Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

o a moj suwaczek wcale sie nie wyswietla:( pozniej to obadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z Wawy: nie wiem czy powinnam o tym pisac... Ale jesli ktoras ma zamiar rodzic w szpitalu na Woloskiej to mam tutaj taki nieciekawy opis z \"mojego\" drugiego topiku: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3691563&start=2640 - szujacie posta EMIKA, dluugi pod koniec strony. Dziewczyna rodzila tam ile, z tydzien temu, choc wiem, ze opinie o tym szpitalu sa rozne... (jak i o kazdym innym). Ale moze niektorym pomoze w podjeciu decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jutro z ranca zaliczam glukoze. W sumie to troche sie martwie, jak zawsze przed tymi badaniami. No i RH i pewnie sie zalapie na strzala w tym temacie na kolejnej wizycie. No i musze sie dopytac ginki kiedy zaczynamy sie widywac co 2 tygodnie, bo osmy miesiac powoli sie zbliza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam poniedziałkowo z samego rańca:) Zapomniałam Wam napisać o mojej szkole rodzenia, byłam w czwartek, okazało się że w moim szpitalu jest strajk pielęgniarek!! Położna która zeszła prowadzić z nami zajęcia stwierdziła że nie powinny się one odbyć ze względu na strajk, ale było jej nas szkoda więc poprowadziła. Szkoda, że zajęcia były trochę chaotyczne, bo akurat był omawiany poród, a ta położna już drugi dzień z rzędu siedziała w szpitalu, więc strasznie zmęczona była. Ten strajk mnie trochę przeraża, mam nadzieję że szybko się skończy, bo obecnie przyjmują tylko pacjentów z zagrożeniem życia, a reszta będzie przyjmowana w innych szpitalach:( Duniu przeczytałam wypowiedź twojej forumowej koleżanki, miała dziewczyna przeżycia, ja też się tego boje bo słyszałam że w moim szpitalu też z cesarką czekają długo, dla nich to ostateczność!! No ale trzeba być dobrej myśli!! Chociaż powiem szczerze że zaczynam się coraz bardziej bać. W najnowszej M jak mama są plusy i minusy porodów naturalnych i cesarek, podobno taka cesarka robiona po próbie porodu naturalnego wiąże się z większymi komplikacjami niż takie zaplanowane cesarkie cięcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze tak patrzę na mój suwaczek, coś się zblokował, na 29 tyg. i 1 dniu, a dzisiaj już 29 tydz. i 3 dzień!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..............WIEK....TERMIN .PŁEC....IMIE..............SKĄD JESTEM gosia1062009.......25....1.06...................... ....................Tychy Apsika................29....1.06.................... ...................podlasie Fasolkowa mama...30....1.06........C.......Kinga..............Warszawa Mum2be..............30....2.06.......................... .............Katowice carmen37...........24....2.06......s..........??????.... ..........malopolskie Kasza22.............22....3.06..................... ..................W\'ton UK Dunia77.............31....4.06........S........ ?? ...................Stany Gonia81.............27....5.06.................... ........................Śląsk agaaa1..............24....6.06..................... ....................Jarocin Pigii .................30....6.06............................ ............Węgrów Anaconda_a........21....6.06........c.....Magda/Martyna. ...Zabrze/Śl Agusia ..............28....7.06.............................. ...............Śląsk ewcisko.............25....7.06.........c.........Wiktori a...............Łódź annnnnnna......... 27....9.06.......s....... Michał.........Nottingham (UK) Pakston21..........35...10.06..................... ....................Poznań Nikola81............27...10.06................... .........................śląsk tuncia...............26...12.06.................. ........................Rybnik Biała_czekoladka.26...12.06.........s........Kubuś...... ..... Warszawa czarunia...........34...13.06.......................... ..........świnoujscie joolaa...............28...13.06.........s....... Kubuś....................śląsk Paola.22...........23.....13.06........c......Zuza...... .. ........Myslowice Shila2...............25...15.06.........s........ Filip.................Szczecin Mama E.............39...15.06.........C.........???...... ................. UK MariolaNY..........30...15.06........................... ..................NYC Pimach..............31...15.06........s.........Antoni ..........BielskoBiala mantraelle..........34...15.06........S................ .................stany klunia1912..........34...16.06.................... ..........................UK OlaOli................28...16.06.................. ............................UK mamawiwi...........22...16.06............S.....Ignacy. ........Sochaczew Marteeeczka.......26....17.06............C............. ............Tarnów JAGODA369........26.....17.06............C...Julia/Marty na..Nowy Sacz kasiulaaa25.........25...17.06..................... ...............dolny ślask takietam............32....17.06......................... ................lublin Gonia.......................17.06 Mamusia222........22...18.06..................... ...................Nasielsk Sztorm..............33...20.06..........S........Jaś.... ....... Bielsko-Biala polka1983...........25...20.06.................Leon..... ............Kielce Zakochana mama..27...20.06...........................................K alisz obelixowa...........32...20.06.................... ....................lubuskie mój pierwszy raz..30...20.06...........................................Ś ląsk sąsiadka dorothy..28...20.06....................................doln y śląsk AniaP.................29...21.06......c?..........Martus ia?... ..UK/Poznań lusia.79..............29...23.06......c.????..Ewa Alicja.................Śląsk myszka79...........29...23.06.......c.........Maja...... .................UK wiki3010............26...25.06........s............ ...................Poznań nemezis2682.......26...25.o6.........????.....Łucja,Irek ?.......Makow loona_84............24...30.06.................... .................dolny śląsk kolorowymotylek 27...30.06.......c....... Julia..............małopolsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, u mnie pada wlasnie grad...:-o Dunia napisala....ze zaczyna sie 8 miesiac.....Jejku, ja w to nie moge uwierzyc, ze toi powoli juz blizej konca!!! STrasznie szybko ten czas leci... Dziekuje za linka do hustawki, bardzo mi sie podoba i juz kombinuje jak ja zdobyc:) Tuncia, dzieki za cynk z 5-10-15, zawsze to cos taniej mozna, choc ja powiem szczerze, ze nie wszystko mi sie tam podoba w tym sklepie.Wczoraj za to zaszalelismy w sklepie Cocoddrilo i pierwsze ciuszki dla malej Myszki juz kupione, a jakie przeslodkie:-)Jeden bodziaki z napisame \"Daddy\'s girl\":-D Milego dnia Mamusie, bez bolow wszelkich:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No faktycznie Joluu suwaczek wskazuje 28 tydzien, a połozna obliczyła ze bedzie juz 30..Hmmm musze zobaczyc czy i mi se nie zacił suwaczek. Bo nigdzie indziej nie licze tygodni. A macie moze te kóleczko co mozne licza termn porodu? Obliczył by m ktos tygodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg obliczen nternetowych jestem w 28 tyg ciazy... Czyli połozna sie machła chyba. No to jeszcze nie notuje tych ruchow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuncia, moze sobie zrob taki suwaczek jak ja mam trzeci-ostatni? Tam wszystko jest liczone, ile dni przeszlo/zostalo, tak samo z tygodniami i nie ma problemu. Polecam ten suwaczek, no i taki wizualizacyjny jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuńcia, ja mam takie kółeczko, więc służę pomocą. Mi z niego wychodzi poród kilka dni wcześniej niż mam wpisane w tabelkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mogłabys sprawdzic jak ostatnia miesiaczke miałam 5 wrzesnia ile mam teraz tyg/ Moze wg kóleczka inaczej wychodzi. Połozna liczyła kóleczkiem. Ale mysle ze sie machła:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczyny, weekend minął, goście pojechali, znowu troszkę wolnego i troszkę nudy! :) Tuncia- ja sobie termin porodu sprawdzam jeszcze tutaj. to też internet, ale zawsze się zgadza z gin: http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/0,79337,4037835.html?zmiana=1 Dunia- dzięki jeszcze raz za staniki. Chyba jednak takich w Polsce niestety nie znajdę. Zamówiłam sobie przez internet jakieś, zobaczymy, jak przyjdą. Jak będę fajne dam linka, może dziewczynom z Polski się przyda. My z Czekoladką będziemy jak na razie rodzić chyba w tym samym szpitalu IMiD, nie na Wolskiej. Moja gin poleciła mi szpital, więc zakładam, ze tam będzie wszystko ok... opinie są tak różne gdziekolwiek się zajrzy, że ja sama nie wiem, czym się kierować. Już nawet nie czytam nic na forach. W IMiD urodziła w tym roku moja koleżanka, gin poleciła ten szpital, więc zobaczymy... Tak jak Ewcisko- czytałam, ze taka cesarka w ostatniej chwili jest bardzo niebezpieczna, za nic bym nie chciała, żeby mnie taka sytuacja spotkała. Niestety wielu lekarzy zwleka i to może zagrażać życiu. chyba ze względu na kasę tak się dzieje.... w M jak mama kwietniowym jest porównanie cesarki i naturalnego i powiem Wam, ze tak jak już byłam zdecydowana na to, co mi los przyniesie, ten artykuł na nowo mnie nastraszył co d naturalnego porodu.... No nic, dziś mm pierwsze zajęcia w szkole rodzenia w wybranym przeze mnie szpitalu i zobaczę jak szpital wygląda i jak cała reszta. Biała Czekoladko- ponawiam pytanie. Jak nas czytasz, to napisz, czy zapisałaś się do szkoły rodzenia, bo może będziemy razem chodzić? Co do bóli brzucha. Moja Niuńka kopie mnie albo ugniata w jakieś dziwne miejsce. Mama twierdzi, ze to wątroba. Boże, ale ból. Nie wiem, jak się układać... Żołądek tez ściśnięty, zgaga jest. :( Nie mogę zjeść dużo, tylko jak ptaszek, bo inaczej zaraz czuję zgagę i ból żołądka. Jem więc często, ale w mniejszych ilościach, bo ciągle jestem głodna... Wydaje mi się też, że powolutku zaczynają się skurcze przepowiadające. Poczytałam sobie o nich w M jak mama. Nie są bardzo bolesne, ale trudno ich nie czuć, powtarzają się co kilka kilkanaście minut, trwają krótko i po Nospie albo wypoczynku przechodzą. Są jakieś inne niż te, co do tej pory miałam i najważniejsze, że tak nie bolą. Moja córa zaraz po takim skurczu strasznie się kręci. Za tydzień jestem u gin, więc znowu się o wszystko wypytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tunciu to teraz zaczynasz 29 tc, dokładnie 29tc i 4 dni, masz skończony 28 tc a termin w/g tego kółeczka na 12 czerwca :) Mi lekarka wpisuje zawsze pełny skończony tydzień, może one tak to liczą? Zaczynam się martwić, bo od 5 tyg nic mnie nie przybyło, nie odchudzam się, nie ograniczam jedzenia, może bardziej zwracam uwagę na to co jem, przez tą zgagę. Fakt, że ostatni posiłek staram się spożywać nie później niż o 19-20. Praktycznie może dla mnie nie być mięsa :( dostałam dodatkowo żelazo do łykania. Nadal mam od początki ciąży +9 kg. To niemało chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takietam- to bardzo dobrze, ani nie mało, ani nie dużo! moja gin też wpisuje zawsze skończone tygodnie. Dla niej na dzień dzisiejszy byłbym w 29 tyg., mimo że już 4 dni 30 minęły. Oni chyba właśnie tak robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg kóleczka mam 29 tyg i 4 dni? To by se zgadzało bo połozna powedziała ze w srode 30 tydzien koncze ale juz od pn mam notowac ruchy. Dziwne ze tak sie to rozn z tym co licze na necie. Az o 2 tyg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie według tego kółeczka to wychodzi termin na 28 maja, i taki mam wpisany w karcie ciąży, ale poniżej mój gin wpisał termin wg usg robionego po 12 tc i to jest właśnie ten 7 czerwca. Miałam strasznie nieregularne miesiączki, moje cykle jeśli już przez jakiś czas były regularne to i tak trwały 30-32 dni, i to pewnie dlatego ta różnica aż 10 dni w terminie porodu. Ostatnio zapytałam się mojego gina jaki ja mam w końcu termin porodu podawać, np na szkole rodzenia, to powiedział że mam podawać ten 7 czerwiec, więc tak robię. Tak wg moich przypuszczeń kiedy mogliśmy począć naszego dzidziusia to termin 28 maj jest wręcz niemożliwy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) w zwiazku z tym,ze moj suwaczek nie dzialal zrobiłam nowy i sprawdzam tylko czy dziala:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemeis2682
witajcie dziewczyny u mnie tez z tymi tygodniami dziwnie co usg to inny termin mialam co 3 miesiace okres i tylko raz jajeczkowalam i nie wiadomo kiedy odstawil mi dufasthon troche sie denerwuje ale mowi ze i tak nic juz mi nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny u mnie tez z tym terminem to jedna wielka niewiadoma ;) ale ja wlasanie sklaniam sie do terminu 2 czerwca, bo ja tak jak i ewcisko mialam nieregularne okresy co bylo spowodowane zbyt wysokim poziomem prolaktyny wiec moje cykle byly co 30, 35, 40 a nawet 45 dni , 48, moze dwa razy mi sie zdazylo 28. sama tez sobie liczylam i wychodzi mi tak na sama koncowke maja a poczatek czerwca. ale jak wiadomo dzieciaczki nic sobie nie robia z tych dat i tak sie urodza kiedy beda na to gotowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×