Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Gość mimmy
Ja to mam pecha, do tej pory martwilam sie o Malenstwo a dzis je zobaczylam, calkiem zdrowiutkie, fikajace nuzkami..A teraz sie wlasnie dowiedzialam ze jedna osoba w mojej najblizszej rodzinie ma jakiegos brzydkiego guza, jak by to byl rak tego narzadu to wlasnie wyczytalam na necie ze ma 30% szans na uleczenie.. Teraz czekamy na biopsje.. Uffa, mam nadzieje ze wszystko dobrze sie skonczy.. Ide spac, czesc dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimmy
to znaczy fikajace nozkami, nie nuzkami.. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesolutka moja mama wiedziała o ciąży, twierdzi, że takie to czasy były- kaszlaki- na urop to standard, ba żeby nie powiedzieć eksuluzyw o zgrozo! mama już wcześniej takie podróże odbywała, więc wiedziała co ją czeka. Aż się wierzyć nie chce. Luiza, leukocyty w moczu oznaczają stan zapalny układu moczowego, co bardzo często zdarza sie w ciązy, Nerki filtrują i nasze i maleńtswa siuski i czasem nie dają rady. Nie martw się będzie dobrze. A szpital to chyba przesada. Pzdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkarolina troszkę mnie uspokoiłaś :-) jutro zrobię posiew i zobaczymy :-) tylko dlaczego mam tyle leżeć? Chociaż może to i lepiej bo i tak nic mi się nie chce :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki, Czasem do was piszę, ale czytam regularnie bo wasze wpisy są jak skarbnica wiedzy :) Luiza, ja w 7-8 tygodniu miałam zapalenie układy moczowego strasznie bolesne , gorączkowałam nawet do 39,5C i nie mogłam się ruszać i nawet w takim stanie nie przyjęli mnie do szpitala, tylko wysłali do łóżka, więc jedno jest pewne że musisz się oszczędzać i dbać o siebie: odpoczywać, jeść dużo cytrusów, bo to zaswasza mocz, łykać Urinal, uważać na pupę i słuchać lekarza :) ale nie martw się bo nie ma to wpływu na dziecko, ja strasznie sie bałam że może mieć to jakieś konsekwencje, ale w poniedziałek w 12 t.c byliśmy z moim chłopakiem na USG i zobaczyliśmy zdrowego, fikającego brzdąca. Choroba przeszła mi w 7 dni i nie mam żadnych powikłań, a mój stan był zdecydowanie gorszy. Także głowa do gory buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no moje kochane mamuśki....:D musze się dzisiaj pochwalić bardzo udaną wizytą u pana doktora...:D ależ jestem szczęśliwa... macie racje.. widok brykającego maluszka jest niesamowity..:D gin zrobil maleństwo to badanie.. przeziernośc... czy jak to tam sie nazywa.. i wszystko w porzadeczku..:D a najlepsze bylo to ze w trakcie badania spytalam lekarza czy mąż może zobaczyc to razem ze mna.. oczywiściie sie zgodzil.. jak moj W. usiadl przed monitorem i zobaczyl takie \"wielkie\" odbite stopki to zaniemowil.. a potem podniecony komentowal...\"o! główka!! o! rączka! a to żeberka! o i buźka..:D \" tak wiec mialam przy tym niezly ubaw..:D wracal do domu jak zahipnotyzowany...:D alez to cudowne... a pytalam lekarza o te bóle... powiedzial mi ze racej nie powinno boleć... najbardziej nalezy sie bac tych co podobne sa jak na okres... a jak cos tam \"ciągnie\" czy \"szczypie\" to nie ma problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareneu1
wow, kupujecie już nowe ciuszki! ja też muszę, ale najpierw czekam na wypłatę :) USG fajna sprawa z tego co czytam, sama idę we wtorek z moim Husby Niby myślałam, że już mam więcej energii (oprócz długich min ok 10 godzinnych snów) i mogę jeść rzadziej niż co 2 godziny- a tu powrót "choroby"! Wczoraj w nocy 3 podwójne kanapki, dziś z rana cała makrela... Co się dzieje??? Mdłości wróciły. Od godziny 18.00 jestem już jak nieżywa. A tu pranie, zmywanie czeka. Jakby tego było mało w sobotę jesteśmy umówieni na śniadanie w hotelu z gośćmi z zagranicy... na godz 7.30 z rana!!! Masakra. Co za spartańska godzina. Nawet do pracy w ciągu tygodnia wstaje później! Oj, coś po tej makreli robi mi się niedobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! Niewiarygodne ale dzisiaj u nas wreszcie nie pada! świeci słonko! szok! od razu bardziej się wszystkiego chce, do tego piatek:) Dziewczyny jak to dobrze, że nasze maluszki się tak dobrze rozwijają:) ja już tęsknie za moim a wizytę mam dopiero za tydzień:( najpierw mi się wydawało że wizyty co 3 tyg to bardzo czesto a teraz mi się dłuży. U mnie narazie nikt się specjalnie nie wtrąca a mąż ma z natury anielską cierpliwość i jak mi się nic nie chce to to akceptuje a nawet mówi \'\'po co bedziesz to robiła, poleż sobie\'\', nawet chodzi ze mną spać z kurami;) Ale wydaje mi się że odżyłam, nareszcie! Moja teściowa jedynie chce mi dawać ubranka po swoich dzieciach! wyobażacie sobie 25 letnie ciuszki? Apple jakich pomiarów dokonywała Twoja lekarka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki! ja tez wczoraj poszlam na na 2 wizyte do gin. i mialam 2 usg ja malenstwo rosnie slicznie. wszystko okazalo sie ok i mnie uspokoilo ta wizyta. dostalam zlecenie na wyniki. typo morfologia i takie tam razem 7 - nie wiecie moze ile to mniej wiecej kosztuje? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny.... :) morfologia i badanie ogólne moczu to mały koszt w porównaniu do badań na toxo czy cytomegalię... ja ostatnio robiłam morfologię, mocz, cukier, VDRL, toxo i przeciwciała (bo istnieje u nas zagrożenie konfliktem) i zapłaciłam ponad 120 zł... trochę to wszytko bije po kieszeni... ale najważniejsze, żeby maleństwo było zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z samego ranka wszystkie mamuśki:) Dobrze, że mogę tu zaglądać i dzielić się z Wami tym wszsytkim co się dzieje teraz z NAMI. To moja pierwsza ciąża i wszystko jest zupełnie nowe. Osoby, które wiedzą, że jestem w ciąży traktują mnie bardzo dobrze, ale jak ja zaczne narzekać na te lenistwo, spanie, mdłości to zaraz każdy mówi: Ciąża to nie chorobą! Nie przesadzaj! Wiem, że nie choroba, ale kurcze chyba jak mam ochotę ponarzekać to chyba mogę???....:/ wczoraj byłam po pracy u fryzjera farbować wlosy bo niedługo mam dwa wesele jedno jutro i jedno (moje) za 2 tyg. No i jakos mnie wszystko draznilo i to, ze nie spalam po poludniu taka bylam dziwna, ze az sie poplakalam. W domu na początku mysleli, ze ja udaje, ze wykorzystuje ciaze na spanie na jedzenie, a wcale tak nie jest:( i musze im ciągle tłumaczyć, że to normalne w tym stanie! NAjwieksze problemy mam rano ze wstawaniem:( 3 razy przestawiam budzik...dzis boli mnie glowa i plecy i Boze co ja bym oddala za to, zeby sie teraz przespac troche:( Ehhh sorki, ze od rana tak zanudzam, ale musze sie komus wygadac bedzie mi troche lepiej:) Ale jak pomysle o Fasolce to mi lepiej:) Mamuśka26 ja jestem z Działdowa:) Dziś mam pierwszy zjazd na uczelni i własnie nie iwem co robic, odrazu po pracy bede zmeczona, a gdzie do 20 siedziec na wykladach masakra.................... Buziaki i miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze tylko zapytam czy mogę na ból głowy wziąśc ibuprom? Nigdy mnie glowa nie bolala, a dzis nie wiem co sie dzieje......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina broń boże ibuprom, ponoć można połówkę apapu ale lepiej zapytaj w aptece albo lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarina67
hej dziewczyny, słuchajcie poprawcie mnie w tabelce , jestem tam strasznie nieaktualna a po wizycie u gina troche sie zmieniło, zaczynam już trzeci miesiac , termin prawdopodobny 20,04,2009. z góry dziekuje , bo ja jakoś nie moge skopiować tej całej tabelki. zreszta ze wzgledu na ograniczony dostep do kompa , jestem tu bardzo bardzo rzadkim gościem .niby wszystko ok , ale ja tez jak kilka z was czuje sie fatalnie , brzuch boli i boli i boli , przy poprzednich dwóch gwiazdach tego nie miałam , koszmar.... pozdrawiam was goraco z pochmurnego Grudziadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka26
Hej Dziewczyny :-) jak dziś samopoczucie? Mnie troszkę głowa pobolewa ta pogoda tak chyba na mnie działa :-(! Spać nie mogę, budzę się w nocy i mogłabym już nie spać i wiercę się z boku na bok!! Karolina1983 z jakiego miasta pochodzisz? Pozdrowienia dla wszystkich!! Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZien dobry dziewczyny! Ale macie tempo z nowymi postami:) Filka jesli chodzi o pomiary to gin nie wszystko mi wyjasniala tylko komputer za na liczyl i ona mowila ze swietny wynik. Napewno sprawdzala obecnosc kosci nosowej, mierzyla tez obwod glowki i brzuszka, przygladala sie kregoslupowi itd. Ja patrzylam sie na ekran jak zahipnotyzowana, i pytalam sie tylko z 20 razy czy wszystko w porzadku:) To usg jest po prostu bardziej dokladne. Dziewczyny gin powiedziala mi ze w pierwszej chwili sie przestraszyla ze moja dzidzia ma o polowe krotsza jedna raczke...Ale okazalo sie ze raczka jest zgieta i dzidzia dotyka dlonia klatki piersiowej wiec trudno to bylo zobazcyc na usg. Uffff Karolina1983 mozesz nam marudzic, po to tutaj jestesmy:) Wierz mi ze wszystkie to przechodzimy, kazdemu dolegliwosci utrudniaja zycie, ale zapomnimy o tym szybko jak tylko Malenstwo bedzie z nami. Dziewczyny, czy w ciazy usg ma sie przy kazdej wizycie? Zapomnialam sie dopytac, wiem tylko ze na nastepne usg moge zabrac meza. Ale kiedy ono bedzie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! U mnie dzisiaj znowu świeci słoneczko, ciekawe ile, bo wczoraj koło 14 już padało:) Czuję się w porządku, chociaż jestem już trochę zmęczona tym tygodniem i cieszę się, że już jutro weekend:D Pewnie im brzuszki będą większe tym zmęczenie będzie się bardziej odczuwać. Przyszła mi bluzka z allegro, którą zamówiłam - rośnie razem z brzuszkiem bo ma tasiemki, które się przesuwa. Jest dobra i teraz i potem też na pewno będzie. Bardzo fajna i niedroga w porównaniu z cenami nowych rzeczy w sklepach. Pewnie co jakiś czas się na allegro będę rozglądać, ale spodnie wolę kupić w sklepie i przymierzyć. Fajne przepisy wczoraj podawałyście, wypróbuję jakiś jutro. Jagoda, a gdzie chodzisz do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apple ja byłam do tej pory 3 razy i zawsze mi robił USG, mąż też zawsze przy mnie był:) myślę więc że będzie mi robił usg przy każdej wizycie więc Tobie chyba też:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w ten piekny dzien! U mnie nareszcie wyszło słonko, aż się żyć chce :D.. Rozalka ja też pytałam bo mnie tak bolało i powiedział że jak nie są to skurcze tylko kłucie w boku to nic się nie dzieje.. niuniadag.. cena badań zależy od miejsca gdzie robisz.. ja ostatnio robilam w szpitalu morfologie, przeciwciała (też z mężem mamy niezgodność a to drugie dziecko wiec ryzyko wieksze) cukier, mocz i costam jeszcze byulo i zaplaciłam 27 zł.. Dziewczyny ja mam wizyty co 4 tyg, a widze ze wy wszystkie co 3 tyg.. czy tylko ja tak mam? Zyczę miłego dna wszystkim płodkom i ich mamom :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apple jak chodzisz prywatnie to usg jest na każdej wizycie.. a jeżeli na fundusz to tylko 3 razy podczas ciąży i jest ono dodatkowo płatne.. tak przynajmniej jest u mnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuska26 jestem z Działdowa:) Wiecie co dziewczyny wziełam poł apapu i pomogło....Ja dzis o 13h urywam się z pracy i jade na uczelnie, ale marzę o odpoczynku chociaż godzinkę.....może zdrzemnę się na wykłądzie hehee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
współczuję.. ja zaczynam 12 pażdziernika dopiero :) A co do Apapu to lekarz mi powiedział że śmiało 1 tabletkę można brać.. byłe nie ibuprom i wszystkie konczące się na - yna (np.aspiryna :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam wizyty co 4 tygodnie. Chodzę prywatnie i w cenie każdej wizyty jest też usg. A uczelnia zaczyna mi się w przyszłą sobotę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to mnie uspokoiłyście.. :D Pytanie do koleżanek po fachu: idziecie jutro do szkoły? My odrabiamy któregoś listopada i jutro pracujemy jak w poniedziałek :( Od rana mam spodenki ciążowe ze sklepu na sobie... - ale różnica, zwykłe jeansy na gumce to nie to samo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzieki za info na temat usg 🌻 Mroweczki ja tez mam wizyty co 4 tygodnie. A spodenki ciazowe to rzeczywiscie rewelacja, wczoraj mialam jeansy na gumce i juz tez sa ciasnawe.... Studiujace dziewczyny, zazdroszcze wam, tez chcialabym byc znowu studentka... Rozumiem, ze w ciazy napewno jest odrobine ciezej, ale...ja uwielbialam studiowac:) Chcialam zaczac studia podyplomowe i jak sie uda w przyszlym roku to moze, moze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×