Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

witajcie brzuszki:) Orzeszku nie martw się, przecież lekarz powiedział, że dziecko może być troszkę mniejsze ale to nie jest odchylenie a z tym, że dzieci przestają rosnąć to go musiałaś coś źle zrozumieć. Dowiesz się wszystkiego na pewno w czwartek a to już za 3 dni:) Miałam dzisiaj koszmarną noc a wszystko przez katar:( zasnęłam po 12 a obudziłam się 3:30 i nie mogłam zasnąć aż do 6:30:( potem obudziłam się przed 9, czuję się jak zombi, może w dzien uda się mi zdrzemnąć Zamierzam zrobić dzisiaj krokieciki ziemniaczane i mam pytanie: czy seler i kolendra są niezbędne? i ile ziemniaków to będzie 450g? kurcze nie mam wagi:( rozumiem, że tego starcza na 2 osoby? Apple zazdroszczę urządzania pokoiku, u mnie to dość odległa sprawa póki mieszkamy w wynajętym mieszkaniu. Ja sie tylko głowie jak tu zmieścić jeszcze łóżeczko i komode. Jeszzce mam pyt odnośnie wanienki i przewijaka: kupujecie osobno czy taki regał kąpielowy? czy taki regał jest w ogóle wygodny i czy dziecko nie wyrasta szybko z tamtej wanienki bo ona mała jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiak79.....Kasia......29........Żary.........30.....28 .03.09.....córcia filka ..........Kasia......28........Mikołów............01.04.09. ... Agatka kkarolina.....Karolina..28........Szczecin...........01 .04.09.....Gabryś mroweczki...Martyna..25........Mielec...............01.0 4.09.....Kubuś Inka83.......Irena.......25........Pszczyna..........02 .04.09 ....Robert syla-k........Sylwia......33........Wielkopolska......0 2.04.09...Gabriela mikolajamama Aga......27.........Poznań.....30 .....03.04.09... Mikołaj zasmarkana mama .....20.........Malbork............ 03.04.09....Fabian smart231.................21............Uk............... .03.04.09.......Ada natala007.................20........Warszawa...........0 4.04.09....Zuzia MaJa86......Marzena...22........ Kraków............05.04.09MaTeUsZeK limetka82....Danka.....26........Wolsztyn......05.04.09. .dziewczyna Arleta........Anka.......24........Płock............... 06.04.09..... Dawid Apple_Seed..Weronika. 30...... Bielsko-Biała....... 07.04.09...chłopiec legally blonde 86.Marta.22.......Warszawa...28 ...08.04.09.....Bartek wesolutka...Marta......24.... ..podlaskie.. ..30.....08.04.09...Michał izabart......Iza..........29..... .Mysłowice...........08.04.09. Samanta naan.........Ania.........29.... ..Sosnowiec.... ..... 10.04.09... synuś Orzeszek83.Kasia......25.......Lublin..... .. ........10.04.09 .. .Krzyś martusiatko.Marta.....24.......Szczecin............ 10.04 .09... Wojtuś Martenka84.Marta.....24.......Koszalin..............10.0 4.09... matyjasowa.Malwina..23........Będzin....... .......11.04.09.. Wiktoria mareneu1....Milena....25.......Gdańsk...............11.0 4.09. ..Lea Nikola79......Kaska....30.......Malopolska.........14.04 .09....Kacperk alison28... ..Justyna..29......Krakow...... 27.......18. 04.09... Jakub kijaki.........Justyna. 23.....Andrychów...27.......20.04.09. .. Kubuś martazaw...Marta... .33.....zachodniopo.......... 21.04.09 ... córcia gosian.......Gosia.....29......Gostyń............25.04.0 9 Oleńka Bartuś baderka....Justyna...31......Piła..................... 26.04.09.. .Natalka pyshotka. ..Agnieszka.30....Śląsk.................... 26.04.09.. .Maciuś Menia21.....Marzena..23....Edinburgh.... ..........26.04.09 ... Peggy81....Gosia......27.....Małopolska............. 26.04. 09... Nadia Marlonka.... Iwona..... 34... Bielsko-Biała........... 27.04.09 Julcia sylvi_a....... Sylwia..... 27....woj.lubelskie..........27.04.09... Oliwer Angela26...Ania........26.....Warszawa..............28. 0 4.09 ..Kamilek Pola_2009..Karolina...32...Warszawa................28 .04.09.. synek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apple ja też się boję, że maleństwo będzie duże. Teraz ma 1700g a to troszkę wiecej niż norma. Ile ma Twój maluszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie wrociłam z miasta... byłam tak orientacyjnie patrzec na ceny i co gdzie mam kupic dla maluszka i dla siebie. Myślałam że będzie drożej... Kupiłam M jak Mama i sobie później przewertuje przy popołudniowej kawce. Szukałam również bardotki do mojej sukni...Ale nigdzie nie ma mojego rozmiaru!!! Okazało sie ze potrzebuje 85 F jestem w szoku. Mało sie nie popłakałam w sklepie.. Babeczki powiedziały ze mi sprowadzić się postarają... Do tego jeszcze tata mój przyjedzie dzień przed ślubem , mama wścieka się że wszystko musi sama... Maluszek mój dzisiaj zafascynował panią ekspedientkę... bo jak przymierzałam wieeelki stanik to akurat mooocno nóżkę wystawił... A pani zrobiła wieeelkie oczy. ;] ORZESZKU - wiem że jest Ci smutno... mi lekarz ostatnio powiedział że mój synek może miec wodogłowie lekkie bo ma jedna komorę w głowie wiekszą od drugiej... i musiałam czekac miesiac by isc na kontrol czy aby sie nie powiększa jeszcze bardziej. Ale okazało sie że jest wszystko dobrze. Wiesz jak ja sie stresowałam? Nie mogłam spac po nocach. MIKOŁAJAMAMO - kapnik by się przydał... bo jakoś nie czuję się na ten egzamin... mam wrażenie że moja wiedza jest naprawdę minimalna... APPLE - pisałaś o nacięciu... ostatnio doszłam do wniosku że nie samego porodu sie boje a tego właśnie nacięcia... bo to takie wrażliwe miejsce i jak sobie pomyśle... to az mnie skręca... a potem to że będzie bolało... Ja czuje moja dzidziulkę tak pod żołądkiem jakbym i trochę po prawej stronie... ale brzusio jest do przodu wysunięty... Właśnie pochłonęłam bułkę z sałatka śledziową ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za pocieszenie, już mi troszkę lepiej. Mam nadzieję, że 3 dni szybko zlecą i wrócę w czwartek z dobrymi wieściami. Filka mi z tego przepisu wyszło 20 krokietów. Takie prostokątne robiłam. Wagę mam, ale z tego co pamiętam to było około 6 czy 7 takich średnich ziemniaczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natala007
witajcie dziewczyny ja dziś pospałam... :) maluszek nawet nie drgną przez chwile zeby mnie obudzić Orzeszek83 - nic sie nie martw ja tydzień temu miałam dokładnie to samo ! moj gin też stwierdził ze dziecko jest za małe jak na swoj wiek, a brzuszek mam bardzo mały... ale za tydzień byłam na kolejnym usg i stwierdzili przyrosty tzn. ze dzidziuś rośnie tylko mniejszy sie urodzi np. nie 3,5kg tylko 2,3kg nie ma sie czym martwic głow do góry ale rozumiem Cie też nie mogłam w nocy spac z zamartwiania sie ale dzidzia to czuje ze sie martwisz.. dużo odpoczywaj i dobrze jedz i wszystko będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filka niestety nie wiem ile wazy teraz moj synus ale dowiem sie 10 lutego na usg przesiewowym. Kiedy robilam polowkowe prognoza byla na 3kg700 a pozniej na 3kg900- niezly bysio, no nie? Coraz bardziej przeraza mnie wizja porodu... Mikolajamama - ja z ikei tez mam ten niby-przewijak ale pieska:), recznik z kapturem - zabka:) Kupilam te szmatko-pieluszki (chyba mowimy o tych samych), lampke scienna - gwiazdke, lampe sufitowa, narzute, podusie dla dzieci, material na zaslonki, pluszaka, ochranaicz do lozeczka, lustro, koszyczki wiklinowe i plastikowy pojemnik na nie wiem jeszcze co:) Meble mam drewniane, stare (kilkunastoletnie) ale jak na razie beda ok (komoda, wysoka i niska szafka, fotel). Ze wzgledow finansowych nowe mebelki kupimy raczej w przyszlym roku. Teraz tylko lozeczko i jeszcze jakis dywanik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zasmarkana - nie rob smaka!:) Tez musze cos, wsunac bo juz padam. Ja chyba przezyje to naciecie, raczej obawiam sie dlugiego porodu i nie powiem jakich jeszcze rzeczy, bo nie chce wprowadzac zlej atmosfery...Polozna w szkole rodzenia powtarza, ze mamy wierzyc, ze urodzimy z usmiechem na ustach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Orzeszku nie martw sie!! ja mysle,ze to nic powaznego i wszystko bedzie dobrze spokojnie:) Ja tez USG jak Apple 10 lutego i tez wtedy dowiem się ile wazy mój maluszek;)..Boje sie,ze wlasnie bedzie duzy tzn4 kg i wiecej no ale zobaczymy;) Moze to genetyczne...ja wazylam 3100 jak sie urodzilam moj luby 3800 wiec moze nie bedzie tak zle ;) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć brzuszki! Orzeszku nie przejmuj się na Usg wszystko się wyjaśni, nie martw się będzie dobrze. Moja mała jest mniejsza z Usg o 10 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Filka ja nie dodawałam kolendry i selera. Najważniejsze,zeby dać sporo sera:) Orzeszku nie martw się, teraz będziesz pewnie częsciej obserwowana przez lekarza i napewno wszystko będzie dobrze. Ja mam coraz większe kłopoty z zaśnięciem,kładę się czasem juz przed 21 a do 24 nie mogę zasnąć, wszystko przez te plecy, a jak sie położę na plecach to znow ciężko mi sie oddycha:( W nocy też się budzę i tak w kółko:( Naprawdę juz mam dość,bo jak nadchodzi wieczór to już jestem zła,bo wiem co będzie. Są jakies tabletki na sen dla kobiet w ciąży? MAm nadzieję,ze jak powiem lekarzowi to mi coś przepisze,bo już nie daję rady. DO tego mam ostatnio napady duszności i zawroty głowy. Coraz gorzej się czuję:( Sorry,ze tak marudzę,ale już mam dość. Naan, widzę,że jeśli chodzi o gotowanie to Twoja mama jest taka jak moja:( Też nie lubie jak mi ktoś na ręce patrzy,jak już zaczynam coś robić,to stoi nade mną,a mnie trzęsie ze złości:( Ale jeszcze rok i będziemy mieć osobną kuchnie i wreszcie zacznę gotować:)))) Witaj Marlonka:) Będę rodzic w Eskulapie a Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zasmarkana nie bój się nacięcia nawet nie poczujesz kiedy zrobią mi zrobili dwa to od razu mała się przecisnęła, ze złamanym obojczykiem,trochę sina, ale ważne że zdrowa. Nie martwcie się dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi mama tez mówiła ze tego naciecia to nawet nie poczuje, jak byłam ostatnio na usg pani mi powiedziala że dzidzius teraz rosnie tygodniowo ok 100-200 gram wiec mozna sobie policzyc dolną i górną granicę wagi. orzeszek moja kumpela urodzila dziewczynke 2300 gram mala ma teraz 4 miesiace i wazy prawie 6 kg jest zdrowa jak ryba a kumpela sie cieszyla bo mniej sie nameczyla przy porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie brzuszki! Ja w nocy znowu pobudka, powód ten sam, zdrętwiałe ręce. Orzeszku, jestem pewna że usg pokaże ze wszystko ok z Twoim dzidziulkiem. Mikolajamama, ja mam zamiar prać w mleczku lovela. Słyszałam, że płyny i mleczka są delikatniejsze niż proszki. Filka, co do wanienki, to wszystkie znajome polecają mi te regały kąpielowe, bądz wanienkę na stelażu, móią, że to duży komfort. Oglądałam już sporo i ceny też są zróżnicowane, ale jeszcze nie kupiłam. Zasmarkana mama, nie wiem czy z kimś rozmawiałaś na temat nacięcia, mi mówiły znajome (te co rodziły) że samo nacięcie nic nie boli, ale zszywanie trochszkę bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wanienki, ja kupie zwykła i przewijak na łózeczko z tego wzgledu ze ten regalik troche miejsca zajmuje, maly bedzie spal z nami w sypialni bo mamy tylko 2 pokoje a jeszcze wozek bede musiala w domu trzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczynki, kochane jesteście! 🌻 Zajęłam się przeglądaniem wyprawki która dziś przyszła do mnie i jeszcze Wasze pocieszenia i się dużo pozytywniej nastawiłam! I tak każda z nas będzie najbardziej szczęśliwa kiedy nasze maleństwa będą już obok - chociaż wtedy zacznie się nowe zamartwianie o coś... :) O nacinaniu też słyszałam, że robi się to w takim momencie że zupełnie tego nie czuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) orzeszek będzie dobrze, zobaczysz :) ja właśnie wrociłam z krzywej cukrowej i jest mi tak słodko, ze hej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareneu1
KIJAKI na spanie dobra jest szklanka mleka przed snem- tak mówią w poradnikach ZASMARKANA moja dziecinka też ma podejrzenie wodogłowia z wynikiem 8.3 ale wierzę, że jeszcze wszystko się cofnie. W zasadzie już się trochę cofnęło z 8.7 do 8.3. A jakie ty miałaś wyniki? jeszcze 5 dni pracy i plaża :) dziś pierwszy dzień szkoły rodzenia, zobaczymy jak pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Orzeszku głowa do góry, pewnie niepotrzebnie się zamartwiasz bo wszystko jest ok. U mnie weekend mało przyjemny. Od soboty co chwila miałam skurcze. Wytrzymałam do wczoraj i zaczęłam brać większą dawkę leków i dzisiaj jest już poprawa. Mam nadzieję, że wytrwam do kolejnej wizyty. Boję się, że lada dzień się zacznie. Dzisiaj moja mamuśka mnie nawiedziła od rana bo przyjechała do małego bo ten jeszcze ma trochę kaszel. Zajęła sie małym, gotuje obiadek i prasuje do co jest teraz potrzebne tzn. nasze ciuchy i małego. A cholercia tych ciuszków dla maluchów tyle wyszło, że mąż nie może wyjść z tego prasowania, a jeszcze nie praliśmy kolorowych ciuszków. Moja mama już sobie te wyprane spakowała do domu i będzie je u siebie prasować żeby odciążyć swojego kochanego zięcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Sylvia mega wzruszajacy filmik:) sliczny!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję Mikalajamama:) z Ciebie też przystojna kobitka:) Orzeszku i Kijaki dzięki za wskazówki, zaraz mykam robić te krokieciki, mam nadzieję, że mi wyjdą bo ostatnio mam tendencję do psucia nawet prostych rzeczy np zakalec z murzynka. W ogóle to mi wiecznie wszystko z rąk leci. Tez tak macie? co chwila coś upuszczam a tak ciężko się schylać, ufff Ponawiam temat wanienki i przewijaka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlonka
Witajcie dziewczynki :-) Apple zgadza się, jesteśmy z jednego miasta. Biorę pod uwagę poród w Eskulapie, jeszcze nie wiem czy będzie to poród sn, czy cc. Początkowo była wersja cc, gdyż miałam łożysko przodujące, ale na szczęście przesunęło się i już nie stwarza zagrożenia dla malutkiej. Podczas ostatniego badania było tak usytuowane, że moja gin. powiedziała, że cięcie nie wskazane, bo łożysko jest umiejscowione obecnie w linii cięcia. Dodała, że ono jeszcze może się podnieśc wraz z dzieckiem i mam taką nadzieję, bo brzuch ostatnio strasznie podszedł do góry. Piszesz o szkole rodzenia, gdzie chodzisz, bo miałam właśnie zamiar się zapisac? Jak narazie dla małej kupiłam trochę ubranek i śpioszków będąc przy okazji zakupów w Katowicach, kilka w Tesco. Czytając ten topik jestem daleko w lesie z zakupami i sama nie bardzo wiem gdzie można kupic fajne rzeczy dla maluszków w BB. Trochę zapewne upoluję przez internet, ale nie wszystko można w ten sposób, wiele rzeczy lepiej jest zobaczyc na własne oczy i dotknąc, czy są przyjazne dla maluszka. Pytałaś o pracę, ja również pracuję nadal, pomimo że lekarka od dawna proponowała mi L-4, ale co mi z tego, jak prowadzę własną działalnośc i bez mojej osoby się nie obędzie. Jedyny plus, że zawsze jak nie najlepiej się czuję mogę jechac do domu. Minus, że nawet tuż przed samym porodem nie będę miała spokoju, jak i po urodzeniu malutkiej będę musiała biegac z kapiącym mlekiem praca, dom... Ale jakoś damy sobie radę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikołajamama nie mam zgagi po lekach a biorę aktualnie fenoterol co 2 godziny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×