Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Ja po wizycie, z bioderkami wszystko dobrze ale lekarz profilaktycznie każdemu maluszkowi każe kłaść pieluszkę, mojemu tylko jedna, a wizyta dopiero za 3 miesiace więc do tego czasu mam niby pieluszkować...ciekawe czy mi się bedzie chciało skoro wszystko dobrze. ja nie płacze bo mi Kubuś w nocy budzi się zawsze gdzieś ok 1 lub 2 godziny najada się w ciągu góra pół godziny i śpi. Drugi raz budzi się o 5 no i wtedy to już nie śpi zazwyczaj tylko by towarzyszył..no ale ja jakoś przez to nie płacze, bo to też nie zawsze tak jest, czasem zaśnie i śpi do 8. W sumie płakałm raz jak mi się synek rozpłakał w sobote tak mocno, miałam wyrzuty że to pewnie przeze mnie, że coś niedobrego zjadłam. Co do witaminy to mi położna powiedziała że wymioty mogą być od niej właśnie, do niedzieli mam jej nie podawać i sprawdzić co bedzie. Jak narazie ani wczoraj ani dziś mi nie wymiotował, no bo od wczoraj już jej nie podaje, wiec to właśnie witamina była przyczyną wymiotów. Ja dawałam Devikap a położna ma mi coś innego przepisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalnie szok synuś od 14stej ciągle śpi i wstaje tylko na karmienie kurcze oby w nocy mi spał. Bibi widzę że chyba będziesz następna a więc powodzenia. Dziewczyny w 2paku trzymajcie się. Już niedługo też będziecie mieć swoje szczęścia przy sobie to tylko kwestia czasu... o wstało moje szczęscie... a więc do następnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczęśliwa mama ja bym chyba oszalała gdybym mogła tymusia widzieć tylko raz w tygodniu, ale wiadomo ze w zyciu rózne sytuacje wychodzą niespodziewanie, niezależnie od nas. Trzymajcie za mnie kciuki zeby Michalnka była zdrowa i zebym za 3 doby wróciła do domu. Jak teraz paczę na tymusia jak śpi to aż mi się serce ściska. Ale wiem ze bedzie dzielny. Tak sobie wyliczyłam ze w piatek rano sie znim zobacze jak bede wiozła go do babci, w sobote i w niedziele mnie odwiedzi i w poniedziałek wrócę do domu. Boze mam nadzieje ze tak bedzie. Z tymusiem tez tak planowałam i wróciłam po 6 tygodniach. Wpadam w depresje. Boli mnie strasznie krzyz i dół brzucha. Idę do łóżka. A tak w pgóle to wszytskie jesteście kochane. Dobranoc. Szczęsliwa mama a ile ma Twoja córeczka? Moze pisałas juz ale nie kojarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow co za cudowna noc!! jak polozylam sie z malym spac przed 11 to spal do 4 :):):)!!! a potem to juz bylam wyspana ale jak sie najadl to o 5.30 znow zasnal i polozylam go do lozeczka, do mnie przyszedl maz i wreszcie moglam sie poprzytulac;) zasnelismy do 8, potem przewijanko i spanko do 10, jestem jak nowonarodzona:) teraz pare nocy nie musze spac...zartuje szczesliwa mama a powiedz mi kiedy tak dzidziusie zaczynaja dluzej spac, itp w ogole jak to jest, czy jedza potem wiecej na dluzej itp milego dnia a u nas pada brzydko i zimno wrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak to jest u Was zą tą witaminą K. Wczoraj pediatra zapisała mojej małej i powiedziała, że mam już jej podawać od 2 tygodnia. Ja niestety, ale mam bardzo mało pokarmu i muszę małą dokarmiać Nanem, jak wtedy dawkować tę witaminę. Poza tym w dzpitalu powiedzieli, że dawac od 3 tygodnia. Drugie pytanko - czy można z 2 tygodniowym maluszkiem wybrać w podróż samochodem 60 km, wyjazd rano, powrót wieczorkiem. U mnie mała robi raz na 2 zielone kupki, położna i pediatra mówią, że na razie mam się nie przejmować. U Was tez się tak zdarza? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! Ja dzisiaj kolejna kiepska noc. Zyję już dniem jutrzejszym. staram się czymś zająć zeby tak nie mysleć. Wyszykowałam juz wszystko dla maleństwa. torbę dopakuję wieczorem i rano resztę. zastanawiam się na którą pojechać do szpitala i myslę ze na 10 wystarczy zeby przed wizyta nie tracic czasu bo pewnie i tak sie mna nie zajma. Miałam przywieźć Michalinke w foteliku samochodowym ale jednak ze względu na pogodę przygotuję gondolę z pościelą. Jak się ociepli do tego czasu to najwyzej weźmiemy fotelik. Szcesliwa mama dzieki za pocieszenie. Zizusia Twój maluszek to taki mały aniołek :D Dobrze ze pozwolił mamie na odpoczynek. Marzenie mi pediatra mówiła ze przy karmieniu sztucznym sie podaje tej witaminy ale w Twoim przypadku to może być różnie bo Ty tylko dokarmiasz. A co pediatra w przychodni na to? Pytałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, marzenie31 moj robi zolte kupki (jak jajecznica) ale zdarzaja sie zielone, w szpitalu mowili ze to normalne, nawet jak sa seledynowe, no ale wiesz najlepeij sama ocen jak malenstwa nic nie boli to chyba ok co do witaminy K, mi znowu kazali od 4 tyg dawac i tylko jak sie karmi piersia, przy dokarmianiu ze sie jej nie daje wiec nie wiem czy powinnas dawac, spytaj lekarza na wszelki wypadek bibi2 nie stresuj sie:)pomysl ze malenstwo bedzie niedlugo na swiecie:) aaa latwo sie mowi, sama sie balam...no ale nic prawda jest taka ze to 3eba przezyc i juz trudno, jak ja znioslam wyciaganie drenu, szwow, cewnika i takie tam to juz niczego sie nie boje, wirtualnie jestem z toba kochana co za swieto do dup..., moi mezczyzni spia, ja chodze w szlafroku, cos by sie ubrac, pomalowac (od dawwwnaa sie nie malowalam) tylko po co? pewnie i tak dam nura w posciel, oby tylko nas dzis nikt nie nawiedzil,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna mam do ciebie pytanko bo rodzilysmy podobnie-ja 25.04 od kiedy podajesz wit D--i jak sie ona teraz nazywa--bo dawniej corci podawalam Vigantol i czy nie mozna np.samego Multicebionu no i czy podajesz dalej vit.K i w jakiej ilosci --ja po 1ml--u nas jest tylko ta w kapsulkach na usg bioderek ide we wtorek i we wtorek tez na pierwsza wizyte u pediatry--ciekawe co mi powie i ile teraz moj maluszk wazy karmioe tylko piersia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenie u nas podaje sie vit.K od 2 tyg do konca 3 miesiaca ale tylko dzieciom karmionym wylacznie piersia Nawet przy jednym w ciagu doby dokarmianiu butelka juz jej sie nie podaje--mieszanki zawieraja ta vitamine ale z tego co piszecie bywa z tym roznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenie - ja tez dokarmiam synka ( niestety mam za malo pokarmu :( ) i lekarz kazal mi podawac witamine K. Moj Synek skonczy 3 tydzien w niedziele. Ja sie dzis super wyspalam. Michałek zasnal ok 21, o 3.30 obudzil sie na jedzonko a potem pospal do 7 :). Czy Wasze maluchy podnosza glowke lezac na brzuszku ? Moj unosi nawet ramionka a nie wiem czy to nie za wczesnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vit K ni podaje się przy karmieniu sztucznym i mieszanym, bo mleko już zawiera tą wim., dopóki nie zaczęłam dokarmiać to podawałam jedną kapsułkę dziennie, wlewałam ją do buzi od razu. vit D3 podaje się od 15 doby ja mam zalecone jedną kroplę, ale z tego co wiem lekarze różnie przepisują, devikap, vigantol to ta sama wit. zizusia ja zaczęłam dobrze spać w sumie od 3 miesiąca, bo wzięłam małą do siebie, jadła tylko 2 razy w nocy ale to dlatego, że była dokarmiana, a od 10 miesiąca spała już całe noce. z tymjedzeniem różnie jest zależy od dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny bo zerknelam na te witaminy ja mam tylko Devikap i jakies Cebionmulti, to chyba jakies witaminy zestaw E,C,B2, AD3,B1,B6,PP ii cos tam,tez w kroplach, a nie mam samej wit. K, tez macie takie cos? ja mam ze szpitala i to od tyg to i to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w takim razie już sama nie wiem co z tą witaminą K, podawać czy nie. Była u mnie pediatra w domu w piątek i mówiłam jej, że karmię mieszanie, a ona przepisała mi te witaminę i mówiła, że mam brać. Teraz czytam wasze opinie i już sama nie wiem. W następnym tygodniu ma być u mnie położna, więc jej spytam. A na razie chyba nie będę podawac małej tej witaminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzenie a moze karola ci odpowie to bys wiedziała. Bo z drugiej strony jesli ja mało dokarmiasz to moze powinnas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co się dzisiaj nie odzywacie nic. Soczek, gusika co z wami? Moze juz rodzicie. Odezwijcie sie. Jutro peletka pradopodobnie wychodzi. Ja własnie jem pyszne lody a za chwile jeszcze Prince polo. Chyba mi to nie zaszkodzi. A od jutro juz sobie nie pojem smakołyków. dziewczyny, jak sądzicie jeść śniadanie czy nie? W sumie to i tak lewatywe mi zrobią. Proszę napiszcie wasze zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej byliśmy z mężem u teściów. U mnie cisza, jeszcze nie rodzę. Moim zdaniem możesz zjeść śniadanie tylko lekkie, ale lepiej zapytaj kogoś kto już ma poród za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś z malutkim w gościach byłam u teściowej, fajnie bo chociaż się wystroiłam i wymalowałam:)zaraz inaczej się człowiek czuje:) Bibi jutro myślami bede z tobą:)Czekam na wiadomość od ciebie że jesteś już po raz drugi szcześliwą mamusią:) No i życze ci żeby to rozstanie z Tymusiem było jak najmniej bolesne:) Anik ja zaczęłam podawać najpierw wit. K jak mały skończył 2 tygodnie, a jak skończył 3 to zaczęłam podawać D o nazwie Devikap. No i po tej D zaczął strasznie wymiotować więc teraz nie podaje. Pozatym to chyba nie bede narazie K też podawać bo stwierdziłam ze od kiedy ją podaje to Kubuś mi zaczął lekko ulewać. Więc do niedzieli nic podawać nie bede i zobacze jakie rezulataty beda. Jeśli chodzi o K to ja wiem że o ile chociaż raz się dokarmi dziecko sztucznym mlekiem to już tej witaminy sie nie podaje. tak mi mówili w szpitalu i tak mi mówiła położna. Wi t. K podaje się wyłącznie przy karmieniu piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. 24.05 mam termin porodu i zwolnienie lekarskie też mam do 24.05. Z tego co wiem to lekarz nie wystawi mi już więcej zwolnienia. Czy muszę mieć jakieś zaświadczenie od lekarza za ten okres 25.05 do urodzenia dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gusika mi się wydaje że lekarz poowinien ci wystawić jeszcze zwolnienie, mimo że termin masz na 24.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gusika mogą ci wypisać macierzyński, ale może lepiej idź do rodzinnego i poproś o zwolnienie bo szkoda macierzyńskiego. ja akurat byłam w szpitalu i na 3 dni brakujące wypisali mi zwolnienie, a od 21 kwietnia miałam macierzyński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was moje drogie kolezanki, jesteśmy z A drianna juz od wtorku w domku, ale nie miałam jak napisać bo brakowalo mi czasu:-)i przepraszam ze jeszcze nie czytałam wszystkiego , ale obiecuje ze nadrobie. Malutka jest cudna, zajmuje mi bardzo dużo czasu,bo nie chce spać i mam problem z karmieniem,ale mam nadzieje ze to sie zmieni.Gusik musisz iśc do swojego lekarza prowadzącego, a on ma obowiazek wystawic ci zaświadczenie o urlop macierzynski bo masz prawo 2 tygodnie przed narodzeniem dzidziusia z niego korzystac.Dziewczyny jeszcze 2w1 trzymam kciuki. a nowym mamom gratuluje, jeszcze nie wiem kto został nową mamą, ale mysle ze juz któraś urodziła;-)Zycze miłego wieczorku, i spokojnych i spiących maluszków;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny muszę obliczyć ile mi zostało dni żeby nie przekroczyć 180 na zwolnieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was moje drogie koleznaki, od wtorku z Adrianna jesteśmy już w domku , ale nie miałam czasu napisać i przepraszam ze jeszcze nie przeczytałam , ale obiecuje ze nadrobie Mała zajmuje mi bardzo duzo czasu jest cudowna mimo ze nie chce spac i mam problem z karmieniem jej a raczej pokarmam, ale mam nadzieje ze to sie zmnieni:-)Gusik musisz iść do swojego lekarza prowadzącego a on ma obowiazek wystawić ci zaświadczenie o urlopmacierzynski bo mozesz z niego korzystać 2 tygodnie do narodzin dzidziusia.Dziewczyny jeszcze 2w1 trzymam mocno kciuki, a nowym mamusiom gratuluje:-)Zycze miłego wieczorku, spokojmych i spiących maluszków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam do was pytanie , czy któraś dokarmia swojego maluszka?, bo jesli tak to co ile?tzn. co które karmienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi przepisała dr Cebionmulti i vigantol. Vigantol na razie odstawiłam podobnie jak czarna bo podejrzewałam że to była przyczyna ulewania. A na kolki bobotic Z kupkami to u nas jest tak czasami raz dziennie a innym razem co drugi dzień-karmiony sztucznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem juz w domku. Razem ze swoja ksiezniczka :-) Weronika przyszla na swiat SN 19 maja w nocy.Malenka wazy 3480g i mierzy 52 cm :-) 14 dni po terminie, ale wsyzstko bylo w najlepszym porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×