
Witajcie Mamy usg jest bezbolesne mielismy je 5 razy wiec nie ma powodu do strachu "malolepsza" kacper jest dzieckiem na ogol pogodnym ale ma swoje gorsze dni gdy atakuje go Dystonia czy Padaczka i wtedy nie patrzy co kto tylko gryzie placze i sie denerwuje.Wiesz bez urazy oczywiscie łatwo sie mowi naucz nawet nie wiesz jak bardzo bym chciała ale w Kacpra przypadku nie jest to takie proste,skoro sledzisz topik to wiesz na co choruje,ale bardzo dziekuje za mile slowa i rade.Staram sie by jednak takich sytuacji bylo jak najmniej gdy robi sobie krzywde ale nie zawsze moge zdazyc. Dziewczyny czy moze ktoras sie orientuje ile czasu trwa leczenie u dziecka po Zapaleniu Okostnej? Moj Kacper mial w Pażdzierniku i lezelismy na chirurgii na zabiegu wyrwania zabkow i zaleczenia i tak sie zastanawiam ile bedzie trwalo leczenie bo ostatnio jak bylismy w styczniu to mu lakierowali zabki i teraz mamy wizyte na 19 kwietnia. Pozdrawiam wszystkie mamusie i wszystkie maluchy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm ANECIA Bieduli ten Twój Kacpuś...........(aż mi się łza w oku kręci, może to przezto że też mam Kacpusia - vel Cyc mamusiny) Nie będę Ci doradzała ponieważ nie jestem w temacie, ale jeśli mogę cokolwiek pomóc....... Wpadasz może na forum Wcześniaki na gazetę.pl? Jeśli nie - polecam Ci Kochana.......tam są naprawdę baaaaaaaardzo ale to bardzo wyszkolone i doświadczone mamusie wcześniaczków bardzo pomocne, zawsze służące pomocną dłonią i kompetentną radą. Co do psychologa to poniekąd bym się cieszyła, ale z drugiej strony, biorąc pod uwagę schorzenia Kacpusia to.............hm..........chyba bym poszukała innego........ P.S. Polecam Ci ww. forum, nie dlatego bym Cię chciała "odciągać" od nas tutaj ale dlatego że to forum dotyczące STRICTE wcześniaczków, z przeróżnymi problemami zdrowotnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wczesniakowa mama
WItam drogie mamy urodziłam syna w 33 tygodniu ciazy z waga 1470kg skala 10punktow w 5 dobie respirator przez okolo 3 dni.do domu wyszedl po rownym miesiacu( 3 tygdonie inkubtaor). Do domu przyszedł z waga 2095 dzis skończył 6 miesiecy ma jakies 70cm wazy 5800.Jest sprytnym rezolutnym chłopcem, do dzis karmie piersia, nie bardzo chce sie przezucic na cos innego nie zmuszam poowlutku prubuje.:) Problemy jako takich nie ma poza ciaglymi infekcjami moczu:(uprzykrza nam to zycie. Ale problemy byly spiaczka, ponad 24 h, infekcje, drgawki to wynik szczepienia od tej pory nie jest szczepiony a ja spokojniejsza:) Oj drogie mamy wczesniak to ciezka praca, a bycie mama wczesniaka nierzadko jest bardzo trudne i ciezkie ale milosc wynagradza wszytsko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta2515
Do tez przyszła ale obecna mama-nie nie byłam na tym forum i ogolnie nie poszukiwałam a zapytałam bo jadac sto km do lekarza i uslyszec ze nie widzi potrzeby skoro ze szpitala skierowali to jest chyba cos nie halo,spruboje zajrzec,milo mi ze jest tu mama kacperka,w naszym przypadku Mąż mu imie wybrał ja dałam drugie Brayan,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja co prawda nie jestem jeszcze mama, ale obawiam sie ze jak Wy kochane Mamuski bede miec wczesniaka i stad moje pytanie... Otoz jestem w 32 tc.Mam powazne problemy z lozyskiem od jakiegos 27 tc.Tzn jest juz w III stopniu dojrzalosci czyli takie jak do porodu.Lekarz powiedzial ze przez to dziecko moze byc niedotlenione i nie dozywione :( Boje sie strasznie ze nie dotrwamy do konca ciazy...Juz wiem ze ze wzgledu na wade serca u mnie bede miala cesarke. ale najbardziej boje sie o to ze przez to lozysko maluch przestanienie rosnac, czy ze moze mu zabraknac powietrza i co wtedy? W poniedzialek mam wizyte u lekarza.Na poprzedniej powiedzial ze zadecydujemy na tej co bedziemy robic, tzn czy rodzimy czy jeszcze czekamy :( Jakie szanse ma dzidzia urodzona w 32 tc? Czy ktoras z Was miala podobne problemy z lozyskiem? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna.pl
hi,moja corka urodzila sie w 28 tyg. ciazy z waga 1210 gramow. 2 miesiace przebywalam z nia w szpitalu,czekalysmy,az podrosnie... poza niska waga i wzrostem(37 cm) nic jej nie bylo..teraz ma 20 miesiecy i jest normalnie rozwinieta zarowno psychicznie, fizycznie, jak i spolecznie... pozdrawiam wszystkoe mamy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna261
Też jestem mamą wczesniaczka skończony 35 tydzień pozdrawiam wszytkie mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie wcześniaczków :) Gdyby ktoś potrzebował mam do odsprzedania monitor oddechu firmy Angel Care wraz z nianią. Sprzęt jest na gwarancji. Sprawdziłam sama- przydał się bardzo! Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asienka_2010
NuNaAa19 Nie buj sie czasem lepiej wczesniej zrobic cesarke mi jak by nie zrobili to moja córka by sie udusiła bo niemiałam prawie juz wód płodowych urodzila sie w 33 tc ale za malo wazyła bo tylko 1550 a powinna wazyc ok 2300 poprostu nie rozwijała sie juz w brzuchu 2 tygodnie po porodzie lezała w szpitalu wyszla do domu a teraz ma 8 miesiecy i nie wdac wogule ze wczesniej sie urodziła trzymam kcuk bedzie dobrze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej drogie mamy :) Bardzo dziękuję Wam za słowa pocieszenia co do USG przezciemiączkowego :) Uspokoiłyście mnie i idę na nie z większym spokojem :) Pozdrawiam Wszystkie mamy i ich pociechy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzia88
Witam wrzystkie mamy. Mój synek urodził się w 37 tygodniu mial 47 cm i ważył 1900 w inkubatorze leźał kilka dni. Ale spędził 3 tygodnie w szpitalu bo mało przybierał na wadze i miał podejrzenie cytomegali. Teraz ma 8 miesięcy i waźy 7 kg i jest urwisem sam siedzi raczkuje sam staje w łózeczku i ma 4 ząbki. Pozdrawiam wrzystkie mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pineska1988
witam "nowe' mamy:) dawno nie zaglądałam na "nasze" forum:) a tyle sie u mnie zmieniło:) Wiktoria ( 33 tydz. 2.360kg) rośnie jak na drożdżach:) skończyła szósty miesiąc i dzisiaj już pewnie waży 8 kg...wiem że to troszke za dużo lekarki mi to mówią na każdej wizycie..ale cóż lubi sobię podjeśc:) Mały wszystkożerca:) owoce za bardzo nie lubi ale cały słoiczek zjada:) a i lekarże się dziwią ze to było takie małe dziecko:) tylko teraz złapała katarek od cioci i cieknie jej z noska:( wiecie co jest dobre na taki "wodnisty" katar?? a i na razie nie ma ząbków... więc drogie mamy głowa do góry:) może na początku jest ciężko ale potem ile radochy z takiego szkraba, ale najlepsze jest to że jak ludzie sieę dziwią "nie możliwe że to wcześniak":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta2515
Do "pineska" Polecam masc Plumexbaby,na przeziebienia i katarek jest jak dla mnie sumer kupuje ja od 7 miesiaca zycia 2 synka ktory ma 3.5 roku,dla mnie swietna szybko pomaga i skutecznie,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córeczka urodziła się w 23tygodniu ciąży,prawdopodobnie rekord polski?Z tego co wiem to najwczesniejszy człowiek który żyje urodził sie w 22 tygodniu ciąży.Nikt w to nie wierzy że malutka jest zdrowa,lekarze każą powtórzyć niektóre badania twierdząc ze nie mozliwe jest zeby tak wczesnie urodzone dziecko nie musiało mieć nawet rehabilitacji.Bardzo sie o Nią boimy co będzie dalej ale wierzymy że będzie dobrze.Twierdzimy że to cud,a Amelka jest Wyjątkowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ADRIANNEK Serdecznie gratuluję córeczki! Nasz Mikołaj urodził się w 26 t.c.Po porodzie przebywaliśmy w szpitalu przez trzy miesiące- przetrwaliśmy. Dziś Mikołaj ma 14 miesięcy jest cudownym, pogodnym dzieckiem. Jeżeli chodzi o rehabilitację, to nasza dr neurolog (ukłony dla dr Hnatyszyn ze Szczecina) radziła nam aby z nich korzystać. Wcześniaki obciążone są patologicznymi wzorcami a rehabilitacje służą temu aby pokazać dziecku prawidłowe wzorce. Jeżeli macie możliwość korzystajcie- na pewno to małej Amelce nie zaszkodzi! Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×