Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
MONIA-MAMA

problem z zajściem w drugą ciążę

Polecane posty

Tak mnie dzisiaj ruszyło że to moje ostatnie 3 tygodnie, że chyba się rozbeczę 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Wy gdzie znowu się podziałyście???????? Lecę pomóc córci wybrać się do szkoły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EVIKA- to ja na osłode kawałek szarlotki przesyłam :) I dla was oczywiście tez kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane co do babci to moja mam schudła już 4 kg :O jest zmęczona :O babcia jest bardzo wstydliw :o Wstydzi się rozebrac ubrac itd. trzeba jej wszystko mówić np. wyjmij rękę z bluski , teraz zdejmujemy spudnice itd. teraz usłyszała w Tv o wybuchu w kopalni i krzyczy jak mama np. zupe grzeje że za raz kuchenka wybuchnie :( co chwilę gwłatownie wstaje jak np. je więc trzeba jej mówic jedz zupe mamo itd.Dalej boi sie dzwieków ,wybiera sie na spacery mówiąc musze wyjśc i ubiera sie i chce iść w jednym pantoflu i w jednym klapku :( i tak jest cały czas na szczęscie noce w miare przesypia i najwyrzej 1-2 razy sie budzi i siada na łózku i biadoli ale mama jej mówi no spij mamo bao ja juz taka zmeczona jestem i sie kładzie spać :O jeszcze cały czas gada o pieniadzach wkółko je wyciaga tak jak by sprawdzała czy ktos jej nie okradła :O mama sie martwi by ich nie zgubiła bo babcia miała mieć operacje na oko (jaskra) i te pieniądze były na soczewke :OCały czas jeszcze mówi że wszyscy sa biedni a to wójek bo musi do pracy iśc , a to mój młody bo do szkoły chodzic musi, itd. wszystkich załuje że sa biedni :o Ja wam powiem szczeże ze z tego co wyczytałam w necie z moim tatą to jak dal mnie to wyglada na alchajmera a nie depresję :( no ale lekarz twierdziła inaczej wysłałam POLI wyniki babci więc może ona cos powie , albo może ma jakiegos nerologa znajomego i moz eon sie wypowie :o mama z ciocią dały sobie tydzień i jesli stan bedzie taki sam to chyba do psychiatry pojadą bo chyba innego wyjscia nie bedzie :O Ja teraz pieke szarlotki jedna dla nas do domu , a drugą do szkoły na jutro bo młody ma w szkole festyn sportowy i zawsze jest sprzedaz ciast własnej roboty kawałek za 1 zł :) więc jak upiekła bym tylko jedną to moi panowie by zjedli cała i na festyn juz by nic nie było :) KROPKA- wierz jej syn brał i sterydy i u niego dla tego ta alergia obiawia sie nawrotem choroby to znaczy moż etak być więc musi go obserwowac czy nie goraczkuje itd. bo syna na nic nie mogała szczepić :O EVIKA- to faktycznie było to od zęba :) dobrze bo to nic miłego dziecko antybiotykiem faszerować :) A co do Twojej pracy to az siędziwię :D Ty nasz 1 topikowy pracus nie chcesz wracac do niej hihihi:) Normalnie pełen podziw kochana :) To moż eteraz czas na urlop wychowawczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eviczko - dobrze że przynajmniej córcia zdrowa! a Ty kuruj się, biedna. Dziewczynki, napiszcie mi proszę ile jest w końcu macierzyńskiego na drugie dziecko? Miał się coś macierzyński wydłużyć przez te 4 lata od kiedy urodziłam młodego (tyle było krzyku o to) plus że na drugie dziecko to jeszcze tam troche więcej a tu Evika już musi wracać?? To nic się nie zmieniło przez te 4 lata?? Myślałam że teraz dłużej posiedzę z dzieckiem, hmmmmm. Współczuję Ci Eviczko że tak malutko Ci zostało ale postaraj się cieszyć tym że w końcu to nie jutro ;-) Ja mam problem bo nie mam z kim zostawić maluszka i będziemy musieli poszukać niani :-( Moja mama się będzie zajmowała moim bratankiem (o ile też da radę). Jeszcze się nie rozglądałam, nawet nie wiem jakie ceny są u nas, ale pewnie kosmiczne. No cóż, trudno. mAAm - przykro mi z powodu babci :-( pewnie Wam teraz bardzo ciężko. Kurczę nigdy nie znamy jutra normalnie.... Co do szarlotki to robisz na kruchym cieście? Jak masz smaczny przepis to ja poproszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KROPKA- co do macierzyńskiego to nie pomoge :) Bo w sumie ja pracuje sama dla siebie wiec ....wiadomo nie normowany czas pracy mam ;) Jesli chodzi o szrlotke to ja robie na kruchym ciescie ale wszyscy mówia ze jest troche inne i pyszne :) to jest przepis mojej prababci ( mamy chorej babci ) więc: 2 do 2.5 szklanki maki ( przesianej przez sitko) 1/2 kostki masła smietankowego 1,5 szklanki cukru 1 cały cukier waniljowy 1 łyzka proszku do pieczenia 2 całe jaja mała smietana 22% szefa kuchni ( ale nie zawsze caładaję ) Wszystko wwalam do miski i mi mieszam na masę powinna byc taka przyklejajaca się do rąk ( nie koniecznie tak by ją wałkować ) jak by sie bardzo klejła to dosypać maki . biore połowę ciasta i robie z niej jak by spłaszczona kulę :) i na nasmarowana tortownicę kłade na środku i poprostu rekoma ja rozpłaszczam po całej tortownicy i na około 40-45 minut do piekarnika jak ciasto stwardznieje nie koniecznie zrumieni scieram mase jabłek na tarce z grubymi oczkami i na wierzchu z pozostałej częsci ciasta albo kruszę , albo rozpłaszczam rekoma kawałki ciasta i ukaładam na jabłkach i na około 30 minut do piekarnika az się zrumieni i gotowe :) czasem zostaje mi troche ciasta to młody robi sobie cisateczka :) Co do babci to zobaczymy POLA ma zerknąc na wyniki wieczorkiem to moze mi cos napisze :o ale to straszne co sie dzieję z moja babcią :o Oki uciekam mielone robic bo dziecie za raz przyleci 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropeczko co do macierzyńskiego to teraz niestety przepisy są do d..... W tej chwili na każde dziecko jest 20 tygodni urlopu macierzyńskiego, no i nie ma niestety już teraz żadnej różnicy czy jest to pierwsze dziecko, czy drugie czy trzecie. Tylko na bliźniaki jest więcej urlopu lub np trojaczki, czworaczki itp. tak pozmieniali głupio te przepisy, że praktycznie te matki które rodzą drugie lub kolejne dziecko są poszkodowane :( Maam - tak mi szkoda twojej babci. Napewno bardzo cierpi. A ja niestety nie mogę myśleć o urlopie wychowawczym, po prostu z jednej wypłaty męża nie damy radę na 4 osoby, niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmiany dotyczące pracowników uprawnionych do urlopu wychowawczego Nowelizacja rozszerzyła także zakres ochrony stosunku pracy przed wypowiedzeniem i rozwiązaniem na okres, w którym pracownik uprawniony do urlopu wychowawczego korzysta z obniżonego wymiaru czasu pracy na podstawie art. 1867 k.p. (art. 1868 k.p.). Od dnia 1 stycznia 2009 r. pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie od dnia złożenia przez pracownika uprawnionego do urlopu wychowawczego wniosku o obniżenie wymiaru czasu pracy do dnia powrotu do nieobniżonego wymiaru czasu pracy, nie dłużej jednak niż przez łączny okres 12 miesięcy. Rozwiązanie przez pracodawcę umowy w tym czasie jest dopuszczalne tylko w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy, a także gdy zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika. Zatem zakres ochrony stosunku pracy jest analogiczny, jak w przypadku urlopu wychowawczego, krótszy jest zaś okres ochrony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmiany dotyczące urlopu macierzyńskiego i urlopu na warunkach urlopu Od 1 stycznia 2009 r. wymiar urlopu macierzyńskiego jest wyższy oraz uzależniony od liczby dzieci urodzonych przy jednym porodzie i wynosi: 1. 20 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie, 2. 31 tygodni w przypadku urodzenia dwojga dzieci przy jednym porodzie, 3. 33 tygodnie w przypadku urodzenia trojga dzieci przy jednym porodzie, 4. 35 tygodni w przypadku urodzenia czworga dzieci przy jednym porodzie, 5. 37 tygodni w przypadku urodzenia pięciorga i więcej dzieci przy jednym porodzie. Z wyższego wymiaru urlopu macierzyńskiego będą korzystały: * pracownice, które urodzą dziecko, począwszy od dnia wejścia w życie ustawy nowelizującej, czyli od 1 stycznia 2009 r. * pracownice i pracownicy, którzy w dniu wejścia w życie ustawy korzystają z urlopu macierzyńskiego w dotychczasowym wymiarze (art. 11 ustawy nowelizującej). Pracownica, która urodziła dziecko i zakończyła urlop macierzyński oraz pracownik, który zakończył urlop macierzyński - przed dniem wejścia w życie ustawy, czyli przed 1 stycznia 2009 r., np. 30 grudnia 2008 r. - nie ma prawa do dłuższego urlopu macierzyńskiego. Prawo do urlopu macierzyńskiego w dotychczasowym wymiarze zachowają pracownicy, którzy w dniu wejścia w życie ustawy przebywają na urlopie macierzyńskim w wymiarze 20 tygodni (kolejny pojedynczy poród). Od 1 stycznia 2009 r. bez znaczenia jest, czy jest to pierwszy czy kolejny pojedynczy poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mAAm - dzięki za przepisik, na pewno skorzystam ;-) nuska, evika - Wam też dziękuję. A napiszcie mi jeszcze proszę (może wiecie) jak to jest z macierzyńskim? Czy jak się wraca po tych 20-tu tygodniach to od razu w ten sam dzień pracodawca może mi wręczyć wypowiedzenie pracy? Juz się przygotowuję powoli ;-) No i jeszcze jedno pytanko: czy jak się płaci niani jakąs ustaloną kwotę to co jest z ZUS-em? Bo słyszałam że poza tą kwotą musiałabym jeszcze ZUS płacić. U nas stawki są około 800-1200zł ale o ZUSie nikt nic nie wspomina wogóle. A jakbym miała jeszcze ZUS płacić to wogóle mogę nie iśc do pracy bo musiałabym do interesu jeszcze dokładać z pensji męża....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Jejku przez to że po 10 godzin pracuje nie mam na nic czasu wyjeżdzam o 7 wracam o 18:40 MASAKRA !!!! @@@@ NADAL NIE MA !! jajniki coś pobolewaja na ciąze sie nie czuje ;( ale zrobie w sobote lub niedziele teścik jeszcze jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urlop wychowawczy Zmiana od 01.01.2009 r.: Pracownicy, którzy nie chcą skorzystać z urlopu wychowawczego i zdecydują się na podjęcie pracy w niepełnym wymiarze godzin, będą chronieni przed zwolnieniem przez okres odpowiadający wymiarowi urlopu wychowawczego. Kolejną zmianą przewidzianą w projektowanej ustawie jest możliwość wykorzystania zakładowego funduszu świadczeń socjalnych na tworzenie przyzakładowych żłobków i przedszkoli oraz finansowanie z tego funduszu opieki nad dziećmi przebywającymi w tych placówkach. Zdaniem rządu, rozwiązanie to umożliwi wielu matkom powrót do pracy i jej kontynuowanie w pełnym wymiarze godzin. Urlop wychowawczy jest kontynuacją urlopu macierzyńskiego. Celem urlopu wychowawczego jest stworzenie pracownikowi korzystnych warunków do sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, w sytuacji, gdy trudno pogodzić obowiązki zawodowe z opiekuńczymi. Panuje zasada, że prawo do urlopu wychowawczego na równych prawach ma kobieta i mężczyzna. Zgodnie z art. 186 §1 k.p. pracodawca zatrudniający pracownika, który sprawuje osobistą opiekę nad dzieckiem, ma obowiązek udzielić mu na jego wniosek urlopu wychowawczego. Pracownik zatrudniony, co najmniej 6 miesięcy ma prawo do urlopu wychowawczego w wymiarze do 3 lat w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, jednak nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko 4 roku życia. Okres urlopu wychowawczego, aż do dnia jego zakończenia, wlicza się do okresu zatrudnienia i emerytury. Urlop wychowawczy jest bezpłatny, ale podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu społecznemu. Na czas urlopu wychowawczego składki ZUS pokrywa Państwo- nie pracodawca. Warto podkreślić, że nie ma obowiązku wykorzystywania całego urlopu wychowawczego w sposób ciągły; nie ma, zatem przeszkód, by okres urlopu podzielić na części. Jednak zgodnie z przepisami może być on wykorzystany najwyżej w 4 częściach. Pracownik ma prawo wycofać wniosek o udzielenie urlopu wychowawczego, w formie pisemnej, nie później niż 7 dni przed rozpoczęciem tego urlopu. Na każde dziecko przysługuje osobny urlop wychowawczy. Wniosek w sprawie udzielenia urlopu wychowawczego Chociaż urlop wychowawczy jest kontynuacją urlopu macierzyńskiego, nie przysługuje on z mocy prawa, lecz udziela się go tylko na pisemny wniosek pracownika. Wniosek o urlop wychowawczy powinien zawierać: * datę rozpoczęcia i zakończenia urlopu wychowawczego, * określenie okresu dotychczas wykorzystanego urlopu wychowawczego na dane dziecko. Do wniosku należy załączyć: * Pisemne oświadczenie drugiego z rodziców albo opiekunów dziecka o braku zamiaru korzystania z urlopu wychowawczego przez wskazany we wniosku okres, * Orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, gdy o urlop wnioskuje pracownik z powodu niepełnosprawności dziecka. Termin złożenia wniosku o udzielenie urlopu Wniosek ten pracownik składa pracodawcy najpóźniej na dwa tygodnie przed rozpoczęciem okresu, w którym zamierza korzystać z tego urlopu. Jeżeli zaś wniosek zostanie złożony po upływie powyższego terminu, pracodawca ma obowiązek udzielić urlopu wychowawczego nie później niż z dniem upływu dwóch tygodni od dnia złożenia przez pracownika wniosku o udzielenie tego urlopu. Jednak w przypadku złożenia wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego po wypowiedzeniu przez pracodawcę umowy o pracę, udziela on tego urlopu na okres nie dłuższy niż do dnia rozwiązania umowy o pracę wskutek dokonanej czynności. Wypowiadanie i rozwiązywanie umów o pracę Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie od dnia złożenia przez pracownika wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego do dnia zakończenia tego urlopu. Zakaz ten nie dotyczy sytuacji ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy, a także, gdy zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika. Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu. Oznacza to jednak, że z dniem porodu, który jest równocześnie dniem rozwiązania umowy o pracę, kobieta traci możliwość nabycia prawa do urlopu macierzyńskiego oraz nie może nabyć prawa do urlopu wychowawczego. Urlopy te przysługują osobom pozostającym w stosunku pracy. Podjęcie pracy zarobkowej Nie ma przeszkód, aby pracownik będący na urlopie wychowawczym podjął pracę zarobkową (u dotychczasowego bądź innego pracodawcy) albo inną działalność, a także naukę lub szkolenie, pod warunkiem, że nie wyłącza to możliwości sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem. Pracownik nie ma obowiązku informowania o tym fakcie pracodawcy. Pracodawca może przerwać urlop wychowawczy i wezwać pracownika do stawienia się do pracy wówczas, gdy stwierdzi, że pracownik trwale zaprzestał sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem. Przykładem takiej sytuacji może być wyjazd rodzica za granicę. Dotyczy to także sytuacji, gdy pracodawca stwierdzi, że z urlopu wychowawczego korzystają w tym samym czasie oboje rodzice lub opiekunowie dziecka, po przekroczeniu dozwolonych 3 miesięcy wspólnego sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem. Pracownik musi zastosować się do tego wezwania. Powrót do pracy Pracownik może zrezygnować z urlopu wychowawczego i wrócić do pracy w każdym czasie, za zgodą pracodawcy. Ma wtedy obowiązek zawiadomienia o swoim zamiarze pracodawcę, co najmniej 30 dni przed terminem zamierzonego podjęcia pracy. Pracodawca musi dopuścić pracownika po zakończeniu urlopu wychowawczego do pracy na dotychczasowym stanowisku. Dopiero wówczas, gdy nie będzie to możliwe, na stanowisku równorzędnym z zajmowanym przed rozpoczęciem urlopu lub na innym stanowisku odpowiadającym jego kwalifikacjom zawodowym. W tym przypadku wynagrodzenie nie może być niższe od wynagrodzenia za pracę przysługującego pracownikowi w dniu podjęcia pracy na stanowisku zajmowanym przed urlopem. Podstawa prawna: Problem urlopów wychowawczych regulują artykuły 186-186 7 Kodeksu pracy (Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94, z późn. zm.) oraz Rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie szczegółowych warunków udzielania urlopu wychowawczego (Dz.U. z 2003 r., Nr 230, poz. 2291).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urlop wychowawczy Zmiana od 01.01.2009 r.: Pracownicy, którzy nie chcą skorzystać z urlopu wychowawczego i zdecydują się na podjęcie pracy w niepełnym wymiarze godzin, będą chronieni przed zwolnieniem przez okres odpowiadający wymiarowi urlopu wychowawczego. Kolejną zmianą przewidzianą w projektowanej ustawie jest możliwość wykorzystania zakładowego funduszu świadczeń socjalnych na tworzenie przyzakładowych żłobków i przedszkoli oraz finansowanie z tego funduszu opieki nad dziećmi przebywającymi w tych placówkach. Zdaniem rządu, rozwiązanie to umożliwi wielu matkom powrót do pracy i jej kontynuowanie w pełnym wymiarze godzin. Urlop wychowawczy jest kontynuacją urlopu macierzyńskiego. Celem urlopu wychowawczego jest stworzenie pracownikowi korzystnych warunków do sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, w sytuacji, gdy trudno pogodzić obowiązki zawodowe z opiekuńczymi. Panuje zasada, że prawo do urlopu wychowawczego na równych prawach ma kobieta i mężczyzna. Zgodnie z art. 186 §1 k.p. pracodawca zatrudniający pracownika, który sprawuje osobistą opiekę nad dzieckiem, ma obowiązek udzielić mu na jego wniosek urlopu wychowawczego. Pracownik zatrudniony, co najmniej 6 miesięcy ma prawo do urlopu wychowawczego w wymiarze do 3 lat w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, jednak nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko 4 roku życia. Okres urlopu wychowawczego, aż do dnia jego zakończenia, wlicza się do okresu zatrudnienia i emerytury. Urlop wychowawczy jest bezpłatny, ale podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu społecznemu. Na czas urlopu wychowawczego składki ZUS pokrywa Państwo- nie pracodawca. Warto podkreślić, że nie ma obowiązku wykorzystywania całego urlopu wychowawczego w sposób ciągły; nie ma, zatem przeszkód, by okres urlopu podzielić na części. Jednak zgodnie z przepisami może być on wykorzystany najwyżej w 4 częściach. Pracownik ma prawo wycofać wniosek o udzielenie urlopu wychowawczego, w formie pisemnej, nie później niż 7 dni przed rozpoczęciem tego urlopu. Na każde dziecko przysługuje osobny urlop wychowawczy. Wniosek w sprawie udzielenia urlopu wychowawczego Chociaż urlop wychowawczy jest kontynuacją urlopu macierzyńskiego, nie przysługuje on z mocy prawa, lecz udziela się go tylko na pisemny wniosek pracownika. Wniosek o urlop wychowawczy powinien zawierać: * datę rozpoczęcia i zakończenia urlopu wychowawczego, * określenie okresu dotychczas wykorzystanego urlopu wychowawczego na dane dziecko. Do wniosku należy załączyć: * Pisemne oświadczenie drugiego z rodziców albo opiekunów dziecka o braku zamiaru korzystania z urlopu wychowawczego przez wskazany we wniosku okres, * Orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, gdy o urlop wnioskuje pracownik z powodu niepełnosprawności dziecka. Termin złożenia wniosku o udzielenie urlopu Wniosek ten pracownik składa pracodawcy najpóźniej na dwa tygodnie przed rozpoczęciem okresu, w którym zamierza korzystać z tego urlopu. Jeżeli zaś wniosek zostanie złożony po upływie powyższego terminu, pracodawca ma obowiązek udzielić urlopu wychowawczego nie później niż z dniem upływu dwóch tygodni od dnia złożenia przez pracownika wniosku o udzielenie tego urlopu. Jednak w przypadku złożenia wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego po wypowiedzeniu przez pracodawcę umowy o pracę, udziela on tego urlopu na okres nie dłuższy niż do dnia rozwiązania umowy o pracę wskutek dokonanej czynności. Wypowiadanie i rozwiązywanie umów o pracę Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie od dnia złożenia przez pracownika wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego do dnia zakończenia tego urlopu. Zakaz ten nie dotyczy sytuacji ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy, a także, gdy zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika. Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu. Oznacza to jednak, że z dniem porodu, który jest równocześnie dniem rozwiązania umowy o pracę, kobieta traci możliwość nabycia prawa do urlopu macierzyńskiego oraz nie może nabyć prawa do urlopu wychowawczego. Urlopy te przysługują osobom pozostającym w stosunku pracy. Podjęcie pracy zarobkowej Nie ma przeszkód, aby pracownik będący na urlopie wychowawczym podjął pracę zarobkową (u dotychczasowego bądź innego pracodawcy) albo inną działalność, a także naukę lub szkolenie, pod warunkiem, że nie wyłącza to możliwości sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem. Pracownik nie ma obowiązku informowania o tym fakcie pracodawcy. Pracodawca może przerwać urlop wychowawczy i wezwać pracownika do stawienia się do pracy wówczas, gdy stwierdzi, że pracownik trwale zaprzestał sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem. Przykładem takiej sytuacji może być wyjazd rodzica za granicę. Dotyczy to także sytuacji, gdy pracodawca stwierdzi, że z urlopu wychowawczego korzystają w tym samym czasie oboje rodzice lub opiekunowie dziecka, po przekroczeniu dozwolonych 3 miesięcy wspólnego sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem. Pracownik musi zastosować się do tego wezwania. Powrót do pracy Pracownik może zrezygnować z urlopu wychowawczego i wrócić do pracy w każdym czasie, za zgodą pracodawcy. Ma wtedy obowiązek zawiadomienia o swoim zamiarze pracodawcę, co najmniej 30 dni przed terminem zamierzonego podjęcia pracy. Pracodawca musi dopuścić pracownika po zakończeniu urlopu wychowawczego do pracy na dotychczasowym stanowisku. Dopiero wówczas, gdy nie będzie to możliwe, na stanowisku równorzędnym z zajmowanym przed rozpoczęciem urlopu lub na innym stanowisku odpowiadającym jego kwalifikacjom zawodowym. W tym przypadku wynagrodzenie nie może być niższe od wynagrodzenia za pracę przysługującego pracownikowi w dniu podjęcia pracy na stanowisku zajmowanym przed urlopem. Podstawa prawna: Problem urlopów wychowawczych regulują artykuły 186-186 7 Kodeksu pracy (Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94, z późn. zm.) oraz Rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie szczegółowych warunków udzielania urlopu wychowawczego (Dz.U. z 2003 r., Nr 230, poz. 2291).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a od 2010 zmienia się w macierzyńskim że na pisemna prośbę pracodawca go przedłuża jak znajdę to napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane u mnie betka wyszła 1,20 więc znowu nic z tego chociaż w normach jest tak: 1-10 tydzień < 1,2> 225 000,00 co to znaczy może wy rozumiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idi gratuluje stronki.Ja dzisiaj tak wpadam i wypadam na chwilę bo normalnie nie mogę się wyrobić.Wizyta u dentysty to koszmar, Dawid znowu się darł w niebo głosy i nie dał zrobić sobie zębem a te z tyłu psuja mu się coraz bardziej.W sumie to już jego trzecia ucieczka.Mi zatruła drugi raz zęba coś zrobiła z drugim a teraz od popołudnia cała lewa strona mnie boli.Chyba sobie daruje wizyty na kasę chorych bo nie dość że tyle cierpię to jeszcze blomby te trzy co mi założyła wcześniej mam czarne i wyglądam jak otworze buzie jakbym zaawansowane stadium próchnicy miała(koszmar po prostu)Dosłownie sado-macho na tym fotelu nie dość że ze strachu dosłownie cała byłam mokra to znowu mi na żywca jechała bez znieczulenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idi a o betke to Ci Dziewczyny muszą pomóc bo ja się nie znam.... Miłej nocki życzę kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuska - bardzo Ci dziękuję! 👄 👄 tylko nie doczytałam się co wtedy gdy się chce wrócić po macierzyńskim na pełen etat? a nie "niepełny wymiar"? czy wtedy też jestem chroniona do końca wymiaru urlopu wychowawczego? czy muszę wrócić na niepełny etat żeby byc w ten sposób chronioną? wątpię żeby mój pracodawca zgodził się na przedłużenie macierzyńskiego, chociaż kto wie...... w końcu to i tak nie on płaci, no nie? tylko czy ten przepis będzie obowiązywał dla tych co urodzili w 2009 roku bo ja raczej na 2010 się nie załapię. Termin mam na 13.12... nuska - ja byłam tylko raz u dentysty państwowego. plomba wypadła mi po 3 dniach, zdarzyło się to pierwszy raz i ostatni..... nigdy więcej mi plomba nie wypadła, zawsze się trzymają po kilka niezłych lat. A do tego ten facet był taki niemiły.... szkoda gadać. Przynajmniej tak było kilka dobrych lat temu ;-) Nie dziwię się Twojemu synkowi że już ma uraz :-o ale wiadomo kurczę, prywatnie leczenie jest tak strasznie drogie! Małe piwo jak ktoś ma np. jeden czy dwa zęby do zrobienia, ale ja mam zawsze kilka, ja mam b. słabe zeby :-( idi - ja tez niestety zupełnie nie znam się na betce, nigdy w życiu jej nie robiłam :-( dzisiaj mam gości wieczorkiem więc zaraz na zakupy a potem sprzątanko, szykowanko. mąż ich zaprosił wczoraj wieczorem więc nic nie mam przygotowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dosłownie STRAJK na topiku.... Maam???? Kropka??? Iza??? Kiki??? Kisa??? Idi??? Pola??? Evika??? Mulan??? Magdalenka??? Aneta??? July??? Chyba żadnej nie ominęłam. Szykuje karnego jeżyka dla Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S ! S ! S ! S ! S ! S ! S ! S ! S ! S ! S ! S ! S ! S ! S ! S ! S ! S ! S ! S ! S T ! T ! T ! T ! T ! T ! T ! T ! T ! T ! T ! T ! T ! T ! T ! T ! T ! T ! T ! R ! R ! R ! R !R ! R ! R ! R !R ! R ! R ! R !R ! R ! R ! R !R ! R ! R ! R A ! A ! A ! A ! A ! A ! A ! A ! A ! A ! A ! A ! A ! A !A ! A ! A ! A ! A ! A J ! J ! J ! J ! J ! J ! J ! J ! J ! J ! J ! J ! J ! J ! J ! J ! J ! J ! J ! J ! J K ! K ! K ! K ! K ! K ! K ! K ! K ! K ! K ! K ! K ! K ! K ! K ! K ! K ! K ! K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×