Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Ale elaborat walnęłam :D zizusia --> A jak wyglądają u Was te "jakby liszajki"? Może tak samo jak nasze? jakbyś miała jakieś foto w zbliżeniu to ja bym chętnie rzuciła okiem szczerze powiem.. Czy Wasze maluchy oglądają już jakieś baje? My od niedawna puszczamy Nat wieczorynki, ale nie każdą lubi, no i czasem rano teledyski dla dzieci - na VH1 leci taki blok "rock your baby". mała szaleje na klipie "sho kakao" czy jakoś tak - taki zielony żelkowy miś "gummybear" :D na Youtube też wisi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna mojej to baje nie kręcą ale reklamy z udziałem dzieci to i owszem ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, ZURKOWA, gratulacje, ale musisz sie czuc wspaniale, dobrze miec to za soba. Jakies male swietowanko? ISKIERKO, ale zapewnilas nam dzisiaj emocji :-) MAGMAL, szkoda Hani, duzo zdrowka dla niej i sily dla Ciebie. Dziekuje wszystkim za info o pielegnacji zabkow. CYNA, gdybys mieszkala juz w Trojmiescie to dalabym Ci namiar na alergologa-dermatologa dzieciecego z Gdanska, moze jak juz tu bedziesz to skorzystasz, ale zycze, zeby do tego czasu nie byl juz potrzebny :-) Jak naszej corci pojawiaja sie jakies krosteczki na cialku, to kapie ja wlasnie w krochmalu i traktuje krostki sudocremem. Co do buzki to nawet jesli nie ma problemow w ciagu dnia kilkakrotnie przecieram ja przegotowana woda i natluszczam biala mascia na recepte z apteki na zmiane z kremem lipobase. Dobranoc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskierka, a ja wczoraj szukałam w necie czy przypadkiem nie może być dodatni test przez Bromergan :P W sumie to fajnie, skoro nie byłaś gotowa :) może za 3-4 latka razem będziemy o córcię się starać :) :) :) :) Najpierw mężów do Egiptu na nurkowania, a my zabierzemy się za mężów koleżanek co mają już 3 córcie :P :P :P :P :P Na AZS siemie lniene, krochmal jak najbardziej... ja polecam też maść cholesterolową, lipobazę, lekobazę... wszystko co natłuszcza. Super jest też maść tranowa- ale śmierdzi rybą okrutnie :P :P :P :P :P Mozna też maść z wit A, lub co jakiś czas do porcji kremy wcisnąć wit A z kapsułki, rozprowadzić i smarować... Cynka, a czy Twoja mała dostaje jakis lek p/alergiczny.... no Ketotifen, Zyrtec???? I wapno???? Tylco nie Calcium panthotenicum- bo to witamina z grupy B :) Koliban a ja już myślałąm że mamy nowa mamusię :P Ja też myślę nad zmiana nicka , ale jakoś nie mogę się przybrać... Może coś wymyślę :P Tylko jak to się robi... po prostu zakładasz nowy??? Co do mycia ząbków, to pasty zaleca się po pierwszym roku życia takie bez fluoru, a z dodatkiem fluoru jak dziecko umie To co pewne to że warto dbać o ząbki. A jak już wyjdzie kilka to warto polakierować... trwa to minutę, a na 3 miechy spokój... Wiem co to znaczy walka z próchnicą i leczenie zębów u 3-latka... szczerze nie życze tego nikomu. Nam się udało i mino próchnicy od 18miesica życia (po antybiotyku i karmieniu piersią w nocy) Mati ma nadal ładne ząbki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozef oglada od dawna juz vh1 i zielonego misia uwielbia jest jego fanem nawet teletubisie. no i bebe lily i halo dziadku leci to hipnoza totalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja Karola :P Chyba mi się udało nowy nick nadać... zobaczymy czy się do niego przekonam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratuluje pani mgr inż no i przyszłym mamusia, ja niedalabym rady z 2 dzieciekiem, ja po ostatnim okresie ciagle plamie juz prawie 2 tygodnie boje sie troszke jak przeczytalam ze to moze byc ciaza chociaz ja z moim mezem dawno nie dzielilam sypialni w 2 bo jozef spi na srodku ;p lozka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pauliniusia to pójdź może do ginekologa- czasem przyplątuja się różne świństwa które powodują plamienia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dziewczyny co tak zmieniacie nicki, kurcze i jak ja sie do tego przyzwyczaję :P:P:P od paru dni pobolewa mnie krzyż, niby nic bolesnego, ale wkurza mnie:P hhm i moja niuńka, jak nie jadał w nocy tak od kilku dni jak zje o 21 to póxniej jeszcze o 24 i 5? no ale powiem Wam że zje i ładnie spi dalej, więc wole to niż pobudki co pół godziny, kurcze a może to chodziło że ona głodna?? Karola to jak na rzie ok, to chyba nie warto zmieniac mleka, może poczekam z tydzien i zobacze, bo przecież jak zmieniłam na pepti to przez 1,5 miesiąca był spokój, no a teraz może po prostu głód doskwiera:P:P:P:P:P co do tv, to jak tylko usłyszy głos dzieci to od razu się patrzy i się śmieje, dziś rano mąż włączył jej chyba ziarno bo dzieci śpiewały jakieś religijne piosenki, a ona wpatrywała się, śmiała i klaskała.....a czasem maż jej wynajduje w necie jakieś pioseneczki dla dzieci to jak sie cieszy, ostatnio słuchała i ogladał kołysanek z youtube i normalnie na rekach na siedząco zasneła, w sumie teraz się cieszę że nie mamy żadnej satelitarnej czy kablowej tv, bo pewnie bym jej włączała co chwile bajki:P:P:P:P:P:P a tak rano i wieczorem:) no i duzo zdrówka dla Hani:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka to może do takiego nicka będzie łatwiej się przyzwyczaić :) :) :) Jakoś Karolajna prze jedno R byłoby ok, ale jest zajete, a przez 2xR to mi nie leży.... Tak więc chyba taki nick będzie ok :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka co do mleka, to skoro jest ok, mała spała ładnie, do tego masz jeszcze Bebilon Pepti, to poobserwuj jeszcze małą. Widzę że Nutramigen wybitnie Ci nie leży :P Rozumiem to dobrze... jak miałam 13 lat to mój lekarz - alergolog z uwagi na dietę bezmleczną kazał pić mi Nutramigen 2xdziennie po 250 ml :P :P :P Rzygała dalej niż widziałam.... Teraz on już tak nie śmierdzi jak stara jego wersja, ale i tak jak wchodzę na salę z dziećmi na Nutramigenie to mnie rwie od razu... Nawet Bebilon Pepti mi smierdzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz zmieniłabym jej to mleko ale ona chyba jest na to za duża, jak tylko trochę jej nutramigenu dawałam do mleka i jeszcze trochę kleiku ryżowego żeby zabić ten smród to ona i tak nie chciała, a był płacz bo głodna....takie mniejsze dzieci albo które nigdy na sztucznym nie były chyba szybciej się oswajają z nutramigenem? a taka nietolerancja laktozy to kiedy mija?? bo tak sie zastanawiam jak by mała była na cycku to przecież by dostawała laktozę z mojego mleka, no chyba że tu chodzi o ta \"krowią\" laktozę:P:P:P:P iskierka no ładne zamieszanie zrobiłaś :P:P:P jak kolwiek będzie to i tak bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola_78: a powiedz mi to lakierowanie u Nika chyba sie juz kwalifikuje bo ma 7 zebow, jak sadzisz? to robi kazdy dentysta? ile to mniej wiecej kosztuje wiecie? tak z ciekawosci pytam i co to daje?? to ze prochnica sie nie zrobi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa- lakierowanie najlepiej robić u Pedodonty- stomatolog dziecięcy. lakier zawiera sporą dawkę fluoru, który wbudowuje się w szkliwo. Ponieważ po lakierowaniu nie myje się ząbków przez 24godziny, lakier tyle czasu utrzymuje się na ząbkach- to wystarczy... Zmniejsza się znacznie ryzyko próchnicy. U nas kosztuje to ok 50 PLN raz na 3 miesiące. Trwa minutkę... Jak są szanse na 8-my zabek w najbliższym czasie to ja bym poczekała i cały komplet polakierowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola mam pytanie. Otóż Kajtek od czasu choroby a raczej brania leków ma takie momenty ,ze zamyka oczka na chwilę (2-3 sek.) i marudzi w tym czasie.I to w czasie zabawy na kocu,czy jak na rękach go nosimy. Z rana jest ok Dopiero jak zaaplikuję mu wszystkie leki to tak się zachowuje. Zaczyna mnie to niepokoiĆ,bo nie wiem czy go coś boli czy co sie dzieje. Dzieki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renka, mój też czasem tak robi, ale wydaje mi się że u nas to jak mały się nudzi... A może Kajtkowi odbijają się leki... z reguły większość leków jest gorzkich... szczególnie antybiotyki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Karola! \\ Też mi sie wydaje,że jest osłabiony po tych lekach i szybciej sie męczy.Śpi w dzień krótko ale dośĆ często.Głownie przy cycu. A ja w tych cycach już nic nie mam wiszą dwie skórki.Dziś zaczął powoli jesĆ .Zjadł troche sinlaku na sniadanko i zupkę jarzynową a w między czasie cyc. Kaszle zdecydowanie rzadziej i nie gorączkuje.Zauważyłam tylko,ze tył języczka ma taki kolor brązowawy.Mam nadzieje,ze to po lekach. kurcze schizy zaraz dostanę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co to sie dzieje z tymi nickami??? Karola już Ty zostań przy tym starym(będziesz zawsze 78 :-) ) Liliankas a Ty dlaczego się zmieniłaś??? Widzę tzn. czytam,ze nie mam już czego gratulowaĆ iskierce ;-) ale emocje były nie lada. jeszcze wszystkiego nie doczytałam.To przez tę chorobę Kajcika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no faktycznie liliankas troche zamieszania namtu narobiłas, hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pyzucha --> Będę pamiętać i jakby był nadal potrzebny to chętnie skorzystam z namiarów :) Karola --> Kiedyś jej dałam Zyrtec jak się tak strasznie drapała pogłowie, ale tak na codzień nie daję. Powinnam? A wapno mam to takie w tabletkach co mi kiedyś polecałaś po pół przy przeziębieniu dawać (calcium gluconicum). Może być? Tutaj jest Natalki ulubiony klip z misiem ;) : http://www.youtube.com/watch?v=IpYp-MsBUnM&feature=channel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cynka daj jej przez przynajmniej miesiąc Zyrtec i przez 2 tyg Calcium gluconicum... Zobaczymy jak będzie wyglądać skóra za 2-3 tyg. Żeby wyciszyć proces alergiczny trzeba ok 3 miesięcy dawać leki p/histamonowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj doczytałam sie w koncu. Iskierka nawet jesli jestes w ciazy to Bromergon ci nie zaszkodzi wiele kobiet z hiperprolaktynemia miedzy innymi ja brałam go zanim zaszłam w ciaze i przez pierwsze 6 tytgodni takie miałam wskazania lekarskie i mam nadzije ze cie tym troche uspokoiłam aMjaja jest cała i zdrowa. Cyna troche dziwne ma podejscie ta twoja lekarka oliwka smarowac alergika raczej sie to odstawia na korzysc włąsnie emolientów .Lipokrem nie jest sterydem chyba ze chodzi tobie o Locoid lipokrem to wtedy i owszem. Wracajac do ciaz to niby wam dziewuszki libido spadło a tu takie wiesci. Żurkowa gratulacje!!!!!!!!!! Karola wysle ci moj numer telefonu na NK jak zajedziesz na Podhale i bedziesz maiła ochote na widzenie to zadzwon. Wspołczuje wam tych wszystkich alergi Wika długo sie borykała jak nie z rumieniem to z wysypkami albo dusznosciami tak ze wiem co przezywacie na szczescie Majeczka nie odziedziczyła tej przypadłosci po mnie. Dzis ktos mi wjechał na parkingu pod praca w auto i oczywiscie sprawcy nie ma a ja mam szkod na 4 tys. reflektor zderzak i błotnik niestety to pojdzie z mojego AC tylko sie nerwów na zarłam.A tu u nas to mnostwo przyjezdnych bo skopki w Zakopcu no i ferie sie w polsce zaczeły. Jutro jade z dziecmi pojezdzic w psich zaprzegach mam nadzieje ze nie bedzie duzego mrozu.Trzymajcie sie cieplutko i miłej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No rzeczywiscie male zamieszanie z nikami,ja dopiero teraz mam czas na net i tak czytajac myslalam ze 2 nowe karole doszly:P Ah dzis dotarla do mnie torba od mamy i juz to wydarzenie odchorowuje a mianowicie ogorki kiszone.....jak mnie napadla chec to prawie wszystkie wyjadlam a teraz mdli,moze wytrzymam do 22 i doczekam coca coli.....jednak jest niezastapiona Cyna mala ma czerwone policzki ale skora nie jest sucha,moze to tylko tak buu dostalam od mamy jakis balsam dla niemowlat z alergiami,azs to moze posmaruje jej te policzki.ja to mam alergie na niektore proszki do prania i plyn do naczyn,wlasciwie od niedawna,palce robia mi sie strasznie suche,bywa ze skora peka mi do krwi:o a co do tej kasy na mleko i pieluchy to bede wiedziec pojutrze co i jak dokladnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peletka, oczywiście że chętnie zajadę do Zakopanego na spotkanie w realu :) Na razie to ciągle mam nadzieję, że pojedziemy, bo mamy jechać z moją mamą i jej mężem a moja mamuśia ma ciągl rękę na temblaku :( Modlę się by jej przeszło.... Sami to nie chcemy jechać, bo byśmy musieli ciągle jeździć na zmianę... z dwójką dzieci na narty to niezłe wyzwanie... Cammomilla no to sobie dogodziłaś ogóreczkami :P Współczuję nudności!!! Jak sie poza tym czujesz???? Który to juz tydzień- 14???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiecie ja niby nakręciłam ?? ;-) Tamten nick był na szybko a jakoś tak ciągle nie mogłam się zebrać żeby go zmienić, a że teraz nowe siły we mnie wstąpiły to się udało ;-))) Karola_78 - mi Twoje nowe wcielenie się bardzo podoba ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola - skorzystam z Twojej rady! Jesteś pierwszą osobą która mi mówi o tym długim wyciszaniu! Wapno \"wystartować\" razem z Zyrtekiem? I ile tego Zyrteku? 3 krople na noc wystarczą czy więcej? peletka --> Tak - Locoid Lipokrem. Z tą oliwką to też zrobiłam wielkie oczy. Zwłaszcza że od kiedy smarujemy Emolium to reszta ciałka jest naprawdę super. Dziewczyny, czy któraś z Was prała ciuszki w płatkach mydlanych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×