Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

stelka --> Podaję linki: Stacja pogody: http://www.allegro.pl/item441337710_stacja_pogody_termometr_higrometr_zegar_tanio.html Nawilżacze między którymi się waham: http://www.allegro.pl/item441367877_lanaform_vappy_cichy_nawilzacz_jonizator_gwar_24m.html http://www.allegro.pl/item439655521_nawilzacz_powietrza_laica_cichy_ekonomiczny.html http://www.babystyle.pl/?zobacz=7833 mystere --> Na samej piersi jest nas chyba 5 sztuk z tego co się doliczyłam (m.in. ja). Przez bite 6 m-cy możesz samą piersią, a wg. WHO nawet powinnaś jeśli tylko masz taka możliwość. Jeśli Twoje dziecko nie ma problemów z wagą itp to olej tą lekarkę, taka moja rada. Mam ciekawostkę.. Dostałam poradnik żywieniowy z Nutricii (ich marki to Bebiko i BoboVita) - 2 sztuki. Jedna paczka przyszła półtora miesiąca temu, a druga wczoraj. Niby ten sam poradnik, ale.. po dokładniejszym obejrzeniu okazuje się że są pewne różnice, których nie nazwałabym drobnymi. W jednym np. jest wyraźnie napisane że przez 6 m-cy sam cyc i dopiero w 7-mym wprowadzać inne pokarmy. W drugim.. że nawet jeśli karmimy piersią to 5 i 6 miesiąc koniecznie trzeba zrobić \"ekspozycję na gluten\" - codziennie 2-3g produktu glutenowego na 100ml zupki jarzynowej :o Tak więc najwyraźniej decyzja pozostaje w naszym ręku :P Ja już zdecydowałam i nic nie dam na razie. Widziałam też protest jaki wystosował Komitet Upowszechniania karmienia piersią - chcą żeby u nas zalecać tak samo jak w Unii i w USA (i jak zaleca WHO) karmienie wyłącznie piersią przez te 6 m-cy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej, no to ja się dołączam, od 6 na nogach, potem drzemka Julka 1h a potem już tylko dwie dwudziestominutówki, zgroza! i w dodatku pajacuje jak je, schodzi mu po 30-40min przy butelce, a wieczorem nie dojada i ze strachem w oczach kładę go spać, że się z głodu obudzi... co do kaszek, dodałam miarkę kaszki ryżowej do nutramigenu i Julinek pluł.Najwyraźniej wypaczył mu się smak przez to paskudztwo i nie ma sensu polepszać. Chciałam, żeby skoro je mało, przynajmniej był syty. Dałam mu też marchewki, ale coś kupy nie ma :( Wasze też tak miały? Oj, trzeba było jabłko pierwsze....piszą, żeby 1 rzecz tygodniowo wprowadzać, a ja chyba podam jabłko, jak kupy jutro nie zrobi... Stelka, mam te same poradniki! też się dzisiaj dziwiłam! Oj widzę że sezon przeziębieniowy się rozpoczął, mój Julek niestety na butli, przeciwciał nie dostanie, trzeba uważać, a tu M. coś kicha, jak to w korporacji cholera...jeden drugiego zaraża, bo za nieobecności po premii rocznej im jadą, ale bzdura! Paulinek, gratuluję kursu i trzymam kciuki, dla wszystkich pozdrowienia wieczorne, ciekawe kiedy Karola wróci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczynki!!!! Ja tylko w przelocie, bo wrócilismy w nocy znad morza. Było fajnie, choć nieupalnie. Tam oczywiście o necie można było pomarzyć... Lusiek jak zawsze anioł, Mati jak zawsze rozrabiaka, morze ieknę, turkusowe, woda ciepła i okrutnie slona, miasteczka urokliwe, Kościoły piekne.... Zyć nie umierać... Chusta sprawdziła się w 500% :) :) :) :) :) :) :) :) Polubiłam nawet motnie w mieście :) :) :) :) Olewam też Włochów i karmie gdzie popadnie z założeniem : Niech sie wstydzi ten kto widzi...\" :P :P :P :P :P :P :P Co do karmienia to ja chyba znów do wyłącznego piersią się zaliczam, bo po zupce z marchewki, ziemniaka i cukinii- jedynej jaka znalazłam, miał biedulek taką zgagę, że prawie napad na zamknietą aptekę teściowa zrobiła, by kupic Maalox... Całuje!!!! i uciekam sie szykować bo jedzniemy do Mantowy... Jutro obiecane wesołe miasteczko- jak znam życie to dłużej niż w zeszłym roku, a wtedy to byliśmy tam 14 godzin... Do wieczora!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale zazdroszcze Karoli... korzystajcie ile się da! na pocieszenie, to chociaż słoneczko tu wyszło i można na spacerek wyjść ;) a mój mały to najchętniej zacząłby chodzić... już siedzieć to mało ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elunia masz racje ja już nie ogarniam kto cycem kto nie :/ ale jak mi napisalyście ze też wstajecie skoro świt to jakoś raźniej mi się zrobiło :D gorrąca Italia ehhhh my tu się cieszymy z każdego promienia słońca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochanieńkie!!! Mój synek kończy dzis 5 miesiecy jejciu jak ten czas przeleciał. Wiecie ....wczoraj jadłam banana i wzięłam łyzeczkę i tak trochę poskrobałam i dałam młodemu kurcze wcinał aż mu sie uszy trzęsły a jak skończyłam dawac (dosłownie 4 malutkie łyzeczki) to zaczął sie drzec. KArola ale Ci dobrze :-) JAk będziesz wracac to nie zapomnij trochę ciepełka przywieźc ;-) JA CYCEM :-) no i próboję mu coś tam podawac ale na razie tylko zasmakował mu banan i to nie taki ze słoiczka,no ale te banany w słoiczkach to raczej nie z upraw polskich ekologicznych :-).Nic mu nie było a dziś zrobił \"piekną\" kupkę bez stękania. Stelka ---jak dobrze,ze kolki w końcu się kończą uffff,bo jakby tak miały jeszcze parę miesięcy potrwac to chyba bym osiwiała :-O SZykuję sie na spacerek Piekny dzionek buziaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola - tęsknimy :) W wolnej chwili spróbuję się może znowu doliczyć które z nas na cycu bo też już mi się zaczyna mieszać. Nawet pomyślałam żeby może w stopce używać jakiegoś tajnego sygnału, żeby się łatwiej orientować, bo przyznam że czasem jak coś piszecie to chętnie bym skojarzyła od razu z rodzajem karmienia. Np. \"M\" - mieszanki, \"C+M\" - cyc + mieszanki, \"C\" - sam cyc... Co Wy o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna pomysł fajny ;-) Tylko przypuszczam że sie będziemy łamać powoli... Np ja ;-) wczoraj jadlam jabłko przy Laurce i tak sie patrzyła że nie wiem.. więc dałam jej polizać soczku z jabłuszka, na początku się skrzywiła jak nie wiem co, dałam jej znowu to sie krzywiła ale języczkiem szorowała to jabłko a jak jej wzięłam to wrzask ;-) Słodziak mój mały.. ale to taki \"test\" i jak na razie w dalszym ciągu tylko na cycu.Tyle że za 3 tygodnie mój Skarb kończy 6 miesięcy.... i będę już wprowadzać. Na dzień dzisiejszy na pewno wiem, że mała jest uczulona na paprykę! Bo wczoraj zjadłam troszkę w zupie a dziś ja wysypało. A juz wcześniej miałam takie podejrzenie. Buźka dla mamuś i pociech! A Karola siedź tam i łap to słońce ;-) A jak wrócisz to Cie już nie puścimy chyba hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Cynka fajny pomysł bo można się zamieszać kto jak karmi. Renka ja też dawałam mojemu polizać jabłko i mu smakowalo baardzo ale nie można powiedzieć że to byl posilek hihi Zresztą jak będziemy wprowadzać nowości to i tak podstawą będzie cyc lub mieszanka więc... zaraz sobie dopiszę C w stopce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się panicznie bałam kolek.Wojtek miał raz taką na serio kolkę ale to zjadłam sobie pringelsy paprykowe co było przegięciem! A potem kilka razy miał po kiszonych ogórkach.No i czasem taki bolący brzuszek po jakichś innych ciekawostkach które teraz unikam bo jak on tak płacze to mnie sece boli. A chuda jestem jak szkapa - co mnie trochę martwi bo jak leżę na plecach to mi kości biodrowe wystają a brzuch się zapada :( Wcale sobie nie odmawiam słodkości tylko że jak sam cyc to jeść różnych rzeczy nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napiszcie proszę, jak często jedzą Wasze dzieciaczki? Karmię cycem i podaję zupki, no i tę kaszkę glutenową - Hania miała dziś 4 godzinną przerwę - przy cycku się kręci, (a pokarmu nie mam za dużo), zupki na siłę prawie, deserków nie chce ostatnio, kaszka w sumie jej smakuje. Jak piszecie, że wasze 180 ml na raz to się załamuję. U mnie to max 110 jest w jednej piersi, a Hania jedną wypija - tylko przed snem czasem dwie, ale drugą zwykle nie \"do końca\". Waży 6500g (4,5 mca) - więc niezbyt dużo, choć podobno jest to przeciętna waga w jej wieku (tak powiedziała pediatra). Dajcie znać, jak jest u Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka w ciagu dnia to butelke 120 wciaga a w nocy 150 wiec sie nie przejmuj.Małą ma 4 miechy i wazy niecałe 7 kg.Mnie dopadła frustracja a propos remontu do tego nie mam wody do 15.00 dzis i jutro bo cos wodociagi remontuja.Zamknełam sie z Majka w sypialni i tam wegetujemy. Mnie tez kosci wyłaza wygladam niezbyt korzystnie na buzi oczy podkrazone a przeciez nie karmie apetytu nie mam ale jem raczej normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny HELP! Mała ma mocne zaczerwienienie między pośladkami, ale na tym nie koniec - ma tam masę krost, dosłownie jedno wielkie krostowisko - taki czerwone twarde z białymi czubkami :( Miałyście z czymś takim do czynienia? Poszło szybko - przedwczoraj może z 3 krostki, wczoraj kilka a dziś rano taka masakra że aż się przeraziłam! Może to wina powrotu do Pampersów, zwłaszcza że w promocji były też chusteczki Pampers do paczki pieluch i się skusiliśmy - używamy jednego i drugiego od kilku dni (wszystko z aloesem). Tak czy inaczej - czym tą pupę ratować?? Smaruję Sudokremem od kiedy się zaczęło i nic nie pomogło :( :( :( magmal --> A skąd wiesz że w piersi masz max. 110ml?? Jak \"mierzysz\" laktatorem, to od razu mówię że to tak nie działa - dziecko zawsze wyssie więcej niż laktatorem dasz radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna to raczej od Pampersów.Moja koleżanka tzn jej córcia dostała czegoś takiego i radze udac się do lekarza bo ona dostała maś ze sterydem i jakiąś jeszcze.Ma całą cipke zawaloną a zaczeło się tak jak piszesz.Zobacz czy jak otwierasz pieluchę to czy to się ściąga tzn tak jakby schnie.Leć do lekarza póki nie ma całej dupci zawalonej.Nie sądzę zeby miała zapalenie pieluszkowe bo pewnie często zmieniasz pieluszki.Lekarz kazał tej mojej koleżance zmieniać często pieluchy bo na początku nie wieedziała ze to od pieluch. Ja w kauflandzie wychaczyłam pieluchy WICKES czy jakoś tak.są super podobne do pamperów ale o wiele tańsze.małemu nic nie jest po nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magmal mój Wojtek też je z jednego cyca i czasem mi się wydaje że nie je dużo ale się nie przejmuje bo jakby był głodny to by płakal a tak co 3 godziny je w ciągu dnia a w nocy jak po kąpieli zjje o 19:45 to potem około 2 -3 w nocy.Laktatorem tyle nie zciągniesz co córcia także luz bluz a z waga to myśle że jak na dziewczynkę to jest gites :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peletka to masz jak więzienie w tej sypialni.Ewakuuj się do kogoś może na pół dnia :) Możesz za to do nas pisać :) Ja chciałam na spacer ale mi Wojtuś padł po jedzeniu :/ teraz na spacerze we wózku nie chce spać tylko w domu sobie pośpi.Jak rzano od 6stej łobuzuje to teraz odsypia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyna----maśc BEPANTHEN (jak dla mnie rewelacja) Będa ją każdemu polecac. Wietrz jak najczęściej i możesz też kupi nadmanganian potasu w aptece(KALIA) robic rózowy roztwór (delikatnie rózowy) i przemywa pupcię.Innych pomysłów nie mam .No to ja muszę w stopce wpisac na razie CYC bo te inne posiłki to sporadycznie i pare łyzeczek.Dziś kupiłam kaszkę manne błyskawiczną i będę podawac z łyzeczki.Tylko pytanie czy młody będzie jadł????? Potem coś więcej popiszę,bo trzymam własnie młodego i jednym palcem szoruje po klawiaturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renka a na czym ta kaszkę ugotujesz na wodzie czy jak?? i w jakich proporcjach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haris no własnie nie wiem :-O To mają byc 2-3g ale nik nie powiedział czy 2-3 po ugotowaniu czy na sucho trzeba odmierzy te 2-3g i potem ugotowac.Ja wogóle nie wiem czy on będzie mi to jadł,bo z łyżeczki cienko to widzę.Wczoraj jedynie banana wciagnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renka glutenowa ta kaszka? bo jak niemleczna, to na modyfikowanym możnaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To chyba na wodzie ugotuj a te 2-3 gramy to będzie łyżeczka więc cholera w jakim garnku hihi ja właśnie mysle o tym teraz jak to zrobić i jak mu podać bo pierwszy to dam kleik ryżowy z moim mlekiem i deser z marchewki a potem będę te glutenowe czyli właśnie kaszke i chyba na wodzie ugotuję i potem wymieszam z moim mlekiem to wyjdzie takie zagęszczone moje mleko i to łyżeczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna wyprobuj Tormentiol-dla mnie rewelacja--wszystko wygoi w ciagu 2 dni--moj tez mial cos podobnego u gory miedzy posladkami i po 2-3 krotnym posmarowaniu wszystko zniklo Nie wiem jak wpisac tego Cyca w stopce Pomozcie Aaaa i tak sie cieszylam ,ze Bartus ma ladna skore,bez uczulen A tu wyskoczylo jakies dziadostwo mu na lokciu i pod jednym kolankiem--takie czerwone suche placki Czym to smarowac?przypomnijcie mi bo wiem,ze juz o tym pisalyscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozwólcie że spytam
Dziewczyny przepraszam, że tak się wtykam w wasz temat. Mam tylko jedno pytanie: Czy macie jakieś wieści o MiniMomi? Jeśli tak, bardzo proszę napiszcie. Na odparzoną dupkę super jest Termentiol. Polecam. Pozdrawiam Was serdecznie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozwólcie że spytam
Anik mnie to wygląda na skazę białkową. Takie miejsca warto smarować kremem Emolium z mącznikiem ze 3-4 razy na dzień :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki-zaopatrze sie w ten Emolium A moze miec skaze jak jest na samej piersi a ja mleko dodaje tylko do kawy? Renka moj Bartus tez dzisiaj skonczyl 5 miesiecy!!! dokladnie o 16.15 a Czarnej chyba wczoraj?tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej...... claudia miala takie krostki na posladkach i pomiedzy z jakies poltora miesiaca temu tez przez to ze zmienilam chwilowo pieluszki bo huggisow akurat nie bylo. wsadzialm pupke w krochmal,a potem smarowalam normalnym kremem do pupy-nie wiem czy w polsce jest marka fissan,jak znacie to na serio polecam,krem naprawde skuteczny.co do chusteczek nawilzajacych to jzu mi wiele osob mowilo zeby jak cos to uzywac w ostatecznosci,bo podrazniaja.najlepiej myc ciepla woda bez niczego.moja dzis zjadla sloiczek jablka i 150 ml mlekana obiadek i wlasnie czy mozna laczyc obie te rzeczy??moze glupiemusi sie malej odbic,czy to tylko po mleku tak? pytanie,ale odpowiedzcie:paha i jeszcze czy po papce przez znajomych dostalam namiar na warzywa ekologiczne,wiec jak cos to bede miala z czego sloiczki robic heh my dzis wstalismy o 4,bo pojechalismy an spotkanie z moja mama,ktora z kolezanka zrobila sobie wycieczke po italii,akurat od wczoraj jest w naszych okolicach.miala mi przywiezc torbe.no ale do spotkania nie doszlo,bo moj pomylil wyjscia z autostrady i tak sie bujalismy 2 godziny bez sensu,no i wycieczka wyjechala na capri,ale wroca dzis pozno wieczorem wiec jutro czeka nas ta sama podroz:(papiery do mnie nie dotarly,w ambasadzie normalnie tak olewaja ludzi ze masakra,ja dzis nie wytzrymalam i jak mi kobieta beszczelnie powiedziala zeby zadzwonic pozniej opierdzielilam zdrowo,a co tam juz mi wszystko obojetne. do tego spalilam druga butelke w tym tygodniu,wiec zaraz musze wziasc mala i isc po nowa bo zostala mi tylko 1 do tego tylko na 150 ml.do 3 razy sztuka...oby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×