Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zlotowlosa Kobieta

Dostałam tani pierscionek zareczynowy czuje sie rozczarowana.

Polecane posty

..no po prawdzie ja też nie szukałabym po internecie, ale wiesz - jak jest pierścionek z brylantem, dostaje się do niego certyfikat. Karteczkę bez ceny, ale z informacjami co i jak. Po tym poznasz... I ja także, tak jak plana uważam, że nieumiejętność zakasania rękawów po dodatkowe parę stów, jak jest potrzeba, albo skąpstwo, mogą dać do myślenia w sprawie małżeństwa :P Bo kobieta, choćby najbardziej samodzielna, musi się jednak liczyć z tym, że w okresie ciąży może doświadczyć komplikacji (to się teraz często zdarza), będzie musiała odejść na L4 a później może już nie mieć gdzie wrócić, bo jej podziękują... Sorry, ale taki lajf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sinistra89
ja to bym się cieszyła nawet z takiego...przecież on jest śliczny i bardzo oryginalny. mój mąż mi nie kupił, bo nie miał pieniędzy, powiedziałam , że nic nie szkodzi i w sumie go rozumiem i nie mam do niego żadnych pretensji, bo mnie praktycznie utrzymuje i wiele mu zawdzięczam, ale mimo wszystko taki mały zal w sercu jest, że nie spełniły się dziewczęce marzenia ;( ale za to zaczyna już oszczędzać i kupie sobie sama za parę lat mój wymarzony platynowy pierścionek z brylantem :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggieeee
ja dostalam certyfikat, ale kompletnie ni8e wiem ile te brylanty kosztuja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sinistra89 czy ja dobrze rozumuję, że mając latek 19 jesteś już mężatką?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agieee- i nie musisz ;) wiesz, że to nie podróby w postaci cyrkonii;) Sinistra, to smutne, o czym piszesz 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggieeee
haha no w sumie tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coz ja wychodze z zalozenia, ze skoro kobieta zgadza sie na malzenstwo, to po pierwsze zna swojego mezczyzne na wylot i wie czego sie spodziewac. Jest na etapie "wspolnoty majatkowej" i sprawy materialne ( zwlaszcza tak banalne ja wartosc pierscionka)nie sa w stanie zburzyc jej zwiazku. W sumie, to dobrze, ze dziewczyna sprawdzila cene tego pierscionka, udowodnila chyba samej sobie, ze jej uczucie jest warte bardzo malo...a moze poprostu jest za mloda na slub i nie zdaje sobie sprawy czym to sie je...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekolada, może tak jest w przypadku starszych (wiekowo i stażowo) par. Ale ludzie pobierają się także na studiach, gdzie finanse to raczej czas przyszły niż teraźniejszy. Wtedy takie małe gesty dają duży obraz.. jak to szło? "Jaki jesteś w rzeczach małych, taki będziesz w wielkich".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a skąd autorka
a włąściwie to nie wiem co bym powiedziała na pierścionek za 100zł..pewnie bym się cieszyła, z samych zaręczyn...ale hmmm..mojego faceta stać na trochę droższy i taki za 300-400 byl by w sam raz... kurcze powiem wam , ze sama nie wiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wyszlam za maz po studiach, moj maz juz wtedy pracowal - ja zaczelam zaraz po slubie, ale mialam spore oszczednosci wiec uniknelismy jakichkolwiek problemow finansowych. Masz racje, ze wiele par pobiera sie jeszcze na studiach, lub zaraz po nie majac grosza przy duszy. W takich wypadkach, nie nalezy sie spieszyc. Trzeba skosztowac normalnego zycia, a potem podejmowac jedna z najwazniejszych decyzji... Latwo jednak o tym wszystkim mowic, gdy jest sie juz po... Ja mam dosc racjonalne podejscie do takich spraw i staram sie nie kierowac impulsem. To sa zbyt powazne kwestie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda andzelina dzoli
do autorki - zapytaj swojego faceta o obrączkę, kto wie może się okazać, że będzie z drugiej ręki - po co kupować nową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekolada, oczywiście masz rację. Jednak zakładam, że w związku, o jakim piszesz (wspólne mieszkanie, lata ze sobą) taka sytuacja po prostu by nie nastąpiła, bo ludzie się znają jak łyse konie. Myślę, że sytuacja Autorki to bardziej przypadek ludzi bardzo młodych, którzy nie mają jeszcze zbyt wiele pieniędzy ani nie są ze sobą od nie wiadomo jak długiego czasu. Ale tacy też się pobierają (a weź jeszcze poprawkę, że jeśli są np. wierzący, to zamieszkać ze sobą nie mogą). i uważam, że jeżeli np. takie zaręczyny spowodują zerwanie związku, to nie ma co dziewczyny potępiać. Przekonała się o czymś, o czym kto inny przekonał by się przy okazji wspólnego zamieszkania i też pewnie związek by zakończył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trencha
Pamietam ze moj brat kupil swojej obecnej zonie pierscionek zareczynowy z cyrkonia. Wydal chyba 200 zlotych. Byl wtedy na studiach ale juz pracowal i zarabial jakies 900 zlotych. Wydatkow mial moze ze 400 miesiecznie bo byl na utrzymaniu mojej mamy, wiec spokojnie mogl oszczedzic chociaz 400 zlotych miesiecznie. Ale sie nie postaral. Co prawda dziewczyna i tak byla szczesliwa bo go przymusila do tego i mogla sie chwalic swoim kolezankom w liceum ze juz ma narzeczonego ale dla mnie to porazka. Dodam ze barat na nic nie zbieral tylko wydawal ta kase na imprezy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angel Fall First
Ja również nie chciałabym takiego pierścionka, jaki dostała autorka topicu... ...ale nie ze względu na cenę, tylko dlatego, że dla mnie jest ohydny! Panna 1978 napisała jedną jedyną mądrą rzecz: "Po namyśle stwierdzam, że są sytuacje, w których także pierścionek za 100zł mógłby być wspaniałym darem (sytuację biedy oczywiście pomijam)- 1. jeżeli ten pierścionek został wykonany przez narzeczonego własnoręcznie z metalum spędził nad nim wiele godzin lub został przez narzeczonego zaprojektowany, a wykonany w metalu przez artystę 2. albo gdyby np. zamiast wstrętnej cyrkonii zawierał (puszczam wodze fantazji) np. kawałek kamyczka z miejsca, gdzie po raz pierwszy para wyznała sobie miłość. Wiecie dlaczego? Bo takie pierścionki byłyby WYJąTKOWE, ich wartość polegałaby na staraniu i pomyśle, jakie włożyli szanowni narzeczeni. Te pierścionki niczego by nie udawały!" Uważam, że takie powinny być pierścionki zaręczynowe. Mój nota bene kosztował złotych 10 na Allegro (przedziwna stara srebrna obrączka - jakoś nikt go nie zauważył i mój miły wylicytował). A tak na marginesie, dziewczyny - co dałyście swoim facetom na zaręczyny...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wam cos powiem chlopy
pierscionek zareczynowy to pierscionek zareczynowy a nie bazarowy. jak juz kupujecie to ponizej 1000 nie schodzcie bo jaki obraz siebie dajecie? pozniej bedzie tak biednie jak z pierscionkiem? to ja dziekuje ze takie zycie. biedy klepac nie bede a pierscionek pokazuje sie wszytskim znajomym i kolezankom wiec litosci, kto bedzie pokazywal jakas miernote za stowe:/ ja bym sie wstydzila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dalam obraczke:-) serio:-) Zaraz po zareczynach wyjechalismy na tygodniowy urlop, ogladalismy meska bizuterie, moj maz nie lubi takich ozdobek, ale ta obraczka bardzo mu sie podobala, wiec ja kupilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wam cos powiem chlopy - rozumiem, ze nie masz zamiaru pracowac? :-) A co jak Twoj chlop zachoruje i skonczy zbijac kokosy? moj w takim wypadku bedzie mial przy sobie kochajaca zone:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mojemu dałam czarny sweter, na którym farbami do tkanin namalowałam tajemny symbol naszego związku (dla innych będzie to zabawny, ciut surrealistyczny obrazek). Jestem artystką, więc rysunek jest ładny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekolada, my podczas wakacji w Grecji znaleźliśmy męską obrączkę na plaży;) byałby-ż to ta Twoja? ;) w jakim kraju nastąpił "wyciek" ;) ? Nie, żartuję, ta, którą znaleźliśmy była całkiem zwykła, na pewno nic, co mogłoby specjalnie wpaść w oko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozwiesiliśmy ogłoszenie w pobliskich hotelach i zamierzaliśmy się pobawić w królewiczów od Kopciuszka, czyli dać temu, na którego będzie pasowała;) ale nikt się nie zgłosił, więc zabraliśmy ją na pamiątkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do panny
im dluzej cie czytam, droga panno, tym zalosniejsza jednostka sie mej osobie jawisz:) jak to ktos dosc lapidarnie i moze ciut filuternie ujal : "zalosna zdzira materialistka":) pozdrowienia od pana Genia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostalam pierscionek zareczynowy z prawdziwym brylantem. Za 639 zl. hmm ale uwazam ze gdybym dostala tanszy to tez bylabym zadowolona. Liczy sie gest :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja swojej ukochanej nie dałewm pierścionka zaręczynowego, sama sobie wybrała u jubilera w Kwidzynie a ja zapłaciłem w kasie, a że nie lubi ozdóbek ze złota zapłaciłem około stówy a ja dostałem pierścień atlantów, którego mam na palcu lewj ręki wskazujacym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..chyba się pójdę pociachać 😭 żegnaj Genio, świat się zmienio :classic_cool: Malinka - no właśnie, liczy się GEST :P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I zeby nie bylo. Ja nie sprawdzalam ceny, on dal mi ten certyfikat i taka mala karteczke z cena... Hmm coz to za tajemnica cena? Tak poza tym nie powinno oceniac sie mezczyzn po wartosci pierscionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do panny
pogodz sie z tym, ze jestes glupia szmata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz, jeszcze nie upadlam tak nisko, żeby obcych ludzi po forach wyzywać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×