Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Czesc dziewczyny. Z tym stawianiem sie macicy to trzeba uwazac bo sa to skurcze (brzuch robi sie twardy jak kamien) i moze to spowodowac skrocenie sie szyjki macicy oraz rozwarcie jak przed porodem. Jesli nie jest to bardzo nasilone wystarczy nospa oraz wieksze oszczedzanie sie, trzeba duzo lezec ja w pierwszej ciazy z tym stawianiem wyladowalam w szpitalu na 3 tygodnie. Piekne sloneczko dzisiaj u mnie az chce ie isc na spacerek a ja zjadlam sniadanko i znowu mi niedobrze.... Acha ! na reality tv (zone reality ) w kazda niedziele od 10:15 do 12:00 leca takie dokumentalne filmiki \"Opowiesci o narodzinach\" fajne do poogladania o ciazy porodach polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Co do jedzenia to u mnie jest różnie ale najgorsze jest to że wiecznie jestem głodna przed 9-tą jem śniadanie a do 11-tej znów mam straszny apetyt :( i tylko myślę co by tu wrzucić na ruszt - a najbardziej co mnie denerwuje to rady życzliwy - nie jedz tego nie pij tego brrr - a i jeszcze jedno umówiłam się jednak na to USG 3d/4d i jestem teraz wystraszona jeszcze bardziej niż przed czy aby wszystko będzie ok - makabra - zwariować idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka:) ja mieszkam na 10 pietrze nasczescie nie musze wchodzic po schodach mam winde:P haha ale jak tylko ide odwiedzic mamuske i musze wejsc na 3 pietro to mam taka zadyszke ze szok :P Ostatnio odwiedzial mnie kuzynka i ona tez jestw ciazy tylko 2 tyg dluzej niz ja opowiadala mi ze juz miala takie i takie badania takie i takie usg i sie troche zas wystraszylam ze ja w suie tego wszytskiego nie mialam robionego (ale ona ma ciaze lekko zagrozona bo pierwsza ciaze poronila )ale moja mamuska mnie pociesza ze jak ze mna w ciazy chodziala to bylo tylko 1 usg albo wcale .Juz sie niemoge doczkeac tego usg 17.11 najchetniej to juz bym poleciala i zrobila hahahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam na 12 listopada i taż tak jak ty jak spotkałam się z kuzynką która jest obecnie w 7mc to jak porównałam jej kartę ciąży a moją to byłam przerażona że mam o wiele mniej wizyt niż ona i badań też! Każdy lekarz ma swoje zasady i tym się chyba kieruje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wizyty co 4 tygodnie, ale potem beda czesciej, prawda? W karcie ciazy nie mam wielu informacji wypisanych przez gin... Wlasnie odebralam wyniki badan krwi, naprawde nie moge narzekac -wszystko w normie. Zrobilam sobie tez Toxo, na szczescie caly czas ujemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się wybieram w przyszłym tygodniu w piątek na wizytę, muszę też jeszcze morfologię zrobić. Najbardziej czego nie lubię to tych badań brrr Na każdej wizycie macie usg? Słyszałam ostatnio, że podobno usg powinno się robić góra 3 razy w ciąży bo ma szkodliwy wpływ. Ale jakoś pewniej się czuję jak lekarz je zrobi i ja widzę, że z dzieckiem wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja ostatnio bylam na wizycie prywatnej bo chchialm zrobic sobie dodatkowe usg i doktorka mi powiedziala ze jest to szkodliwe chodz nie udowodnione i powiedziala mi ze skoro nic sie nie dzieje niepokojacego to mam sie zapisac na usg prenatalne i tam juz wsyztskiego sie dowiem plec czy zrodwe itp i nie chciala mizrobic a sumie co jej zalezalo i tak bym ejj za to zaplacila wiec spoko stwierdzialam ze poczekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a WY farbujecie i strzyżecie włosy? Czy raczej unikacie tego?:) Bo ja dzis ide na podcięcie, a tu w pracy mnie straszą, że mam nie isc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodze prywatnie i nie mam usg co wizyte. Narazie mialam 2 razy od poczatku w 6 tyg dla potwierdzenia ciazy i w 11 to z ta przeziernoscia karkowa ale co wizyte aparatem do usg sprawdza mi czy serduszko bije wiec dzidzie widze co wizyte z tym ze trwa to minutke moze. Wlosy obcinalam miesiac temu bo zrobily mi sie straszne w tej ciazy a teraz wogole mi nie rosna. Nie farbowalam ich jeszcze od poczatku ciazy ale sie zastanawiam bo wygladam juz tragicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!! Mam do was pytanie. Czy na początku ciąży zdarzały wam się dni że wcale nei czułyście mdłości itp pomimo że poprzedniego dnia czułyście sie fatalnie i męczyły was mdłości przez cały dzień??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina, to powiedz im ze zyjemy w XXI a nie w XIX wieku:)Rozumiem ze ktos moze miec obawy przed farbowaniem, ale przed podcinaniem? Poszperalam na temat farbowania, sama bylam u fryzjera na nalozeniu farby, nie mozna stosowac niczego z amoniakiem, a reszta jest bezpieczna (no chyba ze ktos farbuje co tydzien, to nie wiem:). Co do zabobonow, to juz byla o tym mowa, ale moze slyszalyscie o jakichs innych?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha no aj slyszalam : - nie chodzic pod sznurkami bo sie dziecko pepowina okreci - nie chodzic pod drabina z tego samego powodu - nie nosic zadnych łancuszkow na szyi oraz pasków z tych samych powodow co wyrzej ja osobiscie podcinanm wlosy juz raz ale farbowac narazie nie vede chociaz mam straszne odrosty ale pooczekam bo jak cos to bede farbowac na blond pasemka a to juz farba mocna musi byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie sie najbardziej podoba ten: - jak odmowisz kobiecie w ciazy jakiejs rzeczy to cie myszy zjedza:) Strasze tym mojego meza kiedy nie chce mi kupic czekolady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tez już ciągnie do tego żeby zafarbować włosy bo odrosty już spore :( Ostatnio podcinałam włosy i podpytałam fryzjerkę jak to jest z tym farbowaniem w ciąży. Mówiła że bardzo dużo kobiet w ciązy u nich farbuje i tak naprawdę to jak sie robi pasemka to one nie maja styczności ze skórą bo sa robione nie od nasady i nakładane na folii a odrosty można zrobić szamponem. Więc chyba sie skuszę przed świętami trochę odświeżyć fryzurkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już raz robiłam pasemka i obcinałam włosy i w listopadzie znowu pójde. Pasemka też nie są szkodliwe nawet chyba mniej bo farba nie dotyka wogóle skóry głowy. A usg nie jest szkodliwe, gdyby było to nie byłoby tak czesto wykonywane. Ja też mam co wizyte co 3 tyg i lekarz nie uważa go za szkodliwe. Niby jak by miało szkodzić? przecież to nie prześwietlenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam wizyte co 3 tygodnie i jak do tej pory USG robione mam za każdym razem. Myslę że gdyby było szkodliwe to lekarz napewno by go nie wykonywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie gin tlumaczyla ze usg napewno jakis wpływ ma bo jest to skupisko goraca tlumaczyla mi to dokladniej . i nie ejst udowodnione ze szkodzi albo nie szkodzi poprostu nie zaleca mi czestego usg skoro wsyztsko ejst wporzadku tak mi powiedziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy pracujecie po 8 godzin przy kompie, czy pracodawca przydzielil Wam inne stanowisko na 4 godziny? Bo u mnie wlasnie wyszla ta kwestia i nie wiedza co zrobic bo innego stanowiska dla mnie nie ma:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej... ja też pracuję w sumie cały dzień przed kompem, bo u mnie w firmie innych stanowisk nie ma... staram się tylko częściej wychodzić na spacerki... w 1. ciązy tez tak pracowałam do końca 7 miesiąca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to nawet 12 godz przed kompem pracuje ale nie siedze caly czas mam taki komfort ze moge wyl;aczyc kompa lub usiasc sobie gdzies gdzie go nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
No neizle macie wizyty co 4 tygodnie a ja mialam jedno usg w 12 tyg i teraz drugie 27.11 -tak to jest w Anglii.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apple ja też bym tu nie miała co robić bez kompa no i pracuje po 8 godzin, nie rozmawiałam o tym z pracodawcą. Lekarz mi mówił, że monitory LCD nie są tak szkodliwe jak te stare ale nie ma na to odpowiednich badań więc do konca nie wiadomo. Kodeks przewiduje, że jeśli pracodawca nie ma dla Ciebie innej pracy to po godzinach powinnaś być zwalniana do domu przy zachowaniu dotychczasowego wynagrodzenia ale kto się na to odważy ... Ja właśnie chce porozmawiać o skróceniu czasu pracy do 6-7 godz. Myślałam o np. wypisaniu urlopu i rozłożeniu tego jednego dnia na 8 dni to bym konczyła już godzinke wcześniej a zostało mi jeszcze 10 dni więc to jest 10 tygodni. Znalazłam coś o szkodliwości USG: Znane są tzw. biologiczne efekty działania ultradźwięków, które w trakcie eksperymentów są w stanie spowodować działanie teratogenne, zahamowanie wzrostu płodów (mysich), obumieranie komórek czy organizmów jednokomórkowych, jednak dotyczy to ultradźwięków o bardzo dużej mocy, mocy której nie stosuje się w medycynie diagnostycznej tzn. w aparatach, którymi wykonuje się badanie pacjentów. Ultrasonografy diagnostyczne nie wysyłają ultradźwięków w sposób ciągły lecz robią to pulsacyjnie, w sposób istotny zmniejszając i tak już niewielką dawkę ultradźwięków. Płód jest w sposób szczególny chroniony przed działaniem ultradźwięków poprzez swoje duże oddalenie od głowicy aparatu emitującego fale ultradźwiękowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItajcie.. Ja na słodycze nie mam wogole ochoty, tylko buleczki z Almmette, szynka i pomidorkiem.. ehh :D No i zielona pietruszka i sok pomaranczowy Co do picia alkoholu, to ja nidy nie wezme ani kropli do ust w czasi ciazy, moja kuzynka od czasu do czasu saczyla winko do kolacji itp, i teraz ma, od urodzienia jej dzidiza ma problemy zdrowotne, a teraz grozilo im usuniecie nerki - na szczescie skonczy sie na zabiegu i wielu miesiacach leczenia... Wizyty mam co 4 tyg narazie i na kazdej mam usg.. Coli nie pije, bo mam pozniej problemy z zoladkiem :) Ale fast food czemu nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filka, ale dlaczego masz brac urlop skoro takie jest prawo? Moze dogadasz sie z pracodawca ze bedziesz konczyc wczesniej albo wychodzic na przerwe. Ja sprobuje tak zrobic, bo tu teraz moj kierownik kociokwiku przeze mnie dostaje. Padla propozycja zmienienia mi umowy!!! szok! Tak chyba nie mozna zrobic no nie? Ja o tym nie slyszalam. Bo potem co? macierzynskiego bede polowe dostawac??? Boze tyle nerwow, moglam nic nie mowic o ciazy az by sie sami zorientowali:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apple wydaje mi się że nie mają prawa zmieniać Ci umowy w trakcie ciąży ale lepiej się dowiedziec wszystkiego bo tych przepisów i przepisików dla kobiet w ciąży jest naprawdę sporo. Moją koleżankę urządzili bo kilka razy w ciązy brała zwolnienie później wracała do pracy poźniej znów zwolnienie i tak kilka razy i teraz jak już poszła do końca ciązy na L4 (zostało jej jakis miesiąc do porodu) to się okazało że pensję jaką bedzie dostawać obliczyli jej z przed 12 miesięcy przed pierwszym zwolnieniem a wtedy zarabiała mniej. I tak się okazało że przez cały macierzyński będzie dostawać 400 zł mniej. Ja w sumie od drugiego miesiąca jestem na L4 bo na początku miałam zagrożenie poronienia i postanowiłam do końca ciązy być na zwolnieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez pracuje 8h przed kompem, ale staram sie czesto wychodzic, zevy odpoczac. Ja tez sie boje o prace:( bo mam umowe do 30 czerwca 2008....wiec bez niczego mogą mi przedłużyć umowy:( a zalezy mi na tej pracy:( w poniedzialek powiem kierowniczce i dyrektorowi:/ boje sie.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez po 8h przy kompie i strasznie to meczy:( ale staram sie robic przerwy czesto. W poniedziałek chce powiedziec szefom:( boje sie..Mam umowe do 30 czerwca 2009...więc jak tylko będą chcieli to nie przedłużą mi umowy...i lipa będzie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prace szkodliwe. Co zrobić, jeśli kobieta zajdzie w ciążę, a wykonuje pracę szczególnie uciążliwą lub szkodliwą? Pracodawca musi powierzyć jej inne obowiązki, bezpieczne dla zdrowia jej i dziecka. Jeśli nie ma takiej możliwości - to zwalnia ją z obowiązku świadczenia pracy. To zwolnienie nie oznacza zerwania umowy o pracę - polega na tym, że kobieta nie przychodzi do pracy, ale dostaje dotychczasową pensję. Podobnie jest w przypadku wspomnianego limitu pracy do czterech godzin dziennie przy komputerze. Pracodawca powinien tak zorganizować pracę, aby zapewnić kobiecie gwarantowaną prawem ochronę. Kiedy to niemożliwe - proponuje inne obowiązki albo pozwala nie przychodzić do pracy. Pensja - jak przed ciążą. Lekarz ma zawsze rację. Jeśli lekarz wyda zaświadczenie, że kobieta ze względów zdrowotnych nie może wykonywać dotychczasowych obowiązków (nawet gdy nie jest to praca uciążliwa lub szkodliwa), pracodawca również ma obowiązek się do tego stosować. Co to oznacza? W zależności od zaleceń lekarskich musi np. skrócić czas pracy albo zaproponować inną pracę. W innym razie pozostaje \"zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy\" (w każdym przypadku pensja jak przed ciążą). Pracując krócej, na innym stanowisku lub w ogóle nie przychodząc do pracy (gdy przełożony zwalnia z tego obowiązku), kobieta ma prawo do pensji takiej samej jak przed zajściem w ciążę. W praktyce oznacza to, że nawet jeśli podstawa wynagrodzenia na nowym stanowisku jest niższa, kobiecie należy się dodatek wyrównawczy (art. 179 par. 4 kp). A co po urodzeniu dziecka? Pracodawca jest obowiązany zatrudnić pracownicę \"przy pracy i w wymiarze określonym w umowie o pracę\", czyli na stanowisku, które zajmowała przed zajściem w ciążę (art. 179 par. 6 kp). Pamiętaj: Szef nie zmienił warunków pracy na bezpieczne dla twojego zdrowia? Masz prawo odmówić pracy (art. 210 par. 1 kp). Pracodawca nie może cię za to ani zwolnić dyscyplinarnie, ani karać pieniężnie, bo nie naruszyłaś obowiązków pracowniczych. Co do wynagrodzenia za L4 to też mnie to martwi bo podwyżkę miałam niedawno a L4 liczy się za ostatnie 12 mies z wyłączeniem tych mies w których było L4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Widzę,że większość z Was pracuje w czasie ciąży. Ja od września od razu poszłam na zwolnienie.Pracuję w szkole i wolałam nie rezykować tym bardziej, że na poczatku miałam plamienia. Zresztą pewna nauczycielka z mojej szkoły poroniła w pracy, bo ja dziecko uderzyło piłką. W każdym bądź razie cieszę się z mojej decyzji. Wracając do badania usg to mój lekarz nie ozwala na częstsze usg niz 3 razy, też nie wiem czemu skoro wiele moich znajomych ma co 4 tyg. Idę na wizytę za tydzień i chciałabym, aby mi zrobił to usg, ale nie wiem czy tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×