Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Gość MantraaElle
Mamo E - powinno zadzialac inaczej, w google wpisz -citrus fruit during pregnancy - i u mie jest to 4 link od gory - Maternal Diet in Late Pregnancy Affects Children's Risk for Eczema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj z tymi alergiami! ja tez kiedys gdzies wyczytalam ze nawet czosnek, miod i cos tam jeszcze moze spowodowac alergie u dziecka, a to takie pyszne i zdrowe rzeczy!!!! Joolaa, postaraj sie dla dzieciatka nie stresowac tak bardzo. Wiem, ze to sie tak latwo mowi, ale ... jeszce nic nie zostalo ostatecznie powiedziane wiec trzeba byc dobrej mysli. Trzymam mocno za Ciebie i twoje dzieciatko kciuki =) Ktoras z was pytala o spodnie dresowe z allegro z wiskozy - no to mi przyszly i... niby jestem zadowolona ale jakies takie lejbowate sa (ja to tak nazywam); material jest mily w dotyku, rozciagliwy, ale cienki i taki byle jaki :) no ale czego mozna sie spodziewac teraz za 20zl. Biala_czekoladko, no mnie jeszcze nie bola pachwiny, ale odcinek krzyzowy plecow mi dokucza czasmi. Ale pewnie wszytsko przede mna? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmen to ja pytałam o te spodnie:) dzieki za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie przy poniedzialku :-) Fasolkowa mama____ mnie wlasnie dzis troche dokuczaja pachwiny, a i krzyz czasmi pobolewa. Tak to juz bedzie kochana. Trzeci trymestr wiec cialo zaczyna sie przygotowywac do porodu. Uhhh, bioderka i kosc lonowa musza sie nieco rozejsc, a mlauch przeciez wazy coraz wieciej. No i mamusia czuje sie jak po szpagacie (dobrze to okreslilas :-D ). Jesli jeszcze bedzie tak jak z Hania w ciazy, ze w zasadzie od 7 miesiaca byla bardzo nisko umieszczona to dziekuje z gory :-p A do tego mnie potwornie mecza skurcze lydek. Znowu mnie traktuja od paru dni (o nocach nie wspomne, bo krotkie spacery na sztywnych nogach w ciemnosci to ostatnio norma). No i nie pomaga ani magnez, ani potas ani woda zlopana w ilosciach hurtowych. Nawet teraz czuje, ze jak tylko prawa stope odegne pod pewnym katem to z miejsca mam skurcz i to taki kamienny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MantraElle_____ coz, masz racje, ze Texas = otylosc i to bez wzgledu na wiek (wiecie, ze 60% nastolatkow tutaj jest chorobliwie otylych?!). Takze tutaj jazda na zdrowe zywienie jest zakrojona na szeroka skale i zaczelo sie od tego, ze wlasnie ze szkol poznikaly automay z czipsami i batonikami, z kola i innymi "dobrodziejstwami". Zmienil sie wybor tego, co dzieciaki moga kupic w szkole w ramach lanczu. Owszem, ja nadal mam nawyki zywieniowe z PL i jesli cos fast food czy czegos podobnego - to od wielkiego dzwonu. Takze porownujac z przecietnym texanczykiem (moze i nawet amerykaninem) to calkiem dobrze sie odzywiam, hihi :-) tuncia____ jesli masz sprawy wucetowe za czesto to wiecej ryzu jedz, czekolada gorzka czy kakao tez cie przystopuja. Ciesze sie, ze Nikos dzis juz lepiej spal ❤️ Aaaaa, milam sie pochwalic. Kupilam dzis pierwsze ciuszki dla synka :-D Takie slodziaki, ze lo matko :-) Szukalam czegos dla dzieciaczkow znajomych, no ale nie oparlam sie pokusie zeby kupic pare sztuk (a tym bardziej, ze za takie smieszne pieniadze ❤️ MantraElle____ jelsi masz gdzies w okolicy sklep Carter's to polecam. Uwielbiam ich ciuszki, maja taka bawelne, ze nic sie z nia nie dzieje. No i wlasnie maja sale, np zestawy 5 bodziakow z krotkim rekawkiem w roznych wzorach, kolorach, rozmiarach, tylko $12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carmen mam zapytanie odnośnie tych spodni, czy są w miarę wąskie w tyłku i szerokie w brzuszku? Nawet bardziej w tym miejscu, gdzie się zaczyna brzuszek? Kupiłam sobie wcześniej ciążowe spodnie, trochę na wyrost i co? Za szerokie w tyłku, bo zawsze miałam wąskie biodra, a gniotą mnie dołem, pomimo, że mają taki elastyczny pas wszyty :( najlepsze są dresy, ale nie mogę ciągle i wszędzie chodzić w dresach. Co do cytrusów i ich uczuleniach, to słyszałam jeszcze o soku z malin :( i miodzie. A ja piję tak dużo malinowego soku do herbatki, takiego swojego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja cos slyszalm o tych cytrusach, ze moga uczulac. Ale bardziej pod katem, ze jak maluch sie urodzi i mama karmi piersia. To ze do roku maluchy nie powinny jesc cytrusow, miodu (bo ma duzo pylkow), orzechow i truskawek (plus cokolwiek na co uczuleni sa rodzice badz rodzenstwo). Ale o jedzeniu w ciazy i alergiach nie slyszalam :-( Coz a manadarynek wlasnie wrabalam piec :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takietam - te dresy to ja sobie wzielam rozmiar XL, bo stwierdzilam, ze pewnie jeszcze urosne, wiec lepiej wieksze niz mniejsze (72 kg, 165cm wzrostu -to cala ja;). W pierwszej godzinie noszenia faktycznie byly w sam raz, ale po 2 godzinach juz troche \"poluzowaly\", tzn rozciagnely sie, wiec pewnie to bedzie tylko postepowalo. Na ciele nawet dobrze sie ukladaja, nie sa szerokie na tylku, i nie cisna na brzuchu, ani pod brzuchem co jest dla mnie ogromnie wazne (tez mam takie jedne \"uciskowe\") Pas na brzuch ma jakies 20cm szerokosci i siega do pepka. Plusem sa sznurowki w nogawkach i pod brzuszkiem - zeby nie spadalo, zeby nie za dlugie mozna sobie wiazac i regulowac. Minusy, tak jak wczesniej napisalam; cienki material, niby rozciagliwy ale malo elastyczny takze pewnie beda slady kolan i ekstra wiekszy rozmiar,dobre do chodzenia w domu, bo mile jak pidżamka i wygodne, ale na zakupy to nie wiem czy kiedykolwiek w nich wyjde. No, czeka nas jeszcze pranie, zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu ja rowiez slyszalam o tym ze wlasnie nie je sie cuytrusow jesli sie karmi piersia dzieciaka, ale ze w ciazy nie mozna to raczej nie przeszkadza, jesli chodzi o cytrusy. I jeszce o orzeszkach ziemnych to znalazlam: "Kobiety, które mają astmę, katar sienny, wypryski lub uczulenie na orzechy (albo ktoś inny w rodzinie), nie powinny jeść arachidów ani innych produktów, które je zawierają (niektóre oleje, masła). Dzięki temu zmniejszy się ryzyko powstania alergii u dziecka." I o ziolach: "Niektóre zioła działają silniej niż leki! Unikaj mieszanek i herbatek. Szczególnie niebezpieczny dla ciebie jest teraz żen-szeń, rozmaryn, tymianek, chmiel i cząber, ponieważ szkodliwie działają na płód. Wystrzegaj się też moczopędnej kruszyny i aloesu, bo mogą powodować odwodnienie i przekrwienie narządów w obrębie miednicy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnosnie cytrusów. Przeglądałam sobie wczoraj wieczorem \"M jak mama\" i tam jest dieta dla matek karmiących na cały tydzień. W prawie każdym dniu do jakiegoś posiłku jest kiwi (to przecież cytrus???). Tak samo, moje koleżanki mówiły, ze trzeba uważać z produktami mlecznymi (skaza białkowa) i pomidorami (uczulają), a tam takie produkty są wymienione. Nie wiem, co sobie myśleć... W ciązy kompletnie się nie przejmuję ani cytrusami, ani malinkami, ani miodem czy czsnkiem. Chyba jak nic bym nie Czytałam w moich książkach fachowych, że w czasie karmienia należy uważać, w ciąży tylko nie przesadzać z ilością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zeżarło mi kawał wypowiedzi ze środka. Dodam tylko, że jakbym się miała tak wszystkim przejmowac, co wolno, a co niby nie ,to chyba 9 mc bym musiała zajadać same niedobre rzeczy, masakra. Słucham się lekarza, nic o cytrusach nie mówił, więc pozwalam sobie na kiwi, pomarańcze, ananasa świeżego (mniam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biała_czekoladko, mnie bolała prawa. Pomagała jednynie no-spa. A bolała tak, ze budziłam sie zalana lzami, ale wiłam sie nalozku z bólu. Podobno niektóre kobiety tak maja. Niestety. Fasolkowa mamo, popieram w 100%. Przeciez tak naprawde zjadając te niby zdrowa marchewke, nie wiemy, gdzie rosla i ile ma w sobie ołowiu? Bez przesady. Nie da się uchronic dziecka przed całą chemia, bo ona jest juz w całym naszym zyciu. Chyba, ze wyprowadzimy się w Bieszczady. U mnie troche lepiej z tym brzuchem po relanium, ale jestem nacpana. rano nie mogę się obudzić i mam zapuchnieta twarz. Ale trudno, cos za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten piękny słoneczny poranek Carmen, to \'wymiary\' mamy takie same. Chyba się skuszę na te spodnie, będzie chociaż na wyjście z psem i wyjazd na wieś do rodziców, a nie tylko dresy :) poza tym właśnie siostra obiecała uszyć mi spodnie z jakiegoś materiału elastycznego plus tunika :D nie ma to jak zawodowa krawcowa w rodzinie :) Co do cytrusów miody i innych owoców i warzyw ja także jem wszystko, najwięcej pomarańczy, których nie lubiłam jak nie byłam w ciąży :) a i ziemniaki bez niczego z kefirkiem idą mi wyśmienicie. Ja mam to szczęście, że jajka od teściowej ze wsi a warzywa od rodziców, którzy mają bzika na punkcie ekologii i tylko opryski jakimiś pokrzywami itepe stosują. Na razie nie martwię się tym co będę jadła po porodzie, bo nie wiem ile i czy w ogóle będę karmiła piersią. U mnie w rodzinie z tym jest trochę problem, podobno za mało pokarmu, czy za mało wartościowy???? zobaczymy Na bloga chętnie zalogowałabym się, ale miewam dni, że tylko czytałabym jak typowy podglądacz, chociaż brzuszkiem :) wielkim chętnie bym się pochwaliła, bo jak mówi moja siostra, która urodziła dwójkę dzieci, mam ładny brzuszek i skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Marteeeczka, milo Cie poznac a raczej zobaczyc:-) szybko zadzialalas i juz jestes na blogu:-) Wygladasz super :-) Mama E dzieki za namiary na szpitale:-) Ja sama nie wiem jeszcze co zrobie, bo jesli sie wyprowdzimy tuz przed porodem i to moze zdecyduje sie na jakis blizej domku. Ale to czas pokaze. Co do porodu w domu to swietny pomysl. Sama nad tym myslalam, ale z racji ze to moja pierwsza ciaza to jednak potrzebuje psychicznego komfortu, ze jakby potrzebna byla pomoc medyczna to wole ja miec pod reka:-) Ale mysle nad porodem w wodzie. Mnie osatnio zaczynaja sie snic przesmieszne historie albo osoby:-) Ostatnio w snach nawiedza mnie Peter Andre:-) a dzis np Harry Poter:-) Czasami jak sie przebudze to naprawde usmiecham sie do siebie skad w mej glowie te osoby? ale wole to niz koszmary:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takietam, ja mam jeszcze takie http://www.allegro.pl/item565805188_spodnie_tweed_xl_wysylka_gratis_wyprzedaz.html bardzo ladne, ale nierozciagliwe, co mnie troche wkurza pod brzuchem, ale za to pas na brzuch jest szeroki powyzej pepka i milutki! materioal wyglada na gruby ale jest wrecz przeciwnie, jest cienki i lekki. Ukladaja sie w miare dobrze na sylwetce, tylko ze sie pilinguja w kroku przez ocieranie , ale tego nie widza osoby trzecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to pozostanę w dresach :) albo zaopatrzę się w sklepie z mierzeniem i marudzeniem Idę robić pączki, może nie czas na nie, ale za to mam ochotę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takietam, ale ci zazdroszczę słoneczka! U nas deszcz mży, zimno, pochmurno i niemiło.... Pogoda do bani! Tyle tylko, że mam nastrój lepszy niż wczoraj. Wczoraj wystarczyło słowo, a ja zalewałam się łzami. Cały dzień jadłam same słodycze, M mnie nawet zachęcał, bo ile razy zadzwonił, to ja zaraz w płacz. Nie mam siły jakoś już na to siedzenie w domu. Koleżanki nie zawsze mogą mnie odwiedzić, Mama pracuje, Siostra zagranicą, Mąż pracuje na zmiany, więc bardzo często jestem sama. Marudzę, wiem. Idę w sobotę do gin, mam nadzieję, że jest ze mną lepiej, szyjka ok, nie cofa się (oby....) i może w końcu do tej szkoły rodzenia pójdziemy... Zapisaliśmy się na kolejny termin, mam nadzieję, że tym razem nie będziemy musieli znowu się wykreślać... Mój M ma urodziny i imieniny w tym tyg. Ja oczywiście nie mam dla niego prezentu i nie mam pomysłu! Brrr Nie lubię facetom kupować prezentów nawet mojemu Kochanemu, bo on zawsze twierdzi, ze wszystko ma. Najgorsze, ze jeszcze służę dla pozostałych członków rodziny za skarbnicę wiedzy i muszę im podpowiadać, co kupić. Na piątek muszę już coś mieć kupione... Teściowa powiedziała, żeby obwiązała się czerwoną wstążka i to wystarczy. :) :) Chyba ze trzy metry tej wstążki musiałabym mieć, żeby ładnie się zapakować. ;) Wczoraj wyczaiłam w kompie folder mojego M założony dla naszej córci, a ta w środeczku bajki. M się przygotowuje widać do roli taty i zbiera bajeczki. Aż się wzruszyłam, to takie miłe. A mówi się, że to kobiety mają syndrom wicia gniazda, szykowania wszystkiego dla dziecka. Mój M ogląda gadżety dla dziecka w każdym sklepie, pomalował już pokoik i każdą wolną chwilę wykorzystuje na skręcanie mebelków. Jestem pełna podziwu dla niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie sobie uświadomiłam, że jestem w 7 mc ciąży! Trzeci trymestr, kurcze, jak szybko! Dziś rano ucięłam sobie pogawędkę z miłą panią z apteki na temat witamin dla ciężarnych. Nie byłam pewna, czy dobrze biorę witaminy. Pani powiedziała, że bardzo istotne są kwasy Omega-3 zarówno dla mnie i dla dziecka i żebym o tym pamiętała, biorąc witaminy, bo wiele kobiet na to nie zwraca uwagi. Chyba zaraz zabiorę się za obiad. Mam ochotę na kebabiki domowej roboty. Miłego popołudnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sztorm...
Powiedzcie mi dziewczyny co myślice na temat basenu w ciazy? Tak sie zbieram aby troszke poplywac choc raz w tygodniu..przygotowac sie do porodu i moze dobrze to wplynie na moja wage i ruchliwosc bo od 4 m-ce jestem na l-4 w domu i pewno nie sluzy mi wieczne siedzenie badz lezenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztorm, basen jest bardzo wskazany w ciaży i dla mamy i dla dzidziusia, jednak musisz mieć zgodę lekarza, nie każdy może ze względu np. na skłonność do stanów zapalnych no i ogólnie lekarz zna Twoją ciażę i powie, czy możesz...mi np. powiedział, że to bardzo dobry pomysł i ze mogę chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy już robiłyście juz poziom cukru po wypiciu glukozy bo mi wyszedł wysoki poziom tzn norma to 70-110 a mi wyszło 130 czy to dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marteeczka
Fasolkowa oj marudzisz, marudzisz:-PAle wolno Ci!:-D Masz bardzo luzacka tesciowa, skoro takie propozycje Ci daje hihi.A to sie baaardzo rzadko zdarza. Super, ze Twoj mezus tak skrupulatnie przygotowuje sie do roli taty!Jeszcze wiele przed nim...oj wiele, szczegolnie, ze bedzie mial coreczke hihi. MamoE, jestem pelna podziwu, ze chcesz rodzic w domu. Mnie gdzies daleko tez to kusi, ale wiem, ze i tak bym spanikowala. Tymbardziej, ze u mnie jest duze prawdopodobienstwo cesarki. Jak sie zdecydujesz to bardzo bede Ci kibicowac i czekac na relacje z porodu! Sztorm, ja plywam na basenie, to naprawde odprezajacy relaks, no i kondycja sie poprawia, oddech, maluszek sie buja...Ale tak jak pisze CZekoladka, trzeba byc wpelni zdrowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ U nas dzisiaj tez ponuro, pada co jakis czas, mnie sie w pracy nie chce siedziec I ciagle myslami odplywam … Bylam na kontroli u gina I wszystko okej, serducho malenstwa wali jak szalone, moje cisnienie tez b. dobre. Nawet nie naciskalam za bardzo ale lekarka zalecila usg w 36 tyg (czego tu w UK normalnie nie robia) by zobaczyc ulozenie malenstwa, ale nawet jesli bedzie w poprzek to I tak bedziemy probowali porod naturalny … o porodzie w domu kazali mi przestac marzyc - ja I dzieciatko bedziemy musieli byc pod stalym monitorazem :o Myszko, porod w domu tylko wydaje sie taki \"bez opieki\", przedewszystkim lekarz musi sie zgodzic ze w twoim przypadku mozna (jesli nie ma komplikacji) a polozna przydzielona jest wysokiej kwalifikacji I odbiera dzieci tylko w domu. Poza tym mozesz tez rodzic w basenie/specjalnej wannie. W filmach sie widzi tylko rodzenie w szpitalach w pozycji na plecach (ktora tak naprawde jest bardzo zla I dla rodzacej I dla dziecka a wygodna tylko dla lekarzy) to myslimy ze tak ma byc. A przeciez jesli nie ma komplikacji to ciaza I porod sa najbardziej naturalna sprawa w Swiecie Matki Natury :) Ale za bardzo pewnie jestesmy wszyscy uzaleznieni od medycyny, szpitali I lekarzy ;) no I oni tez musza z czegos zyc ;) Marteeczka, swietnie ze sie pokazalas! Podzielam opinie, fajna babka jestes I swietnie zdjecie z poprzedniej ciazy! Fasolkowa, to masz swietnego meza, nie wszyscy maja takie podejscie. Ja tez nie narzekam, ale to ja musialam go bardziej kierowac na poczatku, wysylac przewijac I wyznaczajac kapiel jako wylacznie jego zadanie. Teraz zaczyna sie faza czytania bajek na dobranoc no I on jest ten lepszy od mamusi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paola.22
RUNCIA mozesz podac jeszcze raz adres bloga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paola.22
pszepraszam mialo byc TUNCIA mozesz napisac jeszcze raz adres tego bloga gdzie sie zdjecia wrzuca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mam pytanie jak miałyście to badanie z piciem glukozy to ile razy miałyście pobieraną krew bo wypiciu? Ja miałam tylko raz po godzinie i nie wiem czy to wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wieczorową porą:) Marteczko miło Cię zobaczyć,ślicznie wyglądasz:) wogóle wszystkie wyglądacie ślicznie coś w tym musi być ,że kobieta w ciąży kwitnie... Sztorm Czekoladka ma rację ,ja np mam zakaz korzystania z basenu ze wzgledu na powracające infekcje więc lepiej zapytaj lekarza.. Fasolkowa mamo masz wspaniałego męża,mój jakoś wogóle się nie przejmuje ,nawet zaczynam się martwić niby się cieszył,że będziemy miec drugie dziecko,niby się przejął wynikami ale nie widzę w nim żadnej emocji,nawet nie pamiętam czy sam z własnej woli dotknął brzucha... jeśli chodzi o krzywą cukrową miałam krew pobraną dwa razy ,raz przed wypiciem glukozy i później po godzinie... Pisałyście o spodniach ,ja dzisiaj zamówiłam sobie takie sportowe bo na razie mam same dzinsy i sztruksy http://www.quelle.pl/pl/q4r/neu_kinderwelt/navi_4/navi_3/FH_bmZoX3BhZ2V0eXBlPWRldGFpbCZmaF9zZWNvbmRpZD1wbF8yMTU1NTImZmhfbG9jYXRpb249JTJmJTJmcXVlbGxlX3BsJTJmcGxfUEwlMmZjYXRlZ29yaWVzJTNjJTdicXVlbGxlX3BsX3BsXzE4ODklN2QlMmZjYXRlZ29yaWVzJTNjJTdicXVlbGxlX3BsX3BsXzE4ODlfcGxfMjMyNiU3ZCZmaF92aWV3PWRldGFpbCZmaF9yZWZ0aGVtZT1wcm9tb180MSUyY2RldGFpbCUyYyUyZiUyZnF1ZWxsZV9wbCUyZnBsX1BMJTJmY2F0ZWdvcmllcyUzYyU3YnF1ZWxsZV9wbF9wbF8xODg5JTdkJTJmY2F0ZWdvcmllcyUzYyU3YnF1ZWxsZV9wbF9wbF8xODg5X3BsXzIzMjYlN2QmZmhfcmVmdmlldz1zdW1tYXJ5Jg==/m-/index.html# nie jestem pewna czy dobrze wkleiłam link:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×