Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

O GOJA patrz! tyle lat żyje i nikt mi nigdy nie powiedział. A ja to się tak na tych badaniach znam... Dzięki wielkie ! Na przyszłość będę wiedziała, że od ciastek zdala :) Wiecie co .. i dopiero przy 2 ciąży dowiedziałam się, jak kobieta w ciąży powinna sobie robić badania moczu, bo wcześniej to siusiałam w kubeczek tak poprostu a tu się okazuje, że to cała gimnastyka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zazdroszcze wam, ze macie tyle badan, ja oddalam tylko raz krew w czasie usg i nadal czekam na wyniki na: zoltaczke typu B, syfilis, HIV, rozyczke. Sierpowatosc krwinek i talasemii - okazuje sie, ze nie jestem w grupie ryzyka wiec chyba sobie podaruje, grupe krwi i to narazie tyle! w 16 tyg zrobia mi jeszcze test potrojny i pierwszy raz oddam mocz, humm. jakos te laski tutaj rodza zdrowe dzieci wiec ja nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamalwina - a jak inaczej się bierze mocz? Nie rozumiem:) Ja siusiam w kubeczek właśnie. Chciaż za pare miesięcy to moze być trochę bardziej skomplikowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamamalwiny! daj znac jak to jest z tym siusianiem :) a co łykacie? bo ja ciągle tylko kwas foliowy i mój gin powiedział, że witaminy dopiero po 20 tyg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak poza tym to dzisiaj piatek i moj lobuz wraca z delegacji! niby 5 dni a czuje sie jakby miesiac minal! najgorzej jak wieczorami mialam te napady zlego humoru i placzliwosci to nie bylo na kogo nakrzyczec a potem sie przytulic :) kolezanki to nie to samo a rodziny tutaj nie mam. nieladnie tak zostawiac mnie samej w ciazy.. :) pogoda dzisiaj be. co dzisiaj robicie na obiad dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami25 a ja lykam witaminy z kwasem foliowym w takim zestaiwe specjalnie dla kobiet w ciazy, i tam na ulotce jest napisane, ze powinno sie je brac nawet jeszcze przed zajsciem w ciaze. moja polozna pytala sie co lykam to jej pokazalam wlasnie to i ona powiedziala, ze bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MILIANA pamiętam to wspaniałe uczucie :) Ani się obejrzysz jak będzie się rozpychać i nożki albo rączki wystawiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z siusianiem robi się tak. W kubeczek ,ale najpierw trzeba się podmyć ciepła wodą z mydłem tampon włożyć , taki zwykły jak przy okresie, albo rulonik z waty, żeby się bakterie z pochwy nie dostały, bo w pochwie są zawsze jakies bakterie więc je trzeba odizolować. Potem pierwszy strumień siusiów do kibelka drugi do kubeczka a trzeci znowu do kibelka. I tak to wygląda. Ja jak wstaje rano, to tak mi się chce, ze najbardziej mam problem z tym myciem, bo jak wode odkęcę... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja łykałam kwas foliowy- Folik 2 miesiące przed zajściem w ciąże i teraz nadala go łykam. a z tym siusianiem to trochę zachodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jak tak to wszystko zrobicie i wam wyjdą bakterie w moczu, to już wiadomo, że są w moczu naprawdę a nie gdzie indziej i się trzeba o badania na posiew dopraszać. Ja na początku oddawałam ten mocz normalnie i mi te bakterie wychodziły , ale mnie olewali, bo jak napisałam w pochwie to zawsze są jakieś bakterie. Dopiero na posiewie mi wyszły te ecoli. Ale teraz od początku robie tak jak mi ginka kazała i już wiem, że znowu te cholerna ecoli mam :( A z witamin ja biorę folik oczywiście :) i PREVENAR. Trochę nie najtańszy, ale dobry jest i w dużych opakowaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamalwiny:no z tym siusianiem to mnie teraz zagiełas:-) Wczoraj była u mnie koleżanka, która pare miesięcy temu urodziła synka. Mówiłam jej,że już się wielkiego brzucha doczekac nie mogę, to się zaczeła ze mnie śmiac. Ona też się doczeka nie mogła, a jak już się pojawił i był coraz wiekszy to chciała jak najszybciej urodzic;-) Buty to mąż musiał jej wiązac bo ona nie sięgała do stóp, no i mówiła,że na pare miesięcy zapomniała jak jej siśka wygląda:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D :D buty to nie tak jeszcze najgorsza rzecz. Ja nosiłam klapki juz od marca, a mała się w maju urodziła :) Najgorzej to się z takim dużym brzuchem śpi. Jakbys się nie położyła to cię ciągnie w którąś stronę. :) Ze spaniem to ja już teraz mam problem, bo nie moge już na brzuchu a zawsze tylko tak usypiałam. No i jak już miałam duży brzuch to wstawałam w nocy do kibelka chyba ze 100razy bo mi cisnęło na pęcherz. Ale ja to miałam brzuch ogromiasty i podejrzewam po rozmiarach obecnego, że ten mniejszy to nie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamalwiny - no ja o tym podmywaniu to nie słyszałam! Lekarz mi tylko kazał brac środkowy strumień moczu. Ale też nigdy żadne bakterie mi nie wyszły, więc moze dlatego. nisia - a z tą siuśka to się aż zaśmiałam, śmiesznie to brzmi ale szczera prawda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamalwiny, pierwszy raz slysze, ze mozna siske mydlem podmywac i to tym bardziej przed badaniem! ja sie od podmywania zelami nabawilam BV- bakterial vaginal, nie wiem jak to jest po polsku ale to cos jak zmienisz sobie ph na bardziej zasadowy to wtedy rownowaga bakteryjna ci sie zachwieje i jest nieprzyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki napatrzmy się na \"picie swoje\" póki możemy heheh, potem tylko lusterko zostanie heheh ajak tu się ogolic i wogóle. w tym sikaniem to wyprubuje w przyszłym tygodniu bo wtedy będe wszystkie zlecone badania wykonywać. Ja się po poronieniu naczytałam o tych wszystkich badaniach dosyc i wiem tyle że cytomegalia, rózyczka, toxo powodują poronienia więc jest ważne żeby je przed zajściem robić a później to raczej powinny te osoby które są narażone w związku z pracą itd albo przy kolejnym poronieniu. także dlatego pewnie lekarze nie zlecają tych badań \"w standardzie\" pozatym one są nierefunowane w polsce a każde kosztuje 35zł szt a trzeba 2 zrobić aaa ogólenie to się czuję lepiej, dziś byłam już na małych zakupach co do widaminek to do końca 12 tyg brałam kwas foliowy a od początku 13 biorę feminatal + dha, też drogi ale dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale zescie sie rozpisaly! Ja tylko na obiad wyszlam a tu tyle wpisow :) Usypiam w pracy, jak tu wytrzymac do 18-stej...? Wiecie co, a mi kolezanka opowiadala ze ona w ostatnim miesiacu do WYTRZEC sie w toalecie nie mogla, i meza wolala.... mam nadzieje ze takiego problemu nie bede miala..................... Jak juz pisalam wczoraj mialam pobierana krew. Zazwyczaj czasami mam jakiegos siniaka, nawet duzego, ale dzisiaj to cos dziwnie to wyglada... siniak ogromny i to dziwnego krztaltu, taki dlugi, z 7 cm wokol zyly...mam nadzieje ze to tez normalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz sie zachowujemy jak taki klebek nieszczesc a co dopiero pozniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moją siostrę przed porodem to mąż golił :) buciki też jej zakładał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo - weź pod uwagę że objętość krwi ci się zwiększyła w żyłach, więc może stąd ten siniak. A mi się juz tak chce spać że nie wytzrymam. Zaraz idzie dyr. do domu to się walnę na biurko i odpocznę chwile:) a potem do domciu i zacznie się krojenie, smażenie, gotowanie... Podjem sobie za to pyszności i skuszę się na kawałek placka, bo takie smaczne nam wyszły:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój tato mojej mamie zakładał buty jak była pierwszy raz w ciąży, bo przytyła 25 kg i biedna się schylać nie mogła! Ja już zapowiedziałm mojemu mężowi, że latem mi będzie nogi golił, bo ja nie będę chodziła z arośnieta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mama w ciąży średnio tyła 7-9 kg, więc mam nadzieję, że mnie to też czeka. :) 25 kg! dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz FALSA nigdy się nie zastanawiałam jak to z tym podmywaniem jest, ale ja już od któregoś lekarza z kolei słyszę, żeby do tego celu mydła używać. Nawet słyszałam, żeby unikać tych specyfików kosmetycznych do higieny intymnej. Jeśli już, to kupić sobie w aptece taki specjalny płyn do mycia, którego nazwa wyleciała mi z głowy. Poza tym i tak zmywasz bakterie z wierzchu , do wnętrza nie docierasz, więc nie wiem czy to działa na ph, może i tak. Ja mam ciagle problemy z pęcherzem więc wiecznie muszę robic jakieś naparówki itp. I nikt mi mydła nie odradzał, a wręcz przeciwnie, więc nie wiem jak to na 100% jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O no własnie tkak jak napisałaś... te żele są zabójcze dla nas, więc może jednak to mydełko bezpieczniejsze :) Ja przytyłam w ciąży pierwszej 21 kg, a po ciąży przez 2 lata zrzuciłam tylko 10kg :( ale nigdy piersią nie karmiłam i do pracy mam 2 kroki więc pewnie dlatego tak mało zrzuciłam. Dziś już się z wami pożegnam bo ide do domku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam bardzo te forum mi wstawia spacje.. trzeba caly lin skopiowac i wkleic i usunac spacje miedzy addvipphot i ocomments i miedzy kasia a pionowa kreska, wina tego forum jakies niedorobione jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×