Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość martyna_112

5 TYDZIEN CIĄŻY - DOLEGLIWOŚCI I OBJAWY

Polecane posty

Gość marlen124
Witam wszystkie panie, i przyszłe mamy.Mam problem polegający na tym że ...od 4 lat współżyje z narzeczonym w zasadzie bez żadnych zabezpieczeń i nic. Wcześniej nie planowaliśmy dziecka i uważaliśmy.Od pół roku obliczam dni płodne i tez nic.Ostatnio znajoma mi powiedziała że jeśli chce zajść w ciążę to po stosunku nie powinnam chodzić siku i wszystkiego "oddawać" tak też zrobiłam podczas ostatnich dni płodnych.(Wczesśniej po każdym stosunku chodziłam do toalety).Teraz okres mi się spóźnia już tydzień, zrobiłam już 2 testy i nic-negatywne.Pozatym mam dolegliwośći typu bółe piersi-jak zawsze krótko przed okresem oraz bóle w podbrzusiu.3 dni temu zaczęłam mierzyć temperature ciała- podwyższona o 3-4stopnie.I jeszcze jeden z objawów to ssanie w żóładku od samego rana...gdzie wcześniej nigdy tego nie było,Nie wiem co o tym myśleć-na ginekologa jeszcze chyba za wcześnie a to czekanie mnie dobija...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga79
marlen124 najlepsze rozwiązanie to test krwi - beta HCG, na testy domowe do końca nie ma co liczyć mnie też nie wyszedł w dniu spodziewanej @, a potem okazało się (właśnie na becie) że to 4 tc zatem rób betę i będziesz pewna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena_21
Witam. Jestem w 4 tygodniu ciąży. Ale martwią mnie właśnie te bóle brzucha. Nie są częste a występują zazwyczaj wieczorem. Boję się że nie są one normalne i chciałabym poznać Wasze opinie. Jest to moja pierwsza ciąża i pewnie dlatego jestem troche przewrażliwiona :) A po za tym objawy mam jak większośc z Was.:) Nudności, nabrzmiałe i obolałe piersi no i ciągle bym spała. A już najlepiej kiedy jadę autobusem.:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena ja tez jestem w 5 tygodniu ,wlasnie dzisiaj robilam kolejny test dla potwierdzenia ,boli mnie brzuszek nawet teraz nie jest to ciagly ból lecz czasami w ciagu dnia wystepuje tak jakbym miala dostac @.Ja 2 lata temu poronilam w 9 tygodniu i teraz staram sie nie warjowac ,wtedy nie mialam zadnych objawow a teraz widze ze wiekszosc z nas tak ma ze brzuszek pobolewa wkoncu nasze cialo sie zmienia.Powodzenia zycze nam wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alllllllla
ja czekałam na ciążę długo-7 miesięcy i za każdym razem miałam nadzieję, że to już to.... w końcu się udało, więc Daria nie trać nadziei....!jestem na początku 6 tc i tak jak wy jestem senna, boli mnie brzuch-skurcze ale przechodzą,i poranne mdłości.. najorzej boję się fazy wymiotowania, bo pracuję, a w pracy nikt jeszcze nie wie.... gratuluję przyszłym mamusiom, a tym starającym się życzę wytrwałości!!! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1103
ja jestem w 5 tygodniu ciąży i mam bóle głowy, brzucha , cały czas jestem senna.. mogłabym spać godzinami i budzić się tylko po jakąś przekąskę i żeby się napić. coś czuję , ze będzie jeszcze gorzej.. na szczęście nie mam mdłości :) a tak nawiasem to gratuluję wszystkim przyszłym mamusiom. czeka nas kolejne święto obchodzone w maju :) Powodzenia i pociechy z maluszków.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 5tc
Hej forumowiczki! Ja jestem w 5 tc :) Cieszy mnie to ogromnie. Z typowych objawów to mam tylko podwyzszona temperature, jestem troszke spiaca i ogromnie bola mnie piersi. Dzisiaj bylam i gin i odesłala mnie do domu, mowiac ze to za wszesnie i ona tej ciazy nie wykryje ani badaniem ani na usg. a jak bylo u Was? Dodam, ze mam pojawic sie u niej za 2 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baska72
hej pozdrawiam wszystkie przyszle mamuski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Jest któraś w 5tc???? Ja zaczynam 5 tydzień. Z objawów to bola mnie piersi, podwyższona temperatura, drażliwość i senność :-) Pozdrawiam Was :-) Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) ja jestem również w 5 tyg ciąży usg miałam robione kilka dni temu i było widać pecherzyk lekarz powiedział ze ma całe 6mm :) za 2 tyg mam jechac na kolejne usg bo to byla moja pierwsza wizyta. Tak jak wiekszosc dziewczym boli mnie podbrzusze jak na okres, wczoraj ból był nie do zniesienia dzisiaj juz duzo mniej, czy któras z was tez tak miała ze jeden dzien boli a na drugi przestaje całkowicie?Martwie sie troche czy z maleństwem wszystko w porządku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Gratuluję !!! :-))) Ja też tak mam, że jednego dnia brzuch boli, a kolejnego wcale, tylko piersi coraz bardziej dokuczają i mam ciągle ochotę na mięso, co ja ogólnie mało takich rzeczy jem ;-))) Ja mam kolejną wizytę 16go września u ginekologa. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) ja jade dzisiaj do ginekologa chociaz wizyte mam dopiero 15 września podobnie jak Ty ale od kilku dni zaczyna sie chyba przyplątywać do mnie nadżerka bo boli, swędzi i piecze w słyszałam ze nadżerka jest niebezpieczna w ciąży wiec upewnie sie czy wszystko w porządku.Annjaa a jak ,,wielka,, jest już Twoja dzidzia na usg? Ja dzisiaj pociągnę mojego lekarza troche za jezyk bo ostatnio powiedział mi tylko ze ma 6 milimetrów;) jest oszczędny w słowach albo cos było nie tak :( :( Mam ciąże zagrożoną przez lekkie plamienia:( biore duphaston. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja byłam tydzień temu w poniedziałek to miała dopiero 2 mm :-) w międzyczasie zmieniłam lekarza, bo tamten mnie jakoś mnie nie przekonywał - dzisiaj byłam u nowego - sympatycznej kobietki, dała mi skierowania na badania i kazała przyjść na USG w przyszły poniedziałek 13go więc wtedy się więcej dowiem. Dzis mnie zbadała i stwierdziła że ciąża jest na 100% i ogólnie wszystko w porządku .... teraz czekam na USG :-)) Masz rację lepiej monitorować jak coś się dzieje, ja na początku zeszłego tygodnia miałam straszne bóle podbrzusza, bałam się poronienia, teraz troszkę się uspokoiłam, chociaż na pewno będą nerwy przed USG czy wszystko ok, zwłaszcza że to moja pierwsza ciąża i bardzo się emocjonuję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez zastanawiam sie nad zmianą lekarza bo ten jest bardzo oszczedny w słowach(albo to ja tak panikuje i chciałabym wszystko wiedzieć ;) ) wczoraj po wizycie trochę sie uspokoiłam, wszystko narazie jest w porządku.Lekarz zrobił mi usg i powiedział ze mój maluszek urósł juz do 12 mm :) tylko zaniepokoiłam sie troche tym ze nie ma jeszcze zarodka i nie bije serduszko :( na razie to tylko pęcherzyk.Lekarz mówi ze to normalne i jest jeszcze czas na rozwinięcie się zarodka.Martwię sie bo czasami te pęcherzyki zostają puste :( u Ciebie pewnie tez na pierwszym usg widoczny był tylko albo aż;) pęcherzyk?? to bardzo wczesna ciąża,mam nadzieje ze moje maleństwo bedzie sie rozwijalo i na nastepnym usg zobacze juz zarodek i bijące serduszko :) A jak liczysz wiek ciąży? od pierwszego dnia ostatniej miesiączki? 3majcie sie cieplutko.Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! No to cieszę się, że u Ciebie dzidziuś zdrowo rośnie :-) Liczę od ostatniego dnia miesiączki, chociaż dokładnie wiem, kiedy mogłam zajść, ale inaczej się gubię, bo wszyscy chyba tak liczą. Ja już nie mogę się doczekać USG :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też tak liczę :) no to będziesz pierwsza na usg bo ja mam dopiero 15 :) w sumie to ponad tydzien a dla mnie to wieczność ;) 3mam kciuki zeby wszystko było w porządku z maleństwem i daj znać jak będziesz po usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :-) Co u Was słychac? Ja już po USG :-) Wszystko dobrze póki co, serduszko już bije !!!! a to 7 tc. Wielkość fasolki 6,3 mm no i termin na początek maja 3-5 maja, chociaż z kalendarzyka wychodził 8 maja. Zobaczymy jak będzie ;-) Na razie dzidziuś zdrowy i to najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Gratuluję,ze wszystko w porządku i bije już serduszko :) u mnie to też 7 tydz i termin mam na 31kwietnia. Ja jade do lekarza w srodę a na razie jakoś dziwnie ustały mdłości ;( tak z dnia na dzień, martwię sie troche ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie ma takiego dnia jak 31.04!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też mdłości ustały, więc może nie muszą być cały czas ;-)) Chociaż dostałam od lekarza Duphaston, bo wczoraj miałam lekkie plamienie. Lekarz stwierdził, że nic groźnego się nie dzieje i ciąża prawidłowo się rozwija więc jestem dobrej myśli. Mam się więcej oszczędzać tak na wszelki wypadek.. heh. Cieszę się, że wszystko dobrze, ale jeszcze na 21go umówiłam się do innego ginekologa tak, żeby skonsultować i sprawdzić czy wszystko ok, bo u tego co teraz byłam to kolejna wizyta dopiero 6 października. Trzymaj się i daj znać co i jak po wizycie u lekarza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisalam 31 kwietnia bo tak w ogóle ten lekarz u którego bylam powiedzial mi ze termin mam na 31 marca później skojarzyłam ze chyba cos mu sie pomyliło i to powinien byc koniec kwietnia a nie marca a kwiecień ma 30 dni więc 30, w ogole jakis dziwny ten lekarz ostatni raz jade do niego i tez zmieniam na innego. Cieszę sie ze u Ciebie wszystko w porządku z malenstwem, ja tez cały czas biore duphaston na podtrzymanie ciązy. A robiłaś moze juz jakiej wyniki, krew mocz? bo ja na razie nic, nawet nie mam jeszcze założonej karty ciaży, w sumie może jeszcze za szybko a ja panikuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jeszcze nie mam założonej karty ciąży, dopiero przy następnej wizycie mi założą. Dostałam skierowanie na badania krwi i mocz. Mam mieć przed następną wizytą 6 października, ale zrobiłam już teraz, bo naczytałam się na forum, że niektóre dziewczyny miały na początku ciąży już jakieś nieprawidłowości z krwią, glukozą itd, poza tym bolał mnie brzuch jak na zapalenie pęcherza, spanikowałam i poszłam zrobić :-) wszystko w normie na szczęście, żadnych bakterii w moczu też nie wykryli. W ogóle stresuję się ciążą, tak bym chciała, żeby wszystko było dobrze i żebyśmy już były po tym pierwszym trymestrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelajnaaaaaa
hej staraczki ;-) ja dzis bylam u lekarza ale nawet mnie nie zbadał bo troszke za wczesnie, karty mi tez nie zalozył bo jest wczesnie.ale mam podobnie do was boli mnie brzuszek mam tempke ok 37 bola mnie bardzo piersi powiekszyły mi sie sutki.. Poza tym jestem senna i rozdrzzniina. Mam nadzieje ze wszystkim nam sie ulozy ;-* milej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Annnjaa mnie też bardzo często boli pęcherz,ostatnio to tak że nie mogłam wytrzymać.Słyszałam,że to dosyć czesta dolegliwość u kobiet w ciąży ale też nie można tego zaniedbywać. Ja może w końcu jutro jak wszystko będzie w porządku dostane skierowanie na te badania. Ja też stresuję sie tą ciążą na każdym kroku ;) wiem,ze bardzo czesto dochodzi do poronień w tak wczesniej ciąży dlatego tak sie boję,tym bardziej,ze ciąże mam zagrożoną od samego początku :( no ale miejmy nadzieje,że wszystko bedzie w porządku :) Jutro mam wizyte u lekarza, nie mogę sie juz doczekać :) 3majcie się dziewczyny :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulek2702
witam was:) ja jestem w 5 t.c i zaczeło sie nic mi sie nie chce spałabym lezała lodówka śmierdzi mleko smierdzi wchodzą tylko owoce i soki i nic czasem kanapka od niechcenia:/ głowa boli mdli mnie a najlepsze jest to ze to moja 4 ciąża i nigdy nic takiego nie miałam mam syna z nim w ciązy to super nic mi nie dolegało 9 msc w styczniu straciłam ciąze:( w 7 t.c i tez wczesniej zero dolegliwosci potem w czerwcu straciłam ciąze :(w 3-4 t.c i tez nic i taraz mam nadzieje że juz wszystko bedzie dobrze z moim maleństwem ale objawow mam tyle ze chyba wszystkie z mozliwych!! ale to nic byle było wszystko z dzidzia wporządku!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiulek2702
WITAM ANNJA:) JA BYŁAM 19,10 NA USG I OKAZAŁO SIĘ ZE CIĄZA BLIŹNIACZA! CIESZYŁAM SIE Z MĘŻEM PRZEZ MINUTE PO CZYM LEKARZ STWIERDZIŁ ZE TYLKO Z JEDNA DZIDZIĄ JEST WPORZĄDKU A Z DRUGĄ NIESTETY NIE 2 DZIDZIA MARTWA I JUZ NIC Z TEGO NIEBEDZIE ZE MAM CIESZYC SIE TĄ JEDNA BO ŻYJE POKAZAŁ SERDUSZKO:D POWIEDZIAŁ ZE MUSZE CIESZYC SIE JEDNYM I SIE NIEDENERWOWAC DLA TEJ KTORA ZYJE BO TO NIE MOJA WINA I JA TEZ WIEM ZE TAK JEST BO CO PORADZE JUZ NIC PRZECIEZ CIESZE SIE JUZ OCHŁONEŁAM OD TEJ WIADOMOSCI I SIE Z NIA POGODZIŁAM... A WCZORAJ 2,11 BYŁAM NA KOLEJNYM USG BO TERAZ TO PRZEZ TO TRZEBA CO 2 TYG USG I ZNOW ZOBACZYŁAM SERDUSZKO I MASAKRA JAK DZIDZIA UROSŁA PRZEZ 2 TYG!!!:D TERAZ JESTEM W 8 T.C I ZA 2 TYG W 10 T.C ZNOW JADE NA USG.A MARTWA DZIDZIE POWINNAM PORONIC JAK TA DRUGA ZACZNIE ROSNĄC I WYPCHA TĄ MARTWA.:/TAKI DZIWNY SCENARIUSZ...ALE JESTEM SILNA I BEDE BO MAM KOCHANE OSOBY PRZY SOBIE I Z NICH CZERPIE SIŁE!!!CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI BO STRACIŁAM W TYM ROKU 3 ANIOŁKA TO NIESPRAWIEDLIWE ALE TAKI MIAŁ PLAN BÓG I MUSZE TO ZAAKCEPTOWAC I AKCEPTUJE BO NIEMAM WYJSCIA...NARAZIE JESTEM SZCZESLIWA I UWAŻAM NA SIEBIE I BYLE DO PRZODU...ODEZWE SIE ZNOW PO USG KOLEJNYM..TRZYMAJCIE SIE DZIEWCZYNY:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trufla85
Cześc dziewczyny :) powiem szczerze, że czytając wasze posty aż mnie zatyka...i strasznie Wam współczuję tak nasilonych objawów...moja ciąża od początku jest dla mnie łaskawa....oczywiście nudności miewam potężne, trwają nawet po kilka dni...nie tylko rano,ale nie wymiotuję, wreszcie odzyskałam smak i tak się teraz cieszę z każdego posiłku.Bolesnośc piersi i obrzęk to dla mnie tylko pozytyw. wreszcie się powiększyły :D senna jestem to fakt i drażliwa, ale staram się temu nie poddawac, oczywiście nie przemęczam się ale nie pozwalam sobie na spanie więcej niż 10 godzin na dobę...myślałam o zwolnieniu lekarskim, ponieważ pracuje z komputerem i jest to dośc stresująca praca, co radzicie, to dopiero 5 tydzień, może nie naginac uprzejmości pracodawcy? jak myślicie?pozdrawiam gorąco i życzę kolorowych smów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×