Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamusia wcześniaczka

MAMUSIE WCZEŚNIAKÓW - ZAPRASZAM NA POGADUSZKI

Polecane posty

Gość morelove_com_pl
Najlepsze kosmetyki w najlepszych cenach na www.morelove.com.pl ! Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak widać po wpisach, wcześniak wcześniakowi nierówny. Dziecko z 35, 36 tygodnia teoretycznie jest jeszcze wcześniakiem, ale praktycznie bez problemu poradzi sobie poza organizmem mamy bez wspomagania. Mój wcześniaczek to 32 tydzień, waga początkowa 1080 gramów, długość 40 cm. O wiele za mało, jak na etap, na którym była. To był dopiero początek wielu problemów dla nas, zwłaszcza zdrowotnych. Dziesiątki konsultacji, problemy oddechowe, podejrzenie o astmę, alergię. Macierzyństwo z takim wcześniakiem jest trudne, choć radosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wcześniaki to takie super słodziaki. Moja córka urodziła się miesiąc wcześniej. Do tej pory mamy z jej zdrowiem wiele problemów. Natomiast od początku były problemy z układem nerwowym. Następnie problemy ruchowe, a teraz zdrowotne. Ale kochamy ją ponad życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morelove_com_pl
Zapraszam na moją stronę z najlepszymi kosmetykami w bardzo atrakcyjnych cenach! www.morelove.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pożyczka dla każdego http://www.kredytyt.pl od 100zł do 200.000zł Odbierz pieniądze! - Kredyty na dowód bez zaświadczeń - kredyty przez internet, dla Firm - Kredyt na mieszkanie/hipotekę - Pożyczka na Samochód bez BIK, Chwilówki na dowód Wypełnij krótki wniosek a my do Ciebie bezpłatnie oddzwonimy i przestawimy najlepszą ofertę Kredytu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) może pora odświerzyć temat ? :) Urodziłam przez cesarskie cięcie ze wskazań nagłych 34tydzień, podczas KTG spadało tętno maluszka, okazało się że łożysko zaczęło się odklejać, całe szczęście że byłam w szpitalu, jeszcze godzina i mój maluszek nie byłby teraz ze mną.. (dodam, że straciłam córeczkę martwą urodziłam w 39 tygodniu) Synek 2240g po 4 dniach od porodu i 47cm. Zamartwica umiarkowana, 2 tygodnie pod respiratorem na poczatku 100% tlenu pomalutku schodził do 21 % :) radził sobie niesamowicie, mówili 2,5miesiąca w szpitalu a po 3tygodniach byliśmy w domku, :) odruchu ssania ani polykania nie miał wcale, pomalutku się nauczył po odłączeniu od respiratora mój pokarm z butelki, zabroniono mi go karmić piersią przez jakiś czas ze względu na to , że może to być dla niego zaduży wysiłek lecz po miesiącu nie miał żadnych problemów z piersią :) teraz ma ponad 2 miesiące i jest super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość222
moja sytuacja jest bardzo podobna do twojej. wiem co to znaczy mieć maluszka. urodzilam w 32 tyg. przez cc malutka kruszynke z waga 1700. tez wiele przeszliśmy, ale na szczęście od 2 mc jesteśmy razem w domu, a w szpitalu była ok 6 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomozecie mi zrozumiec to czemu niektore kobiety kochaja dzieci A Ja wprost ich nie nawidze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się zakochałam w moim Synku od razu po porodzie. Najpiękniejsza noc pierwsza razem w moim życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leila naidne
Bóg jest miłością i kocha Cię bardziej niż ktokolwiek kiedykolwiek Cię kochał, jest to miłość szalona i niezrozumiała dla istot ludzkich a nawet samych aniołów, nie zmarnuj tej jedynej szansy którą masz- tego życia tu na Ziemi by pokazać mu że warto było za Ciebie umierać, oddawaj mu cześć co dnia, mów mu że jest Twoim Panem i proś by dał Ci dar w postaci Twojego prawdziwego głębokiego nawrócenia, proś gorąco a spłynie na Ciebie lawina uczuć niewyobrażalnych które odmienią WSZYSTKO co było, jest i będzie w Twoim życiu, WARTO !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj maluch przyszedł na świat w 37 tyg. wszystko jest ok, choć pierwszy rok jego życia przeleciał na wizytach u lekarzy, na szczęście profilaktycznie i kontrolnie. Uważam, że dobra opieka na samym początku daje duże plusy później, bez względu na to z jaką wagą dziecko przyszło na swiat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W 37 to tzw.duzy wczesniak.moj urodzil sie w 26/27 wazyl 720 g.teraz ma 8 miesiecy (korygiwane 4,5) i rozwija sie nadspodziewanie dobrze.jest cudowny,maratony po lekarzach juz coraz rzadsze.byl w szpitalu 77dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość222
gościu, a ile teraz ten 8miesieczniak wazy? jakich specjalistow obskoczylas?u nas średnio raz na dwa tyg. mam jakas wizyte, no i rehabilitaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie wcześniak z 37 a z 27 tyg to jest duża różnica, skrajne wcześniaki sa bardziej narażone na zagrożenia z każdego układu, a najbardziej ukl nerwowy i oddechowy. rodzice wcześniaków i dzieci maja o wiele więcej pracy niż dziecko urodzone w 36:37 tyg, nie ma co sie oszukiwać ze im wcześniej urodzone dziecko tym ryzyko mpdz i innych powikłań jest większe, ale nie mowie ze to dotyczy tylko skrajnych wcześniaków. Przecież dzieci ur o czasie mogą miec mpdz i wiele innych chorób choćby genetycznych. Ale wracając wcześniak z 27, a 37 to temat rzeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosciu-moj synek ma 8miesiecy i wazy 5800.rehabilitujemy soe 2razy w tyg.-1raz na nfz raz prywatnie ale tp tylko by go wspomoc bo nie ma zadnycj problemow neurologicznych.bylismy u neonatologa,okulisty,neurologa,ortopedy,laryngologa.teraz juz tylko neonatolog i neurolog na roczek.a i jrszcze usg glowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość222
gościu z 16,56 dziekuje za idpowiedz. my jeździmy podobnie do tych specjalistow, co i wy, ale mamy jeszcze chirurga, bo tego wymaga nasz maluch. tez się rehablilitujemy, i tez na "oświatę". A czy rozwój dziecka oceniasz w stosunku do wieku skorygowanego czy urodzeniowego. tzn dziecko jest ok w stosunku co inne dziecko w wieku 8 mcy? wiesz pewnie o co mi chodzi. ciekawi mnie kiedy się zacierają roznice w rozwoju maluchow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj wcześniak ma 9 msc a korygowane 7, i zawsze lekarze, rehabilitanci oceniają rozwój wg wieku korygowanego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co do zacierania różnic to nawet do 2 lat , ale wiadomo każde dziecko rozwija sie indywidualnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja mam malucha z 720g.rozwoj ocenia sie wg wieku korygowanego ale rehabilitant mowi ze juz jest ciut dalej...zaczyna pelzac,rwie sie do siadania.ja nie wymagam od niego "gonienia "rowiesnikow tylko rozwoju we wlasnym tempie a kiedys tam dogoni.:-) A my tez ok.roczku bedziemy u chirurga bo maly ma przepukline pachwinowa ktora prawdopodobnie bedzie do operacji....zapomnialam o niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam jestem mama wcześniaka teraz ma już 9 lat ale urodził sie w 29 tygodniu z waga 1350g i 43 cm jak okazalo sie ze na ten tydzien był bardzo duzym chłopcem od urodzenia do dnia wyjscia do domu spedzał w szpitalach 2 m-ce w tym czasie przeszedł operacje ,pozniej wizyty u róznych specjalistów ale z kazdego miesiaca było lepiej pani rechabilitantka zawsze powtarzala ze jak usiadzie w 1 roku zycia bedzie super a jak zacznie chodzic w 2 latach to naprawde cud a okazało sie ze moj Wojtus czachol siadac w 7-8 miesiacu a pierwsze kroki własne o własnych siłach postawil jak miał 1 rok i 2 m-ce :) wiec szytkim mama wczesniaków mowie zeby sie nie załamywac z moim szkrabem naprawde było zle po 30-1h od urodzenia został ochrzczony z wody wiec drogie mamy nie zalamujemy sie bo warto wierzyc ze wszytko bedzie dobrze wiem co mowie bo sama przez to przeszlam teraz ma 9 lat i chodzi do 4 kl pozdrawiam wszystkie mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamusie!podziwiam Was i Wasze dzielne maluchy!ja urodzilam Córeczkę w 34tc z wagą 1700g i 43cm. Malutka na ten tydzień, ale po porodzie radzila sobie super!10pkt, oddychala samodzielnie, odruch polykania byl. Byl ogromny stres czy wszystko będzie w porządku. Ale to tylko my wiemy jakie to ciężkie przeżycia. . My bylysmy w szpitalu 2 tyg. I tak dluzylo się okrutnie. Potem oczywiście latanina po lekarzach i rehabilitacja. Teraz wszystko jest ok. Oby tak zostało! Obecnie jestem w ciąży i jestem nastawiona na porod w 9 miesiacu:-)tego się trzymam,choć wiem, ze ryzyko jest:/ X Dziewczyny a z takich prozaicznych spraw-moja Córcia ma lekko odstajace uszka. Oboje z mężem mamy przylegle i generalnie nie ma w rodzinie osoby, po której mogłaby to mieć. Może to mieć związek z wczesniactwem?jak to wygl.u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam kuzyna wcześniaka, taki malusi słodziusi ;p Przy okazji zapraszam na bloga -> mojaglowa.weebly.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcesz wrócić do pracy, ale nie masz z kim zostawić swojej pociechy? A może chcesz wyjść wieczorem z koleżankami albo z mężem ale dziadkowie nie mogą zostać z dzieckiem? Teraz już nie musisz się martwić! Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy serwis www.strefa-opiekunek.pl, w którym sama szybko znajdziesz idealną nianie. To Ty decydujesz z którym z kandydatów umówisz się na rozmowę. Nie czekaj już dziś zamieść bezpłatne ogłoszenie i zdecyduj czy chcesz z nami współpracować. Pozdrawiam Zespół strefa-opiekunek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane jestescie ?? ja jestem aktualnie w 27 tc ... moja ciaza jest zagrozona ,, niby termin na lutego ale do konca roku chyba bedzie rozaiwanie pojutrze jade na oddzail... pewnie podadza sterydy na rozwoj pluc maluszka... i cos mi sie wydaje ze sobie tam troche poleze... jeslli nie do konca..bardzo sie martwie zeby wszytsko bylo ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×