Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

mysle ze na nasze samopoczucie maja duzy wplyw teraz szalejace hormony jak rowniez pogoda, ktora potrafi dobic!!!!!!!!!! a jeszcze jak do tego dojda jakies problemy to dol gwarantowany, takze byle do czerwca mamuski! damy rade, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonia.
Witam w ten ten sloneczny dzien, wlasnie wrocilam z bardzo dlugiego spaceru nad brzegiem oceanu. Pogode dzisiaj mam dla odmiany nieirlandzka. Carmen ja podobnie jak i Ty wiekszosc dolegliwosci znam z forum, wiec chyba raczej powinnysmy sie cieszyc (i nie narzekaj juz) Ewcisko ciesz sie zwolnieniem, porzadki zostaw mezowi, albo na pozniej a narazie wypoczywaj i spij poki jeszcze mozesz. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziękuje dziewczynki za ciepłe słowa, wiem próbuje jakoś się trzymać, ale trochę mi szkoda że nie chodzę już do pracy, zastanawiam się ciągle kto zajmie się moimi obowiązkami jak mnie nie będzie, pracodawca nic jeszcze nie szykował bo też chyba sądził że jeszcze trochę popracuje. Wczoraj jak zawiozłam zwolnienie to aż mi się płakać zachciało, ale mój dyrektor powiedział mi żeby się nie martwić bo zdrówko dzidzi jest najważniejsze. Fajny z niego facet a do tego sam został niedawno ojcem i wie w czym rzecz, tym bardziej że jego żona była na zwolnieniu od samego początku ciąży! Zresztą nie spotkałam się z żadym złym słowem, raczej każdy twierdzi że już dawno powinnam siedzieć w domu na zwolnieniu bo i tak te same pieniądze będę miała. Ale jak pewnie niektóre z Was mnie poprą to nie chodzi o te 100 % pensji poprostu człowiek jak pracuje to trochę musi umysł wysilić i czuje się potrzebny. A co do wolnego czasu, to faktycznie jest go za dużo na rozmyślanie o pierdołach. Mój lekarz powiedział mojemu M żeby zabrał mi komputer żebym za dużo na necie nie czytała.:):) Ja odrazu powiedziałam że to niemożliwe!!!! Jak ja mogłabym bez Was funkcjonować dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcisko, serduszko moje! Wiesz dobrze ze teraz jestes najbardziej potrzebna dla dziecka! W pracy sobie poradza, niestety prawda jest taka ze nikt nie jest niezastapiony ;) Ja tez naleze do tych co sie przejmuja (nawet za bardzo) wlasna praca, bo jestem dumna z jakosci moich wysilkow. Teraz nie moga znalezc nikogo na zastepstwo ale na pewno ktos sie tam znajdzie I na pewno \"zasmieci\" mi troszke swoim niedoswiadczeniem. Ale za to bede miala do czego rece wlozyc jak wroce I dnie z dala od malenstwa beda mi szybciej lecialy :) Czyli wypoczywaj wg nakazan lekarza. Masz racje, ze jak masz ogrom czasu to jakos czarne mysli latwiej sie gromadza na horyzoncie, zajmij sie czyms innym niz wyczytywaniem o problemach ciazowych. Moze lubisz czytac? Wez sobie ksiazke ktora od dawna chcialas przeczytac I zanurz sie, bo uwierz mi, potem nawet 2 minut nie bedziemy mialy dla siebie, nawet na siusiu ;) A na dzis zycze Ci dobrego, spokojnego dnia - u mnie sloneczko ladnie swieci wiec przesylam promyczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kluniu, prosze odezwij sie! Nawet tylko dwa slowa, "wszystko ok"!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcisko,nie przejmuj się🌼wszyscy wokoło mają rację ,że masz się tylko dzieckiem i sobą przejmować:)Korzystaj Kochana z tego ,że masz czas się \"nudzić\"jeszcze jakieś trzy m-ce i nie będziesz na to miała czasu:) Czekoladko,bardzo ładna przyszła mamusia z Ciebie:) Mamo E u mnie dla odmiany tez śliczne słoneczko ale wiatr nieprzyjemny niestety wieje..ale i tak lepsze to niż snieg:D Ja już calkiem dobrze się czuję minęły mi dolegliwości katarowe.. ale straaaasznie ciezko poruszac mi się:(Zważyłam się..ujmę to w jednym słowie..MASAKRA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszytskie mamy! widze ze na tym forum same czerwcowe terminy. ja tez mam termin na 6 czerwca . no i z niecierpliwoscia wyczekuje na mojego Nikosia. powiedzcie czy ktoras z was stosuje sie do diety bezcukrowej? niedawno robilam sobie glikemie. wyszla podobno w porzadku jednak moj lekarz stwierdzil ze mam tendencje wzrostowa i mam przejsc na diete bezcukrowa.jaka to jest katorga dla ciezarnych nie moc jesc tego na co najbardziej ma się ochote :( i ogolnie ciagle lekarz mowi mi ze za duzo przybieram na wadze. od poczatku ciazy przytyłam 5 kg. jestem w 28 tygodniu. to naprawde tak duzo? przezd ciaza wazylam 53 kg przy wzroscie 170.ja juz sama nie wiem co mam o tym myslec. a jak jest z wasza waga dziewczyny? zastanawiam sie czy ten moj lekarz troche nie przesadza. no ale slucham sie go w koncu najwazniejsze jest zdrowie Nikosia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy wiecie moze czym jest glikemia poposiłkowa i jak się ja robi? czy to chodzi o mierzenie cukru po posiłku glukometrem w domu? czy robi sie to badanie w przychodni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Chrabaszcz, miło ze do nas dolaczylas :)Uwazam ze nie musisz sie tak bardzo przejmowac waga, bo 5 kg na plusie to wcale nie tak duzo!!! Ja od poczatku ciazy przytylam juz 17 kilo!!!! (waga wyjsciowa to 57 przy wzroscie 165). ciekawe co twoj lekarz by powiedzial na moje \"dokonania\";) co do cukru to ja tez mam chyba tendencje wzrostowa ;/ i mam ograniczyc slodkie, ale roznie z tym bywa....nmo coz staram sie nie jesc juz 2 batonikow dziennie tylko malutkie ciasteczko albo cukiereczka, na to miejsce jem sobie jogurcika i wiecej jablek np. Moze w nastepnym tygodniu wybiore sie na badanie z 75 g glukozy i zobaczymy co mi tam wyszlo... Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny moj jezyk lepiej :) co do wolnego czasu to koszmar znowu haftuje ale moje leji nadal sa chodze ciagle przygnebiona chrabaszcz ja od poczatku przytylam 12 kg i moj lekarz nie panikuje na razie co do cukru to tez mam tendencje i ograniczylam cukier :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama83
Dzien doberek Mam rocznego synka i bierzemy udzial w konkursie pampers, do wygrania jest roczny zapas pieluszek ktore bardzo by n am sie przydaly. Mam ogromną prosbe, zagłosuj na mojego synka w konkursie na dwie fotki podane w linkach, z góry dzieki http://www.rosniemyrazem.pl/competition_deta ils.php?id=656&cat=ap http://www.rosniemyrazem.pl/competition_deta ils.php?id=1815&cat=ap dziekujemy z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuski! Alez tu mamy piekna wiosne! Mama E, alez cudownie jest nieprawdaz?!;-) Plaszczyk poszedl w kat ale i olsnilo mnie ze wiosenne kurteczki juz sie nie dopna w tym roku:-) Ale to nie wazne, najfajniejsze jest to, ze juz caly swiat moze ogladac moj brzuszek!!! Nie musze go chowac pod sterta ciuchow! A ile mam energii.... Sloneczko daje taka radosc!!! Chrabaszcz, witaj!! Ja rowniez mam problemy z cukrem. Teraz czekam na wyniki ostatnich badan i zobaczymy jak bardzo powazny jest ten problem. Poki co mam unikac slodyczy, owocow, sokow, tluszczy zwierzecych.... najlepiej jakbym byla krolikiem i jadla tylko salate i marchew:-) A co do wgi, to uwierz, wiekszosc kobiet chcialaby miec taka wage w czsie ciazy!!! Ja rowniez malo tyje ale martwilam sie ze za malo:-) No coz, kazdy jest inny, a lekarz moze radzi tak zapobiegawczo bo wlasnie w trzecim trymestrze najczesciej rozwija sie cukrzyca ciazowa, i dzieciak moze za szybko rosnac ale jego narzady nie rozwijaja sie w takim samym tempie. Ale chrabaszcz, juz coraz blizej wiec damy rade, chociaz chyba oprocz nas nikt nie rozumie jaki to koszmar miec zabronione slodycze gdy slinka leci na widok najmnijeszego batonika czy cukierka!!! Ale wracajac do wiosny, zapraszam wszystkie mamy a szczegolnie te na zwolnieniu do Anglii, jest tu teraz przeslicznie, 16 stopni!!! Ja smigam na spacerek, mam dzis wolne:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszko i mamoE to juz wiem skad w was tyle entuzjazmu;) Przy takiej wiosnie:)) U MNIE ZA OKNEM TAK WIEJE, ZE ŁAWKI SIE PRZEWRACAJA I NA DODATEK PADA SNIEG:/ Ja od poczatku ciazy zgrubłam 10 kg i i wiecej tyje tym wiecej jem...Atodlatego ze wiem ze nie powinnam sie obrżerac i z wyrzutów sumienia sie opycham:] Carmen Ty przytyłas 17 kg? A czemu sie nie pokazesz na blogu z brzuszkiem? Moj rzuszek niewiele wzrósł teraz chyba tyje w szerz:( Apsika a gdzie Twoje obiecane zdjątko z brzuszkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis a Ty kiedy nam sie pokazesz?Oj trzeba wam troszke pomarudzic dziewczyny:P Bo cos niesmiałe jestescie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale zazdroszczę wiosennej pogody. U nas łeb urywa, że tak powiem. Wieje koszmarnie. Zimno, całe szczęście, ze nie pada, bo wczoraj był śnieg z deszczem cały dzień. Ja chcę wiosny!!!! Chrabaszcz- ja mam 11kg na plusie, termin o tydzień wcześniejszy od Ciebie. Zaczynałam z wagą 55kg ,teraz jest ok. 66kg- raz o pól kilo mniej, raz więcej, chyba zależy, co zjem. ;) Naprawdę 5 kg to rewelacyjny wynik, niektórzy lekarze wręcz by się martwili, ze za mało. W mojej przychodni ostatnio właśnie dziewczyna cieszyła się, że wreszcie tyje, bo waga też skoczyła tak niewiele. ;) Co do siedzenia w domu i wymyślania różnych rzeczy. Ja też tak mam, zwłaszcza od wczoraj. Jakoś dziwnie się czuję, co chwilę brzuch mnie ciągnie, w nocy miałam wrażenie, że wody mi odpływają, mam nadzieję, ze to ta luteina, bo od niej wydzielina jest większa... Dziś mam jakieś skurcze po jednej stronie, mimo leków wciąż je czuję. Oczywiście panikę zostawiam na potem, nie przejdzie przez dłuższy czas, dzwonię do gin. Niuńka na szczęście rusza się ,nawet czkawkę miała. :) Będę po prostu znowu polegiwać i czekać, czy wszystko się unormuje. Zastanawiam się, czy moja dzidzia nie wali mnie w jakieś bolesne miejsce i stąd te skurcze. Pojawił mi się też kolejny problem. Trzy razy dziennie biorę leki i chyba żołądek zaczął mi wysiadać. Po pół godziny od wzięcia lekarstw jest mi potwornie niedobrze. Wiosna tuż tuż, ja jestem wrzodowcem, chyba znowu, jak na jesieni, będzie mnie czekać wizyta u gastrologa... I zgaga, kurcze zaczęłam mieć zgagę! No dobra, to się wyżaliłam troszkę, wracam zatem do leżenia. Trzymajcie się Mamuśki cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buuuu Tuncia to u mnie też za chwile zacznie pewnie padać:( na razie mam słonce ale wieje:( Carmen,to możemy sobie ręce podać:p tylko,ze Ty masz wcześniej termin lekarz jak mnie zobaczy pewnie sie wscieknie Witaj Chrabaszcz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa mamo, ja mialam zgage moze raz, albo moze dwa w ciazy (jak do tej pory - jeszcze wszystko przede mna;)) i mi np na zgage pomoglo wypicie szklanki mleka, a spowodowała jakaś strasznie tlusta pieczen. I slyszalam, ze jesli ma sie problemy wrzodowe to wlasnie taka mleczna dieta jest bardzo dobra. Troche lagodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonia.
Witam mamuski I znowu piekny wiosenny dzien az sobie z tej okazji zakupilam nowa wiosenna bluzeczke oczywiscie zolta. Wlasnie wrocilam od lekarza ktory stwierdzil ze wszystko wyniki mam w normie i ogolnie wszystko jest w porzadku. Chrabaszcz nie przejmuj sie waga ja jestem w 26 tygodniu i przytylam 4 kg. A moja kolezanka jest w 9 miesiacy nie wiem dokladnie na tygodnie ale przytyla tylko 6 kg i lekarze nie panikuja wiec jak widzisz to sporawa indywidualna. Fasolkowa mama milego wypoczynku a ja musze zaczac cos robic pomimo wolnego dnia bo mnie od tej pogody energia rozsadza. Pozdrowonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny z przyjemnoscia wam sie pokarze tylko nie wiem gdzie:( ja mam dzis strasznie niskie cisnienie koszmar to ta okrpna pogoda wieje pada i zimno mala dzis dosc spokojna ale wczoraj brykala zwlaszcza jak glukoze pilam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do upławów, to ja też mam, powiedziałam o tym mojemu gin i on wyjaśnił że jeśli nic nie piecze i nie swędzi a upławy są przezroczyste lub lekko mętne to wszystko ok. Tak dzieje się za sprawą hormonów i w ciąży często te upławy są zwiększone. Zapewne przy braniu luteiny jeszcze bardziej. A ja zamiast wypoczywać znowu sprzątam, tak pomalutku ale nie mogę uleżeć, nie przemęczam się za bardzo ale tak troszeczke ogarniam:) A u mnie na zmianę słońce i deszcz ze śniegiem, wiatrzysko też straszne, gwiżdże cały czas!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis na naszym blogu sie nam pokaż:) Przesle Ci namiary. Jesli nie dasz rady to przeslij fotki mi ja je wkleje na bloga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a oto instrukcja wklejania fotek na bloga;) Wklepujecie adres bloga. Wpisujecie hasło które podałam, a jak ktos nie ma podam na maila. W prawym górnym rogu klikamy „zaloguj się” I wpisujemy login i hasło, które równiez podałam, jak ktos nie ma pisac maila to posle:) Otworzy sie nowa stronka i tam w prawym gornym rogu klikamy „nowy wpis” pojawi sie tabelka do pisania, najezamy kursorem i piszemy,bądx wklejamy gotowy teks, link. Żeby dodac fotke nalezy kliknac na pasku zadań ikonke „wstaw obrazek z zasobow” otworzy sie nowe okienko klikamy „przegladaj” wybieramy plik z folderu takiego w jakim zapisalismy fotke na komputerze klikamy”dodaj plik” nazwa fotki pojawi sie w tabeli no i klikamy wstaw jako obrazek i gotowe:) A teraz dla tych ktorzy juz maja wpis na blogu i chcieliby cos dodac tylko: 1. dwa pierwsze punkty robimy tak jak wyzej jest napisane. 2. szukamy swojej notatki i pod nia klikamy napis”zmien wpis” 3 no i dopisujemy cos badz dodajemy zdjecie tak jak jest napisane wyzej w punktach od 4 do 10 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej Ja tez wszystkim, u ktorych wieje i duje i sypie czyms z nieba podsylam znowu troche lata! Wczoraj bylo ok. 30C, dzies powtorka z rozrywki i pare dni najblizszych tez. Wiec basen w ogrodku rozstawiony, mala sie brzechcze, poki co w wodzie jeszcze troche zimnawej. Ale jej nie przeszkadza. A ze ferie w przedszkolu, to jest cala w skowronkach. I ja tez, ze mamy zajecie, ktore nie wymaga ode mnie brykania, bo z tym coraz gorzej u mnie :-) Witaj chrabaszcz! Waga sie nie przejmuj. To sprawa indywidualna, choc przy twoim wzroscie to lekarz moglby ci ponarzekac, ze cos MALO :-) Ale z cukrem, jesli wzrostowo to trzeba faktcyznie slodkie ograniczyc. Ja koncze 29 tydzien, a glukoze mam dopiero w poniedzialek wiec zobaczymy co u mnie :-) Ciagnie mnei do slodkiego napadowo, choc zdecydowanie bardziej niz w pierwszej ciazy :-P carmen___ z tym usg piersi to w sumie sa dwie szkoly. Jedna, ta chyba waniejsza mowi, ze skoro usg to nawet w ciazy trzeba zrobic. Choc wtedy budowa piersi nieco sie zmienia i nie wszystkie wyniki sa miarodajne. A mammografii ci nie zrobia, bo to przeciez przeswietlenie. No i wlasnie ta druga szkola radzi, zeby poczekac z tym po porodzie, gdy mozna zrobic caly komplet badan. Aczkowliek nawet usg potrafi czasmi wskazac ze jest wszystko okej nawet w ciazy (Jak u mnie z tymi cystami, po ktorych juz sladu nie mam). Jelsi beda jakies watpliwosci to najwyzej bedziesz miala dodatkowe badania po porodzie i z tego co wiem od koleznaki, nawet tak z miesiac, dwa, po porodzie, jak juz biust jakos sie unormuje z produkcja mleka. Ale radzilabym zalatwic to, po co potem zalowac, ze sie przegapilo moment?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuncia wg mnie fajne i cena niezla :) Mam podobne i baaaardzo dobrze sie w nich chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuncia, spodnie wyglądają całkiem przyjemnie. :) Ja z ciuszkami ciążowymi postanowiłam teraz być tylko \"oglądaczem\". Ciągle jakieś stronki przeglądam, ale na nic się nie decyduję. Carmen- na moją zgagę mleko nie pomaga niestety, a raczej szkodzi... Tak miałam przed ciążą, nie mogłam w ogóle pić mleka, jogurtów... Teraz się na jakiś czas poprawiło i znowu.. Tak się zastanawiam, czy mój żołądek nie cierpi, bo ma za mało miejsca i Kinia ciągle go kopie. Dziś mam dzień słodyczy. Małe pączusie, chyba z tysiąc już zjadłam, puchar lodów w różnych smakach i jeszcze mi się chce... Mam fazę na robienie deserów lodowych z owocami, orzechami, bitą śmietaną i czekoladą. Mniam, Nie mogę się powstrzymać. Silna wola nie działa. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno. Carmen, to Ty pisałaś, ze dużo przytyłaś? Nic nie widać, zgrabny brzusio, śliczna Mamuśka. :) Tak trzymaj. :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu dzieki za informacje! Skoro mowisz ze w ciazy tez mozna jakies tego typu badania zrobic to sprobuje to zalatwic, przy najblizszej wizycie u gin. powypytuje co i jak i poprosze o skierowanie, bo to bedzie teraz za mna \"chodzilo\' i dreczylo =) Fasolkowa Mamo, to szczerze wspolczuje tych zgag i innych tego typu dolegliwosci i szkoda, ze nie moge Ci juz nic doradzic:/ A moj dzidzius niestety nie popisuje sie dzisiaj jesli chodzi o kopniaki, zaraz dam mu szlaban na impreze;P ja to sobie zapamietam;D I tak , Fasolkowa Mamo, przybylo nas 17 kilo i wazymy 74 kg;P tego jeszcze nie bylo :). Dziekuje za mile slowa, Ty rowniez slicznie sie prezentujesz z brzuszkiem :) A teraz zmykam na kolacje, tylko sama juz nie wiem na co mam ochote ;) tzn wiem , oczywiscie na slodkie, ale tego nie mozna, wiec moze cos zdrowego? Rybka jakas?...hmm ...bleee ;P jakos nie mam ochoty dzisiaj na zdrowe....=( Buzka Dziewczyny =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carmen,gdzie te Twoje dodatkowe kg???? Fasolkowa mamo,ja przytylam tyle co Carmen ale startowalam z 70 kg wiec teraz jest ....strasznie.nigdy w zyciu tyle nie wazylam i dopiero teraz rozumiem jak ciezko jest \"ciezejszym\"osobom.. Juz nie moge patrzec na siebie i jem duuuzo warzyw owocow itp ale ciagle jestem glodna.. Jesli do jutra nie rozmysle sie to wstawie nowe zdjecie na bloga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×