Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Dziewczyny, tabelka pomknęła właśnie do Was! mystere --> Witamy i zapraszamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mystere witaj!!! Cyna----nie zauważyłam siebie wrrrrrr......;-) Wróciliśmy z Poznania od ortopedy więc babka od nas kazała nadal zakładac dwie pieluchy a gościu tzn. doktor zrobił usg,zbadał palpacyjnie i powiedział,ze wszystko jest dobrze i wystarczy tylko pampers.Mówił,ze główka kościu udowej jest pięknie wykształcona a panewka jeszcze nie stwardniała ale to norma do 6-tego miesiąca.pytał czy podaje wit.D3 i kazał przyjecha do kontroli za 2 miesiące. Zapłaciłam 70zł za wszystko więc chyba nie tak źle :-) Maślakowa---ja bym na razie nie dokarmiała tylko zobaczyła ile przez kolejne 2 tyg. przybierze.Teraz przyrost masy nie jest juz tak intensywny jak w poprzednich mies. Kajtek przez ostatnie 7 tyg. przybrał 1280g a poprzednio przez 6 tyg. prawie 2kg. A w nocy ile Ci przesypia????Tzn. jak często sie budzi na karmienie??? Zrób tak jak kiedyś Cyna tzn. dwa dni z Tobiaszkiem w łóżku,herbatka hippa wspomagajaca laktację i jak najczęściej przystawiaj do piersi. Głowa do góry i bez dołów -PROSZĘ! :-) a wrazie dołów na pogaduchy na kafee :-) Karolinna---a może jednak sie uda zalicytowac. Ja tez sporo ciuszków kupuję na allegro,bo pomimo,ze uzywane to dobrej jakości i nie wygladają na zniszczone.Przecież w sklepie wszystko strasznie drogie a tak mam dośc tanio a naprawde super ciuszki.I jakos tak nie mam oporów aby kupic uzywane.Przed załozeniem oczywiscie wszystko piorę. Peletka----czy dobrze przeczytałam .... pokarm z piersi to paskudztwo????? Ja też próbowałam i mam inne zdanie.Bynajmniej mój jest bardzo słodki :-) ale to kwestia gustu.Oczywiscie nie popijam go sobie ale lubie sama spróbowac zanim coś podam dziecku.Podobno smak zależy w duzej moerze od diety matki. Cieszę się ,ze prace remontowe tak ida do przodu. Juusta---ale Wam dobrze z tym wyjazdem ,no i z tym długim snem-ZAZDROSZCZĘ.CZekam z utęsknieniem aż mój będzie tak ładnie przesypiał. Dziewczyny a moze by ciałko smarowac oliwą z oliwek???? Smarował ktoś moze,czy za tłusta??? Żurkowa co u Nikosia??? Byłas u lekarza? ma zapisaną rechabilitację??? Z tego co wiem jak wcześnie sie rozpozna to bez problemu poprzez odpowiednie masarze można wyleczyc.Kurcze moja kuzynka jak była malutka musiała miec na to operację a teraz to laska z niej nieprzeciętna a po bliźnie prawie sladu nie ma. Mam nadzieję,że wszystko dobrze sie skończy. Życzę powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyna, dziękujemy za poświęcenie - za tabelkę [kwiat ] brakuje mi tu jeszcze szczęśliwej mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MASAŻ oczywiscie :-O chyba musze sie położyc źle ze mną takie byki strzelam ,ze aż wstyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuuu...przegrałam teraz :( to nie fair, to naprawdę było dziwne,wczoraj po 21 allegro mi pokazało że wygrałam , a dziś przyszedł mail, że aukcję przedłużono o 24h - no i ktoś mnie przebił w ostatniej chwili....buuuu...teraz to dopiero czuję gorycz,bo się już tak cieszyłam i chwaliłam :( to nie fair wcześniej rzeczywiście przy zmianie mleka nie miałam sensacji, a mały pił najpierw bebilon komfort, a potem nan ha i w końcu nan active,kupki były super, wysypki nie było tylko te wstrętne kolki, uparłam się na nutramigen,mimo że lekarz nie stwierdził skazy (brak wysypki)- kolki minęły, ale i minął magiczny 3 miesiąc,więc teraz chciałam wrócić do nana...tego na policzkach to się nie spodziewałam! ale miał już takie jako alergię kontaktową- wyleczyłam wtedy emolium- jak mi zaleciła Karola... nic już nie wiem, przeczekać jeszcze z 1 dzień, czy nie dosypywać i zostać na nutra, eh? to takie ohydztwo, szkoda mi synka, ale w sumie wcina bez problemu śmiejemy się że piwsko polubi po takich preferencjach smakowych ;) warzywka można rozdrobnić blenderem na większe grudki,też się zamrożą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewczyny! Nareszcie jestem miałam awarię neta a Wy się tak rozpisałyście że jeszcze nie przeczytałam wszystkiego!!! Cyna ja wyślę Ci zaraz swoje dane mam nadzieję ze zdążę :) Ja też tylko na cycu będe wojtusia trzymała do końca 6 miesiąca :) potem te wszystkie gluteny marchewki kaszki i inne Jeśli chodzi o ciąże to kochane ja przed ważyłam 58 kg maks a w ciąży dobiłam do 83kg więc dałam czadu!!! Teraz ważę już tyle co przed i to chyba tylko cyca zasługa ale też i tego ze jestesmy sami z M tylko i nikt nam nie pomaga więc trzba dużo siły mieć na załatwianie wszystkiego i jeszcze opieka nad synkiem. Zaraz Was doczytam i napisze jeszcze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No poczytałam Was :) a Wy chyba spać poszłyście. Elunia dzięki za pamięć - już napisałam do Cyny ale nie wiem czy nie za późno. Cynka daj znak a czy mnie też tam wcisnęłas i proszę o tabelkę :D ja swojemu dałam smoczka jak tylko ze szpitala wróciliśmy bo to taki ssacz jest że hej! Zasypia ze smokiemi z pieluszką przy buzi prawie od początku ale potem wypluwa a pieluche z buzi sciąga.W dzień też mu daję jak marudzi. NIE daję jak jest na rękach, kolanach, leży na brzuchu. Co do spania to wieczorem jest fajnie bo kąpiel cyc i spac i tak w ciągu 20min zasypia i spoka wypluwa.Jak sie przebudzi to ze 3 razy i dostaje soka i po 3 min znów śpi twardo bez niego. budzi sie między 2-3 i potem między 5-6 a potem to już taki troche wyspany to zmiana pieluchy jest i troche pomęczę i biorę do siebie do łóżka i usypiam czasem to trwa godzine zanim zaśnie i spimy tak do 9tej potem znów je i po pół godzinie kuuupa. Pierwsza drzemka jest ok 10:30 na 1,5godziny potem jedzenie i za 2 godziny drzemka i o 15stej znów jedzenie i kupa.jak łatwo się domyslec o 18stej znów cyc i tak kóło się zamyka. Jak np gdzies jedziemy albo sa jakieś niebywałe atrakcje zaburzające rytm drzemkowo-cycowy to je o 1 raz więcej w nocy. Poranki mam cięzkie bo marudzi pręży się płacze i marudzi i wtykam smoka (ale nie tak żeby mu dziąsła potrzaskać). Teraz tak palce masakruje dziąsłami ze chyba idą te zęby.Drapie sie po glowie dalej aż włosy rwie i czesto trzymam go za rączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haris --> Prześlij mi maila to odeślę Ci tabelkę. renka --> Oj bo gwizdnę :P Druga strona i druga od dołu... A Szczęśliwej mamy faktycznie nie mam. Szczęśliwa mamo - odezwij się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny! Tez mam awarie neta juz prawie od 2 tygodni--czasem jest rano kilka godzin i potem znow pare dni-BRAK dostepu do sieci--juz mnie doslownie krew zalewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinna super patent i chyba tak zacznę robic bo w zimie to nic nie będzie świeżego! Ja ciuszki kupuję różnie ale nie przez allegro bo rozmiarówki są dziwne i nie pasują na mojego synunia.Teraz musi mieć 9-12M albo 74cm. Kupiłam mu dziś bezrękawnik granatowy ze stateczkiem wychaftowanym i na powrót tatusia wystroję nasze słonko w dresik szaro niebieski i ten bezrękawnik oj słodziak z niego będzie !! Tak jak was czytam to wszystkie mamy taka radoche z naszych pociech kazda tak fajnie opisuje swoje skarbki i popmimo tych depresji, kłótni z M, marudzenia i darcia się naszych pociech to jakies takie fajne jesteście wesołe.Jakoś nie pasujemy do stereotypu matek polek w pieluchach, zmęczonych i zmiażdżonych obowiązkami. Pomyślcie skoro mamy czas i chęci żeby tu coś jeszcze napisac to znaczy że dajemy rade że jest pięknie :) eh jakoś mnie tak wzięło dobranoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna ja tez tylko na cycu--chociaz juz od tygodnia probuje z zupkami--tzn.podaje mu tak po pol malego sloiczka z Bobovity--ok 11-12godz. ale na brak pokarmu nie moge narzekac--jak maly ciagnie z jednej piersi , to pod druga musze miec obowiazkowo pieluche bo mleko samo w nia "sika" w nocy ostatnio wstaje mi ok 4 potem o 6 no i 7 jest koniec spania okresu jeszcze nie mam i nie predko sie spodziewam--tak jak pisalam --corcie karmilam 19 miesiecy i wtedy dostalam w 8 miesiacu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glutenu-tzn kaszki manny tez jeszcze nie podawalam, ale mysle za tydzien zaczac--Bartus wtedy skonczy akurat 5 miesiecy dwa tygodnie temu na szczepieniu -wazyl 8200 ale i tak wydaje mi sie ze jest szczuplutki--pewnie dlatego ze teraz idzie w dlugosc--a jeszcze miesiac temu byl taki pulpecik Harris popieram,ze jakos odstajemy od stereotypu--wiecznie zmeczonej,niewyspanej matki--jak dajemy rade posiedziec na necie,wybrac sie na aerobik czy poczytac to nie jest z nami tak zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cynka kurna jak fajne Wam z tą chustą! Ja wrzuce swoje zdjęcie zobacz jak to wygląda ale musze jeszcze poćwiczyć inne wiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haris --> I Wam w chuście pięknie :) Tabelkę wysłałam Spadam spać - usypialiśmy dziś ok 3 godziny :o A przebieraliśmy chyba z 6 razy z powodu ulewek - mówiąc krótko: nigdy więcej nektarynek :P Fakt że odstajemy od typowego wizerunku matki-polki, chociaż ja z czasem mam krucho i zazdroszczę wyjść :( Ale może już niedługo, bo małej się wydłuża czas między karmieniami - potrafi już wytrzymać \"aż\" 1,5-2 godzin. Za to w różnych dziwnych momentach udaje mi się zrobić internetową prasówkę, przejrzeć kawałek książki czy artykułu, no i do niedawna mieliśmy wieczorem czas na pooglądanie czegoś filmowego - już przy małej przerobiliśmy całą serię \"4400\", 8 i 9 serię \"X-Files\" i 5 serię \"Gotowych na wszystko\", a do tego parę dość świeżych filmów :) Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w deszczowy poranek!kurcze mam nadzieje ,ze sie wypogodzi bo bedzie zero spacerkow A na dodatek mam o 17 zebranie w szkole u corci i mialam jechac z malym, bo mezus ma 2 zmiane Moze sie jeszcze rozpogodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie ciesze,ze internet dalej mi dziala(choc nie wiem na jak dlugo), ale bez niego rzeczywiscie czuje sie jakbym miala brak dostepu do informacji--jestescie dziewczyny lepsze od wszystkich poradnikow informacych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciao kochane! ja dziś ledwo żyję, boli gardło,katar-ledwo na oczy widzę, zaczyna się kaszel...masakra.Domowe specyfiki nie pomagają,chyba do lekarza się wybiorę. Michalinie katar przechodzi ale zaczyna pokasływać :( ,a w nocy wcale nie cycała, i do teraz też nic, boję się,że to może być gardło Dziś mamy usg bioderek,muszę bidulkę wyciągać na ten ziąb,do tego jadę sama,bo mój do pracy idzie wrrrrr No dobra dość narzekania, biorę się za ogarnięcie chatki, i muszę coś ze sobą zrobić,bo wyglądam jak ... zdechlok ;), a pan doktor od bioderek bardzo przystojny ;) ha ha, ja to chyba jeszcze temperaturę mam,bo bredzę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 dzień dobry :) I znów leje ech... Cyniu *** dzięki za podpowiedź z tym pokarmem nocnym. Cyna, co to za wizytacja? Teściowa? Bo coś mi umknęło :o ;) Renka *** Tobiasz szamie w nocy ze 3 razy więc choćbym bardzo chciała coś ściągnąć z nocy to nie mam co, bo wysysa ze mnie do cna. Już testowałam magiczne napary mlekopędne i guzik ... Przystawiam Go kiedy tylko mogę. Jak zasysa pierś to aż mam świeczki w oczach - tak boli :( Karolinna *** rewelacja! że też człowiekowi brakuje wyobraźni :D ale babka miała łepetynę - patent KLASA :D dziś zamierzam zesmażać jabłka do słoików to jeszcze dokupię warzyw i pomrożę Małemu. Aloha Mystere 🖐️ Hihi:) widzę, że sporo takich czajników (tzn.podglądaczy) jak ja podczytuje majowe forum :) Elunia *** zakupiłam taki gryzak Tobiemu, BOMBA! Leciutki, sam sobie trzyma w łapce i mamle. Gryzak jest gumowy z obu stron i jak dla mnie - o niebo lepszy od tych gryzaków-zabawek. :) Nooo, dość leniuchowania. Junior się przebudził pędzę nań z cycem na przedzie :D Do popisania później. Spokojnego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz tez zamrozilam jarzynki ale tak jak pisala Karola--pokroilam w plasterki,zblanszowalam i do woreczkow(marchewka ,pietruszka,ziemniak i seler) warzywka dostalam od kolezanki,ktora mieszka tak ja Maslakowa blisko lasu,prawie na odludziu i wystrzega sie jak moze wszelkiej chemii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuśki kochane! Cynka dzięks za tabelkę :) U nas też leje więc chyba sobie trzasne południe w szlafroku a Wojtuś w piżamce :D Mystere fajnie że się w końcu zebralas w sobie jak ja kiedyś :) Cyna ale Twoja Natka często je - głodomorek z niej ale to chyba git na Twoją laktację :) Mój Wojtek na poczatku ciągle jadł i dlatego taki gigant a teraz co 3 godziny na luzie :) Może nie jest taki duży jak Lusiek Karoli ale ma już tak na oko 8,5 kg :) Na filmy ja nie mam czasu niestety. anik ładuj Bartusia w cokolwiek albo na ręc i ciach na dwór.Ja musze poćwiczyć wychodzenie w chuście bo nam się spodobało :D maślakowa jak polecasz ten gryzak to ja go zakupie bo Wojtek tak paluchy obgryza że ma czerwone na kostkach!!! teraz się gapi na reklamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy Wasze brzdace tez juz Wam "nie daja zjesc"? Bo moj maly jak siedzi mi na kolanach a ja cos jem to zaczyna wariowac,rzuca sie ,raczkami wymachuje i chce mi widelec wyrwac--tak jakby juz tez chcial sprobowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mój własnie ćwiczy struny głosowe! odkrył piszczenie z zawodzeniem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello, rzeczywiscie matki polki chyba z nas nie są i mało co która narzeka i to mi sie podoba, bo jeszcze jak byłam w ciaży to podczytywałam topiki tych co juz urodziły i czasem tylko narzekanie było, ze maż nie pomaga, ze mało snu, że dzieci ciagle płaczą a u nas tk raczej optymistycznie:):):):) też sie musze zabrać za zamrażanie.... dziewczyny wiecie co mój synuś wczoraj zrobił, wrócił jego tatus do domku a ten siedział mi na kolanach i jak go zobaczył to rece wyciagnął, zaczął sie normalnie trząść i rwać do tatusia... super widok... odezwe sie za chwile bo własnie moja kruszynka sie zbudziła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) no widze ze tabelka jest, później zajrzę na pocztę to w koncu bede wiedzieć kto jets kto:) my dzisiaj mielismy zapowiedx ciężkiej nocy tzn córcia usnęłą o 20 ale czesto się budziłą (brzuszek ja bolał tzn gazy) 0 24 stwierdziłam że szkoda dziecka żęby sie męczyła i dałam jej vibrucol i spala pięknie cała do 8.30:) martwi mnie to że ma już już pobad 4 m i dalej te cholerne kolki, kiedy one w koncu się skonczą? w dzień w sumie jets ok tylko ra noc najgorsza:( no i muszę poczekać z przestawieniem sie na mleko 2:( a w sumie jak dawałam jej jabłuszko to po nim nic nie było...ech...bądz tu madrym:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka daj trochę Esputiconu to będzie lepiej pierdzieć :) ja daje czasem i jest o niebo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×