Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Ha - wlasnie widze, ze Myszka tez wpisala sie , ale numer :) Ciesze sie, ze u Ciebie tez wszystko dobrze i dzidzia tez taka spokojna byla :) Dobry dzien :) co tam bardzo dobry !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka79
lusia:-) wiem jaka jestes szczesliwa, jak juz pisałam moje malenstwo podobnie jak Twoje spokojniutkie:-) gratuluje i ciesze sie razem z Toba:-) i fajnie ze Ci juz płec powiedzieli:-) chciałabym juz do konca ciazy byc w takim stanie euforii jak teraz:-) pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka___ super, twoja radosc i szczescie az sie usmiechaja z ekranu :-D Obelixowa____ mam nadzieje, ze bedzie z szyjka dobrze. A to zdeformowanie to zawsze tak b. powazna sprawa? tuncia____ do obzarstwa i ssania w zoladku trzeba sie w ciazy przyzwyczaic, a raczej zaakceptowac 🌼 A co do pikania w brzuchu to raczej nie ma to nic wspolnego z badaniami prenatalnymi bo sa to tzw badania bezinwazyjne (usg w zasadzie no i krew). Moze cos dzwignelas, albo poprostu trzeba sie polozyc i odpoczac? Dziewczyny, nie powinno sie tego ssania ignorowac! Gdy was tak bardzo ssie, to znaczy, ze wasza dzidzia tez jest glodna! A poza tym, moze dojsc do gwaltownego spadku cisnienia badz cukru i omdlenie gotowe! Wiec odchudzanie sie w ciazy to wcale nie jest dobry pomysl :-p Warto nosic ze soba zawsze jakiegos batona, banana, jablko (jesli ktoras moze jesc, bo mnie po nich nadal muli...) i gdy zassie - zjesc :-) Z tego co wiem, choc sama mam nieduze doswiadczenie (karmilam piersia tylko miesiac) to czasmi jeszcze w trakcie karmienia nie dosc, ze zachciewa sie pic to i ssanie w zoladku sie zdarza tak samo gwaltowne jak w ciazy :-) A ile kazda z nas przytyje to i tak sprawa indywidualna i czasami nie ma to nic wspolnego z tym ile i co sie je 🌼. Ja w pierwszej ciazy przytylam 16 kg, a do 5 mies moze z kilogram - jak widac potem nadrobilam :-P I teraz bedzie chyba podobnie. Poki co na wadze 1kg do przodu i stoi. A zgubilam te kg sama nawet nie wiem kiedy. Teraz troche statystyki rodzinnej: Moja pierworodna dwa tyg temu skonczyla 3 lata. Teraz: koncze wlasnie 15 tydzien, usg prenatalne mialam w polowie 13 tyg i wtedy maluch mial 7,5 cm (w pierwszej ciazy, na tym samym etapie cora byla podobnej wielkosci). W tym tygodniu juz wyraznie czuje czasami kopy sprzedawane matce przez najmlodszego w rodzinie :-D Poki co to zdarza sie tak raz na dzien moze, jak sie maly sprezy w sobie, ale oprocz tego czasmi mnie delikatniej traktuje i tylko smera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimach____ trzymam kciukasy za jutrzejsza wizyte u maluszka! Zapytaj przy okazji co ew mozesz brac na zatwardzenie. Kolejna historia z mojej strony: jestem pod stala opieka gastrologa i bylam jakies 2 tyg temu na kontroli. No i mowie mu, ze mam potworne zaparcia, nic naturalnego nie pomaga, co moge brac w ciazy. Powiedzial co i jak (tutaj sa dostepne takie bezpieczne preparaty blonnikowe) i walnal mi, ze zaparcie dluzsze niz 36 godzin to nic dobrego w ciazy. Ostatnio widzial sie z poloznikiem ze szpitala i uslyszal, ze babeczke w 8 mies tak zatkalo, ze az doszlo do perforacji jelita grubego! Dodam, ze moj lekarz to facet w slusznym wieku, niejedno widzial i slyszal, ale taka historie to dopiero po raz pierwszy :-o No i kobitka zamiast cieszyc sie koncowka ciazy w spokoju wyladowala na stole operacyjnym i cala rekonwalescencja naklada sie na ciaze i porod. Takze jesli was przystopuje to dzwoncie do lekarza, poloznej i pytajcie co mozecie wziac 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusia79_____ fajnie, ze i ty mozesz sie dzis cieszyc i witac swiat takim rozanielonym usmiechem :-) Gratuluje moze Dziewczynki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystki Przyszłe Mamusie :) Gratuluję tym, które widziały swojego dzidziusia i wiedzą, że wszystko gra. Ja od poniedziałku chodzę jak struta, gdyż próbowałam umówić się na usg prenatalne prywatnie. Obdzwoniłam chyba z 7 gabinetów i nigdzie nie było terminów :( A jutro zaczynam 15 t.c. więc musztarda po obiedzie :( Zazdroszcze Wam tej pewności, że wszystko gra. Bo ja odkąd uświadomiłam sobie, że przeoczyłam możliwość wykonania badań to strasznie się zamartwiam :( :( :( Szkoda, że tak późno trafiłam na ten topik,a lekarz też nic o tym nie wspomniał... Najbliższe USG to będzie chyba prenatalne w 20 t.c. (takie skierowanie obiecał mi lekarz), przykro mi, że muszę tak długo czekać na następne \"widzenie\" z moim skarbem. A poza tym mnie też boli głowa, trzeci dzień :( W pewnej mądrej książce wyczytałam, że w II trymestrze podwyższa się poziom jakiegoś hormonu i powiększają się naczynia krwionośne w nosie, co powoduje jego zatkanie i bóle głowy właśnie. Jednak jestem twarda i nie biorę nic! Idę poleżeć trochę i pooglądać tv. Pozdrawiam Mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie wstalam z popoludniowej drzemki z moja cora - obydwie sie wczoraj przeziebilysmy i dzisiaj zostalysmy w cieplutkim domku tak dla pewnosci. Kluniu, no widzisz, to przeziebienie chyba mi nie tylko na zatoki poszlo ;) ale chyba sie cieszysz ze o tobie mysle ;) Sasiadko, my w tym roku spedzamy Swieta w naszym malutkim gronie :( a ze remont pochlania nam wszystkie wplywy na konto, to prezenty w tym roku mam z glowy ;) Zawsze cosik tam kupie Malej, albo moze same i razem zrobimy jej ten prezent, bedzie tez i zabawa. Ona dostala juz mase rzeczy od znajomych, wujkow i cioc, nawet wczoraj dostala pluszowego pieska od mojego szefa, ze boje sie ze zacznie nie doceniac wartosci tych prezentow. Myszko, Lusiu, slicznie sie ciesze z waszych wiesci!!!! Lusiu, gratuluje prawdopodobnej coreczki! Rozwijajace sie w nas zycie jest piekne, prawda? Moj Ktosik tez tak spokojniutko sobie lezaj/spal, ja sie smieje ze to nastepny leniuszek w rodzinie bedzie :) Moj pierwszy raz, porod szybko sie zapomina, nawet ten najgorszy, na szczescie! Ponoc zaraz po porodzie organizm kobiety wydziela jakis hormon ktory sprawia ta wlasnie krotka pamiec o porodzie, bo wiele z nas pamietajac przejscia nie zaszlo by w ciaze po raz kolejny ;) Natura jest dobrze zorganizowana. Ja przestalam sie wazyc bo juz widze po ciuszkach ze zaczelam \'dobrze\' przybierac - trudno mi bedzie te kilo zrzucic potem, ale teraz zdrowie najwazniejsze. Ja w pracy mam tez zawsze pod reka albo owoce (mamy dostawe swiezych owocow dla pracownikow biura dwa razy w tygodniu) albo pistacjie (tez bardzo lubie!) i ciagle cos jem. Poza tym, prawie codziennie cos ktos przynosi, albo jakies ciasto, albo ciasteczka, i niemozliwe jest to zignorowac :) Jedyne czego mi brakuje to mojego ulubionego sushi :( Myszko, jesli ostateczne wyniki usg masz czekac do kiedy przyjda wyniki krwi, to moze to byl \'combined test\'? Tuniu, mnie tez prawdopodbnie czeka cesarka, chociaz ostatnio jest tu tendencja do \'probowania\' porodu naturalnego po pierwszej cesarce. Zobacze co mi ginekolog poradzi. Z jednej strony z cc wiesz na czym stoisz i czego mozesz sie spodziewac podczas i po... Tuniu, dzieki za poprawke na blogu ;) 😘 spadam bo mala chce wejsc na youtube na swoje piosenki :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemezis2682
witajcie tydzien temu trafilam do szpitala zaczelam krwawic co za strach to byl robili usg czy plud zyje jeszcze nigdy tak sie nie balam ale filakl :) wypisali mnie mimo ze mam uplawy bezowe :( mam lezec sporo biole luteine i zastrzyki co 7 dni ale i tak sie boje przez te uplawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusiu, myszko - super, ze z waszymi dzieciatkami wszystko ok! tuncia - ponawiam swoja prosbe o haslo do bloga:(:(:( Wy martwicie sie zaparciami a Ja mam dzis zupelnie odwrotnie :( juz sama nie wiem co o tym myslec, az brzuch mnie boli :( :( Milego wieczorku wszystkim brzuchatkom :) http://www.suwaczek.pl/cache/d4acc0e20a.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimach ja nie mam problemu z zaparciami bo wcinam duzo pisataci i pije duzo jogurcikow, moze tez wyprobuj ten sposob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane mam złą wiadomość. A wiec dowiedziałam się, że żeby zastrzec blog hasłem całkowicie, tak zebysmy tylko mieli dostep, trzeba go załozyc na bloog.pl, a tam trzeba znowu załozyc poczte gdzie trzeba podac imie i NAZWISKO. Ja nie załoze takiej poczty, gdyz nie chce zeby ktos miał dostepu do własnie mojego nazwiska. Wiec nie załoze tego konta. Jesli ktos chce moze załozyc tam poczte, a ja moge załozyc na ta poczte blog inaczej nie mam mozliwosci załozenia tego bloga. I w ten sposob narazie zostajemy na onecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemezis, jaki masz zastrzyk? Kaprogest? Jesli tak, to za rzadko. Jak plamiłam, brałam go 3 x w tyg, teraz wciąż borę 2 x w tyg. Nie pamię. Tuncia, ja juz sama nie wiem. jem dużo owoców. Suszoną zurawinę i już naprawdę nie wiem. Jutro TEN dzień jest dla mnie. Boję się. Muszę Wam sie wyżalić. Zostałam dziś zaatakowana. Okrutnie, bez jakiegokolwiek ostrzeżenia. Całkowity nokaut. Jestem zdruzgotana. Nawet siedząca na L-4 w domu ciężarna nie jest bezpieczna. Bogu ducha winna jadlam sobie obiad. Co prawda łączeniowy, ale wolno mi i co? I zaatakowano mnie. Miałam sobie na talerzu klopsiki w sosiku i suróweczke z czerwonej kapustki. Ugotowalam kasze do tego, bo myślę, że może moje jelita poruszy. A tu taka targedia. Jem sobie w najlepsze i myślę, jaka jestem mądra mamusią, że takie zdrowe rzeczy dla dzidzi i co widzę? LARWĘ. Ohydną, paskudna, biała, ugotowana LARWĘ w mojej kaszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimach :D:D:D:D:D Same proteiny!!!!! :D:D:D:D Tunia, ja nie mam problemu z podaniem danych, napisz mi na maila co i jak mam ci podac i juz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwne. Ja mam duphaston 3 x 1, zamiast luteiny, która mnie uczula, ultragestan i ten kaprogest , a wcale nie mam zbyt wysokiego progesteronu. Mam nadzeję, że Twój lekarz wie, co robi. Dlaczego już nie masz duphastonu? Plamiłaś przy nim? MamaE błeeeeeeeeeeeeee, obrzydlistwo!!! Pocieszam się ptasim mleczkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimach, ja to w zyciu wszystkiego sprobuje ;) ale masz racje, robaczek w kaszy to troszke ble ble :D:D:D A na jutrzejsze spotkanie zycze powodzenia i pozdrow malenstwo od ciotki 🖐️ Zycze wszystkim spokojnej nocki 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Ja tez mam termin na czerwiec...Pewnie nie uwierzycie, ale dowiedzialam sie pare dni temu, ze jestem w ciazy! Od prawie 2 lat nie mam @ i zadnych objawow ciazowych nie mialam, zeby sie zorientowac:-) Wczoraj widzialam swoje Malenstwo:-)Jest cudowne i tanczylo przepieknie:-) Mam tez coreczke, ktora wlasnie wczoraj skonczyla pierwszy roczek:-) Moge sie do Was dolaczyc?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaa1
Marteeeczka jasne że mozesz dołączyć! Gratuluje Ci i sciskam. Szybciutko wpisuj sie w tabelke i dziel sie z nami wszystkimi radościami i smuteczkami( oby jak najmniej):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimach jesteśmy z Toba i jak tylko wrócisz pisz same dobre wieści. Mam nadzieje ze chusteczek nie zapomniałaś do otarcia łez radości?!;-) Marteeeczka witaj w naszym gronie i również GRATULUJE! Tak jak agaaa1 pisze dołącz do naszej tabelki. A swoja droga to rzeczywiście dziwne ze nie zorientowałaś sie ze jesteś w ciąży. Hm...widocznie należysz do tych szczęśliwych zaciażonych które przechodzą ciążę bardzo łagodnie. W pierwszej ciąży też miałaś takie luksusy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimach, larwa to czyste bialko:P Mama E wystarczy ze załozysz konto pocztowe na WP i reszta sie zajme, bo własnie do tego konta trzeba podac nazwisko, a potem wyszukac mnie na nk nie ma problemu, a jakos nie mam na to ochoty:) Potem poslij mi na maila poczte i hasło do niej, a ja złoze na nia bloga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dziekuje za mile przyjecie:-) W pierwszej ciazy zorientowalam sie glownie po tym, ze mi sie @ spozniala no i ok 7 tyg. zaczely sie mdlosci itd.A teraz z racji, ze dlugo karmilam piersia(prawie rok) to @ nie przyszla i nie mialam jak sie zorientowac.Mdlosci i nadwrazliwosc na zapachy(szczegolnie smrody)przyszla dosc pozno, bo ok12-13 tyg.I dlatego tak pozno zrobilam test. Wyobrazcie sobie moje zaskoczenie:-)A mojego M. jeszcze wieksze:-P Kazda ciaza jest inna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczyny! Witam nowe Mamuśki. :) Pimach, trzymamy kciuki. Ja już jedną nogą w nowym mieszkaniu. Dziś była pierwsza noc. Rzeczy jeszcze nie do końca przeniesione, bajzel jakich mało w starym i nowym domku, ja bez sił do sprzątania, ale latam ze szmatą, co chwilę gdzieś polegując. Jeszcze tyle rzeczy zostało do zrobienia, że aż nie wiem, w co ręce włożyć. Mężyk mi się zaharowuje, raz w pracy, raz przy remoncie, martwię się o niego. Dobra rzecz to fakt, że już coraz mniej mam bóli brzucha. Leki pomagają. Wczoraj dostałam prezencik od Mężyka, ciuszki ciążowe. Zamawialiśmy w internecie i naprawdę jestem zachwycona. Jakość bardzo dobra, wykonanie super, rozmiary są ok. Jakbyście chciały polecam, www.happymum.pl. Ja zamawiałam z outletu, więc ceny też były przystępne. A jutro usg 3d. Denerwuję się troszkę. Oczywiście wszyscy się pytają, po co chcę mieć usg na początku 16 tyg., powinnam czekać do 18. A ja muszę mieć pewność, że wszystko jest ok. i sprawdzić, czy te bóle nie miały wpływu na Maleństwo. miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też witam serdecznie nowe szczęściary co noszą pod serduszkiem maleństwa:) Fasolkowa mama świtetne te ciuchy, może też skorzystam:) Zwłaszcza z tych w outletu, czy wyprzedaży bo ceny nie są za wysokie:) Ja wczoraj kupiłam sobie moje pierwsze spodnie ciążowe, z małym zapasikiem:) Ale super są, dzisiaj już je mam w pracy i mój brzusio wreszcie może się całkowicie wypiąć :) Wczoraj się zważyłam, mam 2 kilo mniej niż 2 tyg temu,muszę zacząć trochę więcej jeść zwłaszcza mięsa bo ostatnio aż mnie od niego odrzuca!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny ! - Witam rowniez nowe mamusie w naszym gronie :) - Pimach trzymam kciuki, nie martw sie pewnie tak jak w moim i Myszki przypadku okaze sie, ze wszystko ok :) Spodnie ciazowe tez juz w zeszlym tygodniu kupilam , jednak w dalszym ciagu troche za duze i leza w szafie i czekaja az dopasuje sie do nich ;) Mam juz upatrzone kolejne - i tak sobie mysle ,ze te dwie pary powinnym mi starczyc, przynajmniej do czasu az zrobi cieplo sie. Narazie w wiekszosc starych spodni mieszcze sie jeszcze , choc czasami sa problemy z dopieciem lub przy dluzszym siedzeniu ;) U was tez takie anomalie ? Dzis rano zauwazylam ,ze rozpoczely kwitnac male stokrotki i dmuchawce , a tu swieta tuz tuz... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez powoli mysle o zakupach ciazowych(szczegolnie spodnie), choc dwie pary mam starych, ale jedne sa styrane, a drugie typowo zimowe:-) Fasolkowa mamo, ale fajnie, ze bedziesz miala usg3D:-)To naprawde wieeelkie przezycie, tylko tez duzo zalezy od bobaska, bo moze lapka zakryc np. buzke:-) I napewno wszytsko bedzie wporzadku! Ja poczekam na to usg tak do ok 20tygodnia. U mnie tez anomalie, dzis z moja Matylda szukalysmy stokrotek i byly!:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuncia, bardzo fajne te tuniki, takie dopasowane do ciala(ja tak lubie). Chyba tez sie skusze, moze na biala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuncia- super! Mi bardzo zależało na kupnie ładnej spódniczki i sukienki, bo postanowiłam sobie być ładną ciężarówką. Na razie to jestem tylko małym vanem, ale niedługo, niedługo. :) Przed ciążą kupowałam takie troszkę szersze bluzeczki z myślą o przyszłości i teraz są jak znalazł. Poza tym polecam C&A. Ceny przystępne, a bluzeczki i sweterki są na tyle szerokie i długie, że dla nas w sam raz. Moje ciążowe rzeczy jeszcze muszą poczekać, bo brzucha jeszcze nie ma, ale i tak się cieszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaa1
Mam pytanie dla tych dziewczyn które juz rodziły. Czy w czasie ciąży miałyście robione badanie USG 3D lu 4D. Zastanawiam sie nad takim badaniem i nie wiem które jest lepsze i przede wszystkim w którym tygodniu ciąży najlepiej jest takie badanie przeprowadzić. Słyszałam ze koło 20 tygodnia ciązy. Ja dopiero w sobote zaczne 15 tydzień ale chciałabm wiedziec co o tym wszystkim sądzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×