Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość martyna_112

5 TYDZIEN CIĄŻY - DOLEGLIWOŚCI I OBJAWY

Polecane posty

Gość misslady87
Witam! Ja tez jestem w 5 tygodniu ciąży! W sumie wpadka, ale cieszymy sie z chlopakiem niemilosiernie :D zaniepokoilo mnie to tydzien temu, ze tak jakby przez jeden dzien przechodzilam grype jelitowa, a przez kolejne dni wogole nie mialam apetytu, ciagle mi sie odbija, bola mnie piersi i sutki, mam duzooo bialej ciagnacej sie wydzieliny, slinotok a raz strasznie pic mi sie chce, draznia mnie zapachy, brzuch strasznie boli tak jak na @, szybciej sie mecze i zaczelam spac i strasznie ziewac. Robilam sobie hcg w sobote i wyszlo mi 830 mIU/ml a w poniedzialek juz 1628 mIU/ml. Dzisiaj ide do gina, myslicie, ze bedzie cos juz widac na USG? Pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misslady87
i dodam, ze jeszcze placze z byle powodu i rozdraznienie!!! wSZYSTKO mnie denerwuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SILWII80
hej dziewczyny:) jeśli sie u mnie to potwierdzi to też bedzie to ponad 5ty tydzień.. jutro testuje wiec zobaczymy, otóż tak, mam dzis 36dc..pierwszy raz bralam duphaston od 16dc do 25dc a @ nadal nie ma.. od owulacji mam temp kolo 37 i wyżej, jestem spiąca, bolą mnie piersi i kłują jajniki, szczególnie lewy. . chwile i przestaje.. i tak co jakis czas.. mam tez wzmożony apetyt.. czy Wam tez to wskazuje że to u mnie juzz ?:) chyba nie jest za wczesnie na test?buziaki i duuzo zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SILWII80
hej dziewczyny, jesli sie potwierdzi to równiez bedzie to ponad 5ty tydzien:)n juto testuje, to zabaczymy. Otóz bralam pierwszy cykl duphaston od 16dc do 25dc.. dzis jest 36 dc a okresu brak... bolą mnie piersi, od owulacji mam podwyzszona temp 37 lub wyżej... pobolewają mnie jajniki,szczegolnie lewy, oraz jestes senna..czy wam to równiez sugeruje ze moze to juz? czy nie jest za wczesnie aby zrobic test? jutro bedzie 37dc... buziaki i duzo zdrowka;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka30
Ciacho, nie stresuje sie, ja nie mialam zadnych objawow ciazy!! No moze lekko spuchniete piersi od 6. tygodnia, ale poza tym czuje sie swietnie, zadnych mdlosci ani zmeczenia, wrecz energii mi przybylo!! Pierwszym objawem to beda ruchy dziecka - jestem 19tc + 3 wiec niecierpliwie czekam. Moze tez bedziesz miala takiego farta jak ja ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SILWII80
halo dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej też jestem w 5 tc (dziś zaczęłam;-) obiecałam sobie kiedyś, że jak zajdę w ciążę to napiszę na forum:-) oczywiście strasznie się boję (mam pcos) dostałam od razu zwolnienie lekarskie i nakaz leżenia. zażywam duphaston 3x1 z objawów to mam tylko bolące piersi, niczego więcej nie zaobserwowałam, nie jestem senna, ale może dlatego że cały czas leżę boli mnie kość ogonowa i czasami głowa, ale bardzo lekko. Piersi bolą mnie różnie czasem bolą a czasem nie, głównie przy dotyku. martwię się czy wszystko jest ok:-( jak mogę się upewnić, że wszystko gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kardashia
Ja dowiedziałam się o ciązy w 5 tyg i obecnie idzie mi 7 tydzień... do tej pory nie mam żadnych objawów tylko teraz zaczynam się jakas senna robić i zmęczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dobrze, ja się trochę martwię tym brakiem objawów. wiem, że to głupie, ale to tak wyczekiwana ciąża dajcie znać kiedy pojawiły się u Was pierwsze objawy ciążowe;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka30
ja wlasnie dostalam - 19tyg + 5 dni - zaczął się nareszcie ruszać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciezarowka30 bardzo się cieszę;-) czy to znaczy, że wcześniej nie miałaś żadnych objawów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka30
wlasnie tak bylo - od kiedy 4 dni przed terminem miesiaczki zrobilam test, czekalam i czekalam na wymioty, zmeczenie, nudnosci... i one nigdy nie przyszly!! nigdy bym sama nie zgadla, ze jestem w ciazy. czulam sie swietnie caly pierwszy trymestr i naturalnie drugi. az sama sie niepokoilam, czy to normalne, ale moja mama siostra mialy tak samo. w 9. tygodniu robilam testy i okazalo sie ze mam bardzo dobre wyniki krwi i wysoke zelazo - moze stad takie samopoczucie?? jedyne objawy to sporo bialawego sluzu kolo 6. tygodnia i wrazliwe piersi, ale moga one swiadczyc nie tylko o ciazy. tak wiec jezeli dobrze sie czujesz - to tylko nalezy sie cieszyc korzystac!! pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martinelove
Witam :) od 3 miesięcy staraliśmy sie z mężem o dziecko .Miesiączki mam zawsze regularne co 26 dni. Od 14 lutego podejrzewałam że byc może sie udało i jestem w ciąży ( to data przedostatniej miesiączki) byłam na USG 3.03 ale lekarka stwierdziła ze macica wygląda tak jak przed okresem ,i byc moze jest jeszce za wczesnie zeby wykryc ciążę , okres sie pojawił 11.03, krótki i mało obfity ale juz nastepny nie (miał byc 6.04) zrobiłam 5 testów wszystkie pozytywne dwie bardzo intensywne grube kreski , mam metaliczny posmak w ustach pobolewa mnie podbrzusze, nie wymiotuje jednak ale mam mdłości tylko nie poranne ale w ciągu dnia wizyte mam na 15.04 juz u innego lekarza,bardzo sie denerwuje czy możliwe jest ze tamta Pani doktor nie wykryła rzeczywiście wtedy ciąży i że pojawił sie lekki okres ? Proszę o obiektywną ocene sytuacji bo zwariuję przez te 3 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaja89
Prosze pomóżcie! zauważyłam dziwne żylki na piersiach i sama juz niewiem czy one wczesniej byly i poprostu sie nie przyglądalam czy ostatnio sie pojawily;(. Nigdy nie mialam reguralnych cykli z stycznia na luty trwał nawet 40 dni. Dostalam okres 21 lutego, po czym z 6 na 7 marca razem z chlopakiem uprawialismy peeting, albo i nie sama juz niewiem, przez te schizy, napewno jego reka wyladowala wiadomo gdzie jednak on twierdzi ze siebie nie dotykal ( ja oczywiscie nie wierze). Po tym 18 marca dostalam okres jednak wydaje mi sie ze byl skąpszy niz normalnie chociaz nigdy nie mam jakis specjalnie dlugich ok 4 dni to tym razem byl 2 dni a potem juz tylko plamienie. Od tego czasu zauwazylam u siebie juz sto roznych objawów ciazy. Nie wspomne o tym ze zrobilam juz kilka testow jednak zastanawiam sie czy im wierzyc. Pierwszy zrobilam tydzien po negatywny, drugi dwa tygodnie po rowniez negatywny, trzeci 23 dni po tez negatywny i ostatni zrobilam 32 dni po takze negatywny, liczac ze tamten cykl trwal 25 dni dzis powinnam miec znowu okres jednak go nie mam;/, pozatym wydaje mi sie ze mam jakies twarde podbrzusze, a takze po tamtym okresie zaczelam strasznie czesto chodzic do wc jednak to mi juz przeszlo niewiem czy czeste oddawanie moczu w ciazy tak szybko przechodzi, oprocz tych zylek na piersiach jeszcze zauwazam u siebie takie krostki, tez niewiem czy wczesniej byly. Czy myslicie ze tyle testów moglo mnie oklamac lub ten miesiac po to mozliwe zeby test jeszcze nie wykryl hcg?;/ prosze o odpiszcie co o tym sadzici

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martinelove
takaja89 nie masz się czym martwic nie jestes w ciązy prawdopodobnie poprostu wkręcasz sobie objawy :) ale dla pewnosci przejdz sie do lekarza ale ja uwazam ze nie jestes w ciazy :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaja89
martinel ove dziękuję chociaż Ty jedna mi odpowiedziałaś, jednak nadal nie mam okresu;/ pewnie jutro kupie kolejny test;/;/ może ktoras miala podobny przypadek? co inne dziewczyny sądzicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaja89
martinelove powiedz jak bylo z Twoimi testami? kiedy je zrobilas juz po terminie tej miesiaczki w kwietniu? czyli po 6 czy wczesniej;/ moze ja za wczesnie zrobilam testy;/ chociaz wydawalo mi sie ze miesiac po powinny juz wykazac ale moze sie myle jak myslicie? 4 tygodnie to za krotko?;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martinelove
Ja zrobiłam pierwszy tydzien przed spodziewana miesiaczka i juz mi sie pokazały dwie kreski takze nie przejmuj sie jak mialas nieregularne miesiaczki to ze sie spoznia nie musi oznaczac ciazy :) to jakies chwilowe opoznienia naprawde ja wierze w testy jak nie bylam w ciazy to zawsze pokazywaly wynik negatywny zrobiłas w dobrym czasie test i mysle ze nei jestes w ciazy, przejdz sie do ginekologa zeby przepisal ci cos na nieregularny okres i bedzie po kłopocie :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) zazdroszę wam wszystkim...ja staram się o dziecko i jak narazie nic z tego nie było:( zaczynałam się już bać że jestem bezpłodna i już myślałam żeby dac sobie spokój bo co miesiąc wyczekiwanie na zrobienie testu a tu nagle...miesiączka...teraz robi się coraz cieplej widzę tyle kobiet chodzi z takimi ślicznymi brzuszkami i dziećmi...Teraz po kolejnym miesiącu starania mam nadzieje że wyjdzie miesiączki mam nieregularne więc dni płodne czy nie płodne starałam się z chłopakiem ale nie czerpałam przyjemności z seksu tylko myśl może teraz się uda...po przeczytaniu kilku forum dałam sobie spokój z tymi myślami podczas seksu i czerpie przyjemność...mamy teraz kwiecień jakieś 3 tyg temu zaczey mnie boleć piersi praz sutki,piersi mam nabrzmiałe...wieczorami zaczyna mnie boleć brzuch,jajniki dosłownie jak na miesiączke ale za chwile przestaje wpadłam w jakąs paranoje i co chwile chodzę sprawdzac do toalety czy nie dostałam okresu i Dzięki Bogu nic:)mam nadzieje że teraz się nam uda bo stracę już nadzieję a tego nie chcę...ostatnią miesiączke miałam 25 marca teraz czekam z niecierpliwością na koniec tego miesiąca żeby przeleciał bez miesiączki...jakieś 2 tygodnie temu zrobiłam sobie test ciążowy i co??no tak oczywiście nic nie wyszło myślałam że zwariuje...mam nadzięje tylko że było to zawcześnie na zrobienie domowego testu i że teraz zostaną mama i TO maleństwo już jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakieś 2 miesiace tamu okresu nie było dośc długo i zrobiłam test który pokazał dwie kreski gdy wybrałam się do ginekologa nic nie potwierdził a okres dostałam z jakies 3 dni później...co do testu to moja koleżanka bo spóźniającej się miesiączce zrobiła dwa testy i każdy wyszedł pozytywnie poczym pojechała do szpitala i okazało się nie nie jest w ciąży także ja za bardzo testom nie ufam lepiej udać się do gin. ale poczekam z tym jeszcze POZDRAWIAM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletka28
Witam wszystkie kobitki.jestem w 5 tygodniu ciazy i wsszystkie dolegliwosci mam podobne do Was:sennosc,apetyt na jedzenie,choc duzo sie we mnie nie miesci;),rano budzę sie z ogromna ochota picia-tj miala kaca,brzuszek raz boli raz nie.ale potrafi dokuczyc.a co do piersi-to masakra!!!sa bardzo nabrzmiale i strasznie bolą.w czwartek ide na kolejne usg,to juz bedzie 6 tydzien i mam nadzieje,ze zobacze cos wiecej;) Nie moge sie doczekac.Jest to moja pierwsza ciąża i tez mam rozne obawy,ale trzeba patrzec na to wszystko pozytywnie,nie myslec o złych rzeczach.Szkrabek maluski,bo maluski,ale wszystko czuje-wiec nie stresowac sie! pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzynka:)
Witam czytalam wszystkie wypowiedzi.. przyznam ze az stanely mi lzy w oczach na pewne komenatrze... No wiec pisze bo u mnie sprawa wyglada tak; pewnego dnia 4 dni po skaczeniu sie miesiaczki wspolrzylam z chlopakiem wyszlo tak ze sie nie zabezpieczylismy bo podobno do tyg po okresie jest bezpiecznie.... teraz nie mam okresu ponad dwa tyg, sama niewiem czy mam jakies objawy czy nie.... glowa fakt faktem czasem pobolewa .... brzuch owszem jak na miesiaczke ale nie dostaje...;/ klucia po lewej i prawej stronie brzucha. W nocy nie moge spac poce sie... i lekki problem z oddychaniem:( niewiem czy jestem w ciazy... co wy o tym myslicie? Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my_secret
witam, Ja rownież mam pewne podejrzenia aczkolwiek martwie sie ,ze sa one spowodowane tym ,ze tak bardzo chce miec dzidziusia Ostatnia miesiączkę miałam 24.04 i nie była ona taka jak zwykle.. Jednak na długo przed miesiaczka i do teraz odczuwam napięcie w podbrzuszu, ogromnie sie poce i ślinie.. a już nie wspomnę o dziwnych wahaniach nastoju.. np. potrafie rozpłakać sie przy jajecznicy ktora mąż przygotuje bo jest nie taka jaką bym chciała.. czuje sie szybko ospała..miewam biegunki ni stad ni z owąd.. i widze że dł brzucha jest wypukły i twardy.. bolą mnie piersi i z tego co mowi mąz troche urosły.. ja rowniez to zauwazylam ale nie wiem czy moze sobie tego nie wmawiam..Caly czas mam gazy i przelewa mi sie w bruchu..aha.. no i siusianie.. co godzine to minimum.. Nie wiem juz co o tym myslec.. wiem ,ze najprosciej zrobic test albo badanie krwi..ale chciałabym najpierw poznac Wasze opinie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my_secret
Do tego zauwazylam jakas wysypke na przedramionach po wewnetrznej stronie.. a jadlam dzis mango.. Dokucza mi tez silny bol lędzwi.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martinelove
Katarzynka :) moim zdaniem mozesz byc w ciaży,jeżeli załóżmy twoj okres trwa 4 dni dodaj te 4 dni wychodzi 8 owulacje mozesz miec od 11-15 dnia cyklu co zalezy od dlugosci cyklu , z tym ze podaj wiecej informacji jak dlugie masz cykle i ile dni trwa krwawienie, ja jestem w 8 tygodniu ciązy, pierwsze tygodnie mialam bole glowy dziwny metaliczny posmak w ustach, czulam zmeczenie i sennosc, brzuch bolal mnei po odbu stronach dokladnei tak jak bym miala dostac miesiaczki, pierwszy test zrobilam tydzien przed spodziewana miesiaczka i wyszedl pozytywny pokazal slabiutko dwie kreski powtorzylam go w dniu spodziewanej miesiaczki i ponownie wyszedl pozytywny z tym ze juz bardzo wyraznie, chcac sie upewnic poszlam na badanie krwi beta HCG i ono potwierdzilo ostatecznie ciaze :) pozniej poszlam od razu do ginekologa zrobil mi USG. Zrob juz test dla pewnosci juz powinno cos wyjsc jak 2 tyg ci sie spoznia :) pozdrawiam Martyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martinelove
My secret :) może tym razem sie udalo masz wszystkie objawy teraz jest za wczesnie na test moze cie skłamac idz na badanie krwi beta HCG i wszystko bedzie jasne :) kazda kobieta przechodzi ciaze inaczej ale twoje objawy sa raczej ciazowe :) a zadam dosc osobiste pytanie jak dlugo starsz sie o dzidziusia? Pozdrawiam Martyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my_secret
Martinelove :) Szczerze mowiac..mozna powiedziec ze to moj instynkt wariuje..i to ja bardzo pragne tego dziecka...Mąz uwaza ze jeszcze za wczesnie..ze mozemy sie lepiej przygotowac i zrobic tak zeby niczego naszemu dziecku nie brakowalo..choc juz tak jest.. I tak za kazdym razem mam nadzieje ze moze tym razem sie uda..Kochamy sie bez zabezpieczenia ale zazwyczaj wtedy kiedy wiadomo ze nic z tego nie bedzie..albo stosunek przerywany..Bardzo bym chciala zeby to sie okazalo brzusiem..:) Okropnie emocjonalnie reaguje na kolezanki w ciazy, dzieci.. wszystko co z tym zwiazane..nie daje mi to spokoju :) no coz..bardzo Ci dziekuje za rade.. i rzeczywiscie udam sie na to badanie i wszystko bedzie jasne :) Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my_secret
A jeszcze mam jedno pytanie.. czy temperatura 37,2 w tym moim 12dc jest jakby dodatkowym potwierdzeniem moich objawów?:)Prosze o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzynka:)
Hej;) No wiec cykl mam co 31dni... Hmmm w piątek mam wizytę u ginekologa..... testy wychodzili mi negatywnie oby dwa ale martwi mnie przypadek mojej koleżanki siostry robiła 3 testy wyszły negatywne a była w 6 tyg ciąży.... poza tym nie wiem dlaczego jakoś tak dziwnie się czuje.... strasznie dużo jem wszystko mnie drażni czasem łapie dołek.... nie mam ochoty z nikim gadać.... i brzuch mnie strasznie boli jak na miesiacze ale nie ma jej już 18 dni;( Ciekawa jestem co powie Ginekolog;) Dam odpowiedz jak Tylko się Dowiem;) 3majcie kciuki(żeby była dzidzia) ;P Dzieki;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaAneta
Hej dziewczyny :) ostatnią @ miałam 16 marca następna powinna być koło 18 kwietnia a tu nic do tej pory . Zastanawiam się czy mogę być w ciąży ? Oprócz braku @ dokucza mi ból piersi i czasami coś mnie kłuje w podbrzuszu. Nie chce mi się spać nie wymiotuje, zrobiłam dwa testy i wyszły negatywne. Czy to może być ciąża??? Będę wdzięczna za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×