Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

hej paulinek tak akurat odswiezalam tamaty na ogolnym i sie pokazal ten twoj nik:) ciesze sie ze tak postanowilas, 3mam kciuki karola-- hehe i kto to mowi, lekarz:) ale masz racje, nie jest dobrze z tym systemem ja tez sobie poblazam:( niestety oj niestety no ja dzisiaj ogladam tvn24 caly dzien...i sandomierz, TRAGEDIA, nowe piekne domy, po dachy, ludzi helikopterami ewakuuja:( jak potem wrocic do takich domow? potopione zwierzeta, wszedzie scieki, nowe domy pewnie na kredytach, wszystko pod woda, :(:( a sandomierz to tak w sumie niedaleko od nas, mysmy byli na polku bo nie pada, ale jak brzydko zimno i szaro, maly tak wywalil sie akurat w to co sie usunelo, czyli samo zolte bloto, ze od stop do glow w blocie, wiec on do mycia a ciuchy w pralce wlasnie sie piora mi ta w sumie dieta by odpowiadala, ale samo slowo dieta ech i juz jestem glodna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Cynka dała znak życia:) Napisała, że z humorem i energią słabo u niej,ale teraz wzięła się za malowanie pokoju, pozdrowienia przesyła:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej, Sorki ze dlugo sie nie odzywalam ale pierw laptopa oddalam mezowi do szpitala a teraz jak wrocil to nadrabiamy stracony czas. M wrocil do domku tydzien temu w piatek, ale nadal bierze antybiotyki i inne leki bo jaki naciek na prawym plucu nadal jest. Narazie nie chodzi do pracy, ma 3 tygodnie chorobowego, czyli zostaly mu jeszcze dwa, wiec korzystamy. Melduje ze bylismy na bilansie i Dagmarka we wtorek miala 13,5 kilo oraz 90 cm. zdrowa i wesola ze tatus w domku. Kinge rowniez wzielam ze soba i majac 4 miesiace i 2 dni miala 6,500. Na to ze zadko kiedy robi kupki dostala debridat 2,5 ml 2x dziennie przez 3 tygodnie i krem emolium na te suche policzki! Przepraszam ze tak dlugo sie nieodzywalam no i chyba nie dam rady was nadrobic, jak co to poprosze o jakis skrot z naszego kafe! Mam pytanie co sadzicie o tym abym Kinie wsadzila juz w sportowke, oczywiscie jakby bylo juz cieplo. Mam kolcraft spacerowke i rozklada sie prawie na plasko, przypielabym ja w pasy i dala taki podglowek i jazda, co wy o tym sadzicie, nie za wczesnie? Moze poczekac az zacznie siadac, choc sama w lozeczku jak lezy to podnosi sie cala glowka i tolow jakby chciala usiasc. No co ty na to Karola? http://www.allegro.pl/item1044880296_lekki_wozek_spacerowka_kolcraft_super_cena.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Klaudia myślę że spokojnie możesz, 4 miesiące to już poważny wiek:P:P:P a pewnie będzie Ci lżej ze spacerówką:) no i już taka pogoda że spokojnie, nawet jak nie ma słońca to jest ciepło:) oj ja Wam nie pisałam o ospie u nas, ja Tomek z kuzynem Pawłem skończyli to siostra Pawła - Kinga załapałą, ale ona to miała totalna maskarę, chyba z milion pryszczy, wszędzie ale to wszędzie, cierpiała bidulka, a teraz tzn 3 dni temu jak jej ospa przeszła złamała ręke i to na Tomeczkowym rowerku.....biedne to dziecko a ma 4,5 roku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAULINEK, podziwiam i trzymam kciuki. STELKA, faktycznie biedne dzieciatko. Nasza pediatra z rok temu namowila nas na szczepienie p/ospie. Sama nie wiem czy dobrze zrobilam. To bylo jedyne szczepienie 'nadobowiazkowe'. Mialam niunke szczepic teraz na pneumokoki jedna dawka, ale sie rozmyslilismy i tez nie wiem czy dobrze, ech.... KLAUDIA, to wymiarowo nasze dziewczynki podobne :-) Mam pytanie, czy Wasze dzieci placza lub gadaja prze sen? Zauwazylam, ze corcia wtedy przezywa to co sie dzialo w dzien, nawet powtarza te same 'zdania'. Moja Mała Pyzucha - 02.05.2008 Bebilon Pepti 2 3-Miasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyzucha a czemu rozmysliłaś się z Prevenaru??? Juusta może Cię przekonać że pneumokokami łatwo się zarazić, i jak podstępnie to wygląda... Jedna dawka 13-walentna, przed pójściem do przedszkola znacznie zmniejszy ilość chorób, bo obok Haemofilusa to główny patogen powodujący zapalenie górnych dróg oddechowych (gardło, oskrzela, ucho, ropne katary, zapalenie spojówek, zap. zatok...) Pomyśl jeszcze, bo może warto... A ja dziś mam wolne :) :) :) Za 1 maja... ale zapomniałam napisac receptę dziewczynce która dziś wychodzi, więc i tak za chwilę lecę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola --czy szczepienie przeciwko różyczce uchroni przed zachorowaniem na nią??? W żłobku jest kwarantanna, Hanka była szczepiona, ale czy to daje 100proc pewności, że nie zachoruje?? Wiem, że to niegroźna choroba, ale wolałabym, żeby nie chorowała, no bo w końcu po co to szczepienie jeśli zachorowałaby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie Karola to moja Karola:)na pneumokoki teraz jedna dawka?tak? najlepiej tym 13-tymn ? co do ospy to ja bym nie szczepiłam celowo w sumie i cieszę się że mamy to za sobą, Karola miała w sumie tylko jeden dzień taki gorszy a przy Tomku to w ogóle nie wiedziałam że ma ospę:P:P:P:P:P dobrze żu u Cynki ok:) widze że tez się relaksuje przy malowaniu:P:P:P:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magmal a czemu nie chcesz??? wiem że choroba to nic przyjemnego, ale jak przy ospię teraz bym wolała żeby Karola na nią chorowała bo później jak będzie w ciąży będzie miała tylko problem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka, jak zachoruje to trudno :-) Ale interesuje mnie, czy ta szczepionka odra-świnka-różyczka uchroni przed zachorowaniem. Na ospę nie zaszczepiłam i mała przechorowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magmal- takiej 100 % pewności to chyba nie ma , ale jak już zachoruje to na pewno bardzo łagodnie to przejdzie , więc się nie martw :) A u nas też nastały s... dni, tzn wczoraj i dziś jeszcze nie było kupy więc mam nadzieję że się wszystko normuje . Od niedzieli Zuza robiła po jednej takiej rzadkiej i mówiła że brzusio boli, a w środę to już cały dzień siedziała na nocniku aż bidulka trochę dupcie odparzyła. Tydzień wcześniej siostrzeniec tak miał , pewnie się od niego zaraziła . Haris- co tam u Was , jak najmłodszy w rodzinie się sprawuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika--właśnie obawiam się, że nie daje :-( Z drugiej strony -- będzie po zakaźnych i w przedszkolu spokój będzie ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia Kolcraft ma utwardzone plecki więc możesz, byle mały leżał ... No i chyba dodatlowy parasol bo choć mam inny model bo 3-kołowy to u mnie daszek był krótki... 100% pewności nie daje bo nie wiadomo, jak dziecko odpowiedziało na szczepienie, ale za to przebieg lightowy :) Stelka- 1x Prevenar 13 :) A ja już chcę śniegu :P bo u nas dziś ukrop... żyć się nie da... Powinnam za koło podbiegunowe się przenieść :P :P :P Dobra piję kawę i do roboty... mam kilka godzin żeby coś zrobić bo chłopcy u babci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czas się troszkę pośmiać-gdzieś z kafe wyciągnięty tekst :P "Przelała się miarka głosuję na Jarka! To katastrofalne rządy PO doprowadziły do powodzi! PO nie robiło nic w polityce meteorologicznej Polski, nie robili nic żeby dostosować klimat Polski do standardów Unijnych, a skutkiem ich zaniechań jest to że pogoda w Polsce nie przestrzegała Unijnych dyrektyw i norm dotyczących maksymalnych opadów na jednostkę powierzchni w przedziale czasu i mamy powódź! PO ma wodę na rękach! Koniec z tym! Koniec z nic nierobieniem w polityce meteorologicznej i dostosowywaniem Polskiego klimatu do standardów Unijnych! przez PO! Przelał się miarka głosuję na Jarka!" :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak już Karola po części zaczełam temat wyborów moje pytanie idziecie?? jakie macie typy?? Ja napewno na Komorowskiego nie głosuje, to bedzie pogrzebanie Polski, jak wygra, muszę poczytac na kogo spośród innych kandydató warto głosowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wrzuciłąm ten tekst, choć na 100% jestem za PO :P Lubię politykę z klasą i ludzi na poziomie, więc ja i wszyscy moi bliscy za Komorowskim :) i to bardzo... Szkoda że Tusk nie kandyduje, ale on woli władzę wykonawczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez lubię ludzi z klasą ale dla mnie Komorowski coś jest podejrzany, zraziłam się do niego gdy zaczął obsadzać stołki swoim ludźmi a mieli przejąć je zastępcy....... dlatego coś mi tu śmierdzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulinek niestety w tych wyborach liczy się tylko kaczor i komorowski, ja jestem za PO ale Komorowski to taki facet nijaki, bez jaj, jak dla mnie, ale wole jego niz mściwego Jarka, tragedia go spotkała i dał by sobie spokój z polityką.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja miałam okazję dawno temu poznać Komorowskiego osobiście i powiem Wam, że to bardzo sympatyczny człowiek choć na pierwszy rzut oka chłodny... A co do obsadzania swoimi- to chyba normalne i w polityce i w życiu- lepiej otaczać się swoimi ludźmi, niż opozycją ... A czy prezydent, czy tylko p.o. to i tak musi robić to co do niego należy- czyli reprezentować kraj... I w naszym kraju na tym kończy się rola prezydenta... Ja ciągle mam nadzieję, że tek kraj wyjdzie jeszcze "na ludzi" i jakoś to wszystko się ułoży :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie pustki tu panują.. Ja wczoraj tyle sie napisałam i wszystko mi wcięło i juz nie chciało sie powtarzac a normalnie epopeje napisałam:)wene miałam:p My dzis gosci mamy i troche roboty miałam ale całe szczescie juz sie obrobiłam, został tylko makijaż, włos i stół zakryc. Mały lata za tatusiem na podwórku, koszą trawe, młoda śpi a mama ma chwile na necik:p W czwartek bylismy na bioderkach, Lenka ma podobno wszystko ok jednak nasz lekarz twierdzi ze każde dziecko trzeba piluszkowac i kazał nam 3 miesiace zawijać ją w pieluchy. Jak to jest u was, czy jak wszystko ok to tez pieluszkować karzą????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do pieluchowania starszego to sukcesy małe mamy. od dwóch tygodni w sumie lata w dzien bez pampersa, siku woła za każdym razem, tylko jak widze ze kupa bedzie to czasem mu założe, żeby później sie nie męczyc jak w majtkach wszystko wyladuje:p Od tygodnia Kubus tez juz w nocy nawet nie sika, budzi sie zawsze z suchym pampresem, wiec widac ze dziecko mi sie zaczeło kontrolować i chyba przyszła na niego pora. Do tej pory to zawsze pampek był zsikany po brzegi a teraz normalnie suchutki:):):) Dużo dało zabranie mu butelki ze smoczkiem, teraz pije tylko ze szklanki, czasem z bidonu wiec pije znacznie mniej i mniej sika, w nocy jak sie zbudzi to tez góra jeden raz wiec super. Jak sobie przypomne ile pił i sikał to głupia byłam ze do tej pory mu tej butli nie zabrałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do polityki to sie nie wypowiadam bo mi nikt nie odpowiada:p Synus własnie wrócił z płaczem do domu, piszczy juz nie wie czego, spac mu sie chce i płacze na całego ze zmeczenia. Chyba tez zaczęła sie akcja ząbki, chyba piatki atakują bo ostatnio bardzo nerwowy sie zrobił, palce non stop w buzi trzyma i cieżko z nim ostatnio wytzrymac. Dobra ja zmykam sie zabrac za to co mi zostało do zrobienia:) Miłego dzionka życze, a dzisiaj u nas jest bardzo ładnie, wkoncu z Lenka byłam na spacerze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas też pięknie, choć widać na horyzoncie burzowe chmury... Ale my dziś cały dzień w domu, bo próbuje ogarnąć chatę... Tatko już wylądował, więc przyjada za jakieś 2,5 godziny a ja mam pobojowisko... zaczęłam generalne porządki i chyba czasu jak zwykle nie starczyło :P Co do pieluchowania szerokiego tak czysto profilaktycznie- to zaleca się je dlatego, że czasem (wbrew pozorom nie tak rzadko) zdarza się że mimo iż w 4 tyg bioderka ok, to w 12 okazuje się że jest dysplazja i trzeba rozwórke założyć... dziewczynki są statystycznie bardziej na nią narażone, więc warto szeroko pieluchowac... Ludwiś nie dziewczynka, ale był z pośladkowego ułożenia, więc pieluchowałam go baaardzo szeroko od urodzenia przez jakieś 2,5-3 miesiące i bioderka super...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Karola za wyjasnienie, pisałam o tym pieluchowaniu bo czesto czytam ze lekarze jak jest wszystko dobrze to nie nakazuja żeby pieluchowac wiec tak o tym wspomniałam. Chyba musze sie za to zabrac bo jak narazie to jeszcze ani razu małej pieluszki nie włozyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haj haj!!! Co do bioderek to y jeszcze nie bylismy bo na ostatnim szczepieniu trailismy na jakas kiepska lekarke i nawet nic nie napomknela na temat bioderek i nie sprawdzala odwiedzenia. Teraz jak bylismy z dagmarka na bilansie i przy okazji z kinia to od naszej lekarki dostalismy skierowanie do ortopedy i on da na usg zapewne. Dagmarka miala usg majac 6 miesiecy ale wszystko bylo ok, i nigdy nieslyszalam o pieluchowaniu mimo ze na usg bylo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia, a w 4-6 tyg życia miały dziewczynki usg??? czy tylko badanie odwodzeniowe bioderek- tzn obj. przeskakiwania??? Czarna, pieluchowanie nie jest trudne, ja bałam się dysplazji więc pakowałam chyba ze 4 pieluchy flanelowe, ale złożone tak by były między nogami a nie pod pupą i krzyżem, żeby jak lezy dupka nie była dużo wyżej... Kupiłam majtki bawełniano ceratkowe w Auchan, zapinane na rzepy - jak wielorazówki, ceratkę wyrwałam całą i został mi otulacz bawełniany który super trzymał ten zwój pieluch między nóżkami... Ludwiś wyglądał tak śmiesznie- wielka dupcia i mały człowieczek :) jak w 6 tyg na usg wyszło że bioderka są super, to już znacznie zmniejszyłam ilość pieluch... Teraz mojej mamy męża córka urodziłą córeczkę i w 4 tyg bioderka super,pieluchować jej się nie chciało bo przecież ok, a w 12tyg okazało się że ma dysplazję i to dużą więc natychmiast założono rozwórkę (taki pałąk między nózki) na 12 tyg... jakby nie pomogło to wtedy gips na 3-6 miesięcy :( :( :( No ale byli na kontroli i jest już lepiej, więc zapewne rozworka wystarczy... Nie ukrywam, że tak ją nastraszyłam gipsem i miesiącem na wyciągu w szpitalu, że małej zdejmuje rozwórkę tylko rano jak ma umyć jej dupkę i wieczorem do kąpieli :) :) :) Czyli tak jak powinno się robić :) Jestem z niej i z siebie dumna :P :P :P A ja od Mareuszka zalapałam zapalenie migdałka i nie dam radę śliny przełknąc :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola Kinia miala badane bioderka tylko w taki sposob ze krecono nozkami, czyli to jest chyba odwiedzenie? Miala tak jak bylismy w szpitalu jak miala tydzien i tydzien temu jak dagmarka miala bilans. Dagmarka miala majac 6 miesiecy usg bo chodzilysmy do starej pediatry i ona uwazala ze sie swietnie zna i nie musi miec, a jak wlasnie po 6 miesiacach zmienilam to odrazu dostalysmy skierowanie, choc nic nie podejrzewali ale tak profilaktycznie. No i teraz kinia ma skierowanie do ortopedy i ten da zapewne skierowanie na usg. U nas na caly Starogard zajmuje sie tym tylko jeden lekarz co jest normalnie smieszne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, nie mogłam się dostać na kafeterię ostatnio i na mail mi przestało przychodzić też powiadomienie o nowych wiadomościach - cos się pokrzaczyło. Nareszcie ciepło u nas, ale szkoda, że tak mokro gdzie indziej. W zasadzie to nie wiem co pisać bo nie przeczytałam co u was. Do tego spać poszłam ok 2 w nocy bo byliśmy w gościach u fajnych ludzi daleko od nas mieszkających. Ponoć rano rozmawiałam z moją mamą ale tego nie pamiętam. Często tak miałam w podstawówce i LO jak mnie rano budzili do szkoły rodzice. Dobrze, że zadzwoniłam drugi raz sama i wiem, że mam przyjechać. Miłego popołudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja ledwo dycham :( Mam 39stC, gardło boli jakby kto tam kontener żyletek wrzucił, głowę rozsadza :( :( :( Najgorsze, że jutro muszę iść do pracy, choć sobie jakoś tego nie wyobrażam... jak będzie żle to się zwolnię i tyle... Co to za lekarz z gorączką i anginą :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×