Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

cyna co znaczy "czy się uprą znowu na IPV " ??? ja to sie upra ONI?? TY decydujesz czym szczepisz dziecko a nie ONI i badz twarda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze wlasnie mam problem bo moj maly je TYLKO cieple wszytsko, kupilam mu dzis bobfruta i dalam ziemnego ani rusz a cieply bardzo mu smakowal, nie wiem jak zrobic zeby sie nauczyc tez pic i jesc jak cos ma tem pokojowa, nieraz to sie przyda jak poza domem bedziemy....pomozcie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra, znalazłam w necie jakąś instrukcję i wygląda na to że zaworków nie mam :( Da się to osobno dokupić?? Żurkowa --> Ja w sumie ustąpiłam, bo wiem że są też takie mieszane "kalendarze", tu nawet jedna z Was podała mi dokładnie jak to wygląda. Bo jak się jedzie samą Hexą to wychodzi za dużo żółtaczki - co niby jest ok (Karola też pisała że ok). Tylko teraz chciałabym tą Hexę i nie lecieć osobno na żółtaczkę i obawiam się że będzie awantura, a ja nie jestem też na 100% pewna czy tak mogę, bo mała dopiero dziś kończy piąty miesiąc, a normalnie ta osobna żółtaczka dopiero po szóstym jest. Chyba zagmatwałam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytalam wlasnie iz poruszylyscie temat szczepionek i powiem szczerze, ze tez o tym czytalam pare dni temu w telegazecie i doznalam szoku! Dagmarka w szpitalu dostala Heparox, a nastepnie juz w przychodni Eurax i balam sie tego, bo po 23 listopada miala miec kolejna szczepionke na wzw B! Bylam wczoraj u pediatry i zapytalam sie co z tym szczepieniem, czy beda ja szczepic tym gownem i powiedziala pediatra, ze jak narazie nfz wstrzymal tylko niektore serie a pozostalymi mozna szczepic, ale ona do naszej przychodni bedzie sprowadzac odplatne zamienniki, wiec my napewno wykupimy, z reszta to nie tak drogo 35 zl?! Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja dzis sie zalmalama jak zoreintowalam sie ze synek zostal zaszczepiony gownem ktore zostalo wycofane - ten sam nr serii :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna ja mam laktator i instrukcje ale nie mam skanera moge ci to jakos obrazowo opisac.Butelke nakrecasz na korpus w korpusie powinna byc taka mała biała gumka wsadzona gładka strona do czesci butelkowej a strona taka w gwiazdke w strone wyloty bocznej rurki która przykładasz do piersi. TA BIAŁA GUMKA ZATYKA CAŁKOWICIE DZIURE w korpusie.Na to zakładasz taki silikonowy kapturek z takim białym plastikiem wewnatzr który ma taki jakby uchwyt w srodku.Dociskasz go szczelnie do brzegów laktatora.Nastepnie zakładasz na to górna osłone taki plastikowy namiocik z dziurka na uchwyt.Ta dziurka w strone zaczepu uchwytu a potem tylko wkładzs uchwyt w dziurke i zaczepiasz uchwyt o ten biały dzyndzel .Jak masz pudełko to na jednym z mniejszych boków jest rysunek oznaczony A i tam widac jak załozyc raczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa ja dobrze napisalam, bo prosto z ksiazeczki zdrowia Eurax i dziekuje bogu ,ze wszystko jest dobrze bo bym tych pojebow chyba zabila jakby sie cos malej stalo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki, pamiętacie mnie jeszcze? odkąd pracuję nie mam czasu na nic :( Michalinka nadal z tatusiem, ale już tylko tydzień,a od listopada z opiekunką niestety. My nadal tylko na cycusiu, pomrożone zapasy niestety pokończyły się, więc teraz odciągam na bieżąco i zostawiam zawsze jakiś zapasik w lodówce. Ale staram się co najmniej 2 razy w czasie dnia podjeżdżać na karmienie. Misia za 6 dni skończy pół roku. Powinnam zacząć podawać jej jakieś jedzonko. Muszę Was poczytać wstecz,co i kiedy podawałyście. Żurkowa, moja Miśka też była zaszczepiona Hepavaxem z tej wycofanej serii, jak Was poczytałam to mnie zmroziło!!!!!!!!! a mój aż się zatrząsł. Karola,jakie skutki uboczne mogą wystąpić,i czy w ogóle mogą po takim czasie od szczepienia tym gównem u naszych dzieciaczków???? I jeszcze jedno pytanko,czy jeżeli mała była szczepiona Hepavaxem w szpitalu i potem raz w przychodni +INF IPV HIB, to czy teraz,ten ostatni raz mogę zaszczepić Engerixem????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja teraz pod wsaszym wpływem tez zjarzałam do ksiazeczki i my bylismy szczepienie Hepavaxem - tez z tej serii wycofanej -chyba bo tak mam napisana przedostatnia cyfre ze nie wiem czy to 4 czy 6.W kazdym razie mała zdrowa wiec sobie tym głowy nie zaprzatam. A ten noworodek co zmarł to jak czytałam ten artykuł to juz zle sie czuł podczas szczepienia mnie sie wydaje ze sie tam nałozyło wiecej czynników niz sama sczepionka.Bardzo przykra sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozna bo ja mam na nastepne szczepienie przyniesc Engerix tak ,mi kazał pediatra.Zreszta starsza córke tez tak sczepiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak juz wyjme warzywa z zamrazarki i zrobie dla Nika zupe to ponownie nie moge tego mrozic prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że raz rozmrożone warzywa mięso itp nie powinno się ponownie zamrażać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już znalazłam, całe szczęście nie ta seria:p Żyrkowa też się nad tym zastanawiam, czy jak np zblanszuje warzywa a później ugotuję jakąś zupkę to czy znowu mogę zamrozić?? bo w takim przypadku chyba sprawdzi sie pomysł z tymi kostkami, pogotować wszytko osobno a później mieszać wedle zachcianek:) no Żurkowa drogo ale pocieszam się tym że takie dzieciątka zje znacznie mniej niż dorosły:P a gdzie dokładnie ten sklep??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech właśnie poczytałam sobie dokładniej i sprawdziłam i mój Hubik też był szczepiony hepavaxem 0430047:( co za mendy :/ Teraz się cieszę, że wybraliśmy Infanrix Hexa, przynajmniej jestem spokojna.Karola pokłony dla Ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ta seria nie jest jak na razie szkodliwa, tylko wstrzymana do badań. Zapewniam was ze za kilka tygodni przeczytamy oświadczenie ministra Zdrowia że szczepionka była zgodna z wymogami. Ten maluszek najprawdopodobniej zareagował wstrząsem anafilaktycznym na któryś ze składników, ale tego nikt przewidzieć nie mógł. A Wy Kobity nie popadajcie w paranoję!!!!!! Jak by się miało coś dziac złego po szczepieniu pierwszym czy drugim to już dawno by się wydarzyło. Teraz to możemy cieszyć się tylko z cudownych wspaniałych dzieci!!!!!!!!!!!! Żurkowa Niki tez jest zdrów jak ryba!!!! Pamiętaj o tym !!! Co do warzyw to ja zrobiłam mieszankę tak na oko :P Marchew, ziemniak i pietruszka, pokrijona w kostke. Zblanszowałam na parze i pomroziłam w małych woreczkach do mrożenia porcje na pojedynczą zupkę. Bardzo to wygodne- wyjmuję, wrzucam do wrzątku, dodaję oliwe i po jakimś czasie gotowe :) Ale muszę się przyznać że prawie codziennie gotuję dwie zupki- bo pierwszą przypalam :) :) :) Dziś to prawie siwo w chacie było.. :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za pomoc!!! 😍 [love 😍 Udało się złożyć, no i się uśmiałam sama z siebie - te jak to nazwałam \"zaślepki\", to właśnie zaworki ;P - te Żurkowa co pokazałaś :D jakoś mi się nie mieściło w łepetynce że jak nie ma dziurki to jakoś mleko się do dołu przedostanie :D Powiem Wam że ten Avent to strzał w dziesiątkę. Zrobiłam ekspresową próbę \"na brudno\" i normalnie szok porównawczy mam! Cycki nie bolą, klameczka chodzi jak marzenie, łatwo się to składa i rozkłada, mleko leci - no miodzio po prostu. A tamto gówno to mi się w ręku rozlatywało, klamka tak chodziła że mi ręką odpadała już po chwili, a rozkładanie - masakra, no i bardzo mnie brodawki bolały, a mleka jak na lekarstwo. Co za szajs :o agulcia --> Pewnie że pamiętamy! Ja też sprawdziłam w książeczce - Hepavax ale nie ta seria. Ale i tak mam stres bo to dziadostwo zawiera dużo rtęci i przez to później mogą jeszcze się ujawnić jakieś dziwne powikłania. Podobno może powodować problemy wynikające ze zwiększonej przepuszczalności jelit czy coś takiego. W ogóle to chcę zrobić małej analizę pierwiastkową włosa, to przy okazji wyjdzie ile tej rtęci ma w organizmie. Ale muszę jeszcze odczekać bo do badania trzeba oddać ok łyżki stołowej włosów odciętych z tyłu głowy, a moja córa to ma tyle chyba na całej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola, a ja mam jeszcze pytanie o fałdki - to prawda że jak są niesymetrycznie na udkach ,to jest coś nie tak z bioderkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cynka- to przesiewowy test na dysplazję- Dziecko leży na brzuszku, nóżki symetrycznie i porównujesz pośladki, szparę pośladkową czy równa, fałdy podpośladkowe, w połowie uda i podkolanowe (no chyba że dziecko ma więcej fałdek jak Ludwiś to je też) Jak są niesymetryczne to do ortopedy. A nie mieliście usg stawó biodrowych???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna - te fałdki podobno nie mają tak do końca znaczenia Laura ma nierówne ale po 3 razy USG stwierdzili że jest już wszystko ok. Po pierwszym USG miała niby \"zaokrąglone brzegi panewki\" Więc nie schizuj ;-)))\\ A i mam pytanie w kwestii szczepionek... wiem, że jeszcze dużo czasu itd ale strasznie mnie to korci... czy są jakieś lepsze/płatne zamienniki MMR2 ?? Albo coś?? Ostatnio w przychodni powiedziano mi że jest tylko szczepionka refundowana ale nie wiadomo co to będzie bo dostają jakieś 2 na zmianę czasem MMR a czasem tą drugą.. i mam się zgłosić jak Laura skończy 13 miesięcy . Podsumowując czy są płatne lepsze szczepionki na odra+świnka+różyczka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna ciesze sie że mogłam pomóc, ide spac maz dzwonił ze wróci pózniej bo ma poszukiwania. Taka juz jego praca ze nie wiadomo kiedy go wezwa i kiedy wróci a jak tak nie lubie spac sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna- pytanie nie do mnie, ale napiszę Ci, mój też ma niesymetryczne fałdki, tzn brakuje mu jednej fałdki.Pytałam lekarza i powiedział, że jest ok i mam się nie martwić, bo nie zawsze niesymetryczne fałdki oznaczają, że bioderkami jest coś nie tak. A wracając do AZS - to lekarz na dzień dobry jeszcze dobrze nie wszedł do pokoju, a już w drzwiach powiedział że mały ma AZS.A ja jakoś nie mogłam w to uwierzyć, ale skoro już 3 lekarzy tak powiedziało to nie mam co się łudzić, że jest inaczej.Pytałam lekarza i powiedział, że to powinno minąć po 12 miesiącu, ale mojej koleżanki córka 3 latka i nadal ma azs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak zwykle zapominam o przecinkach :P , ale chyba sens odczytać się da?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co ja wiem to jest MMR 2 i Priorix ale u nas jednak wola szczepic to MMR i zyawsze za nia paciam ale to bylo 4 lata temu przy Wice a teraz sa refundowane od kiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieliśmy raz, chyba w 8-mym tygodniu. Było ok. Wtedy nie zwracałam uwagi na te fałdki to nie wiem czy były równo, a teraz mi się jakoś w oczy rzuciło że nie jest. Ale ja patrzyłam z przodu. Te fałdki w połowie są ciut na innej wysokości (góra pół centymetra różnicy) i na jednej nóżce ma jedną dodatkową fałdkę tuż pod kroczem jakby. No ale piszesz że to się z tyłu ogląda. Jak na razie nie dostaliśmy zaproszenia na następne usg - może u nas więcej nie robią :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie- jak w usg było ok to nie ma co się martwić. A co do szczepień świnka-odra-różyczka - to jest MMR II i Priorix, ale trudno powiedzieć która lepsza. Nie różnią się zbytnio, więc nie wiem co doradzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×