Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Moj rowniez jest kochany, tuli i glaszcze brzuszek i mowi tak jak najblizej zeby go malenka slyszala:-) Ja tak blisko nachylic sie nie moge i mowie, ze potem bedzie jego glos lepiej poznawac to on wtedy sie tak slodko i z radoscia usmiecha:-) A zakupami to ja sama sie zajmie, on mi bedzie tyko towarzyszyl:-) To jest taka moja radosc:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiki, pomieszalo mi sie z bialkiem w moczu Ewciska - ciesze sie ze to nie jest pre-eklampsia! Nie zazdroszcze tych prochow, ja tylko witaminy mam ale te 5-6 tabletek dziennie to tez denerwujace ale wiedzac ze Wy dziewczyny \"faszerujecie sie\" o wiele wiekszymi ilosciami, nie bede juz narzekac! A ja na objad zjadlam przepyszne burrito meksykanskie ale bylo dosc ostre wiec oczekuje pozadnych kopniakow lada moment. Dziwne bo w pierwszej ciazy nie moglam nawet patrzec na pikantne a teraz ciagle bym jadla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Dunia - a probowalas cwiczenia rozciagajace na skurcze lydek i jeszcze moze moczenie w ciepiej wodzie? Sprawdzilam lokalizacje Carter’s i musze sie wybrac, szczegolnie, ze widzialam na stronie, ze maja body dodatkowo rozpinane z przodu a nie tylko na dole, wiec dla takiego malusia moga byc wygodniejsze do zakladania Kasza - wszystkiego NAJ na nowej drodze zycia! Wiki3010, Ewcia - duzo zdrowia! Mamo E - jesli chodzi o diete karmiacej… nie mam doswiadczenia, ale tutaj ogolnie sa opinie, ze dieta ma maly wplyw na kolki… i podobnie jak Ty jakos wydaje mi sie, ze zbyt delikatne podchodzenie moze byc przyczyna, ze pozniej dziecko jeszcze gorzej reaguje… Dziewczyny Wszystkie slicznie wygladacie w ciazy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa_mama____ ja pamietam z pierwszej ciazy, ze spanie najlepsze mialam tylko w drugim trymestrze. trzeci to byla mordega, na palcach u rak chyba policzylabym noce kiedy dobrze i smacznie spalam. Teraz jak na siebie to spie w normie, ale to tez moze sie zmienic jeszcze. Nie wiem z czego to wynika, ale wiem ze moze byc upierdliwe mocno. pimach___ fason na porodowce, tez sie usmiechnelam :-D Czy z mezem czy bez niego to jak bedziesz czula potrzebe sypnac lacinska wiazanka bo tak bedziesz miala dosyc to nawet sie nie zaczerwienisz, ze robisz to przy obcych :-) shila2_____ moze bedziesz miala synka leniuszka i tyle :-) A moze jeszcze sie rozrusza, jak troche urosnie, mniej miejsca bedzie mial. Na pewno jest dobrze wszystko, a wiesz, ze dzieciaki sa rozne i to od poczatku. Poki co nie martw sie na zapas. MantraElle___ probowalam tych cwiczen i wygrzewania tez. Tak z obserwacji mi wychodzi, ze ostra nocna jazde mam jak fakctzynei duzo w ciagu dnia te nogi obciazam (prasowanie, sprzatanie, lazenie itp itd). Takze musze pamietac zeby je czesciej wyciagac to moze bedzie lepiej. A co do ciuszkow Carters to sa super. Maja jeszcze taka marke, Just One Year u mnie do nabycia najczesciej w Targecie (no i wsklepach firmowych Cartersa). Tez sie dobrze nosi, a cenowo czasami taniej. A te bodziaki rozpinane i z przodu i nogawki to w sumie najlepsze rozwiazania. Wogole jesli chodzi o cokolwiek z nbogawkami dla pieluchowcow to polecam glownie takie ciuszki, ktore sa zapianane w kroku, obie nozki, choc i jedna czasmi wystarczy, najelpiej na napy (bo suwak moze byc za sztywny i niewygodny). Jesli bys sie wybierala na wieksze zakupy u nich to chyba jak tu sie wpiszesz, to przysla ci kupon na 10 albo 20% znizki (przy zakupach wiekszych niz $50) https://www.carters.com/Club/login.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy wy juz byłyscie ogladac porodowki gdzie macie zamiar rodzic? Ja nie umiem sie wybrac, ale chyba jeszcze mam czas co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) wróciłam od gina prowadzącego wyplakałam sie i nie dalam zbyć.. powiedział ,że jestem kolejna z \"tą wadą\"czyli druga w ostatnim czasie i ,że mam nie płakać bo może się to zmienić itd itp...to ja na niego z kolei wyjechalam,żeby mi wytlumaczyl po co robilam te badania skoro teraz mam sie nie przejmować itd..powiedzial ,ze w moim wypadku akurat lepiej byloby nie robic... chyba zrobilo mu sie mnie zal bo wizyte mam za trzy tyg nie za 10 dni..pogadal ze mna ,pocieszyl ,powiedzial,ze jak trzeba bedzie to pomoze w zalatwieniu kliniki i da mi skierowania na badania z kasy,ze dzidzius jest sliczny i wszystko inne ma w normie...to ja znowu,że ma za duzy obwod brzuszka ale on zaczal sie smiac,ze to po mezu synek urodzi sie po prostu \"napakowany\":D na skurcze dal mi potas powiedzial,ze magnez nie jest potrzebny bo na skurcze w ciazy jest za slaby a zamiast niego mam zjesc kawalek czekolady to i humor mi sie polepszy jestem zadowolona z dzisiejszej wizyty,wierzę ,ze wszystko bedzie dobrze po wyjsciu z badan zahaczylam o cocodrillo po JEDEN ciuszek na poprawę nastoju....no cóż wyszlam z trzema bodziakami dwoma śpiochami ,dwoma pajacykami komplecikiem z napisem\"kocham mojego brata\":P w tym wypadku zgadzam sie z mezem,ze ja nie mogę mieć córki bo puszczę nas z torbami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Tak z tym fasonem na porodowce to slyszalam, ze juz wszystko jest tak obojetne, ze… tak jak Dunia pisze lacina wszyscy zaczynaja mowic Dunia - czyli nic nie pozostaje jak spedzanie sporo czasu z nozkami u gory Jesli chodzi o ciuszki to na razie jakos najwiecej mam z baby gap (first favorites naprawde super seria), children’s place i buy buy baby. Wiec musze sie wybrac tez do innych sklepow i zobaczyc co maja. Dzieki a link Gratuluje pierwszego zakupu… ja nie moglam sie oprzec i moj maluszek ma juz swoja pierwsza kurtke jeansowa i trampki:) Tuncia - ja jeszcze nie bylam, ale znam standard szpitalu, wiec jakos nie obawiam sie… musze w koncu wybrac pediatre, wyslac karte rejestracyjna i wtedy mnie zaprosza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuncia,ja nie byłam jeszcze ale ja nie wiem gdzie będę rodzić więc nie mam co oglądać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Joolaa - ciesze sie, ze mialas pozytyna wizyte... teraz tylko dzielne do EKG serduszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joolaaa_____ no widzisz, czasmi jak sie wyplaczesz nawet lekarzowi w rekaw to troche lepiej sie robi na duszy. Fakt, nerwy nadal pozostana nerwami, aczkolwiek dobrze, ze wiecej ci powiedzial, ze wymusilas na lekarzu troche wiecej serca ❤️ A z czekolada na poprawe nastroju to racja, racja, racja :-D Ja mam dzinsikai po Hani, takie jak to oni tu nazywaja unisex, choc szczerze watpie czy w lato dam rade malego w ni choc raz ubrac. Ale sa i spodnie i kurtka do kompletu, nie mowiac o ciuchach, ktore przynioslam od kolezanki. Tam tez sporo dzinow dla takiego szkraba, choc mi to troche szkoda malucha w takim pancerzu, mimo ze wyglada przeslodko. Wiem, ze bede musiala nadrobic jeszcze z bodziakami, wiec moze wypuszcze sie do babygap pomacac ichnie ciuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joola, ciesze się, ze Twój nastroj się lepszy. Wiara jest naprawde bardzo ważna. I to mówię ja, pierwsza pesymistka. ;-) Najważniejsze, że dzidziuś prawidlowo sie rozwija i rosnie. Dunia i Marteeczko, no wiecie. Watpicie, ze będe trzymała fason? ;-) A tak poważnie to dziś zwiedzalismy porodówke i chyba jestem przerazona. Ćwiczylismy pozycje porodowe i z tego wszytskiego cala geupa dostała glupawki. A w inkubatorze leżał taki maluszek jak moj. Miał 1 kg. Matko, tak się boję. Mój Antek cos dziś nieruchawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimach_____ skoro ty jestes przerazona porodowka, to tym bardziej twoj Antos. :-) Wyczul co i jak, i porodowka i pozycje do lezenia i ten maluszek - cos ta mama dzis mocno szalala w temacie rozdwojenia sie. A on wie, ze jeszcze dlugo nie jego czas, to na wszelki wypadek przyczail sie i przeczeka te mamowe zapedy :-) Na pewno sie tym wszystkim zmeczyl, usmial i teraz odpoczywa :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję Wam dziewczyny...faktycznie czuję się jakoś silniejsza kiedy \"mój\"lekarz wytłumaczył co i jak:) Pimach po takich przeżyciach nie dziw się ,że Antoś pozostał... bez ruchu:D Duniu,przynajmniej masz po Hani unisex ciuszki,ja się po Tomaszu pozbyłam wszystkiego:D ja nie jestem zwolenniczką dzinsów u niemowlaczka ,wydaje mi się ,że wygląda ślicznie ale niewygodnie mu,więc raczej na początek wg mnie najlepszy wynalazek pod słońcem body:) śpioszki i pajacyki ale pewnie coś modnego też zakupię bo nie mogę obojetnie przejść obok ciuszków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..............WIEK....TERMIN .PŁEC....IMIE..............SKĄD JESTEM gosia1062009.......25....1.06...................... ....................Tychy Apsika................29....1.06.................... ...................podlasie Fasolkowa mama...30....1.06........C.......Kinga..............Warszawa Mum2be..............30....2.06.......................... .............Katowice carmen37...........24....2.06......s..........??????.... ..........malopolskie Kasza22.............22....3.06..................... ..................W'ton UK Dunia77.............31....4.06........S........ ?? ...................Stany Gonia81.............27....5.06.................... ........................Śląsk agaaa1..............24....6.06..................... ....................Jarocin Pigii .................30....6.06............................ ............Węgrów Anaconda_a........21....6.06........c.....Magda/Martyna. ...Zabrze/Śl Agusia ..............28....7.06.............................. ...............Śląsk ewcisko.............25....7.06.........c.........Wiktori a..............Łódź annnnnnna......... 27....9.06.......s....... Michał.........Nottingham (UK) Pakston21..........35...10.06..................... ....................Poznań Nikola81............27...10.06................... .........................śląsk tuncia...............26...12.06.................. ........................Rybnik Biała_czekoladka.26...12.06.........s........Kubuś...... ..... Warszawa czarunia...........34...13.06.......................... ..........świnoujscie joolaa...............28...13.06.........s....... Kubuś....................śląsk Paola.22...........23.....13.06........c......Zuza...... .. ........Myslowice Shila2...............25...15.06.........s........ Filip.................Szczecin Mama E.............39...15.06.........C.........???...... ................. UK MariolaNY..........30...15.06........................... ..................NYC Pimach..............31...15.06........s.........Antoni ..........BielskoBiala mantraelle..........34...15.06........S................ .................stany klunia1912..........34...16.06.................... ..........................UK OlaOli................28...16.06.................. ............................UK mamawiwi...........22...16.06............S.....Ignacy. ........Sochaczew Marteeeczka.......26....17.06............C............. ............Tarnów kasiulaaa25.........25...17.06..................... ...............dolny ślask takietam............32....17.06......................... ................lublin Gonia.......................17.06 Mamusia222........22...18.06..................... ...................Nasielsk Sztorm..............33...20.06..........S........Jaś.... ....... Bielsko-Biala polka1983...........25...20.06.................Leon..... ............Kielce Zakochana mama..27...20.06...........................................K alisz obelixowa...........32...20.06.................... ....................lubuskie mój pierwszy raz..30...20.06...........................................Ś ląsk sąsiadka dorothy..28...20.06....................................doln y śląsk AniaP.................29...21.06......c?..........Martus ia?... ..UK/Poznań lusia.79..............29...23.06......c.????..Ewa Alicja.................Śląsk myszka79...........29...23.06.......c.........Maja...... .................UK wiki3010............26...25.06........s............ ...................Poznań nemezis2682.......26...25.o6.........????.....Łucja,Irek ?.......Makow loona_84............24...30.06.................... .................dolny śląsk kolorowymotylek 27...30.06.......c....... Julia..............małopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wkleilam tabelkę bo daaaaaleko za nami już była:)no i nie byłam pewna płci a teraz jestem więc znaki zapytania usunęłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joolaa, no to swietnie, ze dzisiejsza wizyta byla lepsza! oby z wizyty na wizyte bylo coraz lepiej!!!! ja tez dzisija bylam u lekarza, mialam usg i badanie gin. i wszytsko dobrze :) Jeszcze w nastepnym tygodniu badanie krwi i moczu, wypicie glukozy i badanie u ginki i dermatolog, takze troche lazenia. Tez mam nadzieje, ze wszytsko dobrze... Jejku, ja to czasami juz chcialabym byc po porodzie, juz widziec zdrowego dzidziusia, z drugiej oczywiscie sie ciesze, ze jeszcze go moge ponosic pod serduszkiem, cieszyc sie tymi cudownymikopniakami, jesc w miare wszystko ;P i jeszcze miecczas na cokolwiek, no i dobrze, ze dzidziowi sie narazie nie spieszy i niech tak zostanie do jego terminu :) pewnie szybko to zleci Tyle, ja spadam bo jestem strasznie zmeczona! slodkich snow moje drogie i pewni do jutra!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolu dobrze że poszłaś do tego lekarza, mam nadzeiję że jego rady Ci pomogły, tak trzymać!! Ja ostatnio mam meeega doła, wiecie co dowiedziałąm się że moje stanowisko pracy zostanie zlikwidowane, także jak tylko wrócę z macierzyńskiego to dostanę wypowiedzenie!!! A ja tak się staram i wciąż pracuję i nawet nie chciałam iść na zwolnienie, chociaż wszyscy mnie do tego namawiają :( (łącznie z lekarzem), nie wiem co teraz robić, ale chyba na następnej wizycie to już poproszę o zwolnienie, i do końca już pociągne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joola, bardzo dobrze, że szczerze z lekarzem pogadałaś. W końcu jako Mamuśka musisz wszystko wiedzieć dokładnie i masz prawo do strachu. Z całego serca trzymam za ciebie i Kubusia kciuki, żebyście mieli jak najlepszą opiekę. A tak w skrytości ducha liczę, że jeszcze w trakcie ciąży wada samoistnie zniknie. Trzymaj się cieplutko. :) Ewcisko- idź spokojnie na zwolnienie, nie przejmuj się pracą, nie warto. Tak naprawdę to chyba żadna z nas nie może mieć pewności, że po powrocie będzie miała w 100% swoje stare miejsce. Pamiętaj, ty i dzidzia jesteście najważniejsze. Nie można flaków wypruwać na rzecz pracy, bo to nie zawsze się opłaci. Odpoczniesz sobie, będziesz miała inne spojrzenie na sytuację. Jeśli likwidują twoje stanowisko, to z pewnością będziesz miała odprawę, albo zaproponują ci coś innego. Teraz jest kryzys, ale jak wrócimy z macierzyńskiego, może (optymistycznie zakładając) znowu będzie dobry czas dla pracowników. Dla pocieszenia, że nie jesteś sama, powiem ci, że ja też nie wiem, czy będę miała do czego wracać. Z nową szefową nie przepracowałam nawet dnia, bo lekarz kazał mi, mimo moich lamentów, leżeć w domu dla dobra dziecka, a moja zastępczyni tak naprawdę jest zatrudniona na stałe, a nie na zastępstwo. Szef powiedział, że docelowo po moim powrocie mamy być dwie. Moim zdaniem, nie ma pracy dla nas obu, więc na pewno kogoś zwolnią. Szefowa pozna ją nie mnie, zatem po powrocie pewnie ja wylecę, z resztą nie wiem, jak jestem przedstawiana nowej, może ktoś robi mi czarny PR...? To chyba są dylematy każdej z nas, które pracują. Jeśli już masz pewność, że twoje stanowisko będzie likwidowane, pamiętaj o sobie i o dziecku. Wy jesteście najważniejsze i liczy się wasze dobro. Za rok wszystko może być inaczej, może znajdziesz coś dużo lepiej płatnego i spełniającego wszystkie twoje oczekiwania? Tego życzę z całego serca. Głowa do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!🌼 Joolu, dobrze, ze masz takiego lekarza, ktory nie tylko zrobi, co ma zrobic, ale i wyslucha, pocieszy, pomoze...To naprawde duzo!Przynajmniej masz pewnosc, ze jestes pod bardzo dobra opieka, a w razie problemow, masz zapewniona fachowe porade i pomoc. Uszka do gory, bida do dziury!:-) Ewcisko, ja bym, napisala podobnie jak Fasolkowa- najwazniejsza jestes teraz Ty i dzidzi. Z praca moze sie jeszcze wyjasni, moze zaproponuja inne stanowisko. Nie warto dla pracy wyrywac sobie wlosow, tymbardziej w stanie blogoslawionym. Wiem, ze sie latwo pisze, a gorycz pozostaje i niepewnosc...Oby sie wszystko ulozylo, zebys mogla spokojnie spac! Carmen, to bardzo sie ciesze, ze malutkim wszystko dobrze!:-) Tez mam zrobic teraz takie badnia jak Ty, w tym nieszczesna glukoza:-o Jeszcze mnie wyslal obowiazkowo do okulisty.A Ty dlaczego musisz isc do dermatologa? Moj gin. troche mi opowiadal jak to jest z cesarka od strony lekarza.Chodzilo mu o sankcje prawne, konsekwencje medyczne itp. Wyjasnil, dlaczego w Pl. lekarze nie chca, nie moga robic cesarki na zyczenie. Choc w prywatnych klinikach wystarczy slono zaplacic i juz rach ciach... Jesli chodzi o moja Ksiezniczke to rozwija sie prawidlowo:-)Wazy 1 kg 80gram:-D Jest sliczna, trzymala sie za glowke, pewnie myslac:"co oni mnie tak ppodgladaja"hihi.Cudownie miec Maluszka w brzuszku... Milego dnia Mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczynki za miłe słowa. Ja właśnie najbardziej martwie się o to czy poprostu sobie nie zaszkodzę idąc na to zwolnienie, może zobaczą że się staram i jakoś będzie. Z drugiej strony i tak czy tak nie będzie mnie w pracy te conajmniej 20 tygodni, więc i tak ktoś będzie za mnie robił tą pracę i przez ten czas mogą poprostu zapomnieć że ja w ciąży pracowałam do samego końca!!! No nie wiem co mam zrobić, nic mam jeszcze dwa tyg. na zastanowienie się!! Marteczka to już kawał kobietki nosisz pod serduchem, wow ponad kilogram, fajnie że wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteeczka, Carmen- super, że wszystko z dzieciaczkami ok! Tak trzymać! :) :) Nasze pocieszy już przekraczają magiczną wagę 1 kg, no no, ale szybko ten czas leci... ;) Ewcisko- niestety nie zawsze pracodawca pamięta, że pracujesz do końca ciąży... Ja miałam takie same dylematy jak ty. Chciałam z całego serca być w pracy jak najdłużej, niestety życie potoczyło się inaczej... Zależało mi właśnie na tym, żeby wiedzieli, że ja chcę pracować i jestem oddanym pracownikiem. Koleżanka potem mi tłumaczyła, że po 20 tyg. macierzyńskiego nie każdy pracodawca pamięta, że w ciąży kobieta dawała z siebie wszystko. Wierzę, że w twojej firmie jest inaczej i wszystko po powrocie jednak będzie dobrze. Zanim podejmiesz decyzję, przemyśl wszystkie za i przeciw i pamiętaj- jeszcze raz to podkreślam- że dzidzia i ty jesteście najważniejsze. Trzymaj się i nie zamartwiaj się aż tak. Wiem, łatwo mówić, ale każdy stres odbija się na ciąży niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcisko, przykro mi, ze jeszcze teraz musiasz sie denerwowac praca a nie cieszyc tylko i wylacznie dzidziusiem. to jest okropne! Ale tak jak piszą dziewczyny, nie zadreczaj sie tym, przemysl wszytsko dokladnie, zanalizuj plusy i minusy calej sytuacji i pamietaj, ze co by sie nie dzialo to zdrowie Twoje, Twojego maluszka i Twoich bliskich jest najwazniejsze! Mysle, ze wszytsko dobrze sie ulozy. Moze czeka na Ciebie inna lepsza praca? kto to wie? Głowa do gory!!! Marteeeczko, super ze po wizycie u lekarza jestes zadowolona i ze wszytsko gra!!! Mi niestety lekarz nie powiedzial ile Maly wazy, ale njawazneisze, ze powiedzial ze ladnie rosnie;))) A do dermatologa ide na kontrole, poniewaz mialam problemy z rekami, tzn okazalo sie ze uczulenie na rekach, ktorego nie leczylam zaczelo przeradzac sie w grzybice! masakra! i gdtybym tego nie wyleczyla do porodu, to musialabym lezec na innej sali i nie dali by mi noworodka bo dla niego byloby to bardzo niebezpeiczne! Takze to jest bardzo wazna spraawa i musze tego pilnowac. Teraz juz wiem, ze sama jestem sobie winna bo nie uwazalam z detergentami, nie uzywalam rekawiczek i za czesto mylam rece. Tak, mialam manie czystych rak, bo sie naczytalam, ze w ciaszy trzeba czesto myc rece oraz tez wynalazlam cos o tym ze w ciazy lepiej nie miec kontaktu ze slina i z moczem malych dzieci, a ja opiekowalam sie roczna corka znajomych i jak wiadomo dziecko tzreba czesto przewijac, karmic itd no i tez zachowac higiene wobec niego, takze co jakas czynnosc to mycie rak- do przesady! no to sobie przemylam ;/ Do tego jeszcze ta cholerna dublinska woda, ktora tez robila swoje.taka ta moja historia;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczny, ja mam podobne dylematy jak Wy-jeżeli chodzi o pracę. Też mi sie wydaje, ze powinnam pracować jak najdłuzej i być silna, ale czy ktoś to docenia..?? jak sobie myślę, ze pracuje od początku ciąży bez odpoczynku dłuższego, a mój szef i inni też chodzą co miesiac na zwolenienie bo mają katarek, to mi sie odechciewa. I tak kasę dostanę tą samą na zwolnieniu i postanowiłąm, ze dziś idę do lekarza i na zwolnienie. Czuję się wymeczona, bolą mnie te pachwiny i mięśnie brzucha (mam nadzieje, zę to mięśnie a nie nic gorszego;i doszłam do wniosku, że nie będę męczyć siebie i dzidziusia, a naprawdę zaczyna ze mnie uciekac energia...ledwo rano wstaję a po pracy ledwo żyje;-( po co sie tak męczyć...;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcisko - nie martw sie na zapas o prace!!! Bo wg nowych przepisow . Praca w zmniejszonym wymiarze zamiast wychowawczego - podlega ochronie Nowością jest także wprowadzenie ochrony przed wypowiedzeniem i rozwiązaniem umowy o pracę dla pracowników, którzy będąc uprawnieni do urlopu wychowawczego zdecydowali się jednak z niego nie korzystać, lecz wykonywać pracę w zmniejszonym wymiarze czasu pracy. Ochrona ta będzie przysługiwała pracownikowi od momentu złożenia wniosku o obniżenia wymiaru, aż do dnia powrotu do nieobniżonego wymiaru czasu pracy - nie dłużej jednak niż przez 12 miesięcy. Rozwiązanie przez pracodawcę umowy w tym czasie jest dopuszczalne tylko w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy, a także gdy zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika. Dotychczas taka ochrona przewidziana była tylko dla pracowników korzystających z urlopu wychowawczego. Data wprowadzenia zmian: 1 stycznia 2009 r. Wiec mysle, ze mozesz spac spokojnie i jedynie dbac o siebie i dzidziusia :):):) A jak chcecie wiecej poczytac na ten temat to wklejam linki: http://www.portalkadrowy.pl/188878_doczekalismy_sie_zmian_kp__ustawa_prorodzinna_przyjeta_przez_sejm.html http://www.czasopisma.gofin.pl/index.php?action=temat&id_pismo=1941&id_temat=103869 Jejku tak czytam, ze wasze malenstwa waza juz ponad 1kg a moj Filipuncio ostatnio wazyl 800g .... lek powiedziala, ze jest duzy bo tyle powinno byc w 25tyg a bylam w 24 :( teraz to juz sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shila- nie przejmuj się. Moja Niuńka w 25 tyg. ważyła 850g i lekarz powiedział, że jest duża, jakby o tydzień do przodu. Waga to kwestia indywidualna, najważniejsze, żeby dzieci mieściły się w normie i należy się cieszyć, że wszystko jest ok! :) Może teraz Filipek już dobija do 1 kg....? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam problem z łozeczkiem. Mamy takie łozeczko wielopokoleniowe, ale materac juz jest do bani. I nie umiem kupic do niego materaca, bo ono jest szerokie 80 cm:/ A teraz łozeczka robia 60 cm:( Myslałam nad kupnem samej gabki do obciecia, ale taka gabka kosztuje tyle co nowe łozeczko. No i nei wiem co zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shila, to mi trochę humor poprawiłaś, właśnie coś mi się obiło o uszy z tymi zmianami tylko nie wiedziałam czy to też obowiązuje w przypadku likwidacji stanowiska pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shila, spokojnie! Lekarz mi powiedzial, ze do 28 tyg. dziecko musi miec minium 1kg.Jesli nie ma, to jest cos nie tak, nazywa sie to hipotrofia. Teraz juz Twoj maluch moze miec nawet i 1 kg., ale to indywidualna przeciez sprawa. Dopiero teraz maluszki zaczna mocno przybierac na wadze. Tak sobie nawet dzis myslalam, ze musze sobie wziac do reki 1kg cukru i zobaczyc ile to jest, tak w rekach hihi. A wiecie, ze tez weszla nowa ustawa dot. becikowego?Ale akurat nas to nie dotyczy, tylko juz te mamy, ktore zaszly w ciaze od tego roku. Chodzi o to, ze dostanie sie becikowe, jesli ma sie komplet wizyt u ginekologa, usg itd. Czyli, te kobiety, ktore nie dbaja o zdrowie, nie mysla o tym, nie maja szans na becikowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojemu pracodawcy było na rękę, żebym jak najwcześniej poszła na zwolnienie, bo on sobie wziął już kogoś na zastępstwo. Mam pracę w terenie, a nie dam rady 8 godz dziennie siedzieć za kółkiem, a nawet jakbym dała, to u nas inspekcja pracy i bhp się czepiają. A nawet teraz od nowego roku dostałam podwyżkę. Swoje u nich już wypracowałam, zwolnień nie brałam, zostawałam po godzinach, jeździłam w kilkudniowe delegacje. Moja dr nie mówi mi jakiej wielkości jest dzidziuś. A ja nie pytam, bo zapominam :( a jestem ciekawa. Dzisiaj idę zapoznać się z porodówką i SR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×