Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Soczek bidulko już nie możesz sie doczekać, przykro tak samej prawie zostać nie?:p Ja wczoraj zasnełam i nic nie wziełam, a mój szkrabek chyba wiedział że mamusia chora bo jak zasnał po najedzeniu się o 21 to obudził się dopiero o3! dałam mu szybko cyca normalnie nawet nie 10 minut bo taki nawał mleka w nocy miałam i znowu spał do 6. W sumie noc super była:) Żeby zawsze tak było, chociaz ja i tak narzekać nie moge. Teraz mój synio leży w łóżeczki i troche czasem popiskuje. Zizusia a ty dużo pij, naprawde picie wody robi cuda! Od razu więcej mleka. Ja dziś w nocy to musiałam sobie sama upuścić troche mleka, bo normalnie aż mi ciekło, a cyce to takie twarde jak kamienie. Bibi ma się dobrze, pisała mi że już po 3 godzinach po porodzie chodziła, normalnie pozazdrościć. No ale ona tez przy pierwszym porodzie swoje przeszła. Peletka a ty w wolnej chwili opisz jak wyglądał twój poroód, no bo tobie też szybko poszło:) U nas pogoda paskudna, miałam zamiar wyjść z Kubusiem na spacerek, ale musze się porządnie nad tym zastanowić. pisałyście o wadze swoich pociech, mój chyba mi za bardzo przybiera bo jak go waze u siebie na wadze to ma już dobre 4300! a wychodził ze szpitala to ważył 3170, no ale to może ta moja waga też inaczej waży bo to taka normalna elektroniczna. Zobaczymy na szczepieniu co bedzie. No właśnie jakie szczepienie bedziecie miałay, to państwowe czy wykupicie szczepionke skojarzoną, bo ja właśnie nie wiem co zrobić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie jestem mamą 3 tyg córeczki, piszę do was z prośbą o poradę - szczególnie od kk_78. Natalię karmię piersią zdarza mi się dokarmić ją butelką 1, 2 razy na dobę, jestem po cesarce i tego pokarmu mam mniej, zresztą małą byłą chwilę w inkubatorze i tam ja dokarmiali. Chodzi mi o to że obserwuje u niej takie mocne napinania się, robi się czerwona na buzi i na twarzy pojawia się grymas, widać ze ją to boli, choć nie płącze przy tym tylko marudzi, wygląda to na gazy, ale czy jest to możliwe skoro oddaje kupkę normalnie po kiaak razy na dzień i purka też co chwilę??kolki to też nie są bo krzyczałaby w niebogłosy. prosze o poradę, dodam że ja nic nie jem co mogłoby spowodować u niej wzdęcia. pozdrawiam kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia mój synek też czasem się tak napina przy cycu, pręży sie niby chce tego cycka bo szuka a jak mu włoże to się odpycha. Nie zdarza sie to czesto jednak ja zauważyłam że on robi tak jak mu się odbić chce. Niby szuka tego cycka z nerwami ale jak ja widze że już troche pojadł, to biore go przytulam do siebie, albo wogóle kłade jakoś tak żeby główka była dużo wyżej i zazwyczaj wtedy mu się odbije i już cycka nie szuka i jest spokój. Może twoja córeczka ma to samo... Ja też od poczatku swojego synka nie karmiłam bo nie miałam go ze sobą, a pokarmu jakoś teraz mam wystarczająco...Pij dużo wody, po 2 litry dziennie..powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola czy możesz mi napisać, czy ja mojemu prawie 2 letniemu synkowi mogę podawać jakieś witaminki, które zawierają kwasy omega. Nie mogę mu podawać Cebionu, bo wychodzi mu zaraz uczulenie na buzince. Vibowitu nie chce wogóle, bo wszędzie go wyczuje. No i w efekcie końcowym nie daję mu żadnych witamin. Ale te kwasy omega są takie ważne i chciałabym mu podawać, tylko nie moge nigdzie doczytać w jakiej formie i wogóle jaką nazwę można kupić. U nas Pani w Aptece na ten temat nic ciekawego mi nie powiedziała. A lekarza pediatry nie mamy, jest tylko rodzinny, który za bardzo nie bada tego tematu. Według niego wystarczy Cebion i Vigantol. A według Ciebie jak długo powinno się podawać Vigantol? No i ostatnio moja położna poleciła mi Prenatal DHA Omega 3. Ja cały czas jadłam Feminatal, a teraz musiałabym kupić ten Prenatal. Tylko zastanawiam się, czy można stosować jedno i drugie, bo w feminatalu nie ma kwasów omega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie biore jak narazie żadnych witamin i się zastanawiam czy powinam. A wy bierzecie?? tzn. karmiące piersią? ja dzisiaj mam prawdziwy nawał mleczy, z jednej piersi przed dosłownie chwilke upuściłam 80 ml mleka i jeszcze z niej leci.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieczorkiem wysle wam fotki mojej Majeczki. Ja mam kryzys ze soba jeden szew mnie bardzo boli , podmywam sie Tantum Rosa i smaruje mascia neomycynowa ale jak na razie rezultat marny.Do tego teraz przyszła na mnie kryska z bólem krzyzy. A tak pozatym to u nas wszystko ok .Pokarm mam spimy dobrze i jestesmy bardzo pogodni. Mimo pieknej pogody nie wychodze jeszcze z domu była na smietniku i to jeszcze ponad moje siły.Poczekam az mała bedzie miała 7 dni czyli do wtorku i pomału bede mysec o spacerach szczegolnie ze pogoda ma byc sliczna. Mi pediatra nie zlecił wit k tylko vigantol i cebion multi od 3 tygodnia. Z pepkiem tez nie mam powodu do zmartwien przynajmniej jak na razie. Moze jutro przyjdzie połozna wyciiagnac mi szwy bo we wtorek musze isc do przedzszkola na dzien matki.Koncze bo za chwilke przyjdzie szwgaier z rodzina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do porodu to; Ogólnie w skrócie to po poscie na kafe zadzwoniła moja mama i własnie miałam skurcz powiedziałam ze nie moge gadac bo boli .A za chwilke moj maz dostała telefon ze mam jechac do szpitala na badanie zobaczyc co sie dzieje(to oczywiscie mamuska zadzwoniła do mojej giny a ona akurat była w szpitalu) no i pojechałam.Okazało sie ze nic sie nie dziej rozwarcie na 2 i cisza ale skurcze pojedyncze były. Stwierdziła ze zostawi mnie w szpitalu i zrobi ktg - na nim tez skurcze sie nie pisały wiec postanowili z ordynatorem ze mnie podłacza do testu OCT sprawdzic czy łozysko jest wydolne i to juz była 12,00 potem lewatywa i ten test. Do 13,00 była cisza a potem bolało okrutnie i pojawiły sie skurcze odeszyły mi wody nagle bóle parte no i urodziłam o 14,35.Cału poród trwał jak mam na wypisie 1,25 h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie!!!! Peletka, tylko pozazdrościć :)) 1.25- to moje cięcie trwało dłużej :))) Postaram się odpowiedzieć na pytania... Co do napinania, grymasów - to zapewne nadmiar gazów- spróbuj odbeknąć albo niewieki refluks- i cofa się kwaśna treśc do przełyku co jest nieprzyjemne- zwróć uwagę czy póżniej nie przełyka. Jak tak to układaj go wyżej. Jeżeli nic nie będzie pomagało to pokaż dziecko pediatrze. Na odległość ciężko coś konkretnie powiedzieć. aaaa, zobacz czy nie krzywi się w trakcie siusiania- może to zapalenie cewki moczowej.... jak się będzie krzywić i napinać dotknij pieluszki czy nie robi się ciepła. Co do kwasów Omega- to polecam tran- jest tego pełno na rynku. Jak mały potrafi łykać tabletki to w kapsułkach, jak nie to w syropie (teraz nie jest już taki niesmaczny jak za naszego dzieciństwa :)) ) A feminatalu i prenatalu omega razem nie powinno się łykać bo to ten sam zestaw witamin... jak coś to albo prenatal Omega albo feminatal i jakiś tran np Gal Omega, Ecomer... Co do szczepień to ja osobiście będe kupować skojarzone... Wiem że chyba teraz nie ma Pentaximu, ale ja i tak wybiorę Infanrix Hexa- czyli 6w1, bo zależy mi na dobrej szczepionce od wzw t. B (w tej szczepionce jest Engerix). Z uwagi na Mateusza, który chodzi do przedszkola to my jeszcze zmuszeni niejako jesteśmy do szczepień od pneumokokków, więc jeszcze prevenar... Strasznie dużo kasy, ale cóż... Rozwiązałam problem w bardzo prosty sposób- jak rodzice i dziadkowie pytali co kupić małemu na odwietki- prosiliśmy o kasę na szczepienia :)) I tak już mamy sporo. Do tego becikowe i powinno wystarczyć na wszystkie szczepienia w pierwszym roku życia. Jak będziecie kupować szczepionki to popytajcie o ceny w różnych aptekach- u nas ceny różnią się nawet o 100PLN na jednej szczepionce. Z tego co wiem to Infanriź hexa kosztuje 150-250PLN, Prevenar- 250-380PLN :(( :(( :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Soczek ja jeszcze 2w1, niestety. Pojawiają się skurcze, bóle krzyża i źle śpię w nocy ale nic konkretnego - jak u ciebie, po czasie przechodzi. Wczoraj byliśmy na urodzinach u znajomego jakieś 30 km od miasta i wracałam jako kierowca ze skurczami co 10 min. No ale przeszły. Jedyne pocieszenie to to, że jutro już będzie mój lekarz. Może mały czeka na dzień matki :) - byle by tylko nie na dzień dziecka. Karola próbuję naturalnych sposobów i nic - :( - to znaczy, mąż zadowolony tylko brak efektów, herbatkę z liści malin też piję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola to piszesz, że będziesz małego szczepić na pneumo? moja córcia też chodzi, ale do żłobka, jak skończyła 2 latka to zaszczepiłam ją na pneumo i meningo. też myślałam by małego szczepić..... tylko ta kasa:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola to piszesz, że będziesz małego szczepić na pneumo? moja córcia też chodzi, ale do żłobka, jak skończyła 2 latka to zaszczepiłam ją na pneumo i meningo. też myślałam by małego szczepić..... tylko ta kasa:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ceny są obłędne... mnie strasznie zaskoczyła cena Infanrixu Hexa :(( :(( Muszę zajść do kilku aptek i popytać o konkrety. Najgorsze że tych szczepień jest tak dużo... Muszę sprawdzić jaką cenę ma infanrix +ipv +HIB i Engerix bo może okazać się że sporo mniej niż 6w1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ceny są obłędne... mnie strasznie zaskoczyła cena Infanrixu Hexa :(( :(( Muszę zajść do kilku aptek i popytać o konkrety. Najgorsze że tych szczepień jest tak dużo... Muszę sprawdzić jaką cenę ma infanrix +ipv +HIB i Engerix bo może okazać się że sporo mniej niż 6w1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskierka nadzieji ja brałam w ciąży przez ostatni miesiąc prenatal DHA i feminatal bo ten prenatal to tylko kwasy omega 3 a feminatal to zestaw witamin. Wiec możesz to brać bo się nie wykluczają tak mi się wydaje. Tak wam zazdroszcze ze karmicie piersią jestem miesiąc po porodzie brałam tabletki na zlikwidowanie pokarmu lecz nadal mam go w piersiach. Zastanawiam się czy nie muszę isć do lekarza później żeby obejrzał przez usg moje pachy żeby coś tam mi się później nie zrobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie przyponniała
Iskierko nadziei, a ty przypadkiem kiedyś nie pisalaś na topiku "Jesienne starania" 2006. Zdaje się? Z np. Koalką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorrki dziewczyny- Paulinek ma rację właśnie sprawdziłam skład Prenatalu dha i to tylko DHA więc można brać z feminatalem... Zmyliło mnie opakowanie, bo wygląda jak zwykły prenatal :)) :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
❤️🌻❤️🌻❤️🌻WSZYSTKIEGO ❤️🌻NAJLEPSZEGO ❤️🌻Z OKAZJI ❤️🌻DNIA MATKI ❤️🌻WSZYSTKIM ❤️🌻SZCZĘŚLIWYM❤️🌻 MAMUSIOM - ❤️🌻TYM W DWUPAKU ❤️🌻RÓWNIEŻ ❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam sie gdzie sie wszystkie podziałyście :)) My od 6.00 na nogach :)) mały teraz odsypia więc może i ja się na chwilę położę :)) U nas dziś pierwszy słoneczny dzień od jakichś 2 czy 3 tygodni :)) :)) :)) Jak na razie jest jeszcze tylko 11stC ale pewnie za kilka godzin będzie juz cieplutko :)) Zapowiadają 18stC :)) Najgorsze że nie mam się w co ubrać :(( jeszcze długo pewnie nie wcisnę spodni sprzed ciąży, a po nowe nie mam na razie jak pojechać... Może niedługo mi się to uda... Na razie mam jedne zielone :)) sztruksy i ciążowe jeansy takie pod brzuch- z paskiem nie spadaja z tyłka, więc jakoś muszę wytrzymać. Trochę szkoda mi kasy bo łudzę sie że za chilę schudnę :)) :)) Moje szczęście chyba wyczuło że się chcę położyć bo się obudził :)) :)) :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak co dla niektórych to dopiero pierwszy Dzień Matki. Wszystkim mamusiom wszystkiego dobrego życze, aby nasze pociechy dawały nam dużo miłości a my im❤️❤️❤️ Dziś pewnie Bibi wychodzi ze szpitala, czekamy kochana na wiesci. My wczoraj z malutkim w odwiedzinach u przyszłej chrzestnej byliśmy, mamlutki grzeczniutki był jak nie wiem co. Później jeszcze spacerek zaliczyliśmy i tak dzień minął. Dziś troche nie w sosie jestem bo mam dużo nauki, w sobote ostatni egzamin a póxniej tylko obrona!!! Moj Kubus pobidził dzis w nocy rekord w spaniu, spał całe 6 godzin!!! Wlasnie trzymam swojego szkrabka na rekach i tak mi sie ładnie usmiecha, chyba to z okazji dzisiejszego swieta....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pobił miało być:p Peletka poród ekspresowy, tylko pozazdrościć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki. ja tez życzę wszystkim mamusiom wszystkiego najlepszego z okazji DNIA MATKI !!!! u mnie bez zmian, nadal mały nie chce wyjsc na świat, chociaz od kilku dni mam bolesne skurcze trwające 2-3 godziny co 10-15 minut to jednak potem ustają, mam tylko nadzieję zę to jakiś zwiastun i że nie bede musiała za 3 dni kłaść się na patologii i czekac tydzien na wywołanie, bo chyba sie zapłącze jak na tak długo musiałabym zostawić moją jessikę : ( ciekawe jak gusika, nie wiem czy dobrze zrozumiałąm ze dzisiaj bedzie się widziec ze swoim lekarzem i moze bedzie wywoływac poród...gusika daj znac, albo podaj mi swój numer tel na maila bo chyba twojego nie mam soczek37@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej soczek - na razie nie mam w planach wywoływania porodu. Z lekarzem mam zamiar się widzieć bo zwolnienie miałam do 24.05. Lekarz kazał mi 28.05 zgłosić się do szpitala ale wątpię, że od razu będą wywoływać tylko pewnie poczekają z tydzień. Zresztą mam nadzieję się dowiedzieć dziś szczegółów. dlaczego już 29.05 masz iść do szpitala? U nas ok tydzień po terminie przyjmują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wkurza mnie to czekanie do tego stopnia że nie chce mi się do mamy dzwonić z życzeniami bo usłyszę od razu pytanie jak się czujesz i już myślałam że urodziłaś okropność a ta złość powoduje stres i pewnie dlatego nic się nie dzieje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gusika ja już mam tak samo, codziennie ktoś dzwoni albo smsuje z pytaniem czy już nie urodziłam, najlepsza wczoraj była moja teściowa która zadzwoniła z pytaniem kiedy rodzę , ja jej na to ze skąd mogę wiedziec a ona - przeciez chyba lekarz ci jakis termin wyznaczył....ręce mi opadły - baba ma dwójkę dzieci i myśli ze ja jej powiem że urodzę np w czwartek o 15,37. no poprostu masakra !!!!!1 u nas w szpitalu tak zwykle robią ze trzeba się zgłosić w terminie lub dzień dwa po jeśłi nic się nie dzieje i trzymają cie na patologii jak najdłużej, bo kase dostają dopiero po tygodniu pobytu pacjenta w szpitalu, więc o kroplówce od razu moge zapomniec..i to mnie wkurza najbardziej, bo ja to przeżyję ale nie wiem jak zniesie to rozstanie moja córcia, wolałabym isc do szpitala z bólami i spędzić tam 4 doby po porodzie a nie leżec tydzień, urodzić i jeszcze 4 doby - to strasznie długo, tym bardziej ze nigdy się z jess nie rozstawałyśmy - to mnie przeraża najbardziej, bo ja się nie boje pobytu w szpitalu czy porodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też się nie boje, przynajmniej teraz. tylko zła jestem strasznie, najchętniej to bym krzyczała. Zadzwoniłam do mamy z życzeniami i mało się nie popłakałam tylko dlatego że jeszcze jestem w ciąży. Głupie to wszystko. Jeszcze robi się ciepło a w środę wtedy co mam iść do szpitala ma być u nas ok 30" a na oddziale jest strasznie gorąco, w zimie nie da się wytrzymać. A mały tylko buszuje w brzuchu i ani myśli wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie mamusie pewnie na spacerkach. Dzisiaj w końcu nasze Święto. Z tej okazji mój starszy synuś od rana mnie pokopał, a młodszy marudzi (na szczęście teraz zasnął). 🌼 pomarańczko masz rację :D 🌼 ale to chyba był 2005 r. ❤️ Karola no będę podawać małemu tran, tylko muszę znaleźć nazwę. Ja kupowałam do Bartusia Infanrix i płaciłam 135 zł. A jeżeli chodzi o szczepionke na pneumo i menigo, to nasi lekarze mają zdania podzielone. Twierdzą, że na pewno trzeba szczepić jeśli dziecko chodzi do żłobka lub przedszkola, a jeśli siedzi w domu, to nie ma takowej potrzeby. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, WSZYSTKIEGO NAJ NAJ Z OKAZJI DNIA MATKI:)❤️🌼 buu, maly mi rozrabial cala noc, ucieszylam sie ze zasnal po kapieli wczoraj dop o 9, to i ja sie polozylam , patrzylam na taniez z gwiazd. , juz usnelam a tu maly sie obudzil i tak cala noc, co zmruzylam oko to juz kweka, strasznie sie drapie, obcinam pazurki i piluje ale ma jak brzytywy, tnie sie okrutnie a rekawiczki zciaga:( teraz spi slodko, z pokarmem juz oki:) czekaja mnie w sobote niemale zakupy i martwie sie co bedzie z Erykiem, zostanie z babcia i nie wiem czy odciagnac pokarm swoj i zostawic? pewnie tak od dzis bede podawac witaminy az sie boje zeby nie wymiotowal:( wczoraj mialam dom pelen gosci, fajnie ale znowu jak wszystcy na raz sie zjechali to bylam wieczorem padnieta, i ta noc nieprzespana:( u nas chlodno, niby slonce jest ale jak zajdzie za chmury to brrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zizusia na pewno Eryczek też był zmęczony gośćmi i dlatego tak spał w nocy, dzieci bardzo reagują na takie zmiany, one lubią ciszę i spokój, za dużo atrakcji dla nich działa bardzo pobudzająco. mój natomiast ma problem czasami z zaśnięciem, szczególnie po drugim karmieniu nocnym, bo jest już chyba za jasno i on myśli, że to dzień;) dzisiaj obudził się o 1.30 a zasnął dopiero około 4:O, fakt, że spokojnie leżał i obserwował, ale ja już nie spałam tylko czuwałam nad nim, ma też problem z kupką:O, chyba zmiana mleka mu nie posłuszyła, bo jak jadł bebilon ha to nie było problemu a od kiedy jest na bebilonie zwykłym to ma trudności, choć śpi ładnie i nie jest marudzący, jedynie widać jak męczy się co jakiś czas i próbuje zrobić, nie chcę go faszerować czopkami ale chyba już dzisiaj kupię i mu dam. sama już nie wiem. 🌻 dla wszystkich mamuś tych co już mają dzieciątko przy sobie i dla tych co mają je pod ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×