Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mam pytanie o uk

Prawdziwe zycie w UK-jak jest?

Polecane posty

Gość gość
Szczerze nie ma czego zazdrości służba zdrowia do kitu a byłam na NHS za tą kasę co tam się płacić to raczej się wymaga czegoś więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi jest tu dobrze. w Uk od 7 lat. zaczynałam od housekeepingu za minimum, potem coffee shop, potem sklep... teraz nadal pracuję fizycznie, w sklepie ale nie z żywnością, stawka prawie 8 na godzinę. pracuję 3 dni po 7-8 godzin. poza tym jestem w połowie kursu w college, kurs związany z fotografią, animacją, wideo. mój narzeczony tez zaczynał od mycia "garów", potem też coffee shop, a nawet 2 miesiace dorabiał na czarno na budowie jako pomocnik pomocnika ;) ale uznał, że nielegalna praca go wkurza bo jest uczciwy, to jednak była sytuacja gdy chcial pomóc rodiznie w POlsce i wysłać im 1000 funtów w dużej potrzebie... Narzeczony też skończył kurs w college, dwa lata. od roku pracuje w zawodzie wyuczonym, stawka na godzinę 12 funtów. pracuje full time. no i podoba się nam tutejsza inna mentalność, tolerancja dla inności, to że ludzie nie są wścibscy ... itp itd ... no i kocham takie rzeczy jak Highlandy w Szkocji, ciastka shortbreads, whisky talisker, piwo Punk IPA... itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja ta od college'u i piwa punk IPA powyżej ;) co do służby zdrowia jestem i na tak, i na nie, tak bo są uprzejmi, słuchają pacjenta, nie dają od byle czego antybiotyków na nie, bo trudno uprosić się o wizytę u specjalisty (raz wkurzona poszłam sama prywatnie i zabuliłam za 30 minut ponad 100f ,ale warto było).no i ten paracetamol ich ukochany ;) ale np ciąże moich 5 koleżanek prowadzili świetnie i one z porodów były zadowolone, z opieki, uprzejmości, badań, dwie miały cesarkę i też zadowolone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po 7 latach w UK pracujesz w sklepie za 8 funtow na godzine??? No to zazdroszcze ambicji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do ciąży w uk to różnie bo można się przyczepić do braku wielu badań ja tak miałam i sorki 3 skany na całą ciąże gdybym nie poszła do lekarza w uk polskiego to ja dziękuję zrobił mi kilka badań i tylko mogę napisać dzięki niemu się cieszę teraz moim dzieckiem inaczej mi groziło poronienie więc z tym tu nie jest tak różowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do osoby 08:09 jednocześnie się uczę, jeśli nie doczytałaś/eś ... A Ty? pochwal się, jaką ambitną osobą jesteś ... pewnie zarabiasz 20 na godzinę... ale złotych chyba, nie funtów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Co do ciąży w uk to różnie bo można się przyczepić do braku wielu badań ja tak miałam i sorki 3 skany na całą ciąże gdybym nie poszła do lekarza w uk polskiego to ja dziękuję zrobił mi kilka badań i tylko mogę napisać dzięki niemu się cieszę teraz moim dzieckiem inaczej mi groziło poronienie więc z tym tu nie jest tak różowo. xxx co za idiotka!!! uważasz że zdrowa ciąża to tylko tak, która była skanowana 20 razy i badana na okrągło? myślisz, że im więcej razy pójdziesz do lekarza a szczególnie prywatnie to urodzisz zdrowsze dziecko? polski debilizm!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie obrażaj ludzi a ja nie miałam tu zdrowej ciąży i sama jestem chora i nie otrzymałam wystarczającej opieki i nie piszę, że w zdrowej ciąży to trzeba 20 skanów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jeszcze co do opieki miałam problem z nogą pojechałam na NHS i lekarz mi powiedział za 3 dni noga będzie zdrowa poszłam gdzie indziej 3 tygodnie stabilizator i jeszcze to robili mi prześwietlenie no super odczytali z niego cokolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A polski debilizm to sam siebie też obraziłeś bo też jesteś polak a ja pisałam, że mi groziło poronienie radzę czytać ze zrozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wam zawsze grozi poronienie i wszystkie macie ciążę zagrożoną - wystarczy, że kichniecie i już ciąża zagrożona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
takie byle jakie :O tyle że jest praca i jakieś tam pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie piszę o głupi przeziębieniu ale o poważnej chorobie zobaczymy jak Pan tu zachoruję poważnie lub przyjedzie tu jak ja z taką chorobą. I widać z jakimi ciekawymi Pan się osobami zadaję skoro uważa Pan, że każda z nas ma taką ciążę gratuluję towarzystwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polacy przestancie ty masz w 100% rację ale ludzie się nie interesują tym co jest w kraju w którym mieszkają :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla posrancow to kokosy, bo to bydło z pgru wyjechało i dla nich to nawet 6,25 funta jest majątkiem . Chce tylko zaznaczyc, że te 8 funta, to nie jest na ręke. Po odbicu podatku i opłat na ubezpieczenie zdroworne to wychodzi jakies 6 funa na łape, a może i mniej To sa emigracyjne śmiecie, żyjące jak szczury po kątach. Ktos kto zarabia 8 funta na godzine, nie ma nawet najmniejszych szans na kredyt hipoteczny. Większośc tych emigracyjnych poyebów zarabia jeszcze mniej, pracując tymczasowo dla agencji. Ciuła to dziadostwo funty, żyjąc po kilku w jednym domu, by raz na rok na tania wycieczke na Majorke pojechac. Jak przyjada do PL, to w barach tak szaleją, żeby wszyscy myśleli, że wielką kariere na zmywaku w UKa robią, Pózniej na lotnisku głowy w dól i po powrocie do UKa, na zmywaku ogień, aż scierki gorące, by znów zarobic na imprezy w PL bądz tanią wycieczke. Zal.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ażurek
gość dziś i inni podobni, widać poziom ludzi którzy wyjechali z Pl i zakotwiczyli w UK wszystkie dyskusje na takim samym poziomie wyzwiska,obrażanie i brak szacunku dla rozmówcy przykre to jakże inaczej mogłyby wyglądać rozmowy na tym forum gdyby wpisujący się tutaj mieli choć ciut zrozumienia dla innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam wrazenie ze gosc z 12:39 w UK nie mieszka :P... frustracja go zre, chcialby, bidok, a nie moze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet jesli gosc 12:39 w UK nie mieszka, MA racje! Mowie to z perspektywy osoby do 9 lat mieszkajacej w UK. Wiekszosc, nie wszyscy, sa nadal jak ta zalosna laska na 8funtach na godzine w sklepie po 7 latach spedzonych tu! Wstyd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale jaki to niby wstyd ?wszyscy nie beda mieli dobrze platnych prac mylisz ze 3wszyscy anglicy zarabiaja bog wie jakie pieniadze? ze nie istnieja anglicy ktorzy zarabiaja minimum? sama robisz wioche ze swoim prostym myslniem ... 9lat w anglii a rozumowanie jak u dziecka to przyjechals z rodzicami jak miala miesiac czy co :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anicis
tak się składa że ja nie jestem zachłanna, pracuję tyle ile mi potrzeba ciesze się małymi rzeczami i nie muszę zarabiać 30F na godzinę nie jestem typem szczura wyścigowego cieszę się życiem bo wiem jakie jest kruche,dlatego nie można się dać zwariować za kasę owszem pieniądze są potrzebne,ułatwiają życie,jednak nie można się dla nich zatracić rozejrzyjcie się, jest wiosna,kwitną drzewa,zatrzymajcie się na chwilę w tym pędzie nie każdy musi być doskonały,nie każdego zżera ambicja bycia kimś i zarabiania dużo forsy pozdrawiam wszystkich Polaków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anglicy niech sobie robia co chca, niech siedza nawet na benefitach cale zycie. Ale po Polakach spodziewalam sie wiecej ambicji niz sklep za stawke minimalna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a to niby czemu, mi pasuje sklep za stawkę minimalną ,boli cie to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie boli mnie to. Szczerze, to mam to w dopie. Po prostu intryguje mnie wasza głupota. Jak mozna zarabiając 8 funtow, z czego ponad 20% idzie do panstwa, mowić, ze w PL bieda. Przecież takie stawki sa tam dla najgorszej, brytyjskiej patologii. Wy polaczki-emigraczki wlasnie tak tam żyjecie. Na poziomie brytyjskiej patologii. Na nic was, oprócz wynajmu pokoju i kupowania żarcia, nie stać. Zal. PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Nie boli mnie to. Szczerze, to mam to w dopie. Po prostu intryguje mnie wasza głupota. Jak mozna zarabiając 8 funtow, z czego ponad 20% idzie do panstwa, mowić, ze w PL bieda. Przecież takie stawki sa tam dla najgorszej, brytyjskiej patologii. Wy polaczki-emigraczki wlasnie tak tam żyjecie. Na poziomie brytyjskiej patologii. Na nic was, oprócz wynajmu pokoju i kupowania żarcia, nie stać. Zal. PL x x czy głupota okaże się za jakiś czas , mnie to wystarczy,no jak musisz życ w luksusie tylko po to żeby innych poniżać to ja takiego życia jak twoje nie chcę co ty masz innego za twoją wysokopłatną robotę,skoro siedzisz na tym forum i dowalasz innym,śmiejąc się z nich i lekceważąc nie wiesz co cię czeka w przyszłości,tego nikt nie wie, noga może się podwinąć nie znasz ludzi,nie wiesz co w życiu przeszli a oceniasz ich? zastanów się dobrze bo zło wraca ze zdwojoną siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
każdy ma tu jakieś życie,jeden lepsze drugi gorsze zależy kto czego oczekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zycie jest w PL, a w Jukeju to wegetacja na zapluskwionych pokojach, w domopodobnych stodołach. Tylko kasa jest troszkę lepsza nic wiecej. Juz za tydzień opuszczam ten syf. Piekne polskie morze, piaszczyste plaże i piekne kobiety, a nie dlugonose Polczyny. Gnijcie w UKa. Zal.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wolę mieszkać w zapluskwionym domu w UK niż mieć za sąsiadów w Polsce takich ludzi co na swoich rodaków tak wypisują to tylko świadczy o waszej inteligencji,bo normalny,myślący człowiek nie obrażał by innych tylko dlatego że np mniej zarabiają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zz monitorów wygląda prawdziwe oblicze Polaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty szmato nie jestes moim rodakiem. Ty jestes emigracyjnym smieciem. Moi rodacy szanują Polske i złego słowa na nią nie powiedzą. Ty jestes plującym jadem, emigracyjnym syfem. Gnij w UKa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×