Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Gość brzuszkowa
falsa u mnie to raczej zapłodnienie nastąpiła jakoś faktycznie w 14 dniu cyklu, bo u mnie @ regularna jak zegarek była co 28 dni. a raz jak byłam u ginki w 14 dniu cyklu to kazała się z męża brać bo jajeczko lada chila miało pęknąć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Karo - u nas nie robi się standardowo takich testów z krwi, tylko jak jest prawdopodobieństwo wystąpienia choroby. Jest to badanie genetyczne. Milianna ma rację z tym testem PAPA. Czytałam jak różne moga być wyniki. A z tm basenem to super pomysł! Ja mam ostatnio ochotę się wybrać ale muszę dosyć daleko jechać, więc nie moge się zebrać. A poza tym nie wiem, czy wejdę w strój kąpielowy... brzuszkowa - no u mnie trochę widać. Ale niewiele, raczej tak jakbnym się najadła niż była w ciąży:D A leci teraz ostatni dzień 12 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam, że u mnie to jak w zegarku - sama sobie wyliczyłam na 27.10, potem lekarz mi obliczył na 29.10, ale ostatnie usg potwierdziło 27.10. Znam swój organizm na 100% i mam regularne cykle, więc czuję co się z nim dzieje. Według mnie zapłodnienie było dokładnie w 13 dniu cyklu. No i oczywiście badania to potwierdzają. Mój mąż się śmieje, że lekarz mi niepotrzebny:D Ale liczę tygodnie od pierwszego dnia @ bo według tego liczą wszyscy lekarze u nas i według tego są różne artykuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Jestem z Wami na biezaco,ale nie zawsze sie wpisuje,bo brak czasu.Teraz Mamy prawie lato,wiec ciagle siedze z synkiem na podworku albo na spacer lecimy. Jutro jade na USG-dopiero pierwsze. Pozdrawiam!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuszkowa
goja no ja właśnie tez mam tak samo, że wiem kiedy dzidziuś sie począł ale tez podaję termin pierwszego dnia @ bo tak mi kazano:) Czy Wam tez tak czas leci? tyle co był test a tu już 15 tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka u mnie z brzuszkiem tak jak u was, ale zauważyłam że jak wstaje rano (czego do niedawna nie było) to juz mam taki zaokrąglony a do wieczora mnie wypycha. Nikt nie zauważa prawie, z wyjątkiem tych co wiedzą bo się cały czas gapią. a ci co nie wiedzą sądzą że mi się przytyło hehneh. Jestem na etapie poszukiwania spodni ciążowych eleganckich bo cholera nie mam w czym do kościoła z dzieckiem chodzić. a wogóle to mój syn się troche naziębił i idę z nim zaraz do doktora. o tym badaniu PAPA nie słyszałam szczerze mówiąc, ale widzę że sprawa dyskusyjna, bo różnie wychodzi. jak zlecają to trzeba zrobić. Jak większaść badań ma na celu wylkuczenie pewnych chorób. u mnie 13+4 tak se piszę w piatek wchodzę w 14 tydz. a powiedzcie mi moje drogie 2 trymestr zaczyna się z 14 tygodzniem czy po zakończeniu 14 tyg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane mamusie, Ja odpoczywałam sobie na dalekiej wsi podlaskiej :) Piękna wiosna tam, tylko burze straszliwe. Cały weekend snu i spacerów i od razu lepiej :D U mnie w sobotę 14ty tydzień się zaczął. I z moich wyliczeń i z usg. Brzuszek mam fajniutki okąglutki. Oj widać widać... Rewelacje żołądkowe w ciągu dalszym. I przestałam się po mału martwić tum niskim łożyskiem, widzę, że tu nie tylko ja jedna mam taki problem. A teraz mimo pogody suuuper muszę iść do pracy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamamalwiny - zazdroszcze takiego week endu... :) tez bym gdzies wyjechale sie \"dotlenic\" U nas te badania krwi robia wszystkim, nawet jesli sie ma dobre wyniki z pomiarami itd. Ja takie mam (bo tylko 1/5000) ale i tak badania mam zrobic, wiec robie, zobaczymy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny dawno nie pisałam , bo mieliśmy w pracy awarie internetu , a teraz czytam zaległości ja też mam teraz 12 tydzień i powiem wam , że u mnie brzuszek już troszke widać jak ktoś nie wie to może nie widzi , ale Ci co wiedzą to mówią , że już widać , w spadniach ciążowych chodze już jakiś miesiąc , bo nie chce dzidziusia męczyć i go ugniatać . 23 ide na USG już sie nie moge doczekać , może już coś będzie więcej widać niż miesiąc temu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja gdzieś przeczytałam , że przezierność karkową robi sie do 12 tygodnia , a ja ide na USG dopiero za tydzień czy to ma jakieś znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa 150 ja myslalam, ze pierwszy trymester konczy sie po zakonczeniu 12 tyg, zreszta co to za roznica?:) Podobno szanse na poronienie po 10 tygodniach zmniejszaja sie do 3%, po 12 tygodniach do 1%. Mam taka madra ksiazke napisana przez pania profesor, na ktora moj chlopak sie wykosztowal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola79, w 11-14 tygodniu powinno sie mierzyc. Ja np nic takiego nie bede miala, dopiero badanie przesiewowe w 16 tyg ( powinno sie je wykonywac w tyg 15-18), i dopiero jak wyjdzie ryzyko wieksze niz 1:250 wtedy robia jeszcze amniopunkcje po 15 tyg ciazy czyli pobranie probki wod plodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa - wyczytałam, że II trymestr zaczyna się w 15 tygodniu, czyli po zakończeniu 14 tygodnia. falsa - może od 12 tyg. jak się liczy od dnia zapłodnienia? Bo po 14 tyg. to od pierwszej @. Viola - wyczytałam że przezierność robi się między 10 a 13 tyg. ciąży. Więc zdążysz spokojnie, bo masz jeszcze 2 tygodnie. Ale bym się zdrzemnęła! Goraco tu w biurze, a nie moge okna otworzyć, bo ktoś pali coś na dworze i straszny smród leci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha, dziewczyny nie zakreccie sie za bardzo:) stresowac sie tez nie powinno w iazy :) Jak lekarz kazal przyjsc za tydzien to widocznie to dobry czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tutaj tez proponuja amniopunkcje kiedy ryzyko choroby jest zbyt duze, ale ja wiem ze nigdy bym sie na to nie zgodzila. Amniopunkcja jest dla dziecka niebezpieczna, a co to da? Tutaj by tylko wtedy pozwolili na aborcje...a ja o tym nawet w najgorszym wypadku nie chce slyszec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa ma rację! Po co się stresować niepotrzebnie? My lekarzami nie jesteśmy, nawet nie umiemy sobie dokładnie tych tygodni wyliczyć, bo każdny ma wątpliwości:D Ale mi się cięzko dzisiaj siedzi. Mam na sobie jeansy i tak mnie ciągle gnota pod brzuchem:( Mam ciążowe ale jeszcze za duże są. Najchętniej to bym cały dzień w dresach chodziła:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli256
a jak wygląda u waszych maluszków to badanie z noska i karku? U mojego dzidziusia kark 2,3 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już też cała głupia jestem jeśli chodzi o daty. Mam dwa różne terminy, jutro na USG wyjdzie pewnie kolejny. Co do brzuszka -widać,oj widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deli256 - a wymiar czego ty podałaś taki wielki? U mnie przezierność karku wyszła 0,11 cm. I to jest w normie. Może wyszło ci 2,3 mm? Bo norma jest do 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ta przezierność to zalezy też od wielkości płodu i od wieku. Ja byłam na początku 12 tyg. więc jeszcze maluszek był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja , a jak było widać Twojego maluszka ? Widziałaś już coś dokładniej , bo ja mam termin na 26,10 to prawie tak jak Ty i zastanawiam sie czy brać męża czy będzie już coś widać , bo jak byłam 19,03 to było tylko widać serduszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli256
dobrze 2,3 mm, a nosek 0,22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola, bierz męża koniecznie! to jest niezapomniane przeżycie! Widzieliśmy paluszki, stopy, serce jak biło, nawet szczęki takie śmieszne było widać. A maluch się jeszcze rusza w różne strony więc można go obejrzeć dokładnie. Mój mąż był bardzo szczęśliwy, że widział swojego malca, nagrał filmik i zrobił zdjęcia. Więc warto! deli - no to masz wszystko w normie:) z tymi centymetrami to mnie przeraziłaś:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wynik masz bardzo dobry. ja mialam 3.4mm dzis bylam na amniopunkcji. wiecej strachu niz to warte. czuc takie male ukucie. podczas calego badania widzisz dzidzie na monitorku i to mnie trzymalo na duchu za trzy dni ide na usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola pewnie że brac męża już dzidzia ma nóżki i rączki i będzie wam pewnie machac bo usg go obudzi ;) to dopiero przeżycie i dla męża też ;)))) bo samo zdjęcie tego nie oddaje ;)) mój maluszek to leżał na boczku a później do góry nogami powyciągał nózki i założył rączki za głową a było to w 12 tyg ;) a teraz jestem w 16 a licząc lekarzowo od ostatniej @ to na początku 18, brzuszek jeszcze \"niewidoczny\" jakby mi się przytyło, w spodnie już nie wchodzę więc musiałam kupic większe z paskiem pewnie starczą jeszcze na 3-4 miesiące ;) a i wiecie co? ;) jak leżę wieczorem w łóżeczku to już czuję dzidzię jak się powierci czasami, słabo ale już wyczuwalne ;) ;) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milianna czujesz dzidzie , to już Ci zazdroszcze , ale super , u mnie z tym brzuszkiem to sama nie wiem wydaje mi sie , że widać , do spodni takich normalnych już nie wchodzę i nawet troche zaczynam sie martwić , że wy piszecie , że nie widać , a u mnie widać , bo to chyba jeszcze troche za wcześnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć:) u mnie dalej ok, brzuchol olbrzym!!! Piersi juz mam chyba F. Czuje sie dobrze, mam apetyt. dzisiaj zakręciło mi sie w głowie - ale to moze od ciśnienia?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi piersi też urosły i to sporo , mam nadzieje , że teraz już nie będą rosły , bo za chwile stanika nie kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak nas czytam to mam wrażenie że u nas wszystko w jak najlepszym porządku. w większości widac brzuszki:) większe lub mniejsze:) wszystkie się nie dopinamy:) zaczynaja powoli ustepować te pierwszo-trymestrowe niedogodności, badania ok:) także spoko mnie lekarz wyliczył termin z daty miesiączki na 20.10 a z usg na 18.10 także jest spoko jestem w 13 tyg i jak skończe ten tydzień to wchodzę w 2 trym:) falsa dobra kobieto nawet nie wiesz jak mnie pocieszyłaś wiadomościami z tej książki:) powoli mi już te schizy przechodzą i caraz bardziej wierzę że będzie ok:) ja mam usg 21 czyli dokładnie za tydzien i idę z mężem i już się doczekać nie mogę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie usg samo pokazalo na monitorze jak daleko jestem. mam ochote na zupke chinska, wczoraj mialam ochote na big maca. ja normalnie takich rzeczy nie znosze! dobrze, ze jeszcze mam ochote na jablka:) dzisiaj przyjdzie pan od wymiany okien, zeby oszacowac koszty, pol chaty juz wymienilismy, dzidzia bedzie miala dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×