Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Witam! Plusia gratulacje. Nareszczie się doczekałaś. Dziewczyny ja wpadłam tylko sie pożegnać. jem sniadanie i szykuje sie do szpitala. trzymajcie kciuki. Dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi powodzenia, koniecznie daj znac jak już urodzisz. ja jeszcze w dwupaku, wczoraj nic nie pisałam bo mnie nie było... plusia gratulację !!!!!!!!!! odezwę się jak zjem coś bo bardzo głodna jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusia - gratulacje i całuski dla Weroniki bibi - powodzenia i wracaj szybko z Michalinką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bibi jesteśmy z tobą🌼 Plusia gratuluje córeczki🌼 To została tylko Gusika i Soczek. No no szybko poszło.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ah..mialo byc dluzej ale kafeteria wszystko zmazala...wiec w skrocie:po poludniu jade do szpitala,nie wiem jeszcze czy tam zostane,ale pewnie tak,bo dzis jest ostatni dzien do ktorego mialam czekac.Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to powodzenia i szybkiego rozwiązania. Pewnie dzisiaj przybędą dwie mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bibi- powodzenia!!!! i szybkiego, lekkiego porodu !!!!!!!!!!!!! Plusia- gratulacje!!!!! 14 dni po terminie- jak ja w poprzedniej ciąży :)) :)) :)) A u nas super :))) Ludwiś jest przesłodki :)) i tłusty :)) waży już 4100g , czyli w 2 tyg od wypisu (przy masie 3190g) przybył 900g :)) :)) :)) :P Nocki mamy śmieszne- śpi od 23.00 do 3- 4.oo, a potem je co godzinę :)) ogólnie jest strasznie naręczny :)) i to mamusinie naręczny... Ale mi to nie przeszkadza, bo widać to mu jest potrzebne i tylko u mnie czuje się bezpiecznie. W dzień śpi już mniej, chętni wodzi wzrokiem za zabawkami i wsłuchuje się w pozytywkę. My się szeroko pieluchujemy, bo ja jeszcze nie dotarłam na usg bioderek... (we wtorek idę)... wszakże wygląda na to że wszystko jest ok, ale pieluchowanie nie zaszkodzi. Wymyśliłam dobry sposób by pielucha flanelowa się dobrze trzymała- kupiłam majtki na rzepy z ceratką do pieluch tetrowych i usunęłam ceratkę- został sam bawełniany materiał . Są o rozmiar większe więc zakładam na body albo na pajaca i jest to całkiem wygodne. przebiorę małego, bo ulał i postaram się napisać coś o witaminach :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam mojego pieluchowac ale nie wiem wlasnie jak mam to robic tzn niby wiem ale chyba cos zle robie, bo jak zaloze mu dwie tetry to tyleczek ma strasznie wysoko glowa masakra jakas jak mozna tak lezec..? moze za bardzo ma plecach ma te 2 pieluchy co? jak u Was to wyglada? kurcze nie wiem co z waga mojego szkraba bo jak sie urodzil mial: 4340 17 doba a on wazy 4238 ( przy wypisie wazyl w 3 dobie 3950 stracil 9 %)... za malo chyba przybiera co? jest tylko na piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mó j też spadł z wagi, ale teraz nie wiem ile waży, musiałbym go zwazyc. Ja oprócz piersią karmię sztucznie, bo nie miałabym chwili wyjść nawet do wc ;/ non stop przytulony byłby do cycka i za leniwy by ciągnąc go ;/ więc 2x podaje mu melko z butli, wtedy sie naje i spi ;) nie wiem czy dobrze robie... gratulacje dla nowych mam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa, w pierwszym miesiącu dziecko powinno przybyć min 700g, licząć od najniżśzej wagi. Pamiętaj że pomiary na różnych wagach mogą być różne, więc myślę, że powinnaś poczekać tydzień i zważyć małego jeszcze raz. Jeżeli je i zasypia, nie płacze i przesypia godziną - półtorej, tzn, że się najada. Co do wit K - w maju 2007r wprowadzono oficjalną rekomendację podawania doustnie małych dawek witaminy K wszystkim niemowlętom karmionym naturalnie, będącym w wieku od 2 tygodni do końca 3 miesiąca życia. Zalecana standardowa dawka witaminy K w tej grupie dzieci wynosi 25 mikrogramów. Jeżeli dziecko jest dokarmiane to wszystko zależy od tego ile razy i w jakiej objętości... Jeżeli to są np 2-3 porcje po 50 ml to myślę że można podawać wit K co drugi dzień. A wit D podaje się od 15 dnia życia- dawkę ustala lekarz. czas podawania jest różny w zależnosi od lekarza, ale ogólne zalecenia mówią o 400mcg do 18 roku życia, czyli przez cały okres wzrostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Ludwiś przybiera ślicznie, ale i wisi na piersi non stop :)) Ma na tyle silną potrzebą ssania że czasem oszukuję go smokiem. Ale ogólnie to jest żarłoczny, aż zaczął ulewać... w nocy śpi całkiem dobrze w dzień raczej drzemie (budzi się bo jest u nas dość głośno- urok posiadania starszego brata...), ze 2 razy zasypia porządnie na 2-3 godziny. Co do pieluchowania szerokiego to z uwagi na to podniesienie pupy przy 2 tetrowych pieluchach ja używam flanelowej bo jest sztywniejsza i płaska :)) złożyłam ją tak że nogi są szeroko na żabkę a pupa tylko jakieś 0.5 cm wyżej. I polecam te majtki zapinane na rzepy- super trzymają pieluchę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola a powiedz mi co z tym pieluchowaniem, wyzej pisalam jaki mam problem... moj czesto sie dlawi mam pytanie co mam z nim zrobic jak by odpukac zaczal mi sie dlawic na dobre?? czy mam go przez kolano przewiesic i poklepac czy co?? A wit K dostaje moj ma dostawac wit D ale od 22 doby bo ponoc ma bardzo male ciemiaczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super, to ja tez tak sprobuje potem a majtki pojade i gdzies kupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a te majtki zapinane na rzepy to w sklepie z arty dla niemowlakow tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusia gratulecje:):):) bibi powodzonka:):):) hmm Kk mamy podobnie moj tez spi tak od 23 do 4, rano, potem juz czesciej sie budzi, je duuuzzo i tez czasem ulewa, oprocz czkawki nic mu nie jest, tylko te kupki czesto po karmieniu piersia, moj tez wisi na cycku prawie caly dzien, ufff czasem nie mam na nic czasu Eryk tez niespokojnie spi, mam wrazenie ze mu sie cos sni zawsze, kweka , steka popsikuje nawet smiesznie, nie lubi byc przykryty, a jak spi to jest taki czujny ze nie mozna go dotknac bo juz oczy otwarte,ale jest taki grzeczniutki ze nie placze w ogole...oby tak dalej ej ja mam tylko wit D przpisana i te cebionmulti a co z K?? musze isc do lekarza po nia??? jak u was z waga bo ja jestem jak kosciotrup...na buzi sie zapadlam, brzucha tak palskiego to nigdy nie mialam, tylko troche sflaczaly, jak tak dalej pojdzie to nie wiem, owszem spodnie kupialm nowe , bo stare biodrowki itp sie jeszcze nie dopinaja, ale to przez to ze miednica jeszcze szeroka, ale nogi mam jak patyki, smieszna jestem ogolnie, zmeczona a widac to\\ na kilometr, ale to slodkie zmeczenie, maly wysysa ze mnie soki zyciowe chyba ja jade w tym po niedzieli na kontrole bioderek, to sie dowiem, do tej pory nie pieluchuje , nikt mi nie mowil o tym ani nic, choc wiem ze sie tak robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zizusia- to ja ci zazdroszczę tej chudości :p :p :p Mi to daleko do normalnego wyglądu... Zostało mi jakieś 8-9kg na plusie, ale na szczęście powoli spada... Brzuch mam już nie najgorszy, ale do płaskiego to mi jeszcze daleko. Najgorsze jest to że nie mogę zbytnio chodzić bo mi coś okrutnie w prawym dole biodrowym kłuje i boli jakby ktoś nóż wbijał :(( Ale mam nadzieję ze niedługo mi przejdzie. No i mam nadzieję że pogoda się poprawi... U nas na wschodzie ciągle leje i wieje i jest zimno :(( Nie było u nas chyba jeszcze w tym roku dwóch dni pod rząd z temp powyżej 18stC. Jak czytam o upałach w innych częściach Polski to mnie trafia szlag :p :P :p Ale Białystok to zawsze był biegun północny :)) Teraz znów od kliku dni ciagle pada, nawet nie ma jak na spacer wyjść... A co do wit K to ona weszła na rynek rok czy dwa lata temu, rok temu pojawiły się zalecenia, czasem mam wrażenie że to efekt dobrego dziłania firmy farmaceytycznej, bo jak się coś zaleci wszystkim noworodkom i niemowlętom, a lek kosztuje 38PLN/miesiąc to całkiem duży obrót będzie. Lekarze często jej nie wypisują, bo twierdzą że nie ma konieczności- skoro do tej pory dzieci nie dostawały i żyły, to teraz też nie muszą... Ogólnie to witK ma zapobiegać chorobie krwotocznej i wylewom domózgowym u noworodków i niemowląt. U donoszonych noworodków to ryzyko jest nieduże, u wcześniaków znacznie większe, ale właśnie dlatego wszystkie noworodki dostają domięśniowo wit K zaraz po urodzeniu... Kiedyś mówiło się że to w zupełności wystarcza- teraz okazuje się że to za mało (???) Ja nie mam zdania jeszcze wyrobionego na ten temat... Swojemu kupiłam i zamierzam podawać tak jak zalecają... Ale sama nie wiem czy to konieczne. Żurkowa mi mąż te majtki kupił w Auchan, ale i w sklepach dziecięcych też są. Są też takie bez ceratki, ale ja nie wiedziałam i kazałam mężowi kupić z ceratką :)) on grzecznie posłuchał, więc musiałam usunąć ceratkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zurkowa jak mały się porządnie zakrztusi to połóż go sobie na rękę, brzuchem do dołu, z główką nieco niżej i poklep międzyłopatkami w kierunku dogłowowym. To powinno wystarczyć. Z reguły same zaczynają kaszleć i jest po wszystkim. Niestety dzieci dość często się krztuszą, więc trzeba być czujnym. Z reguły to niczym nie grozi. ale jak zsinieje (bordowy ma prawo być) czy zwiotczeje, długo nie załapie oddechu to niewykluczone ze trzeba będzie wezwać pogotowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola - w zaleceniach szpitalnych przy wypisie napisali mi że mam podawać wit K od 8 doby - i tak zrobiłam. A wy piszecie ze od 2 tyg.? To jak w końcu? Bo już nie rozumiem. Druga rzecz - wy z małymi idziecie na dniach na usg bioderek - a ja mam skierowanie, które dostałam w szpitalu na dzień 25.08.08. Hmm? No i nic ani słowem o pieluchowaniu nikt nie wspomniał. Normalnie wszędzie inaczej... mam już mętlik w głowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bibi o 13 została mamusią ślicznej Michalinki, ważyła 3250 i 54 cm długa. Bibi gratulacje 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bibi gratulacje!!!! Co za expres!!!!! Od 2 tyg tzn od 8 dnia- to początek drugiego tygodnia właśnie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła m 800
Cześć ! Gratuluję przyszłym mamusiom:) Ja juz za trzy miesiace tez bedę szczęśliwą mamusią. Mam do was pytanie, chociaz pewnie juz o tym teraz nie myslicie. Mój lekarz od jakiegos czasu nie mógł okresli pułci, w koncu miesiac temu powiedział ze chyba dziewczynka, badał na zwykłym usg, bardzo mały monitor. Jakl uważacie czy w 8 miesiacu mógł się pomylić? Mam teraz przeczucie ze to jednak chłopiec. Ale chyba dowiem sie na 100% przy porodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kk to widocznie nie przepisali mi tej witaminy K bo pewnie uznali ze nie musi brac,a le jeszczze pogadam z nasza pania doktor to nie tak kk ze jestem chuda, bardziej wygladam na wynedzniala. jak z jakiegos obozu, w biodrach cos tam mi zostalo, ale reszta taka antykoncep[cyjna BIBI GRATULACJE!!! ale szybko poszlo:):)❤️ ja tez w koncu nie wiem , ta D witamine mi kazali od 4 tygodnia, i inne wit, tez. o pieluchowaniu nikt nie mowil, kazdy co innego ja tez juz nie wiem jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusia i bibi gratulacje:) a swoja droga bibi widzę że urodziłyśmy o tej samej godzinie:) dziewczyny ja czasami jestem już na skraju wyczerpania:( mała w dzień śpi ślicznie tzn rano wisi na cycku z 1,5 godz a później spi do kąpieli z małymi przerwami na karminie, za to w nocy niby śpi ale budzi się co 2 godz i wisi na cycku z godz albo dłużej;( już nie wiem co robić czy ja ją dobrze karmię:( w dzień mam wyrzuty że tak krótko a w nocy że tak długo:( no i ten katarek który się przyplątał jeszcze w szpitalu, podaje mu krople co Pani doktor w szpitalu zaleciła ale jakoś nie przechodzi:( no i nie wiem jak pelchować tzn wiem ale mała prawie cały czas leży na boczku bo boję się żeby jej sie nie ulało a jak leży na boczku to chyba nie ma sensu pieluchować? a tak w ogóle to kiedy dziecko zaczyna odróżniać dzień od nocy?i kedy robi się bardziej aktywne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie wiem jak mam czycic nosek mojemu malemu, aspiratora nie chce jakos sie boje a gruszke niby mam mala ale i tak za duzo do jego noska...bylam dzis w tylu sklepach i co? i nic same takie to niby najmniejsze... a poza tym jak mam mu wkropic do nosa sol fizjologiczna? co wkropic jak lezy na plecach?? a przeciez sie zadlawi....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa jak leży na plecach to zakropl 2-3 krople do każdej dziurki. Nie zakrztusi się bo przecież wiadra wody nie wlewasz :)) :)) :)) . Możesz też użyć roztworu soli morskiej w spray\'u np Marimar, czy sterimar. Potem połóż malucha na brzuchu aby z nosa wszystko wyciekało. jak zobaczysz wydzielinę gęsy\\tą,możesz delikatnie patyczkiem kosmetycznym lub chusteczką zetrzeć. Co do gruchy to lepsz są aspiratory typu Frida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nikt chyba nie pisał o szwach, KAROLA mam pytanie jak długo rozpuszczają się szwy?? Ja niby takie mam i wydaje mi się że już ich nie powinnam mieć we wtorek minie miesiąc od porodu. dwa mi juz wypadły jeszcze 3 no i plus te w środku. Mogła byś coś króciutko napisać na ten temat. Bibi gratulacje tylko pozazdrościć takiego szybkiego porodu. Plusia gratuluję również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×