Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość kasiulkapb
witam! Ale sie tu tłoczno zrobiło i aż miło poczytać co u Was i Waszych Brzuszków. Co do szkoły rodzenia to prawdę mówiąc zbieram się do zrobienia wywiadu środowiskowego w Krakowie co , gdzie i za ile ale tak mi jakoś schodzi i trochę jeszcze za wcześnie mi się wydaje. Ale widzę że do tyłu jestem, więc chyba się zmobilizuję. Ja też na wizyty chodzę z mężusiem i na usg też, choć tak się złożyło że tylko widział te brzez brzuszek. Właśnie wczoraj miałam wizytę. To już końcówka 17 tygodnia i dzidziuś rośnie jak na drożdżach. Z tym terminem porodu to taka dziwna jest sprawa bo jak miałam pierwsze usg w 8 tygodniu to z miesiączki było 30 styczeń a z usg 9 luty. Na tym genetycznym już był 6 luty a wczoraj 2 luty. A ginek twierdzi że najważniejszy jest termin z miesiączki tym bardziej że mam je regularne. JA też myślę że dzidziuś wybierze sobie datę według własnego uznania. hałaśliwa przykro mi z powodu twojej babci, chociaż jak sama piszesz śmierć jest oprzejściem na te lepszą upragnioną stronę życia. Bidulka się nie męczy a z tobą i w twoim serduszku będzie zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja jak ostantio bylam na wizycie u ginia to sprawdzil przeziernosc karkowa ogolnie zmierzyl sprawdzil nerki i polkule mozgowe powiedzial ze dokladniejsze bardania dopiero ok 21tyg takze ja bym sie nie denerwowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
Mia tak 4 wrzesien kontrola ;-) własnie wrocilam z centrum bo bylam na zakupach z psiapsiułka bo rodzi pod koniec wrzesnia ale sie obkupiłysmy hiiiiiiihihhh bajer juz nie moge sie doczekac swoich zakupow ;-) Są u nas 2 takie zaje.............ste sklepy z urzywana odzierza dziecieca to tyle wybralysmy nie ktore nowe z metkami ze szok a sliczniutkie . no i troche nowych i 500 poszło ihhiiii idzie kasa jak nie wiem ale co sobie bedziemy zalowac hihhhhihhi co do tych babek to sa denerwujace ale ja tam troche pyskacz jestem i jak ktos normalnie wrednie to ja bezszczelnie ;-) ale bardzo rzadko mi sie zdaza bo pogodna duszyczka ze mnie ;-) tylko sie taki nerwusek zrobiłam mały ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
Hałasliwa moje kondolencje co do ksierzy to mam podzielone zdanie popierwsze nie moze ci odmowic przyjecia komuni a czy ty masz slubne czy nie to co a ile oni maja nie slubnych a przyjeli sluby wierze w Boga sama dla siebie ;-) tak jak mowiaz choccie dzieci do domu Bozego Bog jest wszedzie pisze przeciez "Podnies Kamien bede Tam " ............ wiec dla mnie bog jest wszedzie Kiedys nie bylo tyle kosciolow i bylo dobrze 5 miliardow rocznie wywala panstwo na koscioly i kaplanow a szpitale zadluzone i dzieci glodoja .............Wystarczylo by z 3 kosciply na miasto no chyba ze wielkie jakies a umnie w Czestochowie co osiedle to po 2 koscioly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy rodzi któraj w Warszawie w św. Zofii? Poczytałam dzisiaj wasze posty z całego tygodnia i się naśmiałam! Fajne dziewczyny tu są. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halaśliwa - ja już się chyba zdecydowałam, Lekarza mam z Zofii ale prywatnie chodzę i położną mam wybraną i do niej do szkoły rodzenia będę chodzić. Pakiet. Drogo. Ale odłożyłam sobie kiedyś pieniądze i postanowiłam wydać je na własny komfort. A co! Szpital mam polecony przez koleżankę, która urodziła tam drudie dziecko dwa dni temu. Ona jest wymagająca więc jej ufam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosolek z kluseczkami
Kilka godzin nie zaglądałam, a Wy w tym czasie tyle napisałyście, że już się pogubiłam :) Powiedzcie mi, czy za poród w wodzie trzeba płacić? Jutro idę do lekarza rodzinnego, bo coś dziwnego się dzieje.Miałam dzis problemy ze wzrokiem, od razu ból głowy, potem nie mogłam nic przeczytać, jakbym języka nie znała, czułam jakbym tracila pamięć i zdretwiała mi ręka.Boję się, że to nie są tylko zwykłe zmiany hormonalne. Aha, jutro też gotuję rosołek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewi785
Witajcie dziewczyny ! Przede wszystkim gratuluję wszystkim brzuszków :) Sama mam termin na 6-12 luty 2009. Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kluska nie wiem jak teraz ceny, ale dwa lata temu płacilismy chyba 250 zł za kurs, no i poród oczywiscie z mężem. Juz raz ze mną był za co jestem mu wdzieczna bo nie miałabym kogo ze sobą zabrac, nie mam zadnej siosty mamy tez niestety nie, no ale mąz spisał się na medal i ROSOŁku wcale nie załował swojej decyzji, choc bał sie jak głupi zreszta ja troszke też bo na widok kropelki krwi słabo mu sie robi :) na serio a tam spisał sie i sam mówi ze teraz tez musi byc bo to rewelacyjne przezycie :) Nawet patrzał jak sie rodzi ..zadnych złych wrazeń, a nawet własnie wtedy baardzo mi pomógł, bo ja mimo krótkiego porodu nie miałam juz sił :P Hałasliwa hihi co do porodu w wodzie, u nas tez jest taka mozliwosc w Pucku i bardzo chciałam tam rodzic choc to ok 30-40km od nas ale postanowilismy spróbowac, haha no i sie okazało ze u mnie tez tak szybko poszło ze nawet nie zdązyłabym wejsc do wody, bo o 10 byłam w szpitalu a o 12.45 była już NAdusia z nami. No a pozatym sala z wodą była zajęta ;) Ale oczywiscie nie mówie ze u Ciebie tez tak bedzie, ja teraz chyba tez sie nastawiam na wode ...mimo wszystko :D a co do tej komunii to wydaje mi sie ze nie powinnas sie tak wsciekac na ojczulka, moze jestem jakas zacofana, ale dlaczego jakis ksiądz (który niekiedy ma wiecej nagrzeszone niz my) ma decydowac o tym czy mozemy byc rozgrzeszeni czy nie?? Spowiedz uwazam jako cos zupełnie niepotrzebnego ..oczywiscie nie chodze co niedziela do koscioła i coza tym idze do komunii, bo nie wydaje mi sie to do szczesci potrzebne, jak czuje potrzebe porozmawiania z "TYM co u góry jest?" to robię to bez udziału ksiezy i kosciołów ..hihi tylko minie nie zjedzcie za moje poglądy :-O ale tak po prostu mysle. ...balbina zgadzam sie z Tobą w 100% :) Mia wypoczynek troche dał ..ale to nie to samo co wypoczywac bez dzidzi :) ale nie narzekam kocham ją i nie wyobrazam soebi jechac na wczasy bez niej :) falia ja tez chce przepis na racuchy tak dawno nie jadłam :( Rosołku od razu pędz do lekarza, nie chce straszyć ale to niepokojące objawy. A co do porodu w wodzie w Pucku był całkowicie za darmo ..a jak jest teraz??? troche chyba sie zmieniło, cos słyszałam o limitach na porody, weszło to czy nie?? ktos sie orientuje jak to jest? ehh znowu sie rozpisałam ale tyle piszecie ze i tak nie zdąże wszystkiego doczytać. Moj dzin dzis to wielki wnerw na tesciową no przegina pałe kobieta, normalnie patrzec na nia juz nie moge, do tego użadlenie pszczoły i ta wielka duchota ...dobrze ze córcia po 9 godz snu jakos spokojnie dzien przetrwała, bo bym sie załamała. teraz juz słodko spi i ja tez ide w bety bo sie nigdy nie wyspie :( papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jestem za porodem w wodze tutaj w niemczech jest bezplatny tak samo jak obecnosc meza przy porodzie.Czekam na ten przepis :) jak bys byla taka mila to napisz nam chetnie zrobie w domku:).Co do szkoly rodzenia kiedy najlepiej isc w ktorym miesiacu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Kamasutraanna:) U mnie brzuszek jest już widoczny, wczoraj w tramwaju jedna pani nawet chciała ustąpić mi miejsce ;) Ja też chciałabym rodzić w św. Zofii, bo to najlepszy szpital położniczy w naszych okolicach, ale raczej mi to nie grozi, nie znam tam nikogo, a tak z ulicy to mnie nie przyjmą. Miłego dzionka Ciężarówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewi785
Jestem w 14-15 tyg. ciąży i u mnie widać już brzuszek. Ale to może dlatego, że to nie jest moja pierwsza ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajce:) WIdzę znowu nowe osóbki, normalnie luty pęknei w szwach, dobrze, z emy z różnych miast, bo jabyśmy zaczęły hurtem rodzić w jednym to szok:p:p:p rosołek - nie wydaje mi sie, ze hormony moga az tak wpływac na organizm, ale moge sie mylic, w końcu lekarzem nie jestem. To dość dziwne objawy i rzeczywiście powinnas pogadac o tym z lekarzem. Mi owszem, drętwieją ręce , zwłaszcza w nocy, ale wiem,ze to sie w ciązy zdarza wielu kobietom, no ale ból głowy to przy tym nie występuje raczej. Może to ciśnienie taki na ciebie wpływ wywiera, ale lepiej to sprawdzić. Ja z kolei mam ostatnio jazdy z miednica chyba, lub dolnym odcinkiem kręgosłupa. Mam takie bóle, ze zeby noge przesunąć na siedząco, musze to zrobic przy pomocy rąk:-o bo sama nogą nie jestem w stanie z bólu ruszyć :-o nieźe co? Ja co prawda przepis na racuszki znam, ale moze ktos ma inny i szybszy:p to tez chetnie skorzystam:) Ja robie na drożdżach, bo nie opadają i zachowują dłuzej swieżość, do tego jabłuszka, mniam .... co do brzucha, to u mnie widoczny jest wieczorem:p rano niekonieznie, wyglądam jakbym po prostu przytyła nieco w tyłku i na brzuchu. A po południu, czy tam wieczorem to juz człek po jedzneiu, zdeptany i zmeczony, to i brzuch wywala:p Z córcią na tym etapie juz miałam naprawdę pokaźny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
Dota zgadzam sie rowniez i z toba ;-) rosolku trzumam kciuki musi byc wszystko w porzadku mam nadzieje ze to chwilowe i jednorazowe ;-) witam nowe forumowiczki u mnie tez juz cos tam widac ;-) co do racuszkow to ja robie i nawet nie wiem czy dzisiaj nie zrobic bo mnie ochota naszla tylko do ciasta wkrawam jeszcze jabuszko ;-) posypuje cukrem pudrem i leje jeszcze smietana hihhihihihiihiiihi moj maz bez smietany ale ja uwielbiam zzzzzz hihhhhihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
23 sierpnia zacznie mi sie 15 tc to juz wpisze 15 Nick.............wiek.....woj...............tc......data porodu..+kg/plec Kluska=).......... 26.....łódzkie......................31.01.09.............? kasiulkapb........25....małopolskie.......17........01. 02.09............? igmik.............. 26....pomorskie........16........01.02.09.............? IRYSEK............28.....lubelskie.....................0 1.02.09............? kasiula29.........29.....dolnośląskie......17........02 .02.09............? Truskawkowa....21.....opolskie.....................03.02 .09............? Monia.............22......lubelskie..........15.......04 .02.09........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
ale jaja cos mi sie zwalilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
Nick.............wiek.....woj...............tc......data porodu..+kg/plec Kluska=).......... 26.....łódzkie......................31.01.09.............? kasiulkapb........25....małopolskie.......17........01. 02.09............? igmik.............. 26....pomorskie........16........01.02.09.............? IRYSEK............28.....lubelskie.....................0 1.02.09............? kasiula29.........29.....dolnośląskie......17........02 .02.09............? Truskawkowa....21.....opolskie.....................03.02 .09............? Monia.............22......lubelskie..........15.......04 .02.09............? Masia1............37.....śląskie.......................0 4.02.09............? gohhha...........26......lodzkie......................04 .02.09............? rosołek...........26......lubuskie...........15......05 .02.09........synek kasienka135.....26.....dolnoslaskie................05.02 .09........synek Karella............27....mazowieckie........15......06.0 2.09............? agnesita.........20......śląskie...................... 07.02.09.............? nutelka23........23.....dolnośląskie................ 09.02.09.............? malinova73......35......śląskie...................... 09.02.09.............? Mia 82............26.....podkarpackie......14..... 09.02.09.............? karenk...........33......łódzkie......................10 .02.09............? adulka............31.....podkarpackie......14......11.02 .2009.........? Mama3..... ......39.....świętokrzys.......14.... .10.02.09..............? melisana....... ..23.....dolnośląskie................13.02.09..............? creme............33......mazowieckie........ ......13.02.09.............? andzia678.......31......mazowieckie.......... ....13.02.09.............? julka2384.......24.......lubuskie....................14. 02.09.............? *Iskierka*.......28........wlkp....................... 14.02.09.............? katia-84........24......małopolskie.........13.....14.02 .09.............? do góry.........30......Warszawa................. 14.02. 09..............? Nadia277.......27.......śląskie.....................15.0 2.09..............? imarika ........29.. ....lubelskie.................. 15.02.2009............? doddotka.......24.......wielkopolskie............ 15/18.02.09. ........? sikorka -........29.......BremenDe................16.02.09.......... .....? PrzyszlaMama23de.....MannheimDE........14...16.02.09........ .......? Pimboli...........27.....Schwarzwald/DE..........18.02.0 9..............? balbiina .........23 .....Częstochowa.......15...19.02.09...............? justynka307....27.......śląskie.................... 20.02.09..............? Srebrzysta......28.. ...wielkopolskie.... .... ....20.02.09..............? dota25...........29......pomorskie..........11... 24.02.09..............? halasliwa........27.......Warszawa............. ...25.02.09..............? madziulka.......28.......Lublin......................25. 02.2009 ..........? Zabajona........31......warm.-maz..........12. .. ..26 .02.09..........? Paula21waw.....21......mazowieckie... ..........26.02.09..............? Monika...........21......dolnośląskie....... ...........? ....................? konwalia9.......28.......Dublin............12.......26.0 2.09..............?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balbina - ja podobnie robię, z jabłkami, drożdże , mleko, odrobinka cukru, mąka, 2 jaja, czasem rodzynki jeszcze i jakiś aromacik. Mniam (szkoda ze nie ma emotków z oblizywaniem sie:-D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Długo nie zaglądałam na topik, ale byismy podczas przeprowadzki i nie bardzo miałam dostep do internetu. teraz wreszcie wszystko jest n swoim miejscu więc wracam :) rosołek - te zmiany moga być wywołane brakiem jakiejś witaminki bądź mikroelementów, lepiej porozmawiaj z lekarzem - wychodzę z założenia że w naszm wyjątkowym stanie lepiej wszystko konsultować bo przecież lekarze po to są, w każdym razie to napewno nic poważnego 🌼 jej... czy WY również macie takie apetyty? ja jem chyba za duzo ;) zdecydowałam że od dziś zaczynam bardziej racjonalny tryb zywienia bo jak tak dalej pójdzie to będę dwa razy większa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabajona współczucia z tym bólem okropieństwo, co do drętwienia rąk to zazwycaj jak spię i mam uniesione nad głową ...staram sie tak nie spac, bo kilka razy az tak mi zdrętwiały ze ruszac nimi nie mogłam, straszne uczucie, i to nie tylko w ciązy ale ogólnie mi sie tak robi :( A dzis u nas leje od samego rana nic sie nie chce robić, miałam jakis głupi sen ze znalazłam córeczke kolezanki i sie nia zaopiekowałam a ona taka opatulona była ze trzy takie grube czapki, potem jak stwierdziłam ze zadzwonie do niej bo przeciez sie moze martwic, to odebrał jakis męzczyzna, ale ja go nie znałam jak mówiłam o zosi to o wszystkim wiedział, ale jak zapytałam o kolezanke to zamilkł, nie wiem moze stało sie cos złego?? jak myslicie ja jestem rozbita. A jeszcze dzis usg 3D strasznie sie boje ze cos nie tak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dota - brrr, ale takie sny w ciązy to normalka, zazwyczaj kobiety w ciazy śnią albo horrory, albo jakieś erotyki:p Drętwienie rak mi sie zdarza nawet na wznak, zapewne za jakiś czas gin zaleci mi asmag i bede na tym jechała. No a ból rzeczywiście niepokojący, ale ja podejrzewam, ze to po prostu miednica sie rozłazi, a po 8 godiznach w pracy na dupsku w jednej pozycji, z malymi tylko przerwami na rozprostowanie, to powodują. Ale oczywiscie lekarzowi nie omieszkam zapomnieć. Usg na pewno wykarze ze wsio jest ok! Moze te obawy przywołały ten nocny dreszczowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do apetytu to i owszem - zwiększa sie, ale wraz z nim pojawia sie zgaga (litości, miałam cała pierwszą ciażę, nawet wody mineralnej napic sie nie mogłam, bo cofalo do przełyku i piekło jak nie wiem). Ale czytałam, ze w 4 miesiącu (a w ten wchodzimy powoli) dziecko rośnie szybciej, koniec organogenezy i zaczyna sie nabieranie ciałka i dojrzewanie organów, wiec i ten apetyt moze wzrosnąć. Ja dlateg nosze ze sobą pomidory i jabłka, inaczej juz bym sie toczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, co do brzuszka to mi lekko juz odstaje tak jak zawsze gdy duzo zjem .Normalnie mam 55 kg przy 1.70 ale zawsze jak zjem to mi brzuch odstaje .Zobacze ile waze w piatek na badaniu ale mysle ze moze kilo lub dwa przytylam .Nie jem za dwoch bo trzeba jesc ale dla dwoch a nie za dwoch.300kal wiecej przy 1 dziecku dziennie a 600kal przy 2.Przy moim wzroscie i wadze dobrze bedzie jak przytyje do 6kg tak mi wyszlo w jakims kalkulatorze. balbino gdzie liczysz sobie tygodnie?? .na kalkulatorach ciazy w necie wychodza mi inne tygodnie mimo tej samej daty raz 14 tyg raz 15 tydz .dokladnie bede wiedziec w piatek po usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×