Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość fiona35

Drogie mamy czy każecie swoim synom zakładac rajstopy/getry pod spodnie?

Polecane posty

Gość to ja

A jak człowieku piszący jako gość gosć ,stwierdzisz że  dziecko nie chcąc założyć np getrów., powie ci prawdę że jest za ciepło by je założyć.? Każdy odczuwa chlód inaczej, to fakt. Dzieciak będzie ci wmawiać że jemu jest za ciepło w getrach czy rajstopach ,bo chodzi  tylko o wymówkę ,ze tak moda na marznięcie.

Jak byłam w wieku szkolnym tez mi sie to nie podobało ,ze muszę rajstopy nosić .Brat miał jeszcze gorzej .bo musiał nosić rajstopy z których ja wyrosłam. Różnie bywało z tym noszeniem .Na pewno nie było tak jak tu ktoś pisze że musi  do maja je nosić. Ale jak były przymrozki lub kilka stopni to było mus. Rajstopy wówczas były inne dużo gorsze jakościowo niż dziś mamy.Były grubsze ,a niektóre nie przyjemne ,takie gryzące.Lepsze były te elastyczne. W ogóle to wyboru duzego nie było ,a nie jak dziś do wyboru i koloru. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol

Ja musze jeszcze nosic rajstopy pod spodniami ale cienkie i to już nie potrwa długo, za 2-3 tygodnie będę miał z nimi spokój na kilka miesięcy. Powtórka z rozrywki czeka mnie od września / października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Do gość Karol  mam pytanie  odnośnie tych cieńkich rajstop  - jakie sa to rajstopy   bawełniane czy cieńkie 20 den  czy  inne i  jakie sa te cieńkie ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol

Nie wiem jaką mają grubość, w porównaniu z tymi co mam na zimę są bardzo cienkie ale są grubsze od takich typowo damskich przezroczystych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota

Gdy mój syn buntował się przeciw noszeniu rajstop kupiłam mu trykot. Raz kazałam mu założyć go do szkoły po czym sam doszedł do wniosku, że bardzo chętnie będzie nosił rajstopy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota

Gdy mój syn buntował się przeciw noszeniu rajstop kupiłam mu trykot. Raz kazałam mu założyć go do szkoły po czym sam doszedł do wniosku, że bardzo chętnie będzie nosił rajstopy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota

Gdy mój syn buntował się przeciw noszeniu rajstop kupiłam mu trykot. Raz kazałam mu założyć go do szkoły po czym sam doszedł do wniosku, że bardzo chętnie będzie nosił rajstopy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Do Gość dorota: W jakim wieku jest syn? Do szkoły też zakłada??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota

Głownie do szkoły. Ma 15 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

gość dorota trochę przesadza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

gość dorota trochę przesadza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samansara

Ja nie daję żadnych getrów bo w szkole jest gorąco, a w drodze do szkoły nie zmarźnie. Na zimę spodnie z grubszego matariału wystarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8 godzin temu, Gość samansara napisał:

Ja nie daję żadnych getrów bo w szkole jest gorąco, a w drodze do szkoły nie zmarźnie. Na zimę spodnie z grubszego matariału wystarczą.

Święta racja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Do Gość dorota: To są rajstopy bawełniane?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 4.04.2019 o 22:41, Gość dorota napisał:

Gdy mój syn buntował się przeciw noszeniu rajstop kupiłam mu trykot. Raz kazałam mu założyć go do szkoły po czym sam doszedł do wniosku, że bardzo chętnie będzie nosił rajstopy

Jaki ten trykot? To chyba przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota

ZWY

14 godzin temu, Gość gość napisał:

Jaki ten trykot? To chyba przesada.

Trykot to tak jakby rajstopy połączone z koszulką na ramiączkach, coś w rodzaju dopasowanego do ciała kombinezonu. Kazałam synowi założyć ten trykot tylko 1 raz (nie miał wf-u więc nikt oprócz niego o tym nie wiedział) tylko po to żeby doszedł do wniosku że rajstopy nie są takie złe - pomogło. Jest to tylko straszak na wypadek kolejnego buntu, normalnie nie każę mu tego zakładać więc nie wiem o jakiej przesadzie mowa. 

Co do rajstop to są to bawełniane i z mikrofibry w stonowanych, chłopięcych kolorach (może wybierać sam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOŚĆ

Do Karol: w jakim jesteś wieku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnb

Ja do szkoły też nie muszę nic zakładać, bo mam blisko, a poza tym w szkole jest ciepło, a rajstopy muszę nosić gdy wychodzę na zewnątrz. I owszem gdybym musiał je zakładać do szkoły to bym może się buntował, ale tak to ich nikt nie widzi, więc zakładam je bez problemów/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol
2 godziny temu, Gość GOŚĆ napisał:

Do Karol: w jakim jesteś wieku? 

Tak jakoś koło trzydziestki  mi leci.A bo co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 godzin temu, Gość mnb napisał:

Ja do szkoły też nie muszę nic zakładać, bo mam blisko, a poza tym w szkole jest ciepło, a rajstopy muszę nosić gdy wychodzę na zewnątrz. I owszem gdybym musiał je zakładać do szkoły to bym może się buntował, ale tak to ich nikt nie widzi, więc zakładam je bez problemów/

Nie zakładam w ogóle i jakoś nie marznę. Nawet na nartach. Ale wtedy mam grube ocieplane spodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada

Różne są sposoby żeby nie marznąć. Można i w grubych spodniach jak komuś to odpowiada. Nikt chyba nie będzie teraz tu krytykował kogoś kto tak sie ubiera.. Moim zdaniem lepiej jest ubierać sie na tzw cebulkę. 

Syn 12 latek i starsza córka noszą rajstopy.Córka również  tak jak syn pod spodniami a czasami do spódniczki.

Kiedyś wybrałam sie do rodziców z dzieciakmi  Była tak pogoda jak teraz ,troche ciepło ,ale ranki były rześkie. 

I przed wyjazdem powiedziałam do nich że spakuje im  rajstopy ,bo moze być chłodniej nazajutrz. Oczywiście marudzili.

I tak jak przypuszczałam  ranek sobotni był zimny. No to musieli zakładać Rajstopy kupuje obojgu więc problemu nie ma. Zdarzało sie parę razy ze syn dostał rajstopy po córce. Była nawet sytuacja na jesieni że syn przekonywał ze jest za ciepło na rajstopy i nie chciał ich założyć .Trochę grymasił to  wybrałam mu cieńsze z córki szafki i pomogłam mu założyć.Córka powiedziała że jak ona musi to on też . Rajstopy jeśli sie je normalnie traktuje są dużo lepsze jak inne ocieplacze ,i można je dobrać do pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ???
Dnia 7.04.2019 o 11:22, Gość dorota napisał:

ZWY

Trykot to tak jakby rajstopy połączone z koszulką na ramiączkach, coś w rodzaju dopasowanego do ciała kombinezonu. Kazałam synowi założyć ten trykot tylko 1 raz (nie miał wf-u więc nikt oprócz niego o tym nie wiedział) tylko po to żeby doszedł do wniosku że rajstopy nie są takie złe - pomogło. Jest to tylko straszak na wypadek kolejnego buntu, normalnie nie każę mu tego zakładać więc nie wiem o jakiej przesadzie mowa. 

Co do rajstop to są to bawełniane i z mikrofibry w stonowanych, chłopięcych kolorach (może wybierać sam)

Gdzie można kupić taki trykot? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Do gość  Ada mam pytanie  jak syn dostał  od córki te cieńsze rajstopy to mam pytanie to były takie elastyczne z lycry 40 den rajstopy ? czy grubsze bawełniane  a  jak piszesz  że  12 letni syn  nosi  pod spodniami  rajstopy  , a córka  czasami do spódniczki  to może lepiej  niech nosi córka stale spodnie bo jest cieplej bo czasami  córka zakłada spódniczke  to chyba jak jest cieplej ?  Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 godzin temu, Gość ??? napisał:

Gdzie można kupić taki trykot? 

Po co ci go kupować? Bo straszenie dzieci nie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja mama normalnie kazała nakładać getry pod spodnie bratu, ale on wtedy miał góra 8-9 lat. Później normalnie już chodził w spodniach, ale jak jest zimno to czemu nie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17 godzin temu, Gość dorota napisał:

 

Nie nazywajmy straszeniem mobilizacji do ciepłego ubierania się.

Sama napisałaś, że to "straszak". A zresztą nikt mnie nie zmusza do ubierania czegokolwiek, nie mój problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość gość gość

Po co rajstopy jak można kazać synowi nosić obcisłe rurki. To jeszcze większa kontrola bo rajstopy sobie zdejmie a tego nie bo nie będzie chodził w majtkach po ulicy. No i rurki są lepsze bo pasują na wszystkie pory roku. Latem jest ciężko, zwłaszcza w tych woskowanych ale dziewczyny uwielbiają to u chłopców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 godzin temu, Gość gość gość gość napisał:

Po co rajstopy jak można kazać synowi nosić obcisłe rurki. To jeszcze większa kontrola bo rajstopy sobie zdejmie a tego nie bo nie będzie chodził w majtkach po ulicy. No i rurki są lepsze bo pasują na wszystkie pory roku. Latem jest ciężko, zwłaszcza w tych woskowanych ale dziewczyny uwielbiają to u chłopców.

Rurki dla faceta?? Pedała tak ale nie prawdziwego chłopa. Facet ma być dobrze zbudowany i mieć luźne spodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19 godzin temu, Gość gość gość gość napisał:

Po co rajstopy jak można kazać synowi nosić obcisłe rurki. To jeszcze większa kontrola bo rajstopy sobie zdejmie a tego nie bo nie będzie chodził w majtkach po ulicy. No i rurki są lepsze bo pasują na wszystkie pory roku. Latem jest ciężko, zwłaszcza w tych woskowanych ale dziewczyny uwielbiają to u chłopców.

Podoba mi się ten pomysł z rurkami jednak rajstopy muszą zostać. Czy takie rurki będą cieplejsze od zwykłych jeansów? Czy koledzy nie będą dokuczali z powodu takich spodni? Jak bardzo dopasowane mogą być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×