Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Gość martazaw
Cześć wszystkie brzuszki kwietniowe. basiunia mam pytanko, czemu lekarz przepisał ci KAPROGEST?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziwewczynki U mnie smaki tez sie zaczynja nie przechodzi mi mieso i zolty ser moj ukochany mi smierdzi no chyba zwariuje ;) Ja podobne jak Roxelka w domku z synkiem siedze i bede siedziec dalej :) Mamy podobna sytuacje syn 2 latka tat pracuje mama siedzi w domku :) U nas ostatnio zaczely sieprzeboje ze zgaga ale migdaly pomagaja We wtorek mam USG wiec pewnie ustala mi juz termin konkretny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fami
Witam dziewczyny! przyłanczam sie do clubu Kwiecień2009 ;-) Mam nadzieje ze bedziemy sie wspierac. Ja jestem w 7 tygodniu, dowiedziałam sie w połowie sierpnia jak nagle zaczełam zapadać w sen zimowy ;-) Staralismy sie ponad rok i juz w sumie zrezygnowaliśmy bo mialam okres raz na dwa - trzy miesiace, mialam juz sie umawiac do specjalistycznej kliniki a tu niespodzianka - dwie kreseczki na teście, aż sie popłakałam ze szczęscia! Na razie lece cos zjeść ;-) pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry! no ja mam w domu raczej JADKA!!!! na szczescie nie mialam nigdy problemu z jedzeniem, moj smyk zawsze wcinal wszystko chetnie i to w przerazajacych ilosciach! tak jest do dzis. a chudy jest jak patyk! ale gdybym ja ruszala sie chociaz w polowie tyle co moj czterolatek, tez bylabym supermodelka :) wczoraj wreszcie bylam na usg, moge juz pochwalic sie wam swoim kochanym malenstwem :D zdjecie w stopce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej lady p! ale Twoje maleństwo ma minę poważną. pozdrawiam :). Ja wybieram się na usg w poniedziałek i nie mogę się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się jak utrwalić ten obraz z usg, chyba wezmę aparat tam mam nawet niezłą kamerę, może lekarz mi nagra choć chwilę maleństwa w ruchu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! witam nowe forumowiczki:) Wczoraj byłam pierwszy dzien w pracy po l4 i od razu się gorzej czuję:(Na szczęście to był tylko jeden dzien ale od poniedziałku ... Spałam od 20 do 8:30:) Mam nadzieje, że za 2 tyg jak I trymestr sie skonczy będe lepiej funkcjonować. Byłam też u gina i widziałam jak mój skarb się wierci:) podobno jest wyższy niż norma, pewnie dlatego ze tatuś taki duży:) Dziewczyny nie robi wam sie niedobrze jak siedzicie przed kompem, bo mi się pogarsza wtedy:( Orzeszku trzymam kciuki za imprezkę i życzę Wam dużo szczęscia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina1983
Hej:) Mnie siedzenie przey kompie strasznie meczy i jakos mnie to denerwuje, ale niestety 8h w ppracy przed kompem i jeszcze w domu bo jestem troche uzalezniona:) teraz tez juz maialam isc spac, ale stwierdziam, ze caly dzien bez kompa to jakos dziwnie i musialam włączyć:) Ja dzis zajadałam się różnymi rzeczami np. rybka w galarecie, sałatka warzywna, rosołek, flaczki, owoce oczywiście też były i jogurty....brzuszek mnie boli od tego wszystkiego:/ Pozdrawiam i życze dobrej nocki wszystkim ciężarnym hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc brzuchaczki...:D przez tą okropną pogodę dopadlo mnie jakieś okropne przeziębienie.. strasznie mnie to niepokoi, bo moja koleżanka przez infekcje poronila... tylko ona byla w pierwszym miesiącu.. a my jesteśmy już w końcu pierwszego trymestru... a jeszcze żadnych lekarstw nie wolno brać... czy któraś z was byla w ciąży chora i jak sobie radzila??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam cos takiego... 3 - 4 ząbki czosnku obrac i pokroić w plasterki, wrzucić do szklanki zalać sokiem z całej cytryny dopełnić przegotowaną letnią wodą tak, żeby w sumie było pół szklanki odstawić na 3 godziny, żeby się przegryzł pić kilka razy dziennie dużą łyżkę mnie i kilka znajomych postawił na nogi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!!! witam nowe forumowiczki 🌻 Pamietacie mnie jeszcze? :) Bylam na urlopie i darowalam sobie komputer na ponad tydzien.... Teraz wrocilam do pracy ale przynajmniej odespalam sie za wszystkie czasy. Przebrnelam wlasnie przez wszystkie posty od mojego ostatniego, widze ze wiele sie tutaj dzialo... Smaki mnie tez nachodza, mdlosci dalej nie mam ale zaparcia jak najbardziej (stosowalam juz wszelkie metody...no ale jakos wytrzymam). O ciazy powiedzialam juz wszystkim, tylko nie w pracy. Brzuszek mam jeszcze nie za duzy, w przyszlym tygodniu wizyta u gina, poprosze o zaswiadczenie o ciazy i wtedy powiem szefostwu. Dziewczyny malujecie sie normalnie czy zmienilyscie jakies kosmetyki na czas ciazy? Zastanawialam sie tez czy perfumy nie szkodza... Acha, nastepne usg mam przesiewowe, czy wy tez takie bedziecie miec (robi sie je miedzy 11 a 14 tygodniem czy jakos tak..) czy tylko babki po 30 roku zycia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina1983
Hej ja w sumie nie wiem, w którym tygodniu jestem:( jak byłam u gina 1 wrzesnia to powiedzial, ze jestem gdzies ok 2,5tyg czyli teraz by bylo ok 4,5tyg....a wyliczylam sobie termin na koniec kwietnia poczatek maja, jak to dokladnie obliczyc? Rozalka82 piszesz, ze tu wszyscy prawie sa pod koniec pierwszego trymestru.....i maja wlasnie terminy na koniec kweitnia to ja juz nie kumam ile ja jestem, a wizyte taką dokłądną mam 30 wrzesnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina a kiedy mialas pierwszy dzien ostatniej miesiaczki? I jak dlugie mialas cykle? Podaj to Ci oblicze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyczytalam ze to usg przesiewowe to normalka ale pewnie badanie krwi tez jakies jeszcze ginka mi zleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina1983
Ja mialam pierwszy dzien ostatniej miesiaczki 24 lipca, wychodzi z tych obliczen, ze termin na koniec kwietnia albo poczatek maja....cykle tak srednio 28-29 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina, wyszlo mi dla ciebie 30 kwiecien 2009 wg miesiaczki. Badanie usg moze wskazac inna date (ja mam 7 kwiecien wg miesiaczki a 10 wg usg) Jestes teraz w 8 tygodniu (liczac od ostatniej miesiaczki) i w 6 liczac od prawdopodobnej daty poczecia. hej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina1983
dzieki:) juz nie moge sie doczekac tej wizyty a to jeszcze troche czasu...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Już jestem na spokojnie:) Wszystko wyszło super tylko okropnie zmarzłam!! Jak składali nam życzenia przed kościołem to pod koniec trzęsła mi się cała szczęka z zimna:) I czułam się cały czas bardzo dobrze, tylko teraz mam lekki katar, więc chyba skorzystam ze sposobu o którym pisze baderka choć brzmi niezbyt zachęcająco:) Ja też mam takie kolejne usg o którym pisze Apple, gdzieś za 3 tygodnie, bo na konkretny termin się nie umówiłam. I mam też zrobić morfologię wtedy. W ogóle to czuję się dobrze, nawet mdłości odpuściły i tylko czasem jak robię za długą przerwę w jedzeniu to gorzej się czuję, więc staram się jeść lub podgryzać coś regularnie. A czy coś przytyłam to nie wiem, bo ciągle mamy zepsutą wagę:/ Chyba dzisiaj rozejrzymy się za kolejną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natala007
dzieki Ledy_pantera za linki z USG są naprawde super !!! mam nadzieje ze i ja zobzcze bojego bąbelka juz niedługo chociaz troche sie denerwuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natala007
orzeszek a jak wytrzymałaś całą noc..? nie było tragedii ? bo ja mam swoj ślub za 3 tyg i sie boje ze mnie sen dopadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orzeszek gratulacje z okazji ślubu... :) ja też muszę jeść regularnie co 2-3 godzinki, bo inaczej odjeżdżam... a tak poza tym to jest ok :) a ta mikstura najważniejsze, że działa, nie jest to miłe do przełknięcia, ale to przecież tylko chwila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orzeszek, gratuluje!!! myslalam w sobote o tobie i mojej kolezance ktora tez miala wtedy slub, bylo zimno ale w sercu pewnie goraco:) Ja mam dzisiaj pierwsza rocznice slubu - pamietam ze temperatura tez byla nie najwyzsza ale mnie bylo okropnie cieplo z emocji. Na naszym weselu wielu gosci sie przeziebilo, ale tak to jest jak sie co chwilke na na petko wychodzi:) Nie mam dalej mdlosci ale jesc co 2, 3 godzinki musze bo odczuwam bardzo bardzo silny glod... Zaowocowalo to juz faldka na brzuszlu i bioderkach ech.. Baderka ja znam ta miksture z tym ze przepis, ktory posiadam uwzglednia tez dodanie lyzki miodu do tego wspanialego eliksiru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodanie miodu już mi się podoba:) Powinno być ciut lepsze. A nie wiecie dziewczyny czy możemy brać jakieś jakieś tabletki na gardło? Ja jestem nauczycielką, tylko że uczę w prywatnej szkole i zaczynam zajęcia od przyszłego tygodnia, ale zwykle się wspomagam jakimś Strepsils czy Propolki a teraz zapomniałam się lekarza o to dopytać. A wiem, że jak wrócę do pracy to problem z gardłem powróci szybko:( Natala - ja przed ślubem strasznie się bałam, że będzie mi się chciało spać i nie wytrzymam, ale myślę, że nie masz się czym martwić. Ciągle coś się dzieje i tak naprawdę trudno o chwilę spokoju - więc spać się nie chce zdecydowanie. Nie miałam czasu żeby zjeść deser, bo ciągle ktoś podchodził, a stolika z ciastem nawet nie widziałam:) Ja byłam tylko zmęczona, troszkę obtarły mnie buty. Ślub był o 15 a wesele skończyliśmy o 3, chociaż poszliśmy spać dopiero po 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina1983
Gratulacje dla Orzeszka:) ja mam slub za miesiac i tez sie obawiam jak to bedzie, teraz ledwo co w pracy wytrzymuje, zasypiam na siedzaco. Ale fajnie, ze Wszystko poszlo dobrze. Mialas jakies bolerko czy cos takiego? JA zastanawiam sie czy nie kupic czegos grubszego od zwyklego bolerka...:/ Bo mi jak zimno jest to mnie jajaniki bolą:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orzeszku gratuluje!!! Dziewczyny tez jestem przeziębiona, pani w aptece powiedziala ze w ciąży mozna stosować tantum verde zarówno w tabletkach jak i w aerozolu - dziala przetrwalam dzisiaj 6 lekcji mowienia :D w sprayu jest jeszcze taki propolisowy jakis lek ale nazwy nie pamietam, z syropów na kaszel tylko stodal lub drosetux (suchy kaszel) ja wszpomagajaco biore oscilloccocinum - homeopatyczne, dziala i bezpieczne :) no i na gorączkę tylko i wyłącznie paracetamol pod roznymi nazwami NIE WOLNO: IBUPROFENU I ASPIRYNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello jestem już po usg 12 tyg. Badanie obejmuje pomiar malucha od główki do pupy, badanie przewzierności karkowej oznaczenie NT oraz określenie wykształcenia kości nosowej- badania pozwalają na wykrycie zagrożenia nieprawidłowego rozwoju ukł. nerwowego min. z. Downa. Jestem najszczęśliwsza na świecie- wszystko wyszło ok. Widziałam swoją dzidzię, która wygląda jak mały miś i fika koziołki. Łza się w oku kręci. Pytałam lekarza kiedy robi się usg przez brzuch- po 20 tyg ciąży, bo wcześniej widoczność jest ograniczona. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy, najchętniej jutro znów by poszła na usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamuśki.. no ja juz lepiej się czuje, gorączka przeszla, ale nieźle się przestraszylam... miodzio i cytrynka chyba podzialaly... jak wczoraj dzwonilam do mojego lekarza zeby się spytać o jakieś lekarstwo to polecil mi gripex... bo ma paracetamol.. ale zeby nie przesadzac... no i wzielam na noc jedna tabletke i chyba pomoglo.. a na gardlo pomoglo tantum verde... ale chyba skorzystam jeszcze chyba z tych waszych domowy sposobów z czosnkiem..... Orzeszku wszystkiego najlepszego życze...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glupia rzecz do pisania na forum... przez te zaparcia to hemoroidy mi sie chyba zrobily.. bo dzisiaj po posiedzeniu w kibelku zobaczyłam krew na papierze, poza tym nic mi nie jest.. az sie zestresowalam ze to cos z dzidzia nie tak.. na szczescie nie.. zastanawiam sie tylko czy taka sytuacja wymaga natychmiastowej konsultacji u lekarza czy moge poczekac do nastepnej wizyty... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mróweczki... może zadzwoń do swojego ginekologa, co w takiej sytuacji. Pewnie nic poważnego Ci nie dolega jednak dmuchałam bym na zimne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×