Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

pewnie od maja zaczniemy tematy porodu :) a potem wrażenia z porodu i pisanie o naszych szczęściach Mam pytanie, czy macie już.. nie wiem jak to nazwać, bo na mleko to chyba jeszcze za wcześnie, ale właśnie jak nacisnęłam kiedyś sutek, to pojawiły się kropelki mleka??? siary???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie drogie panie! Dobrze, ze juz po tlustym czwartku. Tak sie rzucilam na paczki wczoraj ze nawet dobrze ich nie poczulam! 2 i dosc. czekoladki owszem, ale ciasteczka, drozdzoweczki, biale buleczki, paczkopodobne odpadaja ;) Tuncia, sama bym chcetnie cos z wloczki dla dzidzi zrobila, ale chyba wyszlam z wprawy. ale mnie nosi na zrobienie czegos pozytecznego. A co do tego mleka, a raczej siary, to nawet dzdarza sie to dziewczynom w 4 m-cu ciazy. Mi tez chyba kiedys cos minimalnie pociklo i pozniej to bylo cos takie hmmm wyschniete ;/. mam nadzieje ze to byla wlasnie siara :) Fasolkowa mamo, prosze sie nie przemeczac ic hcodzic na krociutkie zakupy. A jezeli w Wa-wie jest tak ladna pogoda dzisiaj jak na poludniu, to polecam przynajmniej 5 min spacerek. Ja wlasnie na taki sie wybieram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) ja tak obserwuje te moje balony i jak na razie nic nie cieknie na szczesci, oby poczekało z takimi atrakcjami do czerwca :) Mam pytanko ile kupijecie sztuk śpiworków? 1 czy 2 i o prześcieradełka z gumką chciałam zapytać 2 czy 4? bo bede uzywać ceratek pampersa i nie wiem ile czego, z góry dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, ja z tymi przescieradelkami to nie bede szalala, kupie chyba 2 przescieradelka. W razie draki zawsze jakies przescieradlo \"domowe\" moge dać. Sppiworek pewnie jeden kupie i to nie wiem czy nie pozniej bo po co w czerwcu mi spioerek? Ale oczywiscie na liscie mam, zebym o tym pamietala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanie odnośnie rozmiarów ubranek. Co do ilości to zaopatrzę się podobnie jak Wy, ale co do rozmiaru, to już kompletnie nie wiem... jak na razie mam po 3 szt wszystkiego w rozmiarze 56, albo 0-3 miesiące, nie wiem, jak długie urodzi się dziecko. Czy jak zakupię w kolejnych rozmiarach po kilka rzeczy teraz, body kaftaników, śpiochów, to będzie Oki, czy kupić więcej tych 0-3, czy 56. Doradźcie coś... U nas w rodzinie już 12 lat nie było bobaska i nie pamiętam jak takie dzieciaczki szybko rosną :) z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie z ta ilosci w rozmiarze 56 to tez mam problem, i czy patrzec na to ze np urodze chlopc? ze jak chlopiec to wiekszy sie rodzi od dziewczynki?no sama nie wiem?! i jeszce jedno pytanko. Ktoras z was dawala linka do fajnych koszulek nocnych, takich rozpinanych, zeby bylo dobrze karmic. czy faktycznie takie sie przydadza na gorace noce lata? czy szukac takich na szeleczkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiście odradzam na cieniutkich szeleczkach... pewnie będziemy miały większy biust, a co za tym idzie może on mam w nocy z koszulki uciec :( mówię na swoim przykładzie sprzed ciąży, bo mam niemały biust. Żeby było wygodnie karmić, to szeleczki muszę być pewnie dłuższe. Mam ten sam problem.... najwyżej będę w domciu spała w spodenkach od piżamek i koszulce bawełnianej na ramiączkach. Może biust mi nie ucieknie :) Co do wielkości dziewczynek i chłopców, chyba nie ma reguły... ja przy urodzeniu miałam 58 cm długości, mój mąż 56, a teraz ma ponad 180 wzrostu a ja niziutka. Dlatego nie wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w rodzinie i chłopcy i dziewczyny rodziły sie duże tj od 4 kg w góre (mój tata ważył ponad 5) natomiast u mój mąż ważył 2800 a jego siostra 3600 wiec trudno wskazywać na płec odnosnie masy urodzeniowej :) Dobrze radzicie dziewczyny bo ja sie chyba za bardzo rozpędziłam, 2 prześciradełka mam i jeden śpiworek i na razie stopuje. Ponad to mam 11 par bady z krótkim, 3 pary z długim rękawkiem, 3 pajacyki (myśle dokupic jeszcze 3), kaftaników i śpiochów nie kupuje bo tu nie ma. Mam dla niego jedne dżinsy, jedne sztruksy, 4 podkoszulki z krótkim rekawkiem, dresik cienki bawełniany i dresik ortalionowy, 2 pary spodenki+koszula elegancka ;) bluze z kapturem na zameczek, 3 pary skarpet, 3 czapeczki, musze dokupic rekawiczki niedrapki ile z 3 pary? i to chyba tyle z ciuszków 0-3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie piszecie o wyprawkach fajne rady a ja sie boje o nich myslec :( i jeszcze od 5 rano nie czulam ruchow:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemezis2682 to masz śpioszka albo sie tak zawieruszył że go/jej nie czujesz :) nie bój sie wypij duużo zimnej wody/soku, zjedz loda, albo coś innego bardzo słodkiego, polez spokojnie napewno dzidziuś sie odzewie ;) daj znać !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa Ty dopiero 22tc,to spokojnie regularnie powinnas czuc od 24-25 tc a tak to mozesz nawet 2 dni nie czuc nic, potem Ci sie maluch odpłaci niezłymi kopniakami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Babeczki! Jak brzuszki okruszki?:-) Ja coraz okraglejsza, coraz bardziej....niedlugo zaczne sie toczyc:-P Annna, niedrapek to 3 pary wystarczy.Ja bym jeszcze skartetek dokupila, moze z 2 pary rajtuzek. Reszte masz oka, choc z tymi dzinsami, to nie wiem czy maluszkowi bedzie wygodnie. W lecie to chyba najberadziej przydadza sie nam wlasnie body z kr. rekawem. No i trzeba cieniutkie czapeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem,wiem,te dżinsy to tak na moment ale takie cudne w łaty że nie mogłam sie oprzec :) dokupie skarpety i niedrapki :) dzięki za rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc przy piatku po tlustym czwartku! Ja paczki sobie darowalam, tym tutejszym daleko do polskich, a sama nie umiem robic. Za to rozpedzilam sie z faworkami i sobie podjadam. A co :-) Za oknem sliczna pogoda, mam kolo 24C, ale w weekend ma spasc do ok. 10 (ale nadal ze slonkiem). Takze troche sloneczka sle w wasza strone! Nemezis___ ja mam 3 tygodnie do przodu wzgledem ciebie i nadal sa dni, ze przez pol dnia maly siedzi cicho :-) Mam nadzieje, ze jednak sie rozruszal pod wieczor. Marteczka____ rajtuzki powiadasz, juz na start dla noworodka? Da rade to wogole na niego wlozyc jak on taki pokrecony :-) Bo na potem to fakt, najlepsze na zime po domu do biegania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annnnnnna, alez sie rozpedzilas z tymi zakupami ;) ja chyba poczekam az skoncze pracowac i potem na spokojnie wyprawke sprawie. Powinnam wtedy tez wiedziec plec juz na 99% (oby...). Tymczasowo sie zegnam bo jutro wylot do Wloch i mam zamiar jak najwiecej odpoczywac wiec kompa odwiedzac nie bede :o Trzymajcie sie Brzuchatki cieplutko 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annna a moge zapytac co oznacza tajemniczy napis "oryginalna7xn"?;-)Taka jakas ciekawska jestem:-P Dunia, wiesz, ja kupilam Matyldzikowi takie malenkie i baaardzo lubilam Jej zakladac i czesto sie przydawaly po prostu.Ale to byla zima, a dwa, to jest dziewczynka:-) Ja paczkow zjadlam sztuk:1....no, co....moglam chyba:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoE- to odpocznij dobrze przy wloskim sloncu:-)Troche nam go tu przywiez, co?:-) Oh, ja uwielbiam Italie...i tak bym z checia tam na chwile wyskoczyla, gdzie na poludnie, choc Alpy tez by mogly byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E ale Ci dobrze odpoczywaj za siebie i za nas :) rozpedziłam sie :) cześć juz miałam zanim zaszłam w ciążę ale to przez to że pracowałam w hurtowni z odzieżą i miała po cenach baaaardzo hurtowych :) mam tez już wór ubranek 3-6 i 6-12 ;) Marteeeczka tak sobie pomyślałam ze jesli ktoś by se chiał podszyć to założy sobie nick z jednym "n" wiecej czy mniej i nikt sie nie kapnie ;) a ja to ja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) naszczescie w nocy zacela szalec :) caly czas ten niepokoj juz mam koszmary przez to :( lekrz tez mowi ze jest ok ale dodaje zawsze ze jeszcze nie wiadomo mam sie opserwowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja tymczasem robie zakupy, ale dla siebie, bo tak naprawde to mam malo wygodnych rzeczy. glupia myslalam, ze przejde przez ciaze jakos w moich ciuszkach normalnych, a tu nie tak latwo! W sumie to nawet ciazowe spodnie mnie wkurzaja, bo sa jakies takie malo elastyczne pod brzuszkiem :) ale juz sie rozgladam za jakimis fajnymi i tamnimi komplecikami dla mojego dzieciatka ;) nie zamierzam jakos szalec i bede kupowala tylko niezbedne ciuszki i niezbedne rzeczy, bo dzidzie takie co dopiero urodzone szybko rosna, wiec... pozdrawiam moje drogie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takietam u mnie pierwsze mleko pojawiło się już w 19 tyg. Biust jakoś bardzo mi nie rośnie, ale muszę uważać żeby go niczym nie przyciskać :) bo ostatnio zauważyłam, że stanik mi poplamiło. Co do rozmiarów śpioszków to nie ma co szaleć z rozmiarem 56. Niektórym może się w ogóle nie przydać, a w razie czego tatusia się wyśle. Mój brat cioteczny wczoraj został tatusiem :) ma synka prawie 5kg!!! więc im rozmiar 56 na pewno się nie przyda :) Mój M po urodzeniu był wielki - 62cm! Jak to będzie z naszą małą? annnnnnna wczoraj byłam w ASDA i odebrałam te pieluchy i drugą paczkę z Bounty. Niestety te newborn kit były tylko ze skarpetkami, ale w torbie Bounty też dali kupony zniżkowe na różne produkty. Jeszcze raz dzięki za info 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj byłam u mojej położnej. Bardzo fajna babka, choć w sprawie skurczy nic konkretnego nie zrobiła, to jednak wyszłam tak pozytywnie nastawiona, że cały dzień miałam bardzo fajny :) Pożaliłam się i pomogło. Dowiedziałam się, że te moje bóle głowy to mam przez odwodnienie, także będę próbować wlewać w siebie znacznie więcej. No i że za dużo stresu mam :( no wiem że to przez pracę więc chyba nie mam wyjścia jak iść od kwietnia na macierzyński, bo warunki mi się raczej nie zmienią. No ale przynajmniej na spokojnie pokupuje wszystko co potrzeba. Wiecie ona wczoraj badała mi brzuch i tak ustawiła mi moje ręce, że miałam między palcami główkę naszego maleństwa :) Tak rozmiarowo to mniej więcej jakby piłka golfowa. Ważę 65kg (od wagi wyjściowej +5kg, a uwzględniając początkowe -4kg to w sumie przybrałam 9kg), ciśnienie dobre 110/60, dzidzia ponoć też odpowiednio duża, także pozostaje mi pić więcej, relaksować się i odpoczywać ile się da bo potem to pewnie będzie z tym ciężko. Będziemy wstawiały fotki z podpuchniętymi oczami, ale z uśmiechem na twarzy i maleństwem na ramieniu :) Całuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciesze sie AniuP ze polepszyl Ci sie humorek iu tak trzymac. Co do odwodnienia to faktycznie w ciazy trzeba duuuuzo pic plynow, jakies 8 szklanek dziennie. Ja np. nawet w nocy pije wode mineralna (kolo lozka zawsze mam butle i załyczam sobie zawsze troche jak wstaje siii) Nemezis, bedzie dobrze, zobaczysz! I nie zadreczaj sie koszmarami tylko rob wszytsko zeby poprawic sobie humorek. Dzidzi juz czuje czy mamusia jest smutna czy wesola i tez to w pewien sposob przezywa, takze glowa do gory, dla dzidziusia zeby mu dobrze w brzuszku bylo :) ;) ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonia.
Witam mamuski Nadrobilam wlasnie posty z kilku ostatnich dni. Bardzo przydatna jest ta lista z zakupami. Chcialam sie tylko podzielic uwagami na temat kolderek i kocykow. Bylam ostatnio na spotkaniu przyszlych mam i pielegniarka wypowiadala sie na ten temat. Kolderka jest zbedna tak samo zreszta jak i poduszka. Dzidzi wystarczy kocyk. Najlepszy jest taki dziurkowany. Sklada sie go na dwa lub cztery i w zadnym wypadku nie powlekac go. Nie wiem czy sa takie w Polsce ale tutaj (Irlandia) sa bardzop popularne. Uzywaja ich w szpitalach . Nawet gdyby jakims cudem kocyk przykryl buzie dziecko moze nadal oddychac. Przyznam sie ze po raz pierwszy sie z tym spotkalam. A co do zakupow to wczoraj byl pierwszy i nie dla dziecka tylko dla mnie - jeansy ciazowe bo jeszcze chodzic w normalnych moge ale siedziec to juz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmen o dzierganiu to \"takietam \" napisała:) mi tez czasem wycieka siara. A dzis za to moja dzidzia mnie tak rozpychała,że cała skóra mi sie naciagła:) Tez tak macie? Ale to moje dziecko ma siły:) Co do rozmiaru ubranek to lepiej kupic 62 i wieksze. Bo 56 nie zawsze pasuja. Teraz raczej duze dzieci sie rodza. Moj syn urodził sie np majac 59 cm. Lepiej najwiecej ciuszkow kupic 62. Bo za duze moga byc, a jak za małe sa to juz ciezko w nie ubirac dzidzie. A po m-c i tak juz bedzie potrzebne 68:P Dzieci na poczatku rosna w tempie ekspresowym:) No i spodnie raczej sie nie sprzydadza, bo takiemu małemu dziecku niezbyt w nich wygodnie.Lepiej spioszki. No chyba ze spodnie na jakies okazje, zeby wygladało elegancko. Rajstop tez raczej na tym etapie nie uzywałam, bo to nie wygodne. Wolałam dziecku włozyc 2 pary spiochów, ale w lato to raczej nie konieczne. Do karmienie piersia lepiej koszulki z guziczkami. Na szelkach chyba nie bardzo, bo jak bedzie sie wyciagało piers, to szelki sie naciagna i nie bedzie fajnie sie wygladac. Moze tez byc pizamka 2 czesciowa. To sie tylko koszulkepodnosi do karmienia. Carmen fajne ciuchy ciazowe mozna kupic na allegro, ja co chwilke szaleje z tego typu zakupami:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczynki! I Gonia, bo Ciebie nie zdazylam poznac:-) Jak tam mijaja ostatki? Ja z mezem pod piezrynka, bo sie bidulek rozchorowal...Musze zatem go wygrzac jako przykladna zona hihi. Gonia, wiem o jakich kocaylach mowisz. Tu chyba nie sa tak popularne, w sklepach trzeba sie naszulac. Tez slyszalam od doprodziejstwach tego kocyka i zamierzam go zakupic. Tuncia, moja Myszka tez czasem tak zaserwuje, ze az mi skora faluje.Wogole dzis patrzylam z gory( haha a jakbym mogla inaczej) i sobie wyobrazilam siebie bez (.)(.) z samym takim balonikiem...Sliczny widok:-P Milej nocki Mamusie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Czytam, ale jakis taki leń mnie ogarnal, ze nie chce mi sie pisać. Chodzimy do szkoły rodzenia i dostaliśmy na kartce spiasaną całą wyprawkę. A mój M stwierdzil, że on pójdzie z ta kartka i wszystko sam kupi. Mam juz dość tej zimy, dwa metry sniegu za oknem i -14 stopni. Przeciez oszalec można. Powiedzcie mi, w jakim proszku pierzecie ubranka dla maluszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was, ja też melduje że czytam ale podobnie do pimach ogarnął mnie leń i jakoś brak mi weny żeby pisać!!! Mimo to witam nowe mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×